Sasa Jankovic nije zakonom ovlascen da kontrolise rad Vlade!!!

drdoktor

Elita
Banovan
Poruka
23.062
"Истраживачки центар за безбедност и одбрану": Саша Јанковић ни Уставом ни законом није овлашћен да контролише рад Владе, и не може давати политичке изјаве
PDF Штампа Ел. пошта
четвртак, 16. април 2015.

Београд -- Истраживачки центар за безбедност и одбрану изразио је забринутост због најновијих изјава заштитника грађана Саше Јанковића.

У саопштењу Истраживачког центра наводи се да заштитник грађана није ни Уставом ни законом овлашћен да контролише рад владе, скупштине, Уставног суда, судова и Јавних Тужилаштва и председника Републике, као и да не може давати изјаве политичке природе.

У последњим изјавама Јанковића у којима се даје политичка оцена и квалификација рада владе, премијера и чланова владе, што није у складу са законом, заштитник грађана, према мишљењу центра, у потпуности показује да прелази у домен политике и на тај начин нарушава интегритет институције коју представља.

Истраживачки центар позвао је Јанковића да престане да се бави политиком и да политику остави да се њоме баве политичари или да се одрекне функције заштитника грађана, да формира или ступи у неку постојећу политичку странку и да се онда на легитиман начин бави политиком.

"Начин на који то ради Саша Јанковић свакодневним коментарисањем и давањем политичких изјава у јавности урушава углед институције заштитника грађана и доводи у сумњу све друге поступке у којима му се грађани обраћају и траже заштиту у складу са законом", наводи се у саопштењу.

(Танјуг)

http://www.nspm.rs/hronika/istraziv...-vlade-i-ne-moze-davati-politicke-izjave.html

Vlast se obrusila na njega. Ispade da je on jedini koji je na nekoj drzavnoj funkciji koji kritikuje sta ovi rade. Vase misljenje da li je ovo samo predstava za narod?!
 
Jankovic je, svojevremeno, kada je kritikovao zutace, od naprednjaka dobijao gromoglasne aplauze u Skupstini.

Naprednjacki sluzavi botovi to s namerom ne pominju. Kada je bilo glasanje za reizbor, naprednjaci su glasali da Jankovic ostane ombudsman, verovatno uvereni da je on `njihov`.

Nema ovde nikakve predstave, SNS gmazovi bi ga odavno sutnuli u dupe da smeju, da je u pitanju neki lajavi novinar i sl. Zato, pokusavaju svim silama da izvrse pritisak na njega da mu se sve smuci i sam podnese ostavku.
 
Jankovic je, svojevremeno, kada je kritikovao zutace, od naprednjaka dobijao gromoglasne aplauze u Skupstini.

Naprednjacki sluzavi botovi to s namerom ne pominju. Kada je bilo glasanje za reizbor, naprednjaci su glasali da Jankovic ostane ombudsman, verovatno uvereni da je on `njihov`.

Nema ovde nikakve predstave, SNS gmazovi bi ga odavno sutnuli u dupe da smeju, da je u pitanju neki lajavi novinar i sl. Zato, pokusavaju svim silama da izvrse pritisak na njega da mu se sve smuci i sam podnese ostavku.

Ozbiljne optuzbe iznosi, ali sto je najcrnje, mnogo je ostriji i od same tzv opozicije.
 
Vlast se obrusila na njega. Ispade da je on jedini koji je na nekoj drzavnoj funkciji koji kritikuje sta ovi rade. Vase misljenje da li je ovo samo predstava za narod?!
Zastitnik prava gradjana i poverenik za obavestenja od javnog znacaja morau da funkcionisu da bismo bili normalna zemlja. Oni su tu da ispravljaju krive Drine i niko ziv ne sme da ih omete u tom procesu.

A sto se tice ove vlasti... osim dramatanja, magle i predstave nismo nista videli, niti cemo.
 
Konacno neki pametan kriticar, a ne retard iz DS-a ili Staresinstva.

Au, sto je pametan, i ja bih za te pare koje prima bila "pametna" i te kako.

Sve u svemu, @ tema- ima pravo da kritikuje dokle se god to odnosi na gradjane i da ukazuje na nepravilnosti sa ciljem eliminisanja istih (ali to bih mogla i ja), ali nema pravo da kontrolise vise od bilo koga drugog.
 
Ozbiljne optuzbe iznosi, ali sto je najcrnje, mnogo je ostriji i od same tzv opozicije.

То је само зато што је опозиција скуп будалетина, а он је озбиљан човек који зна шта прича. Поседује знање па може да истражи и озбиљно наступи.
 
Nemoj slučajno da bi neko doveo u pitanje rad vlade. Ako rad vlade ugrožava prava i interese građana onda je zaštitnik građana dužan da ih štiti, a ne samo da izigrava fikus.

Svako treba da dovede u pitanje rad Vlade, pa i on, ali osim poslanika i ev. tuzilastva kao i u konacnom rezultata na izborima nema drugih mehanizma da se njen rad verifikuje kao ispravan ili ne.
 
svako ko je izabran za vreme ds rezima mora da se `preispita`, jer u to doba nije mogao da bude postavljen ni na salter u posti a da nije aktivista dos-a.

mozda ne mora odmah danas, ali mora

Nije vazno "od koga" je neko postavljen, vec sta predstavlja, kakvu instituciju i da li dzabe prima platu ili postize neki rezultat.

Dosta jhe bilo "ukrasa" u obliku nekih agencija, pa i ovoga ako se sve svede na kritiku, to mozemo i mi ovde, i svaki nakupac na pijaci.
 
Напредњаци би били најсретнији да само они могу преко фингираних гласила ту и тамо себе контролисано критиковати. Чим нешто испада из тог контекста на шта немају утицај, једино што знају то је да пљују.

Ко верује да су напредњаци и радикали супростављене групе горко се вара. Ово је стратегија радикала да завладају целом Србијом и да их у томе нико не може спречити. Најгора фаза болести зване апсолутизам је када макар само један глас који није хорски балансиран смета. Зато такви системи, баш због поменутог лудила и почну сами себе да урушавају чега смо свакодневни сведоци.

Једном ради за американце, увек радиш за американце. Можеш и да наставиш да не радиш, али не у овом животу. Ко разуме, разуме. Ко не разуме нека чита мало о Бојићу.
 
Au, sto je pametan, i ja bih za te pare koje prima bila "pametna" i te kako.

Sve u svemu, @ tema- ima pravo da kritikuje dokle se god to odnosi na gradjane i da ukazuje na nepravilnosti sa ciljem eliminisanja istih (ali to bih mogla i ja), ali nema pravo da kontrolise vise od bilo koga drugog.

On je Ombudsman. On moze sve. Ali ukoliko se kandiduje na izborima, bice izbrukan kao Radulovic.
 
Au, sto je pametan, i ja bih za te pare koje prima bila "pametna" i te kako.

Sve u svemu, @ tema- ima pravo da kritikuje dokle se god to odnosi na gradjane i da ukazuje na nepravilnosti sa ciljem eliminisanja istih (ali to bih mogla i ja), ali nema pravo da kontrolise vise od bilo koga drugog.

A ti i SNS odredjujete ko su obicni gradjani , a ko je jel nedodirljiva vlast?
Gradjanin je i Miskovic, a gradjani su i zandari koji su kao prebili onog sto mu je ukraden identitet.

- - - - - - - - - -

On je Ombudsman. On moze sve. Ali ukoliko se kandiduje na izborima, bice izbrukan kao Radulovic.
Ako sa Radulovicem napravi neku ozbiljnu partju bice ti ihahaj iznenadjenja za vas sa ladnim sendvicima i toplim pivom.
 
Jankovic je, svojevremeno, kada je kritikovao zutace, od naprednjaka dobijao gromoglasne aplauze u Skupstini.

Naprednjacki sluzavi botovi to s namerom ne pominju. Kada je bilo glasanje za reizbor, naprednjaci su glasali da Jankovic ostane ombudsman, verovatno uvereni da je on `njihov`.

Nema ovde nikakve predstave, SNS gmazovi bi ga odavno sutnuli u dupe da smeju, da je u pitanju neki lajavi novinar i sl. Zato, pokusavaju svim silama da izvrse pritisak na njega da mu se sve smuci i sam podnese ostavku.
Janković nikada ali ama baš nikada nije ozbiljno kritikovao žutaće , a i kako bi kada su ga oni postavili nja njegovo radno mesto 2007-e godine.
 
Zastitnik prava gradjana i poverenik za obavestenja od javnog znacaja morau da funkcionisu da bismo bili normalna zemlja. Oni su tu da ispravljaju krive Drine i niko ziv ne sme da ih omete u tom procesu.

A sto se tice ove vlasti... osim dramatanja, magle i predstave nismo nista videli, niti cemo.
Nemojte samo jankovića i šabića da dirate , jedan potekao iz ds-a a drugi je osnivač SDS-a i sada su oni apolitični -ali malo morgen!

- - - - - - - - - -

Cenis da on kritikujee ovako hrabro samo da bi zadrzao radno mesto? Pa nije bre on ti:zcepanje:
ovo što on radi nije ništa , prduckanje uz vetar , nije se bavio pravima ljudi što mu jeste bio posao nikada nego samo onda kada je njemu to odgovaralo.
 
Јанковић је агент, страни плаћеник, он делује по директиви. Камо пусте среће да ми имамо неког ко би био истински заштитник грађана, али овај омбудсман, то је само још једна од многобројних полуга моћи у овој земљи, којима се странци служе да нама загорчавају живот. Колико год ови из власти били љигави, Саша Јанковић ће увек бити љигавији, ако не буде он биће неко други. Толико је горућих питања која муче грађане, а он се политички прегони са властима, уместо да стане у заштиту основних људских права.
 
  • Podržavam
Reactions: 27E
Јанковић је агент, страни плаћеник, он делује по директиви. Камо пусте среће да ми имамо неког ко би био истински заштитник грађана, али овај омбудсман, то је само још једна од многобројних полуга моћи у овој земљи, којима се странци служе да нама загорчавају живот. Колико год ови из власти били љигави, Саша Јанковић ће увек бити љигавији, ако не буде он биће неко други. Толико је горућих питања која муче грађане, а он се политички прегони са властима, уместо да стане у заштиту основних људских права.
A jesi mu se ti za nesto obratio ili pricas ovako an zeneral?
 
Јанковић је агент, страни плаћеник, он делује по директиви. Камо пусте среће да ми имамо неког ко би био истински заштитник грађана, али овај омбудсман, то је само још једна од многобројних полуга моћи у овој земљи, којима се странци служе да нама загорчавају живот. Колико год ови из власти били љигави, Саша Јанковић ће увек бити љигавији, ако не буде он биће неко други. Толико је горућих питања која муче грађане, а он се политички прегони са властима, уместо да стане у заштиту основних људских права.

Ne lupaj!
 
A jesi mu se ti za nesto obratio ili pricas ovako an zeneral?

Па и он се јавља an zeneral. То су углавном за грађане небитне теме. Или брани само једну категорију грађана, који највероватније уопште и нису грађани Србије, или пропагира неке вредности које нису у духу наше традиције и културе. Горућа тема ових дана је вакцинација, а он ни да бекне, иако се ради о ускраћивању слободе избора. Не требам му ја да му говорим да се крше основна људска права кад се крше сваком грађанину земље. Ваљда он као правник и као заштитник грађана то може сам да препозна?
 
Па и он се јавља an zeneral. То су углавном за грађане небитне теме. Или брани само једну категорију грађана, који највероватније уопште и нису грађани Србије, или пропагира неке вредности које нису у духу наше традиције и културе. Горућа тема ових дана је вакцинација, а он ни да бекне, иако се ради о ускраћивању слободе избора. Не требам му ја да му говорим да се крше основна људска права кад се крше сваком грађанину земље. Ваљда он као правник и као заштитник грађана то може сам да препозна?

Управо то... За нисам залеђен дао бих ти репутацију. (иако је вредна 0,75 поена... :D)
 

Back
Top