Пропао удар СНС на власт у Инђији

комшија

Stara legenda
Poruka
90.989
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/5...ih-Kako-je-propao-udar-SNS-na-vlast-u-Indjiji

Pokušaj naprednjaka da smene vlast demokrata u Inđiji propao je. SNS juče nije uspeo da napravi odborničku većinu, pa je sednica Skupštine opštine otkazana.


599590_indija-foto-vesna-lalic0441_f.jpg


Odbornici DS odmah se sklonili od fotoreportera



Ipak, ceo jučerašnji dan je u ovom delu Vojvodine protekao u tenzijama i međusobnim optužbama stranaka, u šta se na licu mesta uverila i ekipa „Blica”.


Naprednjaci u Inđiji su do juče ujutru imali na svom spisku petoro odbornika DS i jednog iz SPS, što im je bilo dovoljno za dolazak na vlast u sredini kojom nikada dosad nisu upravljali. Onda je, međutim, na scenu stupio Goran Ješić, potpredsednik DS i i bivši dugogodišni gradonačelnik Inđije.


- SNS već dugo preti našim odbornicima, pre svega starijim ženama i pripadnicima nacionalnih manjina. Odbornici su se odupirali, ali su neki na kraju popustili. Međutim, kada sam ja, kao nosilac liste na lokalnim izborima 2012, porazgovarao sa njima, oni su odustali od inicijative SNS i shvatili da imaju zaštitu. Fizički su im pretili, nudili novac, pretili da će im deca ostati bez posla - kaže Ješić, koji naglašava i da je o stanju u Inđiji obavestio premijera Aleksandra Vučića.

Kako bi sprečio SNS da kupovinom demokrata preuzme vlast u Inđiji, DS je svojih 13 odbornika smestio u karantin na Fruškoj gori.


U to se uverila ekipa „Blica”, koja je juče posetila hotel „Andrevlje” kod Beočina, a zvanično objašnjenje nam je dao predsednik DS Bojan Pajtić.


- Jedan broj naših odbornika se dobrovoljno sklonio da ne bi bili predmet maltretiranja od strane nabildovanih kriminalaca koje SNS angažuje pred svake lokalne izbore ili kad se na silu ruši demokratski izabrana većina - rekao je Pajtić za „Blic”.


Odbornici DS su se kasno po podne iz karantina vratili u Inđiju, iz koje su u međuvremenu otišli „ljudi u crnom i u džipovima”, koje je tamo navodno doveo SNS.


Pod stresom zbog pritisaka naprednjaka, tvrde u DS, nekoliko njihovih odbornika je prethodnih dana zatražilo lekarsku pomoć.


Iz SNS, s druge strane, poručuju da nisu odustali od smene vlasti u Inđiji, a da će to učiniti u skoroj budućnosti "legalno, demokratski i civilizovano".


http://www.blic.rs/data/images/2015-04-15/599667_indija-foto-vesna-lalic0447_f.jpg?ver=1429130034[img]

U centru kontroverze: Vladimir Ješić izlazi sa saslušanja



[B]Policija iz Beograda u Inđiji

Vladimir Ješić, novinar i rođeni brat Gorana Ješića, juče je priveden na saslušanje u policijskoj stanici Inđiji, gde je zadržan oko tri sata. On za “Blic” tvrdi da je policija došla iz Beograda sa ciljem da promeni prekjučerašnji iskaz, u kojem je naveo da ga je fizički napao i pretio mu nepoznati muškarac, a da iza svega stoji predsednik OO SNS Vladimir Gak.
- Prvo je sa mnom razgovarao psiholog, koji je pokušao da mi objasni da sam pod velikim pritiskom i da treba da shvatim kontekst cele priče. Onda su policajci tražili da idem na poligraf, a kada sam rekao da hoću, ali uz prisustvo advokata, od toga su odustali. Onda su me samo tu držali, niko satima nije sa mnom pričao, pa sam na kraju napustio stanicu. Jedan od policajaca mi je rekao da, što se njih tiče, ja uopšte i nisam bio u policiji - kaže Ješić.
[/B]
 
Jos pamtim prevrat u BG i necu to zaboraviti.
Ne zato sto su mi DS bliski nego zato sto se drsko otima vlast i ne postuje rezultat na izborima.

SNS su tada pokazali mentalitet govecheta, znaci ne seljacki nego bas goveceta i govedara.I tako je ostalo od tada.
Svako ima svoju maskotu.DS su lihvari i bankarski lopovi, SPS su institucionalni pljackasi i pohlepni direktori, ako im se ukaze sansa.
Radikali menjaju lice, ponekad lice na cetnicke trojke (u biznisu i ponasanju).
Ilicevi ostavljaju utisak neposlusne dece.Dok moraju da slusaju Velju nakaradno ali partijski isplativo, a kad rade na svoj nacin imaju neki lokalni interes i strategiju.
 

Back
Top