glumljenje da se ima,a nema se i dr..

gost 189815

Iskusan
Poruka
5.826
1.kud plowi owaj brod?

ljudi danas posebno mladji vise vole da glume da imaju(daju zadnje pare za separe,ili sminku..)da zive u lazi umesto da se izbore da promene svoj materijalni status,a pritom recimo nece imati za veceru jer su hteli da budu normalni,ili kul.kapiram da se ljudi gledaju kroz tudje oci,al ako izuzmemo fuksajzle,sta owi drugi rade osim sto produzuju laz?to je neproduktivno ponasanje..
bila neka emisija gostovali svakakvi a medj njima i onaj sto je snimio tezinu lanaca,i rece decko idem ja tako i intervjuisem mlade po kaficima,u sred dana kafici puni,pitam ih sto ne radite oni pa nema posla,pa sto ga ne trazite itd itd..sad danas je tesko naci posao,al zar nije bolje raditi nesto slabo placeno nego sedeti u kaficu i trositi pare(uglavnom tudje npr roditeljske) radi nekog samozawaravanja
da li ljude stvarno wise hrani laz nego hleb?
tj kapiram ja da je ego wazniji od svega ostalog,i koje to emocije swi izbegavaju al opet to je po meni vise neka vrsta stagnacije i sto je budjenje iz tog stanja kasnije to je zahebanije.plus sto cesto krive i druge kad dodje do tog sudara fantazije i realnosti..

2.ako nisam snimio ko da se nije ni desilo..

e sad da predjem na one starije posto znam da ni njih to ne zaobilazi,to pokazacu da imam,
tagovacu se svuda gde sam bio da me wide da mi se diwe.
cuh negde lik iso sa rodbinom na more i riba spakovala kamion stwari,owaj upita koji ce ti moj swe to?odgowor:pa gde da se slikam u istom(msm da je i fejs pominjan)...
dakle kako dodjosmo do toga da wrsimo kupoprodaju magle swe sa smeskom?jel to uwek tako bilo samo je sad widljiwije s obzirom na tehnologiju,tipa umesto ranijeg izgradicu sprat weci od komse makar crko,sad ono ima da wide gde se ide,ima da zawide?jel je to stvar loseg waspitanja,umanjenog samoljublja,jel to nesto nowo ili stara prica sa nowim internet ruhom?koliko oni sami sebe stete i dal ikad postaju swesni toga?
 
Kolika god da je kriza, nije njima stvarno kriza, ono da se nema za hleba, pitao bih te ja tad... Nego ovako se troše roditeljske pare, za "decu" se uvek nađe i tako prave debile od njih. Meni nekako nije normalno da se svaki dan troši po hiljadu i više samo na kafenisanje i blejanje po kafićima...
 
mózda je naslow trebao biti
'opojnost iluzija uzrok i lek'
a leone i meni se cini da je tako samo ne znam da li je to zbog blagodeti neta,tj da su babe imale komp i one bi,ili nekog weceg poremecenog stanja danasnjeg drustwa.ja msm da je pre owo dr.

naravno i moje babe su se oblacile u najbolje stvari kad se islo negde pa nakit pa dukat ovo ono
e sad zbog neta i tih stvari preuzima maha
 
Postali smo dno dna.Kod mene u okolini kad pitas mlade sto ne traze posao,kazu:nadjem posao,ali ko da radi za 20 hiljada.Sta covek da kaze.Nije isto kad ga roditelj izdrzava,nego da on zaradi tih 20 hiljada,a roditelj,ako zatreba da pripomogne,lakse je za obe strane.Kad sam bio klinac radio sam preko omladinske zadruge da bi imao za dzeparac leti za raspust,cak sam radio neke teze poslove ,krampanje i lopatanje,ali sam te godine za te pare bio 15 dana na moru.Zao mi je kad ih pogledas,jer oni sami nisu krivi za ovo stanje,ali ipak pokusati nesto,pa makar i sezonski.Da vide sta znaci zradjen dinar i kako je slatko svoje pare drzati u dzepu i troskariti.
 
Prevelika megalomanija, potreba ljudi da se prikazu kao nekakvi supermeni. Bukvalno svako misli da mora da bude ne znam sta, Srbija je kompleksaski pakaoi upravo to je pravi razlog zasto mrzim ovu zemlju.

Skromnost je jako retka u Srbiji. Beograd.:roll:
e ovo htedoh da dodam imam osecaj ko da su generacije vaspitane da misle da su najbolji,gotovo bogovi,al im usput nije usadjena disciplina i borbenost koja moze da odrzi takav ego..
 
e ovo htedoh da dodam imam osecaj ko da su generacije vaspitane da misle da su najbolji,gotovo bogovi,al im usput nije usadjena disciplina i borbenost koja moze da odrzi takav ego..

ako se ne varam araon je spominjao to na nekoj temi, tu je proble sto se deca tako vaspitavaju da su naj, naj, kraljevi/kraljice, princeze/princevi...svi mi volimo decu al vaspitaj ih realno
 
Poslednja izmena:
Kolika god da je kriza, nije njima stvarno kriza, ono da se nema za hleba, pitao bih te ja tad... Nego ovako se troše roditeljske pare, za "decu" se uvek nađe i tako prave debile od njih. Meni nekako nije normalno da se svaki dan troši po hiljadu i više samo na kafenisanje i blejanje po kafićima...
bas tako,,
malo mama.malo tata..deda i ako nekog da zahebe i izgubi obraz za siću..
 
Ja sam rekao, mi smo iskompleksiran narod nemastinom (cast izuzecima). Kao da je sramota nemati.

U Nemackoj ili Skandinaviji nema tog ponasanja, imaju ljudi novca, razvijenu ekonomiju, a i mentalitet je drugaciji. Nije im bitno da idu skockani i po bela dana, da imaju ovo ili imaju ono, sto bi rekli, da se pokazu. A kod nas kriza, radi se za 20 000, pa je "sramota" ako se nema, ako se manjka.
Meni je veca sramota sedeti ceo dan po kaficima i mlatiti praznu slamu, nego nemati markiranu odecu ili sta znam.

Realno, nece ljudi da rade za 10 000 - 20 000 mesecno, da ih neko vuce za nos da se izivljava, i ok, to je razumljivo, ali da sedi trosi pare ceo dan u kaficu, novi mobilni, auto, ovo-ono, more, pa odakle ljudi?
Nego eto, bitno je da imam vise nego komsija (ili u ovom slucaju drugi) a nemam vise ako se ne pokazem u drustvu.

I da, nek' komsiji crkne krava, da nema, a ja cu kravu svoju da setam kroz varos.
 
1.kud plowi owaj brod?

ljudi danas posebno mladji vise vole da glume da imaju(daju zadnje pare za separe,ili sminku..)da zive u lazi umesto da se izbore da promene svoj materijalni status,a pritom recimo nece imati za veceru jer su hteli da budu normalni,ili kul.kapiram da se ljudi gledaju kroz tudje oci,al ako izuzmemo fuksajzle,sta owi drugi rade osim sto produzuju laz?to je neproduktivno ponasanje..
bila neka emisija gostovali svakakvi a medj njima i onaj sto je snimio tezinu lanaca,i rece decko idem ja tako i intervjuisem mlade po kaficima,u sred dana kafici puni,pitam ih sto ne radite oni pa nema posla,pa sto ga ne trazite itd itd..sad danas je tesko naci posao,al zar nije bolje raditi nesto slabo placeno nego sedeti u kaficu i trositi pare(uglavnom tudje npr roditeljske) radi nekog samozawaravanja
da li ljude stvarno wise hrani laz nego hleb?
tj kapiram ja da je ego wazniji od svega ostalog,i koje to emocije swi izbegavaju al opet to je po meni vise neka vrsta stagnacije i sto je budjenje iz tog stanja kasnije to je zahebanije.plus sto cesto krive i druge kad dodje do tog sudara fantazije i realnosti..

2.ako nisam snimio ko da se nije ni desilo..

e sad da predjem na one starije posto znam da ni njih to ne zaobilazi,to pokazacu da imam,
tagovacu se svuda gde sam bio da me wide da mi se diwe.
cuh negde lik iso sa rodbinom na more i riba spakovala kamion stwari,owaj upita koji ce ti moj swe to?odgowor:pa gde da se slikam u istom(msm da je i fejs pominjan)...
dakle kako dodjosmo do toga da wrsimo kupoprodaju magle swe sa smeskom?jel to uwek tako bilo samo je sad widljiwije s obzirom na tehnologiju,tipa umesto ranijeg izgradicu sprat weci od komse makar crko,sad ono ima da wide gde se ide,ima da zawide?jel je to stvar loseg waspitanja,umanjenog samoljublja,jel to nesto nowo ili stara prica sa nowim internet ruhom?koliko oni sami sebe stete i dal ikad postaju swesni toga?

1. uvece brizer ujutru parizer
2. seljanija moja onanija
 
1.kud plowi owaj brod?

ljudi danas posebno mladji vise vole da glume da imaju(daju zadnje pare za separe,ili sminku..)da zive u lazi umesto da se izbore da promene svoj materijalni status,a pritom recimo nece imati za veceru jer su hteli da budu normalni,ili kul.kapiram da se ljudi gledaju kroz tudje oci,al ako izuzmemo fuksajzle,sta owi drugi rade osim sto produzuju laz?to je neproduktivno ponasanje..
bila neka emisija gostovali svakakvi a medj njima i onaj sto je snimio tezinu lanaca,i rece decko idem ja tako i intervjuisem mlade po kaficima,u sred dana kafici puni,pitam ih sto ne radite oni pa nema posla,pa sto ga ne trazite itd itd..sad danas je tesko naci posao,al zar nije bolje raditi nesto slabo placeno nego sedeti u kaficu i trositi pare(uglavnom tudje npr roditeljske) radi nekog samozawaravanja
da li ljude stvarno wise hrani laz nego hleb?
tj kapiram ja da je ego wazniji od svega ostalog,i koje to emocije swi izbegavaju al opet to je po meni vise neka vrsta stagnacije i sto je budjenje iz tog stanja kasnije to je zahebanije.plus sto cesto krive i druge kad dodje do tog sudara fantazije i realnosti..

2.ako nisam snimio ko da se nije ni desilo..

e sad da predjem na one starije posto znam da ni njih to ne zaobilazi,to pokazacu da imam,
tagovacu se svuda gde sam bio da me wide da mi se diwe.
cuh negde lik iso sa rodbinom na more i riba spakovala kamion stwari,owaj upita koji ce ti moj swe to?odgowor:pa gde da se slikam u istom(msm da je i fejs pominjan)...
dakle kako dodjosmo do toga da wrsimo kupoprodaju magle swe sa smeskom?jel to uwek tako bilo samo je sad widljiwije s obzirom na tehnologiju,tipa umesto ranijeg izgradicu sprat weci od komse makar crko,sad ono ima da wide gde se ide,ima da zawide?jel je to stvar loseg waspitanja,umanjenog samoljublja,jel to nesto nowo ili stara prica sa nowim internet ruhom?koliko oni sami sebe stete i dal ikad postaju swesni toga?

Mislim da je brod poceo da tone.

Nije svako sposoban za svaki posao ali nece znati sta moze da uradi ako ne proba, makar jedan dan.
Istina je da je posao retkost ali ne mozemo da okrivimo uvek mlade, problem su i stariji sa svojim: "Pusti ti ja cu ti ne znas".
Greske tokom vaspitanja su neminovne ali moze da se detetu usadi bar malo radna navika, ako je pametno razumece i zasukati rukave, ako nije naebace 100% pre ili kasnije.

To slikanje svuda i na svakom mestu je pocelo da me nervira. Valjda je otisao negde da uziva a ne da se hvali svima i svakome. Sta me briga za nekog ko je otisao na koncert a ne zna ni naziv jedne pesme nego zbog toga sto je izvodjac popularan i karta je skupa.

Takmicenja je uvek bilo, to je normalno ali treba i da ima meru.
Ranije su se takmicili ko ce imati vecu kucu, negde se jos uvek takmice ko ce vise potrositi na nesto (svadba, rodjendan...).
U svakom slucaju postojale su price koje se nisu sirile toliko, mozda bi znali u opstini da je neko slavio 3-4 dana ali ne bi znali u sledecoj. Danas je internet omogucio da za to sazna ceo svet.
Zahvaljujuci "drustvenim" mrezama moze da se okupi veliki broj ljudi i da gledaju slike sa bilo cijeg letovanja, neko ce zavideti a neko ce pokusati da se "uspesnije provede".

Ne verujem da znaju da time stete sebi, mozda cak i smatraju da je to nesto cemu treba teziti.

P.S. Subota 18. april, 21:30h na Al Jazeera Balkan ce biti emisija o "milenijumsima", ovim nesretnim klincima koji sede ceo dan u kaficima. Mislim da je vredno gledanja.
 

Back
Top