Ishrana i pravilno spremanje

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.491
Mnogo ljudi samo puca na informacije šta treba jesti, ali mene više zanima kako to spremati.

Kada se priča o ribi, da li je dobra tunjevina iz konzerve ili treba uzeti, npr. lososa već prženog ili pečenog u ribarnici?

Kada se priča o ovsenim, mleku, bananama, koliko grama toga?

Kada se priča o junetini, tako nekom mesu, kako pripremati to?

Koji sir treba uzimati?

Kako spremati piletinu?

Da li je u redu svaki dan imati za obrok jaja (ali belanca)?

Da li ubacivati mleko ili čokoladno mleko?

To su stvari koje mene zanimaju.
 
Mnogo ljudi samo puca na informacije šta treba jesti, ali mene više zanima kako to spremati.

Kada se priča o ribi, da li je dobra tunjevina iz konzerve ili treba uzeti, npr. lososa već prženog ili pečenog u ribarnici?

Kada se priča o ovsenim, mleku, bananama, koliko grama toga?

Kada se priča o junetini, tako nekom mesu, kako pripremati to?

Koji sir treba uzimati?

Kako spremati piletinu?

Da li je u redu svaki dan imati za obrok jaja (ali belanca)?

Da li ubacivati mleko ili čokoladno mleko?

To su stvari koje mene zanimaju.

msm da je uvek bolj kupiti svezu ribu i ispeci je nego ono iz konzerve..
 
Mnogo ljudi samo puca na informacije šta treba jesti, ali mene više zanima kako to spremati.

Kada se priča o ribi, da li je dobra tunjevina iz konzerve ili treba uzeti, npr. lososa već prženog ili pečenog u ribarnici?

Kada se priča o ovsenim, mleku, bananama, koliko grama toga?

Kada se priča o junetini, tako nekom mesu, kako pripremati to?

Koji sir treba uzimati?

Kako spremati piletinu?

Da li je u redu svaki dan imati za obrok jaja (ali belanca)?

Da li ubacivati mleko ili čokoladno mleko?

To su stvari koje mene zanimaju.

Naveo si primere namirnica koje ne prijaju svakome

Poreklo namirnica i njihov stvarni kvalitet utiče na naše zdravlje

Primera radi moderne mesne preradjevine su takvog kvaliteta da kućni ljubimci odmah osete da nešto ne valja

Ništa bolje nisu ni moderne žitarice koje su klepane po sistemu šta oči vide i kapitalista želi

Recimo sojino mleko ima dosta dobrih stvari u sebi samo ne valja što je prepuno aluminijuma
Spanać recimo takodje usisava aluminijum iz zemlje ali ga i odbacuje ali soja to ne čini

Što se mekinjastih žitarica tiče one najviše prijaju osobama A krvne grupe
Iz iskustva tvrdim da je bolje uzimati mekinjastu formu koja je spakovana nego musli
Musli su uvek suve u prodavnici makar vazduh bio izuzetno vlažan što se kod većine mekinja ne može desiti

Dok se ne navikneš na blagotvorne mekinje za ljudsku ishranu najboje ih je u prvo vreme mešati sa voćnim jogurtom.
Voćni jogurt možeš lako napraviti i sam tako što u litar boljeg jogurta ubaciš par kriški nekog svežeg voća i ostaviš 3 dana

U čašu od 2 dcl sipaš 2-3 supene kašike mekinja koje želiš i preliješ jogurtom
Na raspolaganju su pšenične (varenje, gorušica), ražane (tanko i debelo crevo), ovsene i ječmene (masnoća i antikancerogeno dejstvo)
Samo sa jogurtom postižeš dobijanje kaše koja prija organizmu a blagotvorni učinak osetiš tokom dana i onda to postane redovna ishrana
Vrlo lako se reguliše varenje, samim tim prirodna regulacija masnoća i kilograma
Najbolje je koristi kao doručak a što se osećaja sitosti tiče - uverite se sami, musli to jednostavno ne mogu.

- - - - - - - - - -

Vrlo je važno da ishranu prilagodimo prema godišnjem dobu.

Po mom subjektivnom mišljenju bolje ćete proći sa varenjem ako ovih dana kupite mlad luk kom je vreme
nego tobožnji svež paradajz koji sunce nije obasjalo a dok ga jedemo imamo osećaj da žvaćemo djon pun vode
a kasnije malo muči tiba...
 
Naveo si primere namirnica koje ne prijaju svakome

Poreklo namirnica i njihov stvarni kvalitet utiče na naše zdravlje

Primera radi moderne mesne preradjevine su takvog kvaliteta da kućni ljubimci odmah osete da nešto ne valja

Ništa bolje nisu ni moderne žitarice koje su klepane po sistemu šta oči vide i kapitalista želi

Recimo sojino mleko ima dosta dobrih stvari u sebi samo ne valja što je prepuno aluminijuma
Spanać recimo takodje usisava aluminijum iz zemlje ali ga i odbacuje ali soja to ne čini

Što se mekinjastih žitarica tiče one najviše prijaju osobama A krvne grupe
Iz iskustva tvrdim da je bolje uzimati mekinjastu formu koja je spakovana nego musli
Musli su uvek suve u prodavnici makar vazduh bio izuzetno vlažan što se kod većine mekinja ne može desiti

Dok se ne navikneš na blagotvorne mekinje za ljudsku ishranu najboje ih je u prvo vreme mešati sa voćnim jogurtom.
Voćni jogurt možeš lako napraviti i sam tako što u litar boljeg jogurta ubaciš par kriški nekog svežeg voća i ostaviš 3 dana

U čašu od 2 dcl sipaš 2-3 supene kašike mekinja koje želiš i preliješ jogurtom
Na raspolaganju su pšenične (varenje, gorušica), ražane (tanko i debelo crevo), ovsene i ječmene (masnoća i antikancerogeno dejstvo)
Samo sa jogurtom postižeš dobijanje kaše koja prija organizmu a blagotvorni učinak osetiš tokom dana i onda to postane redovna ishrana
Vrlo lako se reguliše varenje, samim tim prirodna regulacija masnoća i kilograma
Najbolje je koristi kao doručak a što se osećaja sitosti tiče - uverite se sami, musli to jednostavno ne mogu.

Naveo sam samo ono grubo što sam našao...

Ono što sam zaboravio je krompir, pirinač... Ne znam ni kako to spremati najbolje.

I to što si naveo je doručak, a šta za ručak i večeru?

Nisam još probao mekinje, to mogu da nađem u bilo kojoj zdravoj hrani? I da li mogu mešati te pšenične, ovsene i ječmene? Koja je to priča?

- - - - - - - - - -

I kako spremati piletinu, junetinu? Sa kojim uljem, u rerni ili kako?
 
Naveo sam samo ono grubo što sam našao...

Ono što sam zaboravio je krompir, pirinač... Ne znam ni kako to spremati najbolje.

I to što si naveo je doručak, a šta za ručak i večeru?

Nisam još probao mekinje, to mogu da nađem u bilo kojoj zdravoj hrani? I da li mogu mešati te pšenične, ovsene i ječmene? Koja je to priča?

U svakoj prodavnici zdrave hrane koja nudi musli i ostale integralne zezalice možeš pitati za mekinjaste forme žitarica
Zamoliš za pakovanje pšeničnih, ražanih, ovsenih i ječmenih mekinja.
Najčešće se dešava da ražanih nema odnosno brzo se rasprodaju.

Od volje bilo kakvu ćeš kombinaciju praviti, lično pomešam sve četiri sa napomenom da pšeničnih stavim kašiku više.
Sve što treba je da budeš disciplinovan u primeni jer će se vrlo brzo uspostaviti biološki balans šta ti se jede i koliko.

Želim da podelim samo ono oko čega imam pozitivno iskustvo a detalje na šta utiče koja žitarica imaš na internetu u vidu papagajskih tekstova.
 
Na predhodni post bih nadovezao da ako je moguce umesto jogurta koristi domaci kefir.

Svež kefir je dobar za varenje i to momentalno
Kefir stariji od tri dana je dobar za sprečavanje dijareje i stomačnih infekcija.
Naravno, nisam mogao da savetujem kefir sa žitaricama onim osobama koje se još nisu navikle na "bljutav" ukus.
Da bi se pravzišla ta faza lažnog osećaja (dok ne dodje do želuca kada nastaje fantazija) bolje je malo ublažiti sa slatkim voćnim jogurtom.
 
A ovo sve ostalo? Krompir, riba, junetina, pirinač?

krompir mi je težak u poslednje vreme
ali se dobro sećam da kada se ispeče u rerni seoskog šporeta da nema ništa sladje

riba lepo zasiti ali nisam ljubitej iste, dakle meni ne prija a od svih morskih plodova alergičan sam na tunjevinu
dakle to nije hrana za mene čim organizam pravi neželjenu reakciju

za pirinač kažu da vredi jedino u integralnoj formi dakle sa sve ljuskom na šta većina nas nije naviknuta
glazirani pirinač ne pomaže ničemu sem što napuni stomak sad da li kao pilav ili kao sutlijaš ali ne pomaže ništa

junetina je obavezna kod osoba B krvne grupe čak i kada su dijete u pitanju
osobe sa A krvnom grupom moraju biti oprezne sa ovom vrstom hrane jer je naš organizam ne obradjuje na isti način pa se gojimo očas posla
 
krompir mi je težak u poslednje vreme
ali se dobro sećam da kada se ispeče u rerni seoskog šporeta da nema ništa sladje

riba lepo zasiti ali nisam ljubitej iste, dakle meni ne prija a od svih morskih plodova alergičan sam na tunjevinu
dakle to nije hrana za mene čim organizam pravi neželjenu reakciju

za pirinač kažu da vredi jedino u integralnoj formi dakle sa sve ljuskom na šta većina nas nije naviknuta
glazirani pirinač ne pomaže ničemu sem što napuni stomak sad da li kao pilav ili kao sutlijaš ali ne pomaže ništa

junetina je obavezna kod osoba B krvne grupe čak i kada su dijete u pitanju
osobe sa A krvnom grupom moraju biti oprezne sa ovom vrstom hrane jer je naš organizam ne obradjuje na isti način pa se gojimo očas posla

Pa ja ne znam šta da uzmem kao proteine i UH, bez dodataka u vidu whey-a.
 
Mnogo ljudi samo puca na informacije šta treba jesti, ali mene više zanima kako to spremati.

Kada se priča o ribi, da li je dobra tunjevina iz konzerve ili treba uzeti, npr. lososa već prženog ili pečenog u ribarnici?

Kada se priča o ovsenim, mleku, bananama, koliko grama toga?

Kada se priča o junetini, tako nekom mesu, kako pripremati to?

Koji sir treba uzimati?

Kako spremati piletinu?

Da li je u redu svaki dan imati za obrok jaja (ali belanca)?

Da li ubacivati mleko ili čokoladno mleko?

To su stvari koje mene zanimaju.
sto se ribe tice, ja bih uvek pre uzela svezu i sama je spremala. licno volim tunjevinu iz konzerve kao i lososa i svu plavu ribu, ali bas sa lososom i tunom treba biti oprezan i jesti je ograniceno jer je prepuna merkura, bas sam cula nedavno slucaj jedne devojke koja se pretezno hranila tunom i lososom da bi se na kraju ispostavilo da ima visok nivo zive u telu :neutral: ribu najbolje spremaj u rerni, pod folijom. zacinis belim lukom, kaporima (kaprama kako mi vec kazemo), persunom ili cime god volis vec, stavis belog vina i maslinovog ulja za ukus, so biber, to ti je sve osnovno sad svako nek koristi sta voli - riba tako ostane mekana i ne bude masna. posebno ne treba da se przi riba tipa losos jer cak i ako je pravis na tiganju ulje skoro i da ne treba jer on sam pusti dosta masti.

piletina moze da se dinsta ili pece na dobrom tiganju sa vrlo malo ulja i da se bogato zacini, ili da se napravi neka marinada od jogurta i zacina i ostavi da odstoji,uz to nema potrebe da se przi + ce biti socna.

po meni treba da probas i zakljucis sta ti prija ili ne posle nekog vremena. recimo meni ni pirinac ni krompir nisu deo svakodnevne ishrane, teski su mi i ne vidim im neku hranljivu poentu. jaja sam ranije jela belanca, ali sad jedem iskljucivo cela i holesterol mi bolji nego pre. cela ta drama sa jajima je, cini mi se, jedna velika farsa. i sireve jedem iskljucivo masne, jer od toga se zasitis brzo. mlad sir, gladan za pola sata a pritom jos bezukusan. meni su zbog holesterola bili preporucili da ne jedem nista masno - rezultat je bio da je holesterol postao jos gori. kad sam krenula da jedem vise masti i proteina a ugljene hidrate i posebno secere malo, krvna slika super plus ja smrsala par kila :neutral: . tako da....go figure, najbolje da testiras sta ti prija i daje rezultate. ne bih se ja drzala saveta, a posebno ne doktoroskih, ko pijan plota.

sto se pirinca tice, ja pravim rizoto najradije. sa povrcem, od pecurki, mesano, hobotnice, sparuge, sta nadjes u frizideru :mrgreen: doduse i u to uvek ide malo slatke pavlake i parmezana za ukus, jer pirinac sam po sebi je ne znam...bolje suva leba da jedes? i uvek vise povrca/mesa nego pirinca.

krompir kakav volim je oljustis, iseces na tanje komade, prokuvas samo dok ne provri, stavis u serpu i polijes sa malo ulja, soli i palente odgore i pomesas dok se ne sjedini lepo i tako stavis u rernu i peces, nije masno a bude lep i hrskav krompir. inace mi krompir ista kategorija ko pirinac :confused:
 
inace ako hoces jaja da pravis za dorucak meni je ovo omiljena priprema: uzmes vec koliko hoces jaja, izmutis ulupas viljuskom kako se vec to kaze na srpskom, malo soli i sir po ukusu, ja uglavnom stavljam koziju fetu ili gorgonzolu ili sta vec imam, ne puno nego taman da da ukus i da se rastopi. ne przim na ulju, vec zagrejem na slaboj vatri tiganj predjem kockom putera preko to je sasvim dovoljno za jaja i pustim ih da se lagano peku dok povremeno mesam da se ne bi prepekla i bila presuva. i uz to pojedem tipa cetvrtinu avokada i paradajz ili tako nesto. ovakav dorucak bar mene drzi solidno, skoro do rucka. za uzinu uvek nosim kesicu sa orasastim vocem pa kad ogladnim uzmem malo (znaci pekani ili orasi, bademi, kikiriki peceni, malo suvog grozdja i par suvih kajsija zbog gvodzja itd sta vec imas...). mada sa jajima mos i da pravis nesto kao mafine u rerni, koji imaju vise jaja i povrca nego brasna itd...pusti kreativnosti na volju i trazi recepte :mrgreen:
 
Kako to sve jednostavno izgleda kada napiše neko ko zna, pa to je čudo jedno... :D

Ozbiljno, kako si napisala to tap, tap, tap i to je to... Kod mene bi to trajalo verovatno 5 sati... :)

Meni je najveći problem to što ja vremena za spremanje nemam, meni treba jelo za pola sata maksimalno, ujutru moram brzo nešto, onda na trening, dok završim to sve, istuširam se, dođe vreme ručku, a ono imam šipak spremljen, onda juri, gledaj šta ima, a tad sam već gladan previše da bih spremao ne znam ni ja šta... Za večeru mi treba nešto lagano, ali i tu nisam pametan.. A ona tuna iz konzerve mi tako nekako smrdi, hoću da umrem...

- - - - - - - - - -

I da, sve mi u životu ide osim kuvanja, neverovatno... Meni to Špansko selo...
 
Pa ja ne znam šta da uzmem kao proteine i UH, bez dodataka u vidu whey-a.

Tako reci. Ti bi da malo misica nabacis.

Prvo da rascistimo kada kazes whey - surutka na engleskom da li mislis na surutku u prahu ili suplement - protein iz surutke? Surutka u prahu moze da bude jako nezgodna za stomak. Ako mislis na protein iz surutke on ima najveci efekat kada se uzme odmah posle treninga. Najbrze je dostupan misicima posle unosenja a posle treninga je bitno uneti proteine da bi se sprecio katabolizam. Ja u te svrhe koristim pivski kvasac. 2 supene kasike razmucene u vodi ili nekom soku da bi malo popravio ukus. Posle treninga je takodje potrebno unositi i UH da bi se nadoknadile rezerve koje se istrose. U periodu od 2 sata posle treninga na svakih 30-45 minuta casa vocnog soka, parce hleba namazano sa dzemom, banana, pomorandza...

Takodje misicima je potrebno da konstantno u toku celog dana imaju dovoljno proteina na raspolaganju bez obzira imas li ili nemas trening taj dan. Ujutro u roku od pola sata - sat posle ustajanja recimo isprzis jaja, zalijes sa jogurtom(kefirom) hleb(najbolje integralni) rucak neko meso, vecera recimo riba iz konzerve... Sir je takodje dobar izvor proteina. Moras imati i uzine tu bi dobro dosle zitarice, dosta voca i povrca... Kao rekreativac koji ima i druge obaveze tesko je do kraja ispratiti tacan raspored obroka pa moras malo i da improvizujes. Spremis recimo uvece neki sendvic u koji ubacis belo meso, curetinu... I uvece pre 1-2 sata pre spavanja treba uneti proteine jer je to najduzi period bez unosenja hrane. Ako nista drugo jogurt.
 
Svež kefir je dobar za varenje i to momentalno
Kefir stariji od tri dana je dobar za sprečavanje dijareje i stomačnih infekcija.
Naravno, nisam mogao da savetujem kefir sa žitaricama onim osobama koje se još nisu navikle na "bljutav" ukus.
Da bi se pravzišla ta faza lažnog osećaja (dok ne dodje do želuca kada nastaje fantazija) bolje je malo ublažiti sa slatkim voćnim jogurtom.


Za one koji ne znaju kefir je kulutra 15ak sojeva bakterija i isto toliko sojeva kvasca koji zive u simbiozi. Niko ne zna kako je ta simbioza nastala i niko nije uspeo da napravi kefirnu kulturu od nule. Predpostavlja se da je kefir prvi put usao u upotrebu negde na poducju Kavkaza i od tada se "kefirna zrnca" prenose sa generacije na generaciju. Kefir je najbolji poznati prirodni probiotik. U 100ml jogurta ima oko 100 miliona bakterija dok u 100ml kefira ima oko 100 milijardi. Uz to u kefiru ima i bakterija kojih nema u jogurtu. Unosenjem kefira se uspostavlja zdrava kultura korisnih bakterija koje potiskuju patogene bakterije.


Kefir star 2-3 dana je sve samo nije bljutav. Razlika izmedju u ukusu izmedju kefira i jogurta je kao razlika izmedju zrelog i mladog sira.

http://istineilaziohrani.blogspot.com/2011/04/kefir-cudesna-hrana-sa-kavkaza.html
 
Poslednja izmena:
Tako reci. Ti bi da malo misica nabacis.

Prvo da rascistimo kada kazes whey - surutka na engleskom da li mislis na surutku u prahu ili suplement - protein iz surutke? Surutka u prahu moze da bude jako nezgodna za stomak. Ako mislis na protein iz surutke on ima najveci efekat kada se uzme odmah posle treninga. Najbrze je dostupan misicima posle unosenja a posle treninga je bitno uneti proteine da bi se sprecio katabolizam. Ja u te svrhe koristim pivski kvasac. 2 supene kasike razmucene u vodi ili nekom soku da bi malo popravio ukus. Posle treninga je takodje potrebno unositi i UH da bi se nadoknadile rezerve koje se istrose. U periodu od 2 sata posle treninga na svakih 30-45 minuta casa vocnog soka, parce hleba namazano sa dzemom, banana, pomorandza...

Takodje misicima je potrebno da konstantno u toku celog dana imaju dovoljno proteina na raspolaganju bez obzira imas li ili nemas trening taj dan. Ujutro u roku od pola sata - sat posle ustajanja recimo isprzis jaja, zalijes sa jogurtom(kefirom) hleb(najbolje integralni) rucak neko meso, vecera recimo riba iz konzerve... Sir je takodje dobar izvor proteina. Moras imati i uzine tu bi dobro dosle zitarice, dosta voca i povrca... Kao rekreativac koji ima i druge obaveze tesko je do kraja ispratiti tacan raspored obroka pa moras malo i da improvizujes. Spremis recimo uvece neki sendvic u koji ubacis belo meso, curetinu... I uvece pre 1-2 sata pre spavanja treba uneti proteine jer je to najduzi period bez unosenja hrane. Ako nista drugo jogurt.

Imam ja dovoljno mišića, nije to, nego sam upao sad u sistem gde i ne napredujem puno, imam skoro 90 kila i to je to, pa sam mislio da popravim ishranu kak obih nabacio još koji kilogram mišićne mase.

Vidiš, meni su govorili kako voće treba da izbacim skroz, tek kad ne budem mogao više da izržim da uzmem nešto od voća..

Pivski kvasac gde mogu da nabavim i kakve efekte ima?
 
Imam ja dovoljno mišića, nije to, nego sam upao sad u sistem gde i ne napredujem puno, imam skoro 90 kila i to je to, pa sam mislio da popravim ishranu kak obih nabacio još koji kilogram mišićne mase.

Vidiš, meni su govorili kako voće treba da izbacim skroz, tek kad ne budem mogao više da izržim da uzmem nešto od voća..

Pivski kvasac gde mogu da nabavim i kakve efekte ima?

Zar je nekoliko koligrama misica vaznije od zdravlja:eek:

U prodavnicama zdrave hrane. 50% pivskog kvasca je protein. Citao sam i da je seme konoplje odlican izvor proteina ali nisam probao. Proteini iz semena konoplje sadrze svih 20 aminokiselina. Plus je bogat biljnim vlaknima, zdravim masnocama...

Nego probaj da odmoris. Jedno 2-3 nedelje. Ili promeni trening da malo sokiras misice.

I da ne zaboravim na kolicinu. Kao prvo da bi misici rasli moras da uneses vise kalorija nego sto trosis. Visak ide u salo ili ako stvoris dobre uslove treningom, ishranom i odmorom u misice. Za rekreativce ide oko 1.5 gram proteina na kilogram telesne tezine. Moras da se malo pozabavis tabelama ili da nadjes negde na internetu gotove jelovnike.
 
Poslednja izmena:
Zar je nekoliko koligrama misica vaznije od zdravlja:eek:

U prodavnicama zdrave hrane. 50% pivskog kvasca je protein. Citao sam i da je seme konoplje odlican izvor proteina ali nisam probao. Proteini iz semena konoplje sadrze svih 20 aminokiselina. Plus je bogat biljnim vlaknima, zdravim masnocama...

Nego probaj da odmoris. Jedno 2-3 nedelje. Ili promeni trening da malo sokiras misice.

Njima jeste, očigledno... Kao nikako voće za živu glavu... Meni je to malo preterano.

Ima li nekih negativnih posledica od pivskog kvasca?

Kako da promenim, radim bodyweight vežbe, tu malo šanse za promenu ima...
 
Njima jeste, očigledno... Kao nikako voće za živu glavu... Meni je to malo preterano.

Ima li nekih negativnih posledica od pivskog kvasca?

Kako da promenim, radim bodyweight vežbe, tu malo šanse za promenu ima...

Za razliku od surutke u prahu sa pivskim kvascom nisam imao nikakvih problema.

Sto se tice vezbanja.

Probaj kruzni trening. Kombinacija bodyweight sa tegovima. Tegove ubacis za grupe misica koje je tesko opteretiti bez tegova, recimo ramena, ledja.. To sam ja radio prosle zime. Nabacio sam 5-6 kg za 3-4 meseca.

Detaljnije imas na ovom linku
http://www.brianmac.co.uk/circuit.htm
http://www.brianmac.co.uk/exercise.htm

Radis ovo neko vreme da se razbije monotonija.
 
Poslednja izmena:
Naveo si primere namirnica koje ne prijaju svakome

Poreklo namirnica i njihov stvarni kvalitet utiče na naše zdravlje

Primera radi moderne mesne preradjevine su takvog kvaliteta da kućni ljubimci odmah osete da nešto ne valja

Ništa bolje nisu ni moderne žitarice koje su klepane po sistemu šta oči vide i kapitalista želi

Recimo sojino mleko ima dosta dobrih stvari u sebi samo ne valja što je prepuno aluminijuma
Spanać recimo takodje usisava aluminijum iz zemlje ali ga i odbacuje ali soja to ne čini

Što se mekinjastih žitarica tiče one najviše prijaju osobama A krvne grupe
Iz iskustva tvrdim da je bolje uzimati mekinjastu formu koja je spakovana nego musli
Musli su uvek suve u prodavnici makar vazduh bio izuzetno vlažan što se kod većine mekinja ne može desiti

Dok se ne navikneš na blagotvorne mekinje za ljudsku ishranu najboje ih je u prvo vreme mešati sa voćnim jogurtom.
Voćni jogurt možeš lako napraviti i sam tako što u litar boljeg jogurta ubaciš par kriški nekog svežeg voća i ostaviš 3 dana

U čašu od 2 dcl sipaš 2-3 supene kašike mekinja koje želiš i preliješ jogurtom
Na raspolaganju su pšenične (varenje, gorušica), ražane (tanko i debelo crevo), ovsene i ječmene (masnoća i antikancerogeno dejstvo)
Samo sa jogurtom postižeš dobijanje kaše koja prija organizmu a blagotvorni učinak osetiš tokom dana i onda to postane redovna ishrana
Vrlo lako se reguliše varenje, samim tim prirodna regulacija masnoća i kilograma
Najbolje je koristi kao doručak a što se osećaja sitosti tiče - uverite se sami, musli to jednostavno ne mogu.

- - - - - - - - - -

Vrlo je važno da ishranu prilagodimo prema godišnjem dobu.

Po mom subjektivnom mišljenju bolje ćete proći sa varenjem ako ovih dana kupite mlad luk kom je vreme
nego tobožnji svež paradajz koji sunce nije obasjalo a dok ga jedemo imamo osećaj da žvaćemo djon pun vode
a kasnije malo muči tiba...
ja u zadnje vreme jedem one ovsene pahuljice sa onim probiotik jogurtom,i bas me zasiti i prija...
 

Back
Top