KOji od ova dva procesora je brzi i bolji ?

gost 225213

Primećen član
Poruka
718
core2duo e6550 ili core2duo e5700?

Prvi radi na 2.33ghz, ima 1333mhz bus i 4mb kesa, a drugi radi na cak 3ghz, ima 800bus i 2mb kesa

U sustini mene zanima da li isti procesori , da uzmemo primer da jedan radi na 2.5ghz, a drugi na 3.2ghz, da su oba procesra recimo na 800mhz bus i da prvi ima 4mb a druga svega 2 mb kesa, koji je bolji, brzi ?
 
Prvi naravno bez obzira što radi na manjoj frekfenci što se može nadoknaditi overklokom ali 1333 mhz bus i 4 mb keša ne mogu se nadoknaditi. Obavezno prvi.
Vid informatićara majko mila. :mrgreen: imas jednu zanimljivot oba su deklarisana na istu potrosnju i 5700 je noviji procesor gradjen u boljoj tehnologiji. 45nm naspram 60. I ti oces da kazes da intel izbacuje noviji i moderniji procesor koji je sporiji od procesora radjenog u losijoj tehnologiji i istom potrosnjom. Posto veze nemas bolje da cutis
 
core2duo e6550 ili core2duo e5700?

Prvi radi na 2.33ghz, ima 1333mhz bus i 4mb kesa, a drugi radi na cak 3ghz, ima 800bus i 2mb kesa

U sustini mene zanima da li isti procesori , da uzmemo primer da jedan radi na 2.5ghz, a drugi na 3.2ghz, da su oba procesra recimo na 800mhz bus i da prvi ima 4mb a druga svega 2 mb kesa, koji je bolji, brzi ?

prvi procesor,bez razmisljanja!
 
Ne. Već kaže ono što sam i ja rekao gore. Jeste taj prvi noviji model ali pripada lowend klasi dok je onaj drugi stariji ali je pripadao jakoj srednjoj klasi u svoje vreme a megaherci se mogu nadohnaditi overklokom keš ne može. Tako da bih ja uzeo taj sa više keša i oveklokovao ga bar do jedno 3.7 - 4 Ghz i bog da te vidi.
 
Ne. Već kaže ono što sam i ja rekao gore. Jeste taj prvi noviji model ali pripada lowend klasi dok je onaj drugi stariji ali je pripadao jakoj srednjoj klasi u svoje vreme a megaherci se mogu nadohnaditi overklokom keš ne može. Tako da bih ja uzeo taj sa više keša i oveklokovao ga bar do jedno 3.7 - 4 Ghz i bog da te vidi.
Hmmm, zapravo prilicno dobra ideja, ali mozda lik ne zna da overklokuje ili jednostavno ne zeli da izgubi garanciju?
 
Hmmm, zapravo prilicno dobra ideja, ali mozda lik ne zna da overklokuje ili jednostavno ne zeli da izgubi garanciju?

moze vise da se overklokuje na bar 5000000000 ghz . Ja probo radi . Problem je sto ovaj drugi na 3ghz ne moze da se overklokuje jer mu je zakljucan mnozilac jer ima malo casha , a koliko para toliko muzike .

u stvarnpsti razlika izmedju procesora
1-1080.3468519716.png


2-1080.2800268801.png


Kao sto se vidi razlika u gejmingu je oko 20 % . a u drugim stvarima oko 5 %. I to bi bilo da rade na istoj frekvenciji Posto je ovaj brzi za vise od 20 % onda je jasno , da je on bolji izbor .

A pitanje za pametnjakovice , ako moze ovaj sa 2.3 na nemogucih 4 ghz da se overklokuje zasto ne moze ovaj sa 3 na recimo 5.5 ghz
 
znaci mi smo u pravu,bolji je taj prvi mozak i tacka.umrite dusmani,kad ne znate nemojte ni da se javljate.itekako se oseti razlika kad imas 2mb i 4mb,a ja sam klokovao pre vise godina neki jadni amd le-1100 fabricki je bio 1.9 ja sam do 2.5 valjda i ne primecuje se razlika nista.kopirao sam fajlove,premestao,sa fabrickom frekvencijom i ovom povisenom,nema razlike uopste.cak ni u igricama nema sanse nista da primetis da je skocio fps,mozda eventualno 2-3 frejma.a to sto ti benchmark programi pokazuju,to su obicni ''poeni'' i vrede koliko i krema za suncanje na severnom polu.cao,poz.
 
znaci mi smo u pravu,bolji je taj prvi mozak i tacka.umrite dusmani,kad ne znate nemojte ni da se javljate.itekako se oseti razlika kad imas 2mb i 4mb,a ja sam klokovao pre vise godina neki jadni amd le-1100 fabricki je bio 1.9 ja sam do 2.5 valjda i ne primecuje se razlika nista.kopirao sam fajlove,premestao,sa fabrickom frekvencijom i ovom povisenom,nema razlike uopste.cak ni u igricama nema sanse nista da primetis da je skocio fps,mozda eventualno 2-3 frejma.a to sto ti benchmark programi pokazuju,to su obicni ''poeni'' i vrede koliko i krema za suncanje na severnom polu.cao,poz.
hahahha bas me nasmeja , frenvencija nebitna lol. krema za sunce je potrebna i kad ides na skijanje na minus 20 stepeni . jer sneg reflektuje sunceve zrake .
 
Poslednja izmena:

Back
Top