Kasperski av-baza!

Postoji jednostavan nacin.
pokreni windows explorer,proveri da li ti je dozvoljeno da vidis skrivene fajlove i foldere (tools/folder options/view/hiden files i folders - čekiraj show hiden files i folders), documents and setings/application data/kaspersky anti virus personal/5.0 i kopiraj direktorijum bases na drugu particiju i to je to.
Kada budeš ponovo instalirao KAV, prebaci sve na staro mesto, ali prethodno isključi KAV i pri ponovnom pokretanju KAV-a imaćeš zadnju bazu koju si sačuvao.
 
Antivirusne definicije distribuiraju (jeste, pravilno sam napisao) na pratećim računarskim časopisima. Doduše, radi se o "prošlomesečnim", što nije loše kad se radi "prvo punjenje" ovog programa.
Inače opisana su oba postupka te ja ne bih ništa više dodavao...
Aj sad to uradi sa Windows dopunama! :wink: (može)
 
naravno da mozes vrlo elegantno da snimis bazu update-a na drugu particiju i posle formatiranja je vratis nazad naravno ako si instalirao istu verziju KAVA,prvo podesis u folder option da ti prikaze i skrivene foldere,e onda ides ovako , c- documents&settingd- all users - aplication data- kaspersky -bases i taj folder snimis gde vec zelis,posle reinstaliranja win i kava kod kava podesis da update ide preko lokal folder i tu ga navedes da se up-dejtuje kad to uradi samo ga vratis na internet update i stvar resena .
poz.
 
Moze. Za verzije <5.0 se nalaze u C:\Program Files\Common Files\Kav Shared\bases. Iskopiras bases negde i kasnije samo usmeris updater na taj folder, updateovace odatle.
Za verzije >5.0 se nalaze u C:\Documents and Settings, ne znam tacno gde, pretrazi ceo folder za 'bases', naci ce ga 100%. Have fun!
 

Back
Top