Vulina brine rasizam u Bundestagu

Rayela

Legenda
Poruka
71.814
sreda 15.04.2015 | 19:49
Vulina brine rasizam u Bundestagu
Izvor: Tanjug

Beograd -- Ministar za rad Aleksandar Vulin najoštrije je osudio, kako ističe, rasističku izjavu poslanika SPD-a u Budestagu Josipa Juratovića.


Juratović, jedini Hrvat poslanik Socijalističke partije Nemačke u Bundestagu, izjavio je da "u srpskoj vladi ima idiota, koji tamo ne bi trebalo da budu, poput ministra Vulina" kao i "da bi ukinuo pravo glasanja dijaspori i manjinama na izborima".

Kako je saopštilo Ministarstvo rada, Vulin pozvao Bundestag da se izjasni da li je to zvanična politika vladajuće nemačke koalicije, kao i da ga brine rasistički stav poslanika SPD-a prema kome "Srbi u Hrvatskoj ne bi trebalo da imaju pravo glasa".

Osim toga, ministar rada je istakao da mu je drago zbog te izjave koja dokazuje da "primitivizam nije karakteristika samo Balkana, već ume da progovori i u Bundestagu", dodaje se u saopštenju.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=15&nav_category=78&nav_id=981085

- - - - - - - - - -

Ovde je nezgodacija ta sto je taj Juratovic ovo mozda napisao na svom fejsu, u Bundestagu se vode ozbbiljne rasprave, taj sedi mozda u poslednjem
redu, on nikada ne bi mogao da se javi za rec i da o necemu prica u Bundestagu.
 
Hrvat u Bundestagu: U vladi Srbije ima idiota poput Vulina



Ukinuo bih pravo glasanja dijaspori i manjinama na izborima, a institut koji radi gospodarski program HDZ-a radi po narudžbi koliko mu se plati - kaže Juratović
Srijeda, 15. 4. 2015. u 08:35, zadnja izmjena prije 5 sati i 42 minute Piše: 24sata
Hrvat u Bundestagu: U vladi Srbije ima idiota poput Vulina Veto Josip Juratović

- Ukinuo bih pravo glasanja dijaspori i manjinama na parlamentarnim izborima, a institut koji radi gospodarski program HDZ-a radi po narudžbi koliko mu se plati, rekao je zastupnik SPD-a u Bundestagu Josip Juratović.

- U srpskoj vladi ima idiota, ona isto tako nije oslobođena takvih koji tamo ne bi trebali biti poput ministra Vulina. Paljenje zastave se događaju u svijetu, a sad i u Srbiji i to nije u redu. To su ljudi koji zastupaju 5 posto interesa i koji žele zapaliti plamen sukoba između dviju država. Je li to istodobno i član Vlade, to nema veze. On i takvi ne zastupaju mišljenje većine - rekao je Josip Juratović, zastupnik SPD-a u njemačkom parlamentu Bundestagu gostujući u emisiji Veto na Jabuci TV komentirajući odnose Hrvatske i Srbije nakon Šešeljevog paljenja hrvatske zastave.

Ova izjava na težini dobiva jer je socijaldemokrat Juratović, jedini Hrvat u Bundestagu istodobno i izvjestitelj za jugoistočnu Europu u Bundestagu.

- Velika većina u Hrvatskoj i Srbiji žele da se odnosi normaliziraju. Sve ovo je teret za društvo, ali uvjeren sam da u Hrvatskoj velika većina hoće samo mir i stabilnost, socijalnu sigurnost i ekonomski rast i na tome moramo raditi. Glede toga nas ne smiju ometati pojedinci. Mi trebamo jedan savez normalnih ljudi koje će raditi zajedno na tome da ova regija dobije mir - dodaje je socijaldemokrat Juratović.
Lex Perković je bila neugodna situacija

I dok ga odnosi Hrvatske i Srbije brinu, Juratović smatra kako su odnosi Hrvatske i Njemačke oduvijek bili dobri, te da se to sada potvrdilo i posjetom predsjednice Kolinde Grabar Kitarović njemačkoj kancelarki Angeli Merkel.

- Njemačka i Hrvatska njeguju tradicionalno dobre odnose i mislim da je dobro da se izborom nove predsjednice posjet napravi prema najboljim prijateljima ako se možemo tako političkim žargonom izraziti. Ti odnosi su oduvijek bili dobri i to se sada potvrdilo - kazao je Josip Juratović.

Tvrdi da Lex Perković nikada nije pokvario odnose tih dviju zemalja i da njih Kolinda Grabar Kitarović nije niti trebala ići popravljati.

- Oporba u Hrvatskoj je stvorila sliku da je ona išla popravljati taj odnos. Ne može jedan incident pokvariti te odnose. To je sve bilo pretjerano. Sigurno je bila neugodna situacija, pogotovo za nas koji smo trebali ući u EU. Odnosi između zemalja se baziraju po više segmenata suradnje, kulture, vrijednosti, ekonomije - rekao je Juratović.
Kolinda kritizira Vladu zbog predizborne kampanje i strategije HDZ-a

Kao njemački političar vrlo je dobro upoznat i po pitanju njemačkog ulaganja u Hrvatsku. Tvrdi da situacija nije tako crna kao što predsjednica to okolo tvrdi.

- Njemačka prati ciljeve Hrvatske i nastoji se što više ulagati, ali ne možete tržište siliti na ulaganje. Koliko ja radim sa Komorama i različitim predstavnicima privrede, sigurno bi klima mogla biti bolja, ali nije loša. To što je hrvatska predsjednica to kritizirala je logično. Zato što iza toga stoji i predizborna kampanja i strategija stranke koja je nju podržala – rekao je Juratović u emisiji Veto.

Ispričao je kako je upoznat s radom IFO instituta u Münchenu koji u Njemačkoj piše gospodarski program za HDZ. To smatra zapravo demagogijom.

- Instituti su instituti. Ja sam doživio da Instituti rade po narudžbi i koliko ih se plati. Nijedan institut nije neovisan ili su takvi rijetki i uglavnom šalju dva izvješća, jedno pravedno i jedno ne. Ono pravedno završi u ladici, a ono koje se plati se pokazuje u kampanji - kaže Juratović.
HDZ se rado identificira sa Tuđmanom ali to više nije taj HDZ

Komentirao je dvije vodeće stranke u Hrvatskoj.

Za HDZ tvrdi da nije ipak stranka radikalne desnice, no da Hrvatskoj unatoč svemu fali demokratska konzervativna stranka.

- Prvo sam demokrat i zalažem se za demokratsko društvo koje se bazira na demokratskim vrijednostima, a onda se to tek dijeli na lijeve i desne. Znam mnoge ljude iz HDZ-a i mislim da se ta stranka pozitivno razvijala od devedesetih po smjeru demokracije.

- Rado se identificiraju sa Tuđmanom, ali to nije taj HDZ – rekao je Juratović koji žali što su Martina Dalić i Drago Prgomet izašli iz te stranke. Smatra da su trebali ostati tamo i boriti se za svoje ideje.
SDP nije dovoljno demokratska stranka i fale joj frakcije

Za SDP kaže da se suočava s problemom kao i sve socijaldemokratske stranke u svijetu, a to je da gube svoj značaj.

- To su problemi koji su ideološkog tipa. Imate ustvari ljevicu, tj. radikalnu ljevicu koja ima strategiju gdje misli da treba uzeti bogatima i dati siromašnima. Za socijaldemokrate je to neprihvatljivo, mi moramo gledati da kroz jaku privredu i obrazovanje i jednake šanse svih građana držimo korak sa visokim standardima. Ako imamo takve standarde i ljude koji su kvalitetni, imat ćemo dobro društvo. Netko tko je gubitnik u procesu, logično je da mu je radikalna ljevica draža – kaže Juratović, no tvrdi da je za SDP veći problem nešto drugo:

- SDP nije dovoljno demokratska stranka. Ona se ne razlikuje od drugih stranaka u Hrvatskoj. Stranke u Hrvatskoj nisu dovoljno demokratske. To nije samo vrh kriv, nego i samo članstvo. Svijest članova mora biti takvo da su spremni stvarati programe. Stranka se ne može svesti na to da bude biračka mašinerija i da su ljudi u stranci da bi imali privilegije – rekao je Juratović.

Smatra da bi osnivanje frakcija bilo dobro za SDP u Hrvatskoj.

- Imate grupe unutar stranke koje imaju određene ciljeve i gledišta. Bitno je da se poštuje ono prema van. Normalno je da unutar stranke postoje grupe koje se međusobno dogovaraju i podržavaju. I mi u SPD-u imamo frakcije i to je normalno. I ja sam član jedne frakcije - kaže Juratović.

Na izravno pitanje što misli tko je bliži pobjedi na idući parlamentarnim izborima odgovorio je kako „SDP ima jako dobre šanse za pobjedu“ i ostanak na vlasti.
Ukinuti liste manjinama i glasanje dijaspore

Pozdravio je novi izborni zakon i uvođenje preferencijalnih glasova. No, tvrdi da nije napravljena najvažnija promjena.

- Što se tiče tih lista za dijasporu ja sam tu jako kritičan. Mnogi će me kritizirati, ali mislim da zastupnici i biračko tijelo mora biti tamo gdje plaćaju porez i biti odgovorni onoj državi u kojoj žive. Ukinuo bih pravo dijaspori da glasa na parlamentarnim izborima, ali i manjinske liste. Vladimir Šeks je jednom rekao da manjine imaju sigurna mjesta u Saboru i da je to znak da smo napredno društvo. A ja sam rekao da je to znak da društvo nije demokratsko – rekao je Juratović.

Osudio je prosvjede branitelja u Savskoj 66 u šatorima.

- Imam osjećaj da ima pojedinaca koji su sebe stavili u poziciju kao da je država njihova, a to se ne smije desiti. Ako je netko bio branitelj, to nije razlog da smatra državu samo svojom. Invalidima uvijek treba pomoći, ali sigurno ima i onih koji se koriste time što su imali nekakvu funkciju u braniteljskoj populaciji. Ja osobno ne znam Glogoškog i neću nikog osuđivati, ali tu demokracije nema - rekao je Juratović.

S obzirom da je puno lobirao za ulazak Hrvatske u EU upitan je i kako gledate danas na to, jesmo li zaslužili Uniju i kako smo se snašli?

- Nedostataka ima sigurno, još nismo ni dvije godine u EU. Ja sam zadužen za regiju i poznajem regiju zapadnog Balkana. To je geografski izraz za koji znam da mnogi nevoljko čuju. Imam kontakte i sa Rumunjskom i Bugarskom i u odnosu na njih smo s pravom u EU. Ima deficita, ali moraju se napraviti strategije da počnemo dobivati novac iz fondova - rekao je Juratović.
Titovu bistu je trebalo maknuti s Pantovčaka

Tvrdi da se moglo više povući novaca iz EU fondova, ali da situacija nije tako loša kako ju prezentira Ivana Maletić iz HDZ-a.

- Sigurno se moglo više povući, određene strukture koje su za to zadužene, da li u ministarstvima ili negdje drugdje, mogli su sigurno to bolje odradili. Nije toliko loše opet. No, problem je što HDZ i tu sve gleda kao na utrku da udovolji narodu. Ali treba po tom pitanju imati jedan te isti cilj. Njemačka je politička nacija. Politička nacija ima jasan program koji važan za sve, bez obzira je li netko ljevica ili desnica. Cilj toga je napraviti što bolje za svoj narod po pitanju ekonomije i svega ostaloga. Zato bi i oporba tu trebala pomoći i lobirati, a ne kritizirati – rekao je Juratović u emisiji Veto.

Iako je socijaldemokrat na kraju emisije Veto nije propustio pohvaliti Kolindu Grabar Kitarović što je sklonila bistu Josipa Broza Tita s Pantovčaka.

- Mislim da je razdoblje Tita za vrijeme antifašizma u redu, a kasnije ne jer je to bio totalitarni režim.

U demokratskim institucijama nema što se tražiti, tako da dobro da je to odvedeno u muzej - rekao je Juratović na kraju emisije Veto.


http://www.24sata.hr/politika/hrvat-u-bundestagu-u-vladi-srbije-ima-idiota-poput-vulina-414757

Па и ми то причамо овде на форуму (за идиоте) већ годинама.
 
Nebi on ukinuo pravo glasa manjinama nego...

Pozdravio je novi izborni zakon i uvođenje preferencijalnih glasova. No tvrdi da nije napravljena najvažnija promjena. 'Što se tiče tih lista za dijasporu, ja sam tu jako kritičan. Mnogi će me kritizirati, ali mislim da zastupnici i biračko tijelo mora biti ondje gdje plaćaju porez i biti odgovorni onoj državi u kojoj žive. Ukinuo bih pravo dijaspori da glasa na parlamentarnim izborima, ali i manjinske liste. Vladimir Šeks je jednom rekao da manjine imaju sigurna mjesta u Saboru i da je to znak da smo napredno društvo. A ja sam rekao da je to znak da društvo nije demokratsko', rekao je Juratović.

klik

Naravno da bi manjinci imali i dalje pravo glasa...


A Vulin jeste idiot, tu nema nikakvog spora. :P

- - - - - - - - - -

I kakve sve to veze ima sa "rasizmom u Bundestagu" ? :o
 
Па, кад ми не бринемо о нашим идиотима, морају то други да раде.

Оног часа кад ми сами почнемо да бринемо о њима, други ће престати то да раде.
И из тог разлога требамо нон-стоп да подсећамо комшије на њихово геницидно порекло. Онога часа када ону сами себи признају какви су, ми ћемо престати.
 
Nebi on ukinuo pravo glasa manjinama nego...



klik

Naravno da bi manjinci imali i dalje pravo glasa...


A Vulin jeste idiot, tu nema nikakvog spora. :P

- - - - - - - - - -

I kakve sve to veze ima sa "rasizmom u Bundestagu" ? :o

Имали би право да гласају за усташке странке! Што се Јуратовићеве изјаве тиче, то је чист клерофашизам,јер такозвана Хрватска није демократско друштво него шизофрена неонацистичка творевина у којој су мањинске националне заједнице брана свеопштем фашистичком лудилу!
 
A Vulin jeste idiot, tu nema nikakvog spora. :P

To što je Vulin idiot je unutrašnja stvar Srbije, koja se ič ne tiče poslanika Bundestaga.

A to što je poslanik Bundestaga koji se bavi takvim unutrašnjim pitanjem Srbije Hrvat, govori o dotičnom poslaniku...:per:

Ne mogu Hervati, gde god da su, da se okanu želje da Srbima prodaju mooda za bubrege, pa to ti je...

Radili su to u Jugovini, nije im valjalo, ne znam šta oće sad...:per:
 
sreda 15.04.2015 | 19:49
Vulina brine rasizam u Bundestagu
Izvor: Tanjug

Beograd -- Ministar za rad Aleksandar Vulin najoštrije je osudio, kako ističe, rasističku izjavu poslanika SPD-a u Budestagu Josipa Juratovića.


Juratović, jedini Hrvat poslanik Socijalističke partije Nemačke u Bundestagu, izjavio je da "u srpskoj vladi ima idiota, koji tamo ne bi trebalo da budu, poput ministra Vulina" kao i "da bi ukinuo pravo glasanja dijaspori i manjinama na izborima".

Kako je saopštilo Ministarstvo rada, Vulin pozvao Bundestag da se izjasni da li je to zvanična politika vladajuće nemačke koalicije, kao i da ga brine rasistički stav poslanika SPD-a prema kome "Srbi u Hrvatskoj ne bi trebalo da imaju pravo glasa".

Osim toga, ministar rada je istakao da mu je drago zbog te izjave koja dokazuje da "primitivizam nije karakteristika samo Balkana, već ume da progovori i u Bundestagu", dodaje se u saopštenju.


http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=15&nav_category=78&nav_id=981085

- - - - - - - - - -

Ovde je nezgodacija ta sto je taj Juratovic ovo mozda napisao na svom fejsu, u Bundestagu se vode ozbbiljne rasprave, taj sedi mozda u poslednjem
redu, on nikada ne bi mogao da se javi za rec i da o necemu prica u Bundestagu.

Josip Juratovic i njegovi sabesednici , potomci SSovaca , mogu samo da nam pxxxxxe . Denacifikacija Nemacke nije uspela,Deustasizacija Hrvatske nije niti provedena
 

Back
Top