Evropeisti, pomagajte!

С С Д

Ističe se
Banovan
Poruka
2.854
Interesuju me specificna EU pravila. Da li Srbija kao EU clanica, PO EU ZAKONU, moze prikljuciti RS ako se BiH mirno raspadne? Dakle, da li su moguce promjene drzavnih granica jedne EU clanice?

Moj prijatelj, okoreli evropeista, kaze da je to moguce. I da ce Vlada Srbije urgentno raditi na tom pitanju kad Srbija udje u EU. Ja mu odgovaram glasnim smijehom, tvrdeci usput da su granice Srbije definitivne ako ikada udje u EU. Tj. da je njegova ludacka ideja protivpravna po EU zakonima. Usla Srbija u EU sa ili bez Kosmeta, RS, Vojvodine, kakva god udje, promjene granica vise nema.

Ima li ovde edukovanih evropeista, da razjasnimo ovu glupost. :rtfm:
 
Naravno da može pod uslovom da se sve izvede mirno i da na to pristanu:
1. sve susjedne države
2. i na kraju da to formalno potvrdi EU


Kako se ujedinila Njemačka?

U EU ti na svojoj zemlji nećeš dobiti građevinsku dozvolu za gradnju kuće
ako ti svi komšije ne podpišu da se slažu.
Na to se ogromno daje da se susjedi slažu.
 
Poslednja izmena:
Европејци било шта да кажу ОНИ ЛАЖУ.
Неверујем да немају појма јер после 30 година тоталног испирања сопственог мозга ервропским правима и вредностима чисто сумњам да још им толиких идота међу њима а да нису ништа научили.
Мада је све могуће јер су они сами по својој природи они који сами себе одбацују од корена и већине.
 
Interesuju me specificna EU pravila. Da li Srbija kao EU clanica, PO EU ZAKONU, moze prikljuciti RS ako se BiH mirno raspadne? Dakle, da li su moguce promjene drzavnih granica jedne EU clanice?

Moj prijatelj, okoreli evropeista, kaze da je to moguce. I da ce Vlada Srbije urgentno raditi na tom pitanju kad Srbija udje u EU. Ja mu odgovaram glasnim smijehom, tvrdeci usput da su granice Srbije definitivne ako ikada udje u EU. Tj. da je njegova ludacka ideja protivpravna po EU zakonima. Usla Srbija u EU sa ili bez Kosmeta, RS, Vojvodine, kakva god udje, promjene granica vise nema.

Ima li ovde edukovanih evropeista, da razjasnimo ovu glupost. :rtfm:


EU ZAKON ne postoji !!!
 
Interesuju me specificna EU pravila. Da li Srbija kao EU clanica, PO EU ZAKONU, moze prikljuciti RS ako se BiH mirno raspadne? Dakle, da li su moguce promjene drzavnih granica jedne EU clanice?

Moj prijatelj, okoreli evropeista, kaze da je to moguce. I da ce Vlada Srbije urgentno raditi na tom pitanju kad Srbija udje u EU. Ja mu odgovaram glasnim smijehom, tvrdeci usput da su granice Srbije definitivne ako ikada udje u EU. Tj. da je njegova ludacka ideja protivpravna po EU zakonima. Usla Srbija u EU sa ili bez Kosmeta, RS, Vojvodine, kakva god udje, promjene granica vise nema.

Ima li ovde edukovanih evropeista, da razjasnimo ovu glupost. :rtfm:

Nema za to zakona, mozda ce uskoro Skotska da se odvoji, kako moze EU da im zabrani odvajanje?
 
Naravno da može pod uslovom da se sve izvede mirno i da na to pristanu:
1. sve susjedne države
2. i na kraju da to formalno potvrdi EU


Kako se ujedinila Njemačka?

U EU ti na svojoj zemlji nećeš dobiti građevinsku dozvolu za gradnju kuće
ako ti svi komšije ne podpišu da se slažu.
Na to se ogromno daje da se susjedi slažu.

Немачка се ујединила на силу.
Када је спроведен референдум о уједињењу Немачке ? НИКАДА.
То значи да је Западна Немачка једноставно извршила припајање, аншлуис или анексију Источне Немачке. А за то им нико није дао дозволу. Ни на западу ни на истоку ни на било каквој конференцији.
Чак шта више, једини правоснажни међународни документ који важи још данас је Јалтска декларација.
 
svaki zakon je dobar dok odgovara prvenstveno vladama

kad zbog neceg ne odgovara onom ko vlada on ga menja

takodje i tumaci se u zavisnosti od potrebe

zato se i kaze da je pravda slepa , ne zato sto je ista za sve nego zato sto ne vidi pravdu
 
Nema za to zakona, mozda ce uskoro Skotska da se odvoji, kako moze EU da im zabrani odvajanje?

Једино Рауела овде има појма колико ја видим.

Шкотска и РС су небо и земља. Не можемо повлачити ту паралелу. Надао сам се да је неко читао ЕУ повељу. Чисто сумњам да се једна ЕУ чланица може проширивати.
 
Interesuju me specificna EU pravila. Da li Srbija kao EU clanica, PO EU ZAKONU, moze prikljuciti RS ako se BiH mirno raspadne? Dakle, da li su moguce promjene drzavnih granica jedne EU clanice?

Moj prijatelj, okoreli evropeista, kaze da je to moguce. I da ce Vlada Srbije urgentno raditi na tom pitanju kad Srbija udje u EU. Ja mu odgovaram glasnim smijehom, tvrdeci usput da su granice Srbije definitivne ako ikada udje u EU. Tj. da je njegova ludacka ideja protivpravna po EU zakonima. Usla Srbija u EU sa ili bez Kosmeta, RS, Vojvodine, kakva god udje, promjene granica vise nema.

Ima li ovde edukovanih evropeista, da razjasnimo ovu glupost. :rtfm:

Pazi, spomenut je uvjet da se BiH mirno raspadne (dakle konstatira se da je ova dalja reanimacija besmislena)!
Dakle, iz raspadnute, odnosno nikad na realnim osnovama živuće tvorevine ostaju nekakvi pilitičko-teritorijalni subjeki koji dalje odlučuju o svojem daljnjem političkom bivstvovanju. Jasno je da bi eventualni i formalni raspad BiH najvjerojatnije išao crtom međuentitetske i međukantonalne podjele.
Dalje, isto je izvjesno da na toj razini vodeće političke institucije morale konzultirati volju pripadajućeg im pučanstva glede njihova opredjeljenja "kako dalje".
Što se tiče standarda ponašanja EU u takvoj situaciji... mislim da oni zapravo i ne postoje jer takvo što još nije ni razmatrano, a sem toga ne vidim kako bi netko mogao utjecati na onemogućavanje sjedinjenja na temelju demokratsko izraženoga samopredjeljenja primjerice da sutra Slovačka želi ponovo u istu državu s Češkom! Tko bi bio legitiman osporiti takvo pravo ukoliko se dvije međunarodno priznate države demokratski i u sukladno svojim ustavnim rješenjima odluče sjediniti u jednu državu.
Znam da će biti i onih koji će ustvrditi da u konkretnom slučaju RS nije međunarodno priznata država i vjerojatno bi tu bili i u pravu, al situacija zapravo i nije baš takva.... U pretpostavljenoj situaciji kad je BiH de facto razdružena, nešto na tom prostoru ipak nastavlja egzistirati, a to bi bili njezini entiteti i kantoni. E sad bi ti politički subjekti zapravo ili prošli kroz proceduru sticanja međunarodno priznatog subjektiviteta ili bi svojevoljno tražili sebi mjesta u prisajedinjenju s nekim njima bliskim međunarodno priznatim teritorijalno-političkom subjektom.

Konkretnije kazano, čim se ova BiH agonija okonča, svak može ići kamo mu volja. EU to ne može zabraniti ukoliko je volja za suživotom na svim stranama iscrpljena. Nema kohezionog čimbenika.
Mogućnost nekakvoga ponovnog anektiranja kompletno mirno raspadnute BiH svakako isključujem jer ne vidim idiotsku državu sa strane koja bi na sebe samu upustila toliki politički avanturizam posebno kada je u pitanju teritorij okružen specifičnim susjedstvom na način kakav je slučaj s BiH.
 
Poslednja izmena:
Њемачка се ујединила 1990, прије Мастрихт резолуције . Мастрихт је Бог и батина за ЕУ и њен суштински почетак као такве.
 
Pazi, spomenut je uvjet da se BiH mirno raspadne (dakle konstatira se da je ova dalja reanimacija besmislena)!
Dakle, iz raspadnute, odnosno nikad na realnim osnovama živuće tvorevine ostaju nekakvi pilitičko-teritorijalni subjeki koji dalje odlučuju o svojem daljnjem političkom bivstvovanju. Jasno je da bi eventualni i formalni raspad BiH najvjerojatnije išao crtom međuentitetske i međukantonalne podjele.
Dalje, isto je izvjesno da na toj razini vodeće političke institucije morale konzultirati volju pripadajućeg im pučanstva glede njihova opredjeljenja "kako dalje".
Što se tiče standarda ponašanja EU u takvoj situaciji... mislim da oni zapravo i ne postoje jer takvo što još nije ni razmatrano, a sem toga ne vidim kako bi netko mogao utjecati na onemogućavanje sjedinjenja na temelju demokratsko izraženoga samopredjeljenja primjerice da sutra Slovačka želi ponovo u istu državu s Češkom! Tko bi bio legitiman osporiti takvo pravo ukoliko se dvije međunarodno priznate države demokratski i u sukladno svojim ustavnim rješenjima odluče sjediniti u jednu državu.
Znam da će biti i onih koji će ustvrditi da u konkretnom slučaju RS nije međunarodno priznata država i vjerojatno bi tu bili i u pravu, al situacija zapravo i nije baš takva.... U pretpostavljenoj situaciji kad je BiH de facto razdružena, nešto na tom prostoru ipak nastavlja egzistirati, a to bi bili njezini entiteti i kantoni. E sad bi ti politički subjekti zapravo ili prošli kroz proceduru sticanja međunarodno priznatog subjektiviteta ili bi svojevoljno tražili sebi mjesta u prisajedinjenju s nekim njima bliskim međunarodno priznatim teritorijalno-političkom subjektom.

Хвала лијепо.
 
Њемачка се ујединила 1990, прије Мастрихт резолуције . Мастрихт је Бог и батина за ЕУ и њен суштински почетак као такве.

Šta kaže Maastricht ukoliko građani dvije države referendumom demokratski obostrano izraze volju za ujedinjenjem?
Ugovor iz Maastrichta je na kraju ipak samo jedan međunarodni ugovor temeljen na međunarodnome pravu i u svakom slučaju nije iznad međunarodnog prava koje, pored ostalog, narodima garantira i pravo na samoopredjeljenje.
Svako protivljenje takvome činu predstavljalo bi logički i pravni problem same Unije, a nikako problem država članica koje su se odlučile na takvo što. Naravno, vjerojatno bi uslijedile nekakve simbolične i više formalno-pravne izmjene kvota glede broja nacionalnih zastupnika u pojedinim tijelima Unije i financiranja njezinih funkcija, ali to je zapravo kontinuirani proces koji je obvezno obilježio i svaki val proširenja Unije (Zajednice).
Unija nije prepreka pravu na samoopredjeljenje naroda. Onaj tko to ne zna, zapravo time pokazuje koliko uopće nema pojma o principima funkcioniranja i opstojnosti nekada Zajednice, a danas Unije.
 
Poslednja izmena:
Једино Рауела овде има појма колико ја видим.

Шкотска и РС су небо и земља. Не можемо повлачити ту паралелу. Надао сам се да је неко читао ЕУ повељу. Чисто сумњам да се једна ЕУ чланица може проширивати.
Izraziti sumnju je jedna, a znati i biti siguran posve druga situacija.

- - - - - - - - - -

Nema za to zakona, mozda ce uskoro Skotska da se odvoji, kako moze EU da im zabrani odvajanje?
Već je protumačeno i općeponato da u slučaju mirnoga političkog osamostaljenja dijela tritorija neke od članica, taj dio mora ponovno zatražiti pristupanje Uniji dok noslac pravno-političkog kontinuiteta i dalje ostaje članicom.
Ljudi moji, pa nisu Maastricht osmišljavali idioti koji se protive nečemu što je zapravo faktičko stanje na terenu. Nitko normalan ne bi pravio tako komplexan ugovor s vlastitim kontrarazumnim ograničenjima i koji bi logikom životne realnosti sam po sebi bivao razvaljen.
 
Poslednja izmena:
Moj prijatelj, okoreli evropeista, kaze da je to moguce. I da ce Vlada Srbije urgentno raditi na tom pitanju kad Srbija udje u EU.

ezgif-2502041588.gif


:tambalamba:

_niemand_
 
Nema tu nikakvog prava, kada su imperije u pitanju !

Mali su tu da se povinuju velikim.

Međunarodno pravo pada, jer je previše nekonzistentnosti.

Nije bitno pravo , već imperije da se dogovaraju, ako je to obostrano, reciprocitetno istandardizovano, to je bolje od međunarodnog prava, koje se pokazalo nefunkcionalno i problematično !
 
Iskreno recen ne znam da li se moze i kako prikuljuciti Republika Srpska RS ako se BiH raspadne ali mi se namece jedno pitanje prije tog prikljucenja.
Da li bi bilo pametno prikljuciti se RS sa vladom kakvu sad RS ima?
Ako RS proda ( vec jeste) Kosovo sta srpski narod iz Republike Srpske moze ocekivati?
 
Interesuju me specificna EU pravila. Da li Srbija kao EU clanica, PO EU ZAKONU, moze prikljuciti RS ako se BiH mirno raspadne? Dakle, da li su moguce promjene drzavnih granica jedne EU clanice?

Moj prijatelj, okoreli evropeista, kaze da je to moguce. I da ce Vlada Srbije urgentno raditi na tom pitanju kad Srbija udje u EU. Ja mu odgovaram glasnim smijehom, tvrdeci usput da su granice Srbije definitivne ako ikada udje u EU. Tj. da je njegova ludacka ideja protivpravna po EU zakonima. Usla Srbija u EU sa ili bez Kosmeta, RS, Vojvodine, kakva god udje, promjene granica vise nema.

Ima li ovde edukovanih evropeista, da razjasnimo ovu glupost. :rtfm:

 
U financijskom razdoblju 2014.-2020. Republici Hrvatskoj je iz Europskih strukturnih i investicijskih (ESI) fondova na raspolaganju ukupno 10,676 milijardi eura.

Od tog iznosa 8,397 milijardi eura predviđeno je za ciljeve kohezijske politike, 2,026 milijarde eura za poljoprivredu i ruralni razvoj te 253 milijuna eura za razvoj ribarstva.

Pola jednog godisnjeg budzeta,Srbija bi dobila puno vise buduci da je veca i da je BDP manji a EU potice sve sto je ispod 75%eu prosjeka

ebali vas teritoriji.Skotska ili Njemacka ne mogu biti primjer buduci da se ovdje radi o odvajanju od druge suverene zemlje i pripajanju Srbiji sto nije slucaj sa Skotskom i DDR a Srbija priznaje BIH a priznat ce i Kosovo prije ulaska u EU,garantirano.
 
Evropeisti, pomagajte!

Нема теби помоћи, друже.

Иначе, што се питања тиче, наравно да су могуће промене државних граница. И код држава које су чланице међ. организација, и код држава које нису чланице међународних организација, и код држава које су чланице наддржавних организација и код оних које то нису. Могуће су промене граница и код савезних држава, могуће су промене административних граница у оквиру држава.

Шта то може да се промени уласком или неуласком у ЕУрупу, па да нам буде онемогућена промена граница, која би нам евентуално била могућа ван ЕУрупе?
 
среда, 15. април 2015.
Франкфурт -- Европска централна банка намерава да настави према плану до септембра 2016. свој програм подстицања привреде куповином обвезница, каже Марио Драги.
ЕЦБ је 9. марта почела програм откупа државних и корпоративних обвезница да би се подигла инфлација и подстакао раст у нади да ће годишња инфлација достићи циљане вредности од око два одсто одсто, док је она тада била минус 0,3 одсто а сада је минус 0,1 одсто.
dragi.jpg
ЕЦБ намерава да у циљу оживљавања привреде исплати 60 милијарди евра месечно најмање до септембра 2016, односно минимум 1.140 милијарди евра.
Драги је рекао да ће програм бити у сваком случају настављен док се не види одрживо прилагођавање инфлације које је сада далеко испод ЕЦБ-ових циљаних вредности.
"Јасно је да су мере монетарне политике које смо увели ефикасне", рекао је Драги на конференцији за штампу у седишту Европске централне банке у Франкфурту где је био на кратко прекинут упадом једне демонстранкиње.
Драги је изразио намеру да те мере спроводи до краја.
"Предвиђено је откуп да траје до краја септембра 2016. и најмање док се путања инфлације не усклади са насим циљем од нешто испод два одсто", рекао је Драги, и одбацио као "преурањење" све спекулације да ће због убрзања инфлације у 19-очланој еврозони у марту бити потребно превремено заустављање програма или смањење обима средстава.
ЕЦБ ће се концентрисати на "пуно спровођење" програма откупа дугова лансираног 9. марта, рекао је Драги.
Драги је рекао да ће ЕЦБ гледати даље од месечних осцилација економских података када буде процењивала колико дуго да држи мере подстицаја.
Те мере су уведене у нади да ће се смањити тржишне каматне стопе што обично утиче на повећање позајмљивања и даље подстицање економске активности. Америчке Федералне резерве користиле су сличан програм.
Драги је рекао да програм стимулисања привреде тече глатко и да је допринео смањењу каматних стопа.
Председник ЕЦБ-а рекао је да је доста изненађен да се већ говори о изласку из програма који се примењује тек месец дана и рекао да је то као кад би се после пређеног једног километра питали да ли је маратон ускоро готов.

(Бета)



Frankfurteri ...

Dečko Kroasanije ne kapira imperije i kada kroje granice država na račun konflikta i/ili unutar imperija !

- - - - - - - - - -

U financijskom razdoblju 2014.-2020. Republici Hrvatskoj je iz Europskih strukturnih i investicijskih (ESI) fondova na raspolaganju ukupno 10,676 milijardi eura.

Od tog iznosa 8,397 milijardi eura predviđeno je za ciljeve kohezijske politike, 2,026 milijarde eura za poljoprivredu i ruralni razvoj te 253 milijuna eura za razvoj ribarstva.

Pola jednog godisnjeg budzeta,Srbija bi dobila puno vise buduci da je veca i da je BDP manji a EU potice sve sto je ispod 75%eu prosjeka

ebali vas teritoriji.Skotska ili Njemacka ne mogu biti primjer buduci da se ovdje radi o odvajanju od druge suverene zemlje i pripajanju Srbiji sto nije slucaj sa Skotskom i DDR a Srbija priznaje BIH a priznat ce i Kosovo prije ulaska u EU,garantirano.


Šta ?

http://forum.krstarica.com/showthread.php/725228-Evropeisti-pomagajte!?p=30207712&viewfull=1#post30207712
 
Poslednja izmena:

Back
Top