Muškarci vaš stav - Fizičko!

poetessa

Legenda
Poruka
56.288
Sestrić mi se požalio na poražavajući rezultat njegovog razreda u vezi sa pismenim iz matematike.
Pola razreda je dobilo negativne ocene iz matematike (IV osnovne). Da bi tuga bila veća, tih dana su časove
fizičkog menjali sa dodatnim časovima matematike. Na njegovo još veće nezadovoljstvo uticalo je to što
učiteljica drugog odeljenja vodi svoj razred često u šetnju i na plivanje.
Ono što još više "bode" oči je to da je njegova učiteljica baš mlada, ali je takve aktivnosti ne interesuju.
..
E sad, vi Muškarci recite vaš stav, prema Zakonu o osnovnom obrazovanju, propisana su 3 časa fizičkog nedeljno!

Da li je ovo dovoljno, da li bi trebalo uvesti možda 5 časova nedeljno?
Kakav je vaš stav generalno prema fizičkom vaspitanju u školi?
Kako biste vi usmeravali vašu decu ili rođake?
..
Što se tiče negativnih trendova zapažene su isto sledeće stvari (naročito uzrast dece od V-VIII razreda):
- da učenici u starijim razredima često ne nose opremu
- da učenice ne žele da se oznoje pa da posle smrde (msm. neprijatno mirišu) :lol:
- da učenici smatraju da ne vide poentu tog fizičkog (koje ih smara)
- da su nastavnici prezahtevni (što se tiče nekih vežbi), pa deca često pribegavaju i oslobođenju od fizičkog
...
Vaša iskustva i koliko je fizičko vaspitanje bitno uopšte u školskom sistemu i generalno?
Gde prestaje dužnost škole, a počinje obaveza roditelja da usmeri dete?


o značaju fizičkog vaspitanja i ovoj problematici više na ovom linku
http://www.besplatansport.com/sport...-u-osnovnoj-skoli.html?tmpl=component&print=1
 
Poslednja izmena:
Po meni bi trebalo da imaju svaki dan po jedan čas fizičkog,pogotovo u današnje vreme.
Današnji klinci dođu kući bace torbu, sednu za računar i tako po čitav dan.Fizička aktivnost nula.

To što radi učiteljica iz drugog odeljenja je za pohvalu.
Nema veze što je njegova učiteljica mlada,očigledno ne radi svoj posao kako treba.
Meni nikad nije bilo normalno da pola odeljenja dobije jedinice,a to je čest slučaj.
Školski sistem mora da se menja.
 
Fizičko je jedino dobro što deca imaju malo oduška od prenatrpanog i dosadnog gradiva.
A samo fizičko kao fizičko kada bi se radilo onako kako je propisano planom i programom retko koji učenik bi dobio više od 3.

- - - - - - - - - -

Inače ne smatram da im je potrebno fizičko. Postoje raznorazne vannastavne sportske aktivnosti koje mogu da pohađaju, jedini je problem što se plaćaju.
Škola bi trebalo da služi da decu nauči nešto da rade, a ne da se bave sportom. Jer, od sporta nema produktivnosti, već samo onaj 0,00001 promil živi lepo. Ostali nedokazani sportisti završe na smetlištu.
Tako da je za decu bolje da čitaju knjige ili uče zanat nego da jure po dvorištu ko muve bez glave taj jedan školski čas.
 
Мој јуниор даје часове матиша клинцима. Има и блог на којем је ставио оглас :lol: Мислим да 17. иде на градско из геоса итд..

Са наставником физичком је у спору, вербалном конфлиту такорећи, где компезује снагу кладе ваља хах.. Углавнои, на фзичком пије сок и седи на пању сам, а прошле год. је почео и да, као највиши растом, служи тиму као користан бек и за разгртање противника у шеснаестерцу лол

Данас клинце максимално форсирају да се баве спортом ван школе, моји тренирају исто, али то као истрајност, а што се самог физичког тиче, то све зависи од наставника и интересовања деце. И ти наст. физичког знају да буду понекад садисти према деци која баш нису талентована.
 
Mnogi su nastavnici/profesri imaju previse cvrst stav. Slepo prate program i ni malo nemaju sluha za zelje ucenika. Ako nekog ne interesuje kosarka, fudbal... zasto ga terati da uci bilo sta o tom sportu? Recimo neko ko se bavi atletikom moze da nikad u zivotu ne sutne loptu pa ga opet svi cene kao sportistu.

Moj drug je profesor fizickog u srednjoj skoli. Poceo je svojevremeno da uci decu samoodbranu. Uglavnom neki osnovni zahvati iz dzudoa, udarci toliko da nauce kako da udare a da ne povrede ruku... Kaze da su deca bila jako zainteresovana podjednako decaci i devojcice. Druga stvar u njihovim godinama mnogi razmisljaju o odlasku u teretanu ili nesto slicno. Uci ih kako da pravilno rade vezbe, da nije dovoljno otici vezbati 3 meseca pre leta da se zategnu a ostalih 9 meseci izlezavanje... Sve je to mnogo korisnije nego slepo pracenje programa.

- da učenice ne žele da se oznoje pa da posle smrde (msm. neprijatno mirišu)

Ovo nije slucaj samo sa ucenicima. Mnogi bi odrasli radje da sede nego da se oznoje a deca uce od roditelja.
 
Ta nastava treba nekako drugačije da se organizuje. Zaista je nekulturno da se obavljaju nekakva fizička vežbanja a da posle toga nema gde da se istuširaju.

- - - - - - - - - -

И ти наст. физичког знају да буду понекад садисти према деци која баш нису талентована.
Nastavnici fizičkog su najčešće sadisti. Bar su bili kada sam ja išao u školu.
 
jaka stvar 3 ili 5, iovako je neka globalna preporuka 3x45min vežbanja nedeljno
no fizičko je u 90 posto škola sprdnja
dobro je ako imaju neki teren 2 lopte i nastavnika koji nije alkoholičar ili pedofil
ili im daju datrče krug po livadi
oprema, sale, vežbanje, bazen su misaone imenice
bt ovde svi pričaju o nekoj teoriji
lepo li je vama u vašem diznilendu u kragujevcu i olimpijskom selu u jagodini :lol:
 
kao i sve ostalo, i skolstvo nam je na egzistencionalnom minimumu...
na tome se godinama unazad radi...
tako da me te negativne ocene iz matematike ne cude...
sto se tice fizickog, vazno je da se deca bave fizickim aktivnostima...
kolega bastiani je pomenuo nekakve tuseve i tusiranje...hmmm...lepa ideja, da je analiziramo...
unazad godinama je primetan trend maloletnicke trudnoce,
preuranjenih sexualnih odnosa i slicnioh pojava...
zamislite sad da pustite klince da se sami tusiraju, kolektivno,
sa jedne strane decaci a sa druge devojcice...
to bi bas bilo veselo...
pored toga, zamislite da se ti decaci poskidaju goli, pa krene zajebavanje...tebi je manji tebi je veci...
verujem da i ovako pojedinci maltretiraju pojedinu decu,
na sta bi to tek licilo...
ideja koju je kolega izneo je dobra i plemenita, ali kada se ostvari odredjen nivo kulture...
posto je kod nas kultura zarobljena izmedju parova i granda,
smatram da to ne treba razmatrati do daljnjeg...
bar dok se na tv ne vrati opstanak, branko kockica ili aca postar...
na sve to, zamisli, dete ce se oznojiti pa ce smrdeti...?
zato i sluzi presvlaka, da bi posle toga sedeo u koliko toliko cistom i suvom...
o tome da deca od malena koriste kojekakve dezodoranse,
koji ni za odrasle nisu dobri jer su prepuni kojekakvih hemikalija, da ne pricam...
ali tesko je nositi presvlaku...majica i sorc imaju nekoliko (desetina) kilograma...:roll:
sale za fizicko su prljave...jesu...
mozda i ne bi bile toliko prljave da deca nose patike u kojima ce iskljucivo ulaziti u salu i koje ce sluziti za fizicko...
ali roditelji nemaju para...
zamislite da pored 10-15 hiljada koliko su vec dali za jedne najke (i pored plate od 25 hiljada),
moraju da daju jos toliko za patike za fizicko...stvarno nema smisla!
deca ne mogu da rade fizicko u "sangajkama", moraju da imaju firmirane patike...
jer sramota je biti slabijeg materijalnog stanja,
a ne glup, bezobrazan i nevaspitan...to je za pohvalu...imaju predispozicije da jednog dana budu vlas!
 
Sve dok postoje bilo kakve norme koje se moraju ispuniti, da preskočiš tu visinu, da skočiš toliko u daljinu, da trčiš toliko brzo - fizičko je samo maltretiranje!
Te su mi norme bile nedostižne i užasavao sam se fizičkog!
Iako se nikada nisam bavio sportom i celog života sam se malo kretao, smatram da deca treba da se bave fizičkim aktivnostima!
Umesto formalizovanih časova, trebalo bi deci omogućiti besplatno članstvo u sportskim klubovima.
Članstvo (još jednom napominjem besplatno!) u klubu i potvrda o redovnom treniranju bi mogli biti zamena za sadašnje fizičko vaspitanje u školi.
 
pa zove se fizicka kultura...

cini mi se da zove fizicko vaspitanje
ne radi na sistematskom otklanjanju nedostataka kao sto su lose drzanje kicmenog stuba,stopala,utvrdjivanju stanja rada srca i pluca
ili se u potpunosti zapostavi ili se odredjeni forsiraju ako nastavnici u njima prepoznaju buduce sportiste
njih vec preuzima posle druga instanca - klubovi
a tamo to vec prerasta u profesionalni fizicki dril
 
Sve dok postoje bilo kakve norme koje se moraju ispuniti, da preskočiš tu visinu, da skočiš toliko u daljinu, da trčiš toliko brzo - fizičko je samo maltretiranje!
Te su mi norme bile nedostižne i užasavao sam se fizičkog!
Iako se nikada nisam bavio sportom i celog života sam se malo kretao, smatram da deca treba da se bave fizičkim aktivnostima!
Umesto formalizovanih časova, trebalo bi deci omogućiti besplatno članstvo u sportskim klubovima.
Članstvo (još jednom napominjem besplatno!) u klubu i potvrda o redovnom treniranju bi mogli biti zamena za sadašnje fizičko vaspitanje u školi.

to je kolega takodje lepa ideja, ali se bojim da je neostvariva,
dokle god postoje zvezda i partizan, i dokle god se na sport gleda kao na nacin da se zgrnu pare u zivotu...
ja se secam, kad sam ziveo u Pragu da je postojao Sokolski dom i Sokolsko drustvo je jos uvek bilo aktivno...
moj pokojni deda je kao dete ucestvovao na Sokolskom Sletu, i steta je sto je jedan takav pokret unisten...

- - - - - - - - - -

cini mi se da zove fizicko vaspitanje
ne radi na sistematskom otklanjanju nedostataka kao sto su lose drzanje kicmenog stuba,stopala,utvrdjivanju stanja rada srca i pluca
ili se u potpunosti zapostavi ili se odredjeni forsiraju ako nastavnici u njima prepoznaju buduce sportiste
njih vec preuzima posle druga instanca - klubovi
a tamo to vec prerasta u profesionalni fizicki dril

jel prepoznajes neke paralele u drzavi sa ovom izjavom...?
e dokle god to tako bude bilo, od nas nema ni kurrca...
al vazno je da svi gledamo djoku na televiziji i onanisemo,
a niko ne kaze gde su mladi naucnici i matematicari...
 
znas ono 99% retardiranih roditelja koji bi preko deteta da se naprave pametnim pa rade s njima matis,kao dobio je peticu,a nikad NIKAD u zivotu nisu pomenuli kako rade vezbe i koliko trce na 100m,tako da mene zabole za vecinu predmeta ima da seva gimnastiku i atletiku
 
znas ono 99% retardiranih roditelja koji bi preko deteta da se naprave pametnim pa rade s njima matis,kao dobio je peticu,a nikad NIKAD u zivotu nisu pomenuli kako rade vezbe i koliko trce na 100m,tako da mene zabole za vecinu predmeta ima da seva gimnastiku i atletiku

normalno djole...
bolje sin sportista i cera starleta nego naucnici...bar ce imati sta da jedu...;)
 
Sestrić mi se požalio na poražavajući rezultat njegovog razreda u vezi sa pismenim iz matematike.
Pola razreda je dobilo negativne ocene iz matematike (IV osnovne). Da bi tuga bila veća, tih dana su časove
fizičkog menjali sa dodatnim časovima matematike. Na njegovo još veće nezadovoljstvo uticalo je to što
učiteljica drugog odeljenja vodi svoj razred često u šetnju i na plivanje.
Ono što još više "bode" oči je to da je njegova učiteljica baš mlada, ali je takve aktivnosti ne interesuju.
..
E sad, vi Muškarci recite vaš stav, prema Zakonu o osnovnom obrazovanju, propisana su 3 časa fizičkog nedeljno!

Da li je ovo dovoljno, da li bi trebalo uvesti možda 5 časova nedeljno?
Kakav je vaš stav generalno prema fizičkom vaspitanju u školi?
Kako biste vi usmeravali vašu decu ili rođake?
..
Što se tiče negativnih trendova zapažene su isto sledeće stvari (naročito uzrast dece od V-VIII razreda):
- da učenici u starijim razredima često ne nose opremu
- da učenice ne žele da se oznoje pa da posle smrde (msm. neprijatno mirišu) :lol:
- da učenici smatraju da ne vide poentu tog fizičkog (koje ih smara)
- da su nastavnici prezahtevni (što se tiče nekih vežbi), pa deca često pribegavaju i oslobođenju od fizičkog
...
Vaša iskustva i koliko je fizičko vaspitanje bitno uopšte u školskom sistemu i generalno?
Gde prestaje dužnost škole, a počinje obaveza roditelja da usmeri dete?


o značaju fizičkog vaspitanja i ovoj problematici više na ovom linku
http://www.besplatansport.com/sport...-u-osnovnoj-skoli.html?tmpl=component&print=1

Procitao sam negde da dobra kondicija poboljsava pamcenje.

Skolstvo nam je lose, nastavnici skoro i da nemaju vlast nad djacima u skoli, sta danas rade klinci mi nismo smeli ni da pomislimo.

Povecanje casova ne bi donelo neki napredak ako djake to ne zanima.
Ne moraju da treniraju kao da ce se profesionalno baviti sportom, dovoljno je i malo, da se zabavljaju i sami ce poceti da se ozbiljnije bave time ako im se dopadne.
 
Prvo ne bih uopste drzao casove u ucionicama (znam znam, nema se para i sl). Sve ti bilo i kroz fizicku nastavu. Naravno ne moraju da trce i da sabiraju, ali mislim da su stolice i klupe po 8 sati dnevno za dete pogubne. Svez vazduh, sto vise kontakta sa svetom i fizicke i mentalne aktivnosti.
 
U dilemi sam da li država treba da preuzme odgovornost roditelja nad decom, pa da ih fizički i svakako uzdižu ili pustiti da im deca postanu kao grane i narkomani, pa će onda oni sami... Ja sam više mišljenja da kućno vaspitanje, aktivnosti van škole i sve ostalo i gradi državu, a ne obrnuto.

Uvek bih 5 puta nedeljno... Zbog fizičke aktivnosti dece jer sve manje dece trenira nešto. Kad smo mi bili klinci svi su nešto trenirali, rukomet, odbojku, fudbal, košarku, karate, ali su svi trenirali nešto, danas klinci i ne treniraju... A neće ni da se znoje, jer im je usađeno u glavu da moraju biti savršeni, ne daj Bože da se oznoje, to valjda nije dozvoljeno.
 
U dilemi sam da li država treba da preuzme odgovornost roditelja nad decom, pa da ih fizički i svakako uzdižu ili pustiti da im deca postanu kao grane i narkomani, pa će onda oni sami... Ja sam više mišljenja da kućno vaspitanje, aktivnosti van škole i sve ostalo i gradi državu, a ne obrnuto.

Uvek bih 5 puta nedeljno... Zbog fizičke aktivnosti dece jer sve manje dece trenira nešto. Kad smo mi bili klinci svi su nešto trenirali, rukomet, odbojku, fudbal, košarku, karate, ali su svi trenirali nešto, danas klinci i ne treniraju... A neće ni da se znoje, jer im je usađeno u glavu da moraju biti savršeni, ne daj Bože da se oznoje, to valjda nije dozvoljeno.

ekonomizacija...
ako se ne znojis onda se ne kupas,
ne trosis vodu, sapun, ne prljas majice, peskire,
ne trosi se prasak ni struja....
 

Back
Top