Problemi sa pedofilima

Poruka
18.895
Mislim da naše područje ima jako velikih problema sa pedofilima. Mislim, otmice dece i seksualni napadi su sve češći. Samo se setite male Tijane. Usput na Fejsbuku neki dan, dotični gospodin sa slike je 16-godišnjoj devojčici komentarisao sliku rečima: ''Mmmm bili čiku?''. Pitanje je, KAKO DA SE IZBORIMO SA TIM BOLESNICIMA? :rtfm:

10425173_1011757135518466_2368181745636770568_n.jpg
 
Problem je u tome što se ne možeš boriti protiv njih dok se ne desi kakva posledica, tj. dok nešto ne urade ili zaprete da će uraditi - korektivno, a veoma teško preventivno, jer u suprotnom kažnjavaš nešto što će možda (ali nikako sigurno) uraditi.
Treba, međutim, voditi neku evidenciju i pomnije ih pratiti.
 
Prijavis ih muriji, ako smatras da su kazne male osnuj neko udruzenje pa trazite vece kazne. Nikako drugacije.

Kod nas potegni noz ili pistolj kad ti neko obija kucu i ides na robiju. U Americi provalnika mozes ubiti, ovde ne mozes.
 
Pedofil prešao 500 km da dođe do djevojčice, a onda je uhvaćen
Sredovječni britanski pedofil prešao je 500 kilometara da bi se susreo s 14-godišnjakinjom koju je upoznao preko interneta. Međutim, kada je došao na dogovoreno mjesto u Newcastleu otkrio je da je upao u stupicu.
Rogera Leeja (45) dočekali su ljudi iz antipedofilske organizacije Dark Justice čiji članovi na internetu kontaktiraju odrasle ljude koji pokušavaju zavesti djecu mlađu od 16 godina. Tako su se pretvarali da su 14-godišnja Rebecca kako bi Leeja uhvatili na djelu. Fotografiju i video ne baš srdačnog susreta u Newcastleu objavili su na internetu.

Lee, koji je već kažnjavan nakon što je 12-godišnjakinji napravio dijete, sada je ponovno iza rešetaka. Osuđen je na dvije godine i četiri mjeseca zatvora nakon što je na sudu priznao da se pokušao susresti s djevojkom koju je u listopadu prošle godine upoznao na društvenoj mreži Badoo. Također mora doživotno ostati upisan u registar seksualnih zlostavljača. Pošteđen je oštrije kazne jer u cijelom slučaju zapravo nije bilo djece.

- Nekim će ljudima to biti prilično teško shvatiti i ne krivim ih. Čvrsto vjerujem da ste opasni za malu djecu - rekao je sudac Sean Morris sa suda u Newcastleu, prenosi Mirror.
 
Pedofilija je namerno , od strane kapitalizma i politickih uredjenja izokrenuta....

Pedofiliju u razvojnoj psihologiji gledaju kao problem zato sto se detetu oduzima vreme i napada se a nema dovoljno saznanja i spoznaje da donosi vazne i pravilne odluke. I emotivne i seksualne prirode.
Medjutim, ako pogledam vecinu roditelja danas, dete posle 13te godine i nema sta vise da nauci od njih u pogledu donosenja emotivnih i seksualnih odluka...

Zastita od pedofilije u sustini ima taj zadatak, a na drugoj strani su komercijala, zatim psiholoski problemi i prednosti mladjih osoba kod hvatanja prilike i sanse da se pokazu u nekoj aktivnosti.
Realno gledano , glumica trasira svoj put dok je jos tinejdzer, takodje i glumac, zato nije cudno i cak je i pozeljno biti Ashton Kucher, sa Demi Moore i slicne stariji mladji ucenik sheme.
I to je svuda , u svakoj oblasti...

Nezrelost i nedovoljna paznja roditelja, nedovoljno ljubavi, zbog nemanja vremena i neobrazovanja roditelja, guraju narocito mladju zensku decu u samopotvrdjivanje kroz seks...
To je NORMALAN odgovor psihologije te mlade osobe. U protivnom ce postati itekako NENORMALNA....Sa druge strane nece postati ni sto posto normalna ako joj se dozvoli takva kompenzacija samopotvrdjivanju...ali u svakom slucaju normalnija nego ako joj se uskrati...Ostane frustriranost i cinizam, ali dobije ambicioznu i agresivnu notu samostalne i emancipatorske, znaci savremen emancipovan subjekt, zene.
A da joj se uskrati?
Dobijas depresivnu, samokaznjavajucu osobu, koja je i dalje sklona starijim osobama, sklona psiholoskim padovima.

Ovo nije odbrana pedofilije, ali ce vecini balkanaca izgledati kao da jeste...
Ustvari ovo je samo sirena da vecina hoce pilulu za lilulu, lako resenje, a da dupetom ne mrdnu...

Pedofilija nije problem na Balkanu....Iako gledate non stop na Pinku i Prvoj seljackoj gole igracice u bebi pelenama (nije non stop ali nije ni retko) iako se usmerava mlada generacija na pushenje i seks...

Kao vid borbe protiv pedofilije podrzavam jak stav netrpeljivosti prema njima, ali ne i fizicki obracun...znaci jaku stigmu, ali ne i neki dublji konfrotacioni metod...
Jos kad bi i ostali razumeli ovo sto pisem..

- - - - - - - - - -

U nasim predelima je 13+ vec tradicionalno seksualno prijemciva jedinka, sa obe strane gledano i iz zenskog i iz muskog ugla...a 18 je u mnogim krajevima krajnji rok...I to uopste nije blesav stav...
Kad se pogleda prednost ranog stupanja u brak, do 21 su idealne prednosti....
 
Pedofil prešao 500 km da dođe do djevojčice, a onda je uhvaćen
Sredovječni britanski pedofil prešao je 500 kilometara da bi se susreo s 14-godišnjakinjom koju je upoznao preko interneta. Međutim, kada je došao na dogovoreno mjesto u Newcastleu otkrio je da je upao u stupicu.
Rogera Leeja (45) dočekali su ljudi iz antipedofilske organizacije Dark Justice čiji članovi na internetu kontaktiraju odrasle ljude koji pokušavaju zavesti djecu mlađu od 16 godina. Tako su se pretvarali da su 14-godišnja Rebecca kako bi Leeja uhvatili na djelu. Fotografiju i video ne baš srdačnog susreta u Newcastleu objavili su na internetu.

Lee, koji je već kažnjavan nakon što je 12-godišnjakinji napravio dijete, sada je ponovno iza rešetaka. Osuđen je na dvije godine i četiri mjeseca zatvora nakon što je na sudu priznao da se pokušao susresti s djevojkom koju je u listopadu prošle godine upoznao na društvenoj mreži Badoo. Također mora doživotno ostati upisan u registar seksualnih zlostavljača. Pošteđen je oštrije kazne jer u cijelom slučaju zapravo nije bilo djece.

- Nekim će ljudima to biti prilično teško shvatiti i ne krivim ih. Čvrsto vjerujem da ste opasni za malu djecu - rekao je sudac Sean Morris sa suda u Newcastleu, prenosi Mirror.
http://www.vecernji.hr/svijet/pedofil-presao-500-km-da-dode-do-djevojcice-a-onda-je-uhvacen-987492

Moraju se preduhitriti...., e tako se to radi

Al su ga preduhitrili u ***** materinu. Jedino što vredi u takvim situacijama jeste kastracija ili smrtna kazna i ništa više. Nije mi jasno zašto se ne usvoji univerzlna odredba kojom se dokazani pedofili kastriraju, to je jedini način da se ta boleština zaustavi.
 
Koliko ja znam, u Srbiji je dozvoljena granica za stupanje u seksualne odnose 14 godina ili tako nesto, u Evropi valjda 16, i nakon tog broja godina maloletna osoba se ne smatra detetom.
Tehnicki onda je legalno da osoba od 15-16 godina ima odnose sa osobom koja ima 18-23-30-40 ili koliko vec godina.

Iako legalno, daleko od toga da je normalno da cika od 50 koji otac (ili deda) moze nekoj osobi da bude pokusava da je zavede, jer nije to da su oni po zrelosti manje-vise na istom, tipa 3-4-5-6 godina razlike, ovo je razlika u decenijama i mislim da nema tu price o bilo cemu drugom nego da matore spodobe vrbuju mlade osobe, bas igrajuci na kartu mladosti, neiskustva i sl.

Kako resiti problem, ne znam. Hemijskom kastracijom i terapijom, mada i to je pitanje koliko je efikasno, jer ima onih koji tvrde da se pedofili radjaju kao takvi, a koliko neka terapija moze da promeni to, pitanje je.
 
O kako bi nadrealno bilo ocekivati da se ljudi prvo poduce pre nego sto pricaju o nekoj stvari...
Ali nije tako i sta se tu moze...

Npr pricace svakakvi o pedofiliji a da pre toga ne postanu svesni da postoji cak 5 podeljenih razdoblja i filija....znaci nije svima interesantno pice sto mu dlaka nice, ima onih sto vole bebice, pa oni sto vole predskolsku , pa oni sto vole decicu u pesku, pa one sto vole one sto preskacu lastis i igraju se kauboja i indijanaca.......
I nekako sama ova podela vuce na neresen konflikt iz detinjstva onog ko zadrzi seksualnsto na tom nivou...

To su psiholoske pedofilije....
Socioloske su manje kaznjive....normalno...
To su one pedofilije koje su kod nas prihvacene,npr brak sa 11 u mom dvoristu je bio jedan takav brak, zatim brak sa 14, i takav je bio nezvanicno u komsiluku, zatim masovno izvikan brak sa 19 godisnjakinjom, ups, to je jos uvek u modi....a on dekica...

I ovo poslednje je vrsta zastalog, zamrznutog seksualnog nagona....ono sto normalni muskarci vide kao promenu da im se svidjaju zene slicnog godista.

Medjutim, kad se povede prica o pedofiliji uglavnom su najglasniji oni koji su neodgovorni roditelji i primecuju kod svoje dece manifestaciju onog seksualnog kao dokaza zrelosti ili seksualnog kao poziva za neznost...A sami su do gushe u perverzijama i seksualnom.
Jer shvataju da ce imati problem, a ne resavaju ga sami nego vriste da im ga drugi reshi...
 
Kolega muski je u pravu, pedofili su oni koje seksualno uzbudjuju deca koja jos nisu usla u pubertet. Samo ako je jedna osoba maloletna u nekom odnosu ne mora da znaci da je pedofilija, ali ako ima ispod 14, mislim da se tretira kao pedofilija, mada nisam siguran.
Neralno mi je reci da je pedofilija ako neko ima 18-19-20 a druga strana 15-16-17 godina. Pa i da druga strana ima 50 godina a ova 16 opet tehnicki nije pedofilija, ali je daleko nenormalnije nego veza izmedju osobe od 16 i 20 godina.

U Srbiji je zakonska granica za stupanje u seksualni odnos, po Krivičnom zakoniku, verovali ili ne – 14. godina! To praktično znači da svako ko ima seks sa osobom koja je napunila 14 godina krivično neće odgovarati, ako je seksualni čin bio na dobrovoljnoj bazi!

“Dete mlađe od 14 godina ne može dobrovoljno stupati u seksualne odnose zbog zakonske manjkavosti svoje volje, i učinilac se ne može braniti navodnim “pristankom” deteta“, navodi se u Krivičnom zakoniku.

Bez obzira sta kaze zakon, matorci koji bi trebalo da imaju zenu / decu / unucice, a jure klinke, daleko od toga da su normalni. Ja ne vidim o cemu neko ko ima 30 i vise godina moze da prica sa srednjoskolkom, nema tu ni govora o "ljubavi" jer nisu na istom psihickom nivou, nego eto, i cika zeli malo da omasti brk. Jos ako uzmemo da zivimo u vremenu i da se mlade devojke bacaju u prostituciju za nove farmerke, mobilni ili sta ti ja znam, lako je skapirati koje su to ogromne zloupotrebe.
 
Pa bas je to prednost....tih veza....sto ne mora da prica...


Kad smo imali 25, bile su najbolje veze za izlaske sa burazerom koji ima 17....njegove drugarice nama, nase drugarice njemu...
Nijedna ne razmislja ozbiljno , tako da nema foliranja, a svaka poznanica, drugarica zainteresovana za razmenu...
Zene su moralne samo u pesmama, ovako su robovi svoje kamenjarke i tu nema spora...
 
Kolega muski je u pravu, pedofili su oni koje seksualno uzbudjuju deca koja jos nisu usla u pubertet. Samo ako je jedna osoba maloletna u nekom odnosu ne mora da znaci da je pedofilija, ali ako ima ispod 14, mislim da se tretira kao pedofilija, mada nisam siguran.
Neralno mi je reci da je pedofilija ako neko ima 18-19-20 a druga strana 15-16-17 godina. Pa i da druga strana ima 50 godina a ova 16 opet tehnicki nije pedofilija, ali je daleko nenormalnije nego veza izmedju osobe od 16 i 20 godina.

Pedofilijom se smatra poremećaj kod odrasle osobe (preko 19 godina) ili adolescenta (od sredine adolescentnog doba odnosno od 16) koji ima seksualnu žudnju za ljudskim bićem do 13 godina starosti. Problem je što se ta granica pomera sve niže pa se sada smatra da je to 11 godina a naravno po želji evropskih pedofilnih udruženja verovatno više neće ni biti te granice. Ovo je vrlo blizu pedofilije.

Bez obzira sta kaze zakon, matorci koji bi trebalo da imaju zenu / decu / unucice, a jure klinke, daleko od toga da su normalni. Ja ne vidim o cemu neko ko ima 30 i vise godina moze da prica sa srednjoskolkom, nema tu ni govora o "ljubavi" jer nisu na istom psihickom nivou, nego eto, i cika zeli malo da omasti brk. Jos ako uzmemo da zivimo u vremenu i da se mlade devojke bacaju u prostituciju za nove farmerke, mobilni ili sta ti ja znam, lako je skapirati koje su to ogromne zloupotrebe.

Jeste, jeste problem je vreme u kojem živimo a ne činjenica da se niko ne pridržava zakona i pokušava da suzbije prostituciju mada niko u ovim balkanskim državama to nikada nije ni pokušao ali jbg problem je u ovom vremenu jel da?
 
Mislim da naše područje ima jako velikih problema sa pedofilima. Mislim, otmice dece i seksualni napadi su sve češći. Samo se setite male Tijane. Usput na Fejsbuku neki dan, dotični gospodin sa slike je 16-godišnjoj devojčici komentarisao sliku rečima: ''Mmmm bili čiku?''. Pitanje je, KAKO DA SE IZBORIMO SA TIM BOLESNICIMA? :rtfm:

10425173_1011757135518466_2368181745636770568_n.jpg

aa od ovog je nasato mem:lol:xaxaxxaxa teba uraditi mem 'bili zatvor?';)
ma i ove klinkice nisu normalne,al opet i da se nasminka i obuce ko najgora fuksa i nalepi cenu na celu opet dete je(mada koliko se secam slike male nisam sigurna dal je ta imala ispod 18,al jest delovalo)
a pa jedinomozes da vaspitas dete kako treba,a ako znas za lika da je upozoris,a ako avanzuje ka tvojoj ceri da njega upozoris na posledice...
 
to sta ti ili ja mislimo o toj zakonskoj granici nema nikakve veze sa cinjenicom da su ovakvi pedofili cisti pred zakonom i niko im nista ne moze

U tome i jeste stvar. Ta zakonska odredba je loša i treba da se menja ali da bi se to dogodilo potrebno je da obični građani usaglase i da zatraže promenu a ne samo da se ćuti oko ovako bitnih stavki
 
Poslednja izmena od moderatora:
Praksa trenutno zahteva da limit bude negde na 12 godina...vec sa 11 vecina dece nije ne samo zrela nego ni seksualno spremna...
A sta znaci zrela...pa zrelost danasnje zenske dece nemas ni sa 35, tek tada polako dolazi iz p i dupeta u glavu...
Tako da ako uzimas kriterijum zrelosti, u glupim sredinama kakva je Balkan, ugasio si reprodukciju nacije...ako trazis zrelost, a to je posle 35, nemas sasvim sigurno dovoljan natalitet.
Dakle mora mlado ludo i nezrelo...pola ili malo ali mora...

Ako hoces da povecavas granicu za seksualnu spremnost, onda moras da ukidas reklame koje se mahom oslanjaju na promociju seksualnosti i atributa cak i kad nema nikakve vidljive veze proizvoda i seksualnosti ili tela...
Znaci onda bi reklame ponovo postale socijalno odgovorne, tj za vas prosto receno socijalisticke, porasla bi prvo stigma oko javnog ispoljavanja seksualnosti, a onda bi ponovo porasla edukacija u polju seksualnosti...
Danas je edukacija na polju seksualnosti manja nego u najtvrdjem socijalizmu kod nas...Tada si imao milion casopisa koji usput napisu, ali redovno ponavljaju dobre info o seksualnosti.
Danas je to preplavljeno senzacijama a cak ni zrele i seksualno pregazene osobe ne znaju osnovne stvari.
Primer...kazem slucajno drugaru koji mi prica da je naleteo na neke atraktivne i seksualno raznovrsne cimerke, njih 5 u stanu, pravi komunizam, da se zna red, posle guze nema u rupicu.
U moje vreme se to zvalo seks zurke, skupi se u takvom stanu 10 jednih i drugih i onda ko se kome svidi , odvajanje po sobama, a u kuhinji ili predsoblju ostatak prica i kao za barskim stolom gricka cips.
On isprica to tim zenskama i one to shvate kao sprdacinu....Proverite kod ginekologa , rekoh. Sta reci,kad najiskusnije jedinke nemaju pojma sta rade.

A erotski i seksualni snobizam svuda...Cak i svojoj devojci je blam da kazes, hej nisam imao puno devojaka...godi joj ali se oseca balkanizam u kasnijem njenom ponasanju...adaptacija ponasanja.Da ne pricam koliko gluposti mozete cuti zbog tog seksualnog snobizma...

Sve ovo sto bi vi, da povecavate granicu da bi tako resili svoje probleme i podivljale cerke, to je nakaradno tiranisanje i stvaranje patologije u drustvu.
 

Back
Top