VW BUBA

VWaddict:
U nedelju, 15. avgusta 2004. godine planirana je

TRECA PO REDU "BUBIJADA" u Sapcu

Sve detalje, satnicu skupa itd. mozete naci na

www.thegoldenbug.com, rubrika Skupovi
Vidim, obavestili ste i štampu na vreme! I manite se tog kretenskog naziva, dosta mi je više kobasicijada, krmenedlijada, sirijada i ostalih ADA... Smislite nešto originalnije. :wink:
 
Espanol:
Vidim, obavestili ste i štampu na vreme!
hehehe, Spanac dezurno spadalo :lol:

Espanol:
I manite se tog kretenskog naziva, dosta mi je više kobasicijada, krmenedlijada, sirijada i ostalih ADA... Smislite nešto originalnije. :wink:
Celu stvar organizuju momci iz Sapca, to dosta lepo rade (prosle godine su imali vise od 70 automobila), a kako ce da nazovu svoj skup je iskljucivo njihova stvar. Tu ni ti, ni ja ni bilo ko drugi nema pravo da se pravi pametan.
 
VWaddict:
Espanol:
Vidim, obavestili ste i štampu na vreme!
hehehe, Spanac dezurno spadalo :lol:

Espanol:
I manite se tog kretenskog naziva, dosta mi je više kobasicijada, krmenedlijada, sirijada i ostalih ADA... Smislite nešto originalnije. :wink:
Celu stvar organizuju momci iz Sapca, to dosta lepo rade (prosle godine su imali vise od 70 automobila), a kako ce da nazovu svoj skup je iskljucivo njihova stvar. Tu ni ti, ni ja ni bilo ko drugi nema pravo da se pravi pametan.
Evoooo rešenjaaa! BUBAŠVABA SHABAC SUMMIT INTERNACIONAL! Mrak! :lol: :lol: :lol:
 
VWaddict:
Espanol:
Evoooo rešenjaaa! BUBAŠVABA SHABAC SUMMIT INTERNACIONAL! Mrak!
To, lave! Ne bi bilo lose da 15. navratis u Sabac i to im licno predlozis! :lol:
Sasvim je moguće da se pojavim. Lozinka, Politika triput savijena u džepu, uvela bela ruža u reveru... :lol: Najozbiljnije, ako si u kontaktu sa momcima (a siguran sam da jesi) predloži im da se uozbilje. Rad sam da pomognem u raznim sektorima. Sigurno će tamo biti i moj drugar sa dragim ti "Karmanom". :wink:
 
VWaddict:
Espanol:
Koliko znam Coka trenutno vozi jednu poluraspadnutu BMW kantu! Jedino ako ne dođe da reklamira one "plastikance" na truleks šasijama VW. :lol: :lol: :lol:
Koliko znam, covek trenutno zivi od toga tako da mora malo da mu ga da po marketingu :D
Ma šalim se. Bio sam u Cokinoj "proizvodnji" i video da je puno uradio na raznim problematičnim stvarima koje su pratile prve modele. 8)
 
Sigurno ću razočarati sve ljubitelje Bube ali mi se taj auto uopšte nesviđa a evo i razloga:
1) Vazdušno hlađenje (slabo grejanje zimi, teško ugraditi plin, velika potrošnja zimi dok se ne zagreje).
2) Ne volim ''bubce'' tj. kola jajastog oblika.
3) Instrument tabla je sa ogromnim nesofisticiranim okruglim brojčanicima.
Neka izvinu ljubitelji bube ali me taj auto nikada nije privlačio mada sam iz priče čuo da su prilično izdržljive kao sve vazdušare. No, o ukusima je smešno raspravljati. :)
 
Zagor BG:
Sigurno ću razočarati sve ljubitelje Bube ali mi se taj auto uopšte nesviđa a evo i razloga:
1) Vazdušno hlađenje (slabo grejanje zimi, teško ugraditi plin, velika potrošnja zimi dok se ne zagreje).
2) Ne volim ''bubce'' tj. kola jajastog oblika.
3) Instrument tabla je sa ogromnim nesofisticiranim okruglim brojčanicima.
Neka izvinu ljubitelji bube ali me taj auto nikada nije privlačio mada sam iz priče čuo da su prilično izdržljive kao sve vazdušare. No, o ukusima je smešno raspravljati. :)
E, da su mu samo to mane! Ali treba poštovati svačiju ljubav. Znaš ono, neko voli plave, neko pirgave :lol: neko guzate, neko koščurine od 35 kila...ljubav ne bira pa makar ti i uši otpale od "predivnog" sokoćalo zvuka. :lol: :lol: :lol:
 
Espanol:
E, da su mu samo to mane! Ali treba poštovati svačiju ljubav. Znaš ono, neko voli plave, neko pirgave :lol: neko guzate, neko koščurine od 35 kila...ljubav ne bira pa makar ti i uši otpale od "predivnog" sokoćalo zvuka. :lol: :lol: :lol:
Apsolutno si u pravu. Evo ja se npr. nevidjeno divim tvojoj ljubavi prema italijanskim automobilima i fanatizmu kojim branis nesto sto ni rodjena majka ne moze da voli :lol: :lol: :lol: A u pravi si i oko zvuka motora: nista lepse nego kad fiat zagrmi sa svojih 1100ccm, a ti ne znas da li ce da mu otpadne srednji lonac ili ce ventili da se zabiju u plafon komsiji na trecem spratu. Da se smrznes! :lol: :lol: :lol:
 
VWaddict:
Espanol:
E, da su mu samo to mane! Ali treba poštovati svačiju ljubav. Znaš ono, neko voli plave, neko pirgave :lol: neko guzate, neko koščurine od 35 kila...ljubav ne bira pa makar ti i uši otpale od "predivnog" sokoćalo zvuka. :lol: :lol: :lol:
Apsolutno si u pravu. Evo ja se npr. nevidjeno divim tvojoj ljubavi prema italijanskim automobilima i fanatizmu kojim branis nesto sto ni rodjena majka ne moze da voli :lol: :lol: :lol: A u pravi si i oko zvuka motora: nista lepse nego kad fiat zagrmi sa svojih 1100ccm, a ti ne znas da li ce da mu otpadne srednji lonac ili ce ventili da se zabiju u plafon komsiji na trecem spratu. Da se smrznes! :lol: :lol: :lol:
Kad Italijan zasvira na više tisuća rpm (nezamislivih za sokoćalo) to je muzika za uši! O tome govore i višegodišnji rezultati na takmičenjima i hiljade pobeda. Molio bih ljubazno za podatak gde je to sokoćalo pobedilo i koga? :lol: :lol: :lol:
 
Espanol:
Kad Italijan zasvira na više tisuća rpm (nezamislivih za sokoćalo) to je muzika za uši!
Jer to mislis na onih neverovatno impozantnih 4800rpm na koliko se vrti 128-ica u iberturi? :lol: btw, wagenovi dragster motori se vrte na 16000rpm. Trenutno najbrzi dragster na svetu u hobi klasi je sa bubinim motorom, a 400m radi za 6.4sec :wink:

Espanol:
O tome govore i višegodišnji rezultati na takmičenjima i hiljade pobeda. Molio bih ljubazno za podatak gde je to sokoćalo pobedilo i koga? :lol: :lol: :lol:
Sokocalo se sasvim lepo prodavalo i bez toga, a u penziju otislo posle 70 godina proizvodnje.

Elem, ovo poslednje pitanje me podseca na vlasnike jugica, fiata, raspadnutih alfica/lancija kojima je d*** zinulo da im stalno neko staje na crtu, jer neprestano moraju sebi i drugima nesto da dokazuju.
 
VWaddict:
Espanol:
Kad Italijan zasvira na više tisuća rpm (nezamislivih za sokoćalo) to je muzika za uši!
Jer to mislis na onih neverovatno impozantnih 4800rpm na koliko se vrti 128-ica u iberturi? :lol: btw, wagenovi dragster motori se vrte na 16000rpm. Trenutno najbrzi dragster na svetu u hobi klasi je sa bubinim motorom, a 400m radi za 6.4sec :wink:

Espanol:
O tome govore i višegodišnji rezultati na takmičenjima i hiljade pobeda. Molio bih ljubazno za podatak gde je to sokoćalo pobedilo i koga? :lol: :lol: :lol:
Sokocalo se sasvim lepo prodavalo i bez toga, a u penziju otislo posle 70 godina proizvodnje.

Elem, ovo poslednje pitanje me podseca na vlasnike jugica, fiata, raspadnutih alfica/lancija kojima je d*** zinulo da im stalno neko staje na crtu, jer neprestano moraju sebi i drugima nesto da dokazuju.
Najpoštenije priznajem da nisam u toku šta se dešava na tih 400 m. Koja su to značajna takmičenja? Krug ili brdo bato, pa riljamo i vrtimo motor, šaltujemo, dižemo vozilo na dva točka itd. Stalno mi kao neki reper poturaš maloumna američka takmičenja. Sa skromnim iskustvom koje posedujem moram da kažem da mi Ameri nisu uzor ni u čemu. Ni u konstrukciji automobila, ni u vrstama takmičenja, ni u cenama i doterivanju oldtajmera, čisti Monti Pajton... Zašto se u dobroj staroj Evropi nikad nisu "primila" ta takmičenja na frtalj milje, dragsteri, kretenski "big fooot" (u čemu je tu štos?)Kao klinac sam na takmičenjima svih vrsta vozio i Nemce i Engleze (čak i Ruse), ali jedini pravi doživljaj bio je kad FIAT - Abarth nasviraš na 9- 10 000 obrtaja i kad krivinu propaješ sa 3G kao u F1. :lol: :lol: :lol: O zvuku nadaleko čuvenih izduvnih sistema Abart da ne govorim. Nagradno pitanje, znaš li da je najbolji raspeglani VW (mislim Porše) 1960. pravio Karlo Abart? :wink:
 
Espanol:
Najpoštenije priznajem da nisam u toku šta se dešava na tih 400 m. Koja su to značajna takmičenja? Krug ili brdo bato, pa riljamo i vrtimo motor, šaltujemo, dižemo vozilo na dva točka itd. Stalno mi kao neki reper poturaš maloumna američka takmičenja.
Zao mi je da si tako shvatio. Kazes da si inzenjer - onda na celu stvar gledaj iz te perspektive. Dao sam ti podatak na koliko se vrte VW motori - takmicenje uopste nije bitno i navedeno je samo kao referenca. Takodje, trebalo bi da znas da bilo koji motor moze da se nasvira i pretvori u bilo sta, zavisno od potreba (ulica, drum, autoput, brdske trke, kruzne trke, drag trke, off road trke itd). Isto je sa kompletnim automobilima. Od bilo kog auta, bilo to trabant ili RR moze da se napravi bilo sta. Evo Secerko jos iz skole nije izasao, a vec to zna (a jos uleteo sa komentarom pre mene). :D

Espanol:
Zašto se u dobroj staroj Evropi nikad nisu "primila" ta takmičenja na frtalj milje, dragsteri, kretenski "big fooot" (u čemu je tu štos?)Kao klinac sam na takmičenjima svih vrsta vozio i Nemce i Engleze (čak i Ruse), ali jedini pravi doživljaj bio je kad FIAT - Abarth nasviraš na 9- 10 000 obrtaja i kad krivinu propaješ sa 3G kao u F1. :lol: :lol: :lol:
Ko kaze da nisu. Redovna su pojava i svakog vikenda imas po nekoliko trka sirom evrope (UK, nemacka, francuska, holandija), a cak se i momci u Mostaru redovno tako igraju, doduse jos uvek na primitivnom nivou.

Espanol:
O zvuku nadaleko čuvenih izduvnih sistema Abart da ne govorim. Nagradno pitanje, znaš li da je najbolji raspeglani VW (mislim Porše) 1960. pravio Karlo Abart? :wink:
Ako se ne varam, Porsche je sa njim saradjivao i pre toga (dok je Abart jos bio anonimus). Pravio? Velika rec! Saradnja je bila na razvoju usisa, izduva i pomalo na obliku kompresionog prostora (podaci su oprecni)...
 
VWaddict:
Espanol:
Najpoštenije priznajem da nisam u toku šta se dešava na tih 400 m. Koja su to značajna takmičenja? Krug ili brdo bato, pa riljamo i vrtimo motor, šaltujemo, dižemo vozilo na dva točka itd. Stalno mi kao neki reper poturaš maloumna američka takmičenja.
Zao mi je da si tako shvatio. Kazes da si inzenjer - onda na celu stvar gledaj iz te perspektive. Dao sam ti podatak na koliko se vrte VW motori - takmicenje uopste nije bitno i navedeno je samo kao referenca. Takodje, trebalo bi da znas da bilo koji motor moze da se nasvira i pretvori u bilo sta, zavisno od potreba (ulica, drum, autoput, brdske trke, kruzne trke, drag trke, off road trke itd). Isto je sa kompletnim automobilima. Od bilo kog auta, bilo to trabant ili RR moze da se napravi bilo sta. Evo Secerko jos iz skole nije izasao, a vec to zna (a jos uleteo sa komentarom pre mene). :D

Espanol:
Zašto se u dobroj staroj Evropi nikad nisu "primila" ta takmičenja na frtalj milje, dragsteri, kretenski "big fooot" (u čemu je tu štos?)Kao klinac sam na takmičenjima svih vrsta vozio i Nemce i Engleze (čak i Ruse), ali jedini pravi doživljaj bio je kad FIAT - Abarth nasviraš na 9- 10 000 obrtaja i kad krivinu propaješ sa 3G kao u F1. :lol: :lol: :lol:
Ko kaze da nisu. Redovna su pojava i svakog vikenda imas po nekoliko trka sirom evrope (UK, nemacka, francuska, holandija), a cak se i momci u Mostaru redovno tako igraju, doduse jos uvek na primitivnom nivou.

Espanol:
O zvuku nadaleko čuvenih izduvnih sistema Abart da ne govorim. Nagradno pitanje, znaš li da je najbolji raspeglani VW (mislim Porše) 1960. pravio Karlo Abart? :wink:
Ako se ne varam, Porsche je sa njim saradjivao i pre toga (dok je Abart jos bio anonimus). Pravio? Velika rec! Saradnja je bila na razvoju usisa, izduva i pomalo na obliku kompresionog prostora (podaci su oprecni)...
Pošto sam u životu svojim rukama "napakovao" toliko motora znam šta pričam. Ubedi me kao ing. da će VW na 16 000 rpm da izdrži bar pola sata trke. To su motori koji rade na principu ako izdrži 400 m OK! Isto kao i dragsteri sa abnormalnim kompresorima. Znam za te nazovi trke po Evropi koje okupljaju strašno mnogo gledalaca. To je samo bedna improvizacija USA takmičenja. Karlo Abart je inače između dva svetska rata bio višestruki šampion Austrije i Evrope u motociklizmu i poznati proizvođač izduvnih sistema. Nikakav ANONIMUS. Poršeu je uz svoje italijanske veze (pre svega Pjero Duzio) pomogao da se iskobelja iz zatvora u Dižonu gde je zaglavio zbog kolaboracije sa Nacistima. Njegov Porsche- Abarth coupe corsa iz 1960. je bio konstrukcija sa potpuno "prepeglanim" motorom i novom karoserijom od aluminijuma i drao je fabričke na svim trkama. Toliko o istoriji. :lol:
 

Back
Top