Kina kupila S-400, Iranu ce se isporuciti S-300

Ovo je samo jedan detalj iz velikog paketa koji su dogovorili Rusija i Kina.
Njihovi odnosi nisu uvek bili na najboljem nivou ali sada su shvatili da zajedno opstaju a svako za sebe dugorocno nemaju sanse da se izbore sa narastajucim globalnim izazovima.

Gas, BRIK, banka, vojna saradnja, novi SWIFT, svasta ce se tu jos desavati
 
Mazda smo mi mala zemlja, ali nismo Mali nard. :per:

Dobro, ako vec insistiras na detaljima: mi smo sve manji narod.

Kinezi porastu u broju "samo" za jednu Srbiju godisnje.

- - - - - - - - - -

I Iran dobija S-300 od Rusije!

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=13&nav_category=78&nav_id=980103

ROKAJ KOKAJ

Ameriko htela si rat sa Rusijom, Kinom, Severnom Korejom i Iranom? DOBICES GA

Hoce oni svasta, ali kada ovi skoce pa im u isto vreme uzvrate bice "kuku lele mene sta me snadje". A sami su trazili.
 
U toj trgovackoj raboti ima i nekih pravilnosti :
izmedju cene rada i maloprodajne , pa i veleprodajne cene nekog proizvoda , postoji isvesna mala razlika u ceni i tu je nacin da se namaknu neke konkretne parice koje su realan izvor finansiranja proizvodnje za "sopstvene potrebe" ...!
Tako sa se "spoji i lepo i korisno , jer stedi kucni budzet" .
 
Кина прва набавила руски ракетни систем С-400
Кина је прва земља која је од Русије купила противваздушни ракетни систем С-400, саопштио је генерални директор „Рособоронекспорта“ Анатолиј Исајкин.
„Нећу откривати детаље уговора, али могу да потврдим да је Кина заиста први купац овог најновијег руског система противваздушне одбране, што само истиче стратешки ниво наших односа“, изјавио је Исајкин за „Комерсант“.
„Многе земље желе да набаве С-400. Али наша индустрија, односно концерн ‘Анмаз-Антеј’, треба најпре да их испоручи Министарству одбране РФ. И чак узимајући у обзир повећање наших производних капацитета било би тешко испоручивати ове система истовремено у неколико земаља. Кина је у том смислу прва ласта која најављује друге купце“, истакао је директор „Рособоронекспорта“.
„Сматрам да, ако радимо у интересу Народне Републике Кине, онда радимо у свом интересу“, истакао је Исајкин.
Заменик команданта Снага ваздушно-космичке одбране за ПВО Кирил Макаров саопштио је 4. априла да је нова ракета за систем противваздушне одбране С-400 успешно тестирана на полигонима Министарства одбране.

20698_361332227393701_1696346282114546954_n.jpg

11008459_361332250727032_4115902521376318169_n.jpg


- - - - - - - - - -

Ускоро се очекује испорука С-300 Ирану...


Putin lifts ban on delivery of S-300 missile systems to Iran

Шта је то Русија добила од Израела 2010.
И шта је то исто што више неће добијати.. :whistling:
 

Back
Top