Italijani traze referendum da izadju iz Evro zone

lacabec

Domaćin
Banovan
Poruka
3.683
11.si.jpg

Italijani kazu zbogom Euro


Zahtevani dovoljan broj od 100000 potpisa je prikupljen i podnet parlamentu za sazivanje referenduma za izlazak italije i Euro zone i vracanje italijanske valute lire.
Referendum se ocekuje da se odrzi pocetkom 2016. Otkako je Italija prihvatila Euro kao zvanicnu valutu dug italije je dramaticno pvecan a nezaposlenost je povecana medju najvisim u Evropi.


http://rt.com/news/248769-italy-eurozone-referendum-petition/
 
Poslednja izmena:
Njihov drzavni dug, mada je to krajnje rastegljiva kategorija, je dosta blizu grckom, znanicno 122% godisnjeg gdp-ja (sto je samo deo stvarnog duga, jer je nacin izracunavanja problematican). Italijanski ministri finansija, jedan po jedan, smisljaju kako da rese neresivo - neodrziv dug . Povremeno se cuje krik u javnosti, a onda opet sve utihne. Cute i nadaju se da ce Grci otvoriti neke nove mogucnosti, medjutim sistem je suvise atrofirao i niko ga ne kontrolise.

Nekoliko japanskih ministara finansija je stradalo, jer je kod njih neodrzivost postojeceg sistema jos izrazenija.

U pitanju je sistemski, visestruki problem, a ne nazire se snaga i autoritet koji mogu da se suoce. Sam izlazak ili neizlazak iz evro-zone ne znaci nista sam po sebi.
 
To kao da je neko u Srbiji sakupio 15.000 potpisa.

To mogu cak i Ustanici.

Sasvim dovoljno da se pokrene referendum.

- - - - - - - - - -

Varijanta a)
0,1666% Talijana je potpisao da žele referendum o izlasku Italije iz Euro zone.

Varijanta b)
Italijani kazu zbogom Euro

Ja bih u naslov uvodnog posta stavio varijatnu a), ali Lacabec je uvjeren da je varijanta b) točna.

Ako zelis imas peilike da procitas orginalni link.
Vi "zapadnjaci" tvrdite da svi kuzite Engleski.
 

Back
Top