Foliranje

OcitiMazohista

Ističe se
Banovan
Poruka
2.531
Svi iznad svega cene istinu i pravdu.
No biće da je govorenje istine toliko retko, da ljudi imaju posebnu potrebu da naglase kad im naidju trenuci istinoljublja te će reći... Iskreno govoreći... Ili Pravo da ti kažem... ili Da budem iskren....
A onda, činjenica je da ljudi glume veliki deo ako ne i većinu ljudskih interakcija, socijalnih kontakata ili kakogod to nazivali (All right elektrika, ti ne :lol: )
I onda u tom slavljenju istine, te ipak retkim i naglašenim trenucima opet lažne iskrenosti, uz konstantno igranje uloga opet mnogi konstatuju kako se oni drugi jednostavno foliraju...
No dakle šta je pitanje? Uočavalite li folirante? Kako reagujete na njih? Šta je za vas foliranje? Kada zašto i koga lažete? Osećate li se nekad ili često da prosto prisustvujete kojekakvim igrokazima i predstavama za javnost? Može li se preživeti bez foliranja, maski, predstava i oklopa?
 
Pravo da ti kažem.... hahaha. Šala na stranu, ne lažem nikada, nikoga. Šta imam reći, kažem. Foliranje ili laganje skontam onda kada hoću da gledam u oči sagovorniku, a on konstantno beži pogledom, tada znam da nije istina. Foliranje je meni nekako i slatko, tada vidim na šta je sve čovek spreman, samo da prikrije istinu. :D
 
a sta da ti kazem

foliraza je deo vecine poslova...uvek ce se provuci tu i tamo svima

a sto se privatnog zivota tice ja licno ne praktikujem, nemam zivaca za te gluposti, sta ce mi to

i po stoti put na ovu temu serrendamo
 
Kada covek laze,a ne povredi nikog,pa neka ga nek zivi u mastariji.Kad laze da bi nekog povredio to se odma primeti:Sklanjanjem pogleda u stranu razni gegovi i preteranost u neki pricama,gde ce iole pametna osoba primetiti laz.Ona prva vrsta lazova jednostavno zabavlja okolo svoje drustvo i to je samo za smeh.
 
Svi iznad svega cene istinu i pravdu.
No biće da je govorenje istine toliko retko, da ljudi imaju posebnu potrebu da naglase kad im naidju trenuci istinoljublja te će reći... Iskreno govoreći... Ili Pravo da ti kažem... ili Da budem iskren....
A onda, činjenica je da ljudi glume veliki deo ako ne i većinu ljudskih interakcija, socijalnih kontakata ili kakogod to nazivali (All right elektrika, ti ne :lol: )
I onda u tom slavljenju istine, te ipak retkim i naglašenim trenucima opet lažne iskrenosti, uz konstantno igranje uloga opet mnogi konstatuju kako se oni drugi jednostavno foliraju...
No dakle šta je pitanje? Uočavalite li folirante? Kako reagujete na njih? Šta je za vas foliranje? Kada zašto i koga lažete? Osećate li se nekad ili često da prosto prisustvujete kojekakvim igrokazima i predstavama za javnost? Može li se preživeti bez foliranja, maski, predstava i oklopa?

Уочавам.

Правим се да не видим а у себи пиздим.

Фолирање - претерана љубазност, сви свакога воле, сви су лепи и красни, саосећање просто цури са зидова...:bljak:

Лажем само у крајњој нужди, спасавајући властито парче слободе.

Осећам, како не осећам.

Може, наравно.
 
Primecujem, gadi mi se.
foliranje nije uvek isto sto i laganje, iako su pobude ponekad iste
laganje mogu da shvatim jer je nekada neophodno, ali foliranje mi je odvratno i ne foliram se
mozda umem da budem konfuzna, ali sam to ipak ja, ne pretvaram se da osecam nesto sto ne osecam, i da mi se svidja nesto sto mi se ne svidja
mnogi to rade, iz raznoraznih razloga
 
Многи људи се плаше да искажу своје мишљење и радије се приклањају већини него да ризикују.

То је тзв присилно фолирање, узроковано чистим кукавичлуком.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Ne znam...posteno se time ne bavim. Nemam ambiciju da spasavam istinom svet vec gledam da provedem ovaj kratak trenutak mog zivota sto je lepse moguce sa ljudima koji mi gode.
Volim da kolekcioniram ljubav. Kazu i da emocije olako odasiljem. Verovatno je to tacno jer mi toplina (a ne istina) dodje gorivo na koje radim. Usudjujem se reci da me uopste ne zanima sta ko misli u dubini srca i kakvim bojama slika svoj dan, iskljucivo me zanima ono sto vidim, ponasanje kojim se prikazuje i kojim utice na mene.
Sto je covek blazi, to sam ja neznija i samim tim srecnija.

Ponesto precutim, ponekad slazem kako je nesto bolje nego sto mislim da jeste, ponekad skrenem temu sa sebe na cvece u zardinjeri ali nadam se da nikoga ne povredjujem ili makar to radim kada za svoje dobro moram da uklonim iz zivota osobu koja me truje mastilom koje me gusi.

Kako ne postoji bozanska istina, nadljudska i savrseno tacna uzimam da sam vlasnica samo svoje istine, koja je subjektivna i samim tim verovatno podlozna varijacijama. Postujem osecaj u stomaku, kada mi kamen u istom kaze da bezim od neke osobe, poslusam ga, kada me nekome privlaci, poslusam ga...gotovo nikada ne razmisljam o zadnjim mislima drugih, skrivenih u najdubljem kutku garderobera...osim ako nije manijak, ne zanima me previse ni da li je dobar, posten, da li je varao zenu ili je los otac...ako je prema meni dobar, sasvim sam zadovoljna sve dok mi nije usao u jedan od pet prstiju jedne ruke...
 
Istina je to da se covek priklanja misljenju onih u vecini, da ne bi bio sam, jer je grupa uvek jaca od pojedinca. Cak i kada ta grupa promovise nesto sto je za tu osobu totalno pogresno i sa cim se ne slaze. Ljudi su postali beskicmenjaci u vecini slucajeva, bez potrebe da budu slobodni da misle sta hoce i zelje da se suprotstave necemu sto im ide na zivac, cak i kada ih to ne ugrozava. Devizom necu da se zameram i svi smo mi isti i sl. Samo cu reci ne slazem se.
 
Pa nece da se sukobljavaju...mislim i ja sam takva, kazem fino, ko je zapenio, halas, taj najcesce i otje da se svadja...ne zanima njega previse misljenje...ja sam inace snobcina, nemam volju da se natezem sa vecinom ljudi, jednostavno nemam volju...a kada me neko privuce mogu da razgovaram danonocno ali brate neki respekt i neka hemija mora da mi proradi...bas sam opozit od prznice...ako treba da cekam u redu u posti a svi me preskacu, ja cu kao ovca cekati dva sata i glas necu pustit jer, prvo, vide me da cekam pa nemam ni kome da kazem ako oni nemaju svest da me preskacu ili ako imaju a to rade namerno, drugo, ne mogu da se prljam raspravom i krljanjem jer vecina takvih samo ceka povod...to je verovatno snobizam onima koji me ne vole i finoca onima koji me vole...ali nemam ni snage ni volje da se valjam po blatu ubedjivanja i dokazivanja sa odraslim ljudima...
 
Pa nece da se sukobljavaju...mislim i ja sam takva, kazem fino, ko je zapenio, halas, taj najcesce i otje da se svadja...ne zanima njega previse misljenje...ja sam inace snobcina, nemam volju da se natezem sa vecinom ljudi, jednostavno nemam volju...a kada me neko privuce mogu da razgovaram danonocno ali brate neki respekt i neka hemija mora da mi proradi...bas sam opozit od prznice...ako treba da cekam u redu u posti a svi me preskacu, ja cu kao ovca cekati dva sata i glas necu pustit jer, prvo, vide me da cekam pa nemam ni kome da kazem ako oni nemaju svest da me preskacu ili ako imaju a to rade namerno, drugo, ne mogu da se prljam raspravom i krljanjem jer vecina takvih samo ceka povod...to je verovatno snobizam onima koji me ne vole i finoca onima koji me vole...ali nemam ni snage ni volje da se valjam po blatu ubedjivanja i dokazivanja sa odraslim ljudima...

Имам разумевање за такву врсту снобизма, чак сам и сама имала те узвишено-мазохистичке епизоде.

На крају ипак пукнем и испсујем све живо.
 
Jeste Elektrika ali posle svoje zivce ne mogu da smirim...sebe tom raspravom potresem, izbacim iz tezista, ravnoteze, sto bi moderni psiholozi rekli - narusim svoj ekvilibrium:lol:...i cemu onda sve, nit sam ja nesto dokazala, nit sam uspela u necemu a samo sam ostala da se tresem par sati...mani...
 
Zavisi od situacije. Kada neko evidentno nije vredan, nema sanse da se oglasim. Ako siruacija zahteva da izvucem vreme i novac za sebe i svoju porodicu, boricu se ako sam u pravu svojim metodama, koje su vise takticke nego pljuvacke. Ako mi nije vazno, pusticu sve kao da se nista ni ne desava. Nema pravila. Ne ponasam se uvek predvidivo cak ni sama sebi, sve je stvar za mene datih okolnosti
 
Jeste Elektrika ali posle svoje zivce ne mogu da smirim...sebe tom raspravom potresem, izbacim iz tezista, ravnoteze, sto bi moderni psiholozi rekli - narusim svoj ekvilibrium:lol:...i cemu onda sve, nit sam ja nesto dokazala, nit sam uspela u necemu a samo sam ostala da se tresem par sati...mani...

У овој средини човек мора да се испрља (не буквално, наравно) ако не жели да га други прескачу као згажену кокош.

Нема ту никаквог потресања, једноставно мораш.
 
Kad objasnjavas coveku da si u pravu a on ne shvata
u pravu.jpg


Tako da precutim
Ako je to foliranje, onda to radim cesto
 
Svi iznad svega cene istinu i pravdu.
No biće da je govorenje istine toliko retko, da ljudi imaju posebnu potrebu da naglase kad im naidju trenuci istinoljublja te će reći... Iskreno govoreći... Ili Pravo da ti kažem... ili Da budem iskren....
A onda, činjenica je da ljudi glume veliki deo ako ne i većinu ljudskih interakcija, socijalnih kontakata ili kakogod to nazivali (All right elektrika, ti ne :lol: )
I onda u tom slavljenju istine, te ipak retkim i naglašenim trenucima opet lažne iskrenosti, uz konstantno igranje uloga opet mnogi konstatuju kako se oni drugi jednostavno foliraju...
No dakle šta je pitanje? Uočavalite li folirante? Kako reagujete na njih? Šta je za vas foliranje? Kada zašto i koga lažete? Osećate li se nekad ili često da prosto prisustvujete kojekakvim igrokazima i predstavama za javnost? Može li se preživeti bez foliranja, maski, predstava i oklopa?
naprotiv
 
Svi iznad svega cene istinu i pravdu.
No biće da je govorenje istine toliko retko, da ljudi imaju posebnu potrebu da naglase kad im naidju trenuci istinoljublja te će reći... Iskreno govoreći... Ili Pravo da ti kažem... ili Da budem iskren....
A onda, činjenica je da ljudi glume veliki deo ako ne i većinu ljudskih interakcija, socijalnih kontakata ili kakogod to nazivali (All right elektrika, ti ne :lol: )
I onda u tom slavljenju istine, te ipak retkim i naglašenim trenucima opet lažne iskrenosti, uz konstantno igranje uloga opet mnogi konstatuju kako se oni drugi jednostavno foliraju...
No dakle šta je pitanje? Uočavalite li folirante? Kako reagujete na njih? Šta je za vas foliranje? Kada zašto i koga lažete? Osećate li se nekad ili često da prosto prisustvujete kojekakvim igrokazima i predstavama za javnost? Može li se preživeti bez foliranja, maski, predstava i oklopa?

Imas jednu tacku koja se zove tacka normalnog laganja i foliranja koje jeste to ali ga niko ne registruje. Preko toga bode oci i stvara problem lazovu. Koliko je ta tacka visoko postavljena zavisi kd umesnosti coveka. Ja vise ne verujem nikome. I to od skoro, stvarno jako skoro, jer nisam bas skontala koje su moje osnove da verujem ljudima. Verovati moze samo covek koji ne laze. A kad bih priznala ko sam i kad bih to javno prikazala??? Pa ne... bolje ne. Lepo mi ovako. I ne zna svako sa istinom i nije za svakoga.
 
Svi iznad svega cene istinu i pravdu.
No biće da je govorenje istine toliko retko, da ljudi imaju posebnu potrebu da naglase kad im naidju trenuci istinoljublja te će reći... Iskreno govoreći... Ili Pravo da ti kažem... ili Da budem iskren....
A onda, činjenica je da ljudi glume veliki deo ako ne i većinu ljudskih interakcija, socijalnih kontakata ili kakogod to nazivali (All right elektrika, ti ne :lol: )
I onda u tom slavljenju istine, te ipak retkim i naglašenim trenucima opet lažne iskrenosti, uz konstantno igranje uloga opet mnogi konstatuju kako se oni drugi jednostavno foliraju...
No dakle šta je pitanje? Uočavalite li folirante? Kako reagujete na njih? Šta je za vas foliranje? Kada zašto i koga lažete? Osećate li se nekad ili često da prosto prisustvujete kojekakvim igrokazima i predstavama za javnost? Može li se preživeti bez foliranja, maski, predstava i oklopa?

Nesam sklona paranoji, teoriji zavere, trazenju skrivenih namera... Sama sam ljubazna, susretljiva i nekako mi je normalno da takvu reakciju dobijem i od drugih.
Tip sam osobe koja svima da "kredit", prilazim i prihvatam prijateljski i onda se polako sa razocarenjima zatvaram i udaljavam. Pa ako se neko i folira radi protiv sebe jer ne upoznajes pravu osobu nego sliku za javnost. Ono sto ne podnosim su previse glasni i prodorni ljudi, slatkorecivi do te mere da ti vredjaju inteligenciju, "uspesni" kojima iz dzepa ispada tiket kladionice, "vernici" puni poroka, "porodicni ljudi" kjoji setaju ljubavnicu dok im je zena na porodjajnom stolu, "uzorni muzevi" cije zene nose monokl na oku, "postene zene koje su gnusaju kurvi" a povracajiu posle snosaja sa svojim suprugom koji im je pruzio udobnost, "prezadovoljni" zivotom a pricaju sa mackama i imaju tikove, "dobre duse" bez prijatelja,... to je foliraza koju ne tolerisem.
Postoje ljudi koji ti u startu ne legnu i njih drzim na distanci. Tada lazem da nemam vremena, da mi je nesto iskrslo ili ignorisem. Slazem i na pitanje:"Sta ti je?" da mi nije nista a svasta mi je. Nekada nesto i precutim. Mislim da svako treba da ima neku, samo svoju tajnu. Precutim cesto osecanja. Tesko mi je da ono najintimnije prevalim preko usana. Ako je lepo, lakse mi je da pokazem nego kazem. Ako je ruzno, ako sam povredjena, zacutacu, povuci se.
Slagala sam jednom u posti da sam trudna kako bih preskocila dugacak red a bila uzasna vrucina.
Inace sam otvorena i dostupna u smislu da ne krijem proslost, kazem sta mislim, ne pravim se finijom nego sto jesam- puna sam mana, ziv sam stvor.
 
Ne bavim se uocavanjem foliranata.
Nije to moj posao.
Foliranje je pravljenje slona od macke. Za mene gubljenje vremena.
Ne lazem.
Ne.
Ne moze se ziveti u svom izvornom osnovnom obliku. Ali se ne mora ni preterivati u krajnostima
 
Lazem po potrebi, obicno da spasem svoju huzicu ili da ne ispadnem teska skotina.

Tipa zove me drugar na krstenje deteta sestre od njegove devojke a mene bas briga za njegovu devojku i njenu sestru i njeno dete, gde da se cimam 100km u jednom pravcu da vozim, boli me uvo, ali to nije lepo reci tako, zato kazem "ma ne mogu, imam da radim nesto".
Ili cesce precutim, lupam, precutim neke "ribolovacke avanture" svojoj voljenoj osobi, cak iako me pita o tome sta je bilo u proslosti pre nje, jer ne mora da zna sta sam pisao nekoj curi pre nje na netu, preko sms ili sta vec.

Jednostavno da izbegnem nepotrebne probleme i dramu oko gluposti. Oko ozbiljnijih stvari, da sam prevario, prokockao, popio ne ide da lazem, ne bih mogao to da krijem.

A folirant je neko ko laze da ostvari neke ciljeve vece, lupam, prica kako ima kule i gradove, predstavlja se kao neko i nesto, manipulise vesto i bez problema.
Mozda sam jednog upoznao, koji je bio u fazonu da se hvali nekim "ribolovackim pricama" i to je bilo toliko glupo i jadno, neralno da ni dete ne bi poverovalo, ali eto, da se momak pokaze malo u drustvu. :fdlan:
 
]Lazem po potrebi[/B], obicno da spasem svoju huzicu ili da ne ispadnem teska skotina.

Tipa zove me drugar na krstenje deteta sestre od njegove devojke a mene bas briga za njegovu devojku i njenu sestru i njeno dete, gde da se cimam 100km u jednom pravcu da vozim, boli me uvo, ali to nije lepo reci tako, zato kazem "ma ne mogu, imam da radim nesto".
Ili cesce precutim, lupam, precutim neke "ribolovacke avanture" svojoj voljenoj osobi, cak iako me pita o tome sta je bilo u proslosti pre nje, jer ne mora da zna sta sam pisao nekoj curi pre nje na netu, preko sms ili sta vec.

Jednostavno da izbegnem nepotrebne probleme i dramu oko gluposti. Oko ozbiljnijih stvari, da sam prevario, prokockao, popio ne ide da lazem, ne bih mogao to da krijem.

A folirant je neko ko laze da ostvari neke ciljeve vece, lupam, prica kako ima kule i gradove, predstavlja se kao neko i nesto, manipulise vesto i bez problema.
Mozda sam jednog upoznao, koji je bio u fazonu da se hvali nekim "ribolovackim pricama" i to je bilo toliko glupo i jadno, neralno da ni dete ne bi poverovalo, ali eto, da se momak pokaze malo u drustvu. :fdlan:

:zcepanje: Oglas- Lazem po potrebi
 
Imas jednu tacku koja se zove tacka normalnog laganja i foliranja koje jeste to ali ga niko ne registruje. Preko toga bode oci i stvara problem lazovu. Koliko je ta tacka visoko postavljena zavisi kd umesnosti coveka. Ja vise ne verujem nikome. I to od skoro, stvarno jako skoro, jer nisam bas skontala koje su moje osnove da verujem ljudima. Verovati moze samo covek koji ne laze. A kad bih priznala ko sam i kad bih to javno prikazala??? Pa ne... bolje ne. Lepo mi ovako. I ne zna svako sa istinom i nije za svakoga.

ovo pogotovu

neko foliranje uvek ima ao dmalena se ucis na to
samo lagati nemam potrebe, sto sam iskreniji sve mi i manje veruju
 

Back
Top