Buducnost vase dece

Moj je u Njujorku

Ušteka nedeljno min 300 USD

Mada je, ustvari tužno.
Apsolvent informatike, prosek 9,6
(namerno ostavio diplomski jer inače
ne bi dobio vizu) da tamo seli ljude.

Mada, tražio da mu prevedemo
i overimo diplome i Cisco licencu
 
Poslednja izmena:
Da li vi vidite buducnost vase dece van ove zemlje?

Jos uvek se nadam da ce se i ovde nekako snaci....Medjutim toliko se politika uplice u sve zivo da ce to biti veoma tesko. Super studenti, zavrsili u roku, a imaju falinku sto nisu clanovi neke politicke stranke, a ne zele ni da postanu ( tu ih podrzavam). Da li ce doci vreme kada ce se ceniti znanje i strucnost? Ukoliko ovde nema leba , morace da potraze srecu van Srbije.
 
Kao i svaki roditelj, htela bih da njemu bude zivot dobar i lep ... a gde zivi, nije bitno meni, bitno mi je da bude srecan, zdrav i veseo....:)

.

Slazem se , ja bih vise volela da znam da mi je dete srecno, da ima lep zivot makar tamo daleko od mene, nego da ostane ovde i da ga gledam kako se pati i postaje nesrecan jer nema dovoljno za normalan zivot
 
Zelim da ima izbora da li ce biti ovde ili van i nadam se da ce ga imati. Za to se sprema.

A kako se "sprema"? Da znam i ja kako da uputim moje dete :lol:?
Vidis da ovde u sustini promena i nema, mozda ih ima ali samo negativnih, i imamo utisak da nemamo pojma sta ce nas snaci...a itekako znamo da nas ceka ovakvo stanje ili jos i gore.
A za 20 godina mozda Srbija ni postojati nece .. ne znamo to ??
 
Волела бих да остане овде.

А већ припремам себе за њен одлазак.

Само да она буде срећна, макар и хиљадама километара далеко.

Не верујем да ће се овде нешто на боље променити ускоро, а остати овде ради патриотизма да би те угњетавали неки полуписмени, са купљеном дипломом и сумњивим коефицијентом интелигенције, не, хвала.
 
A kako se "sprema"? Da znam i ja kako da uputim moje dete :lol:?
Vidis da ovde u sustini promena i nema, mozda ih ima ali samo negativnih, i imamo utisak da nemamo pojma sta ce nas snaci...a itekako znamo da nas ceka ovakvo stanje ili jos i gore.
A za 20 godina mozda Srbija ni postojati nece .. ne znamo to ??

Sprema sa tako sto moja djeca vec uce engleski a jos nisu ni u prvom razredu, sprema se tako sto im dajes sirinu izbora, pokazujes da tamo gdje je rodjeno ne mora i ostati ako mu nije dobro.
Volela bi da se nesto promjeni i da moja djeca budu pored mene, ali sam svjesna a je mala vjerovatnoca za to a ostati iz cistog patriotizma ... pa majka im je budala ne moraju valda povuci tu crtu na mene... :D
 
Sprema sa tako sto moja djeca vec uce engleski a jos nisu ni u prvom razredu, sprema se tako sto im dajes sirinu izbora, pokazujes da tamo gdje je rodjeno ne mora i ostati ako mu nije dobro.
Volela bi da se nesto promjeni i da moja djeca budu pored mene, ali sam svjesna a je mala vjerovatnoca za to a ostati iz cistog patriotizma ... pa majka im je budala ne moraju valda povuci tu crtu na mene... :D

Slažem se sa svime :D
 
A kako se "sprema"? Da znam i ja kako da uputim moje dete :lol:?
Vidis da ovde u sustini promena i nema, mozda ih ima ali samo negativnih, i imamo utisak da nemamo pojma sta ce nas snaci...a itekako znamo da nas ceka ovakvo stanje ili jos i gore.
A za 20 godina mozda Srbija ni postojati nece .. ne znamo to ??
studije sa kojima ima sanse da radi i ovde i van
jezici
razvijanje mentaliteta koji prihvata mogucnost da moze da se snadje u razlicitim okolnostima
jacanje samopouzdanja
 
da,dobro,htedoh da pitam i kad nije prerano da dete napusti roditeljski dom i otisne se preko?
mislim,to kad roditelji ne mogu naci varijantu da podju sa detetom
i tamo vrebaju opasnosti,ne treba gajiti iluzije da je tamo bezbedno biti sam u tim godinama
 

Back
Top