Fica u Rusiji nam se ne isplati

sasasta

Buduća legenda
Poruka
33.998
http://www.b92.net/biz/vesti/srbija.php?yyyy=2015&mm=04&dd=12&nav_id=979771

je naslov vesti na b92.

zasto nisu lepo razmislili sta da molimo , nego se Vucic ponizava a cak i da se ispalti , 10 hiljada vozila je suvise mala proizvodnja i profit i to ne cak ni za drzavu nego za

privatnu italijansku fabriku .

zar nije bilo bolje da nam daju 20 posto popusta na gas pa da domacinstva a i privreda disu komotnije
 
Ne znam po kojoj logici je Fiat srpski automobil.Fiat ima svoje vlasnike i zna se ko su ja ne znam kakve to vama price proturaju ...Fiat je srpski kao sto je VW brazilski ili honda engleska po toj logici .To niko ne tvrdi osim vucica ....Ocito se ovde namerno pravi zbrka
 
Poslednja izmena:
a zašto bi nam Rusi dali taj popust na gas.....daj jedan valjan razlog......čime smo mi to zadužili Ruse pa da nam pomognu i na ovaj način.....

http://www.slobodnaevropa.org/content/cena-ruskog-gasa-najskuplje-za-siromasne/25443197.html

zasto je za nas cena gasa skuplja nego za mnoge vece i bogatije zemlje

placamo daleko vise nego francuska , nemacka i engleska .

ako smo *bratski * narod i cene nasu pomoc i pozrtvovanje i jedini smo koji im nisu uveli sankcije a pored toga smo im i dali NIS gas bi trebao da bude duplo jeftiniji

jeftiniji gas bi znacio i privredi i domacinstvima .lakse bi otvarali fabrike ako im se proizvodnja vise isplati.

- - - - - - - - - -

http://www.telegraf.rs/vesti/619757-zasto-placamo-najskuplji-gas-za-srbe-160-vise-nego-za-britance

i da nam je gas 20 posto jeftiniji opet bi nam bio skuplji nego britaniji i jos nekim zemljama
 
ako smo *bratski * narod i cene nasu pomoc i pozrtvovanje i jedini smo koji im nisu uveli sankcije a pored toga smo im i dali NIS gas bi trebao da bude duplo jeftiniji

jeftiniji gas bi znacio i privredi i domacinstvima .lakse bi otvarali fabrike ako im se proizvodnja vise isplati.

Mi smo ga izdoovali, Sasha. Razumes? Mi smo im dali NIS sa discount-om od 800 miliona OJRA, jer su nam Rusi obecali Tuzni Jok. Obecanje, ludom radovanje. Braca Rusi si nas opet bratski zaiebali. :ok:

Sasha, ti znas ovu staru izreku: Ni kod babe (pa i ruske) nema nista dzabe! Zapamti, valja se.:heart:

_niemand_
 
http://www.slobodnaevropa.org/content/cena-ruskog-gasa-najskuplje-za-siromasne/25443197.html

zasto je za nas cena gasa skuplja nego za mnoge vece i bogatije zemlje

placamo daleko vise nego francuska , nemacka i engleska .

ako smo *bratski * narod i cene nasu pomoc i pozrtvovanje i jedini smo koji im nisu uveli sankcije a pored toga smo im i dali NIS gas bi trebao da bude duplo jeftiniji

jeftiniji gas bi znacio i privredi i domacinstvima .lakse bi otvarali fabrike ako im se proizvodnja vise isplati.

- - - - - - - - - -

http://www.telegraf.rs/vesti/619757-zasto-placamo-najskuplji-gas-za-srbe-160-vise-nego-za-britance

i da nam je gas 20 posto jeftiniji opet bi nam bio skuplji nego britaniji i jos nekim zemljama

Cena gasa kao i svega zavisi od potrosnje sto je veca potrosnja bolji deal se moze dobiti tako nema tu nista cudno...
 
hoces reci da smo mi rusima samo poslovni saradnik

Pa brt sta ocekujes Putin je dao trziste Rusije srpkim firmama mogucnost za razvoj i sta mi ocekujemo od nekoga da nam poklanja sirovine na lepe oci ..to je sve biznis za takvo nesto se mora opredelit imati cilj ...Rusi su navikli kroz istoriju da nemaju saveznike a i za ovu nasu vladu se ne moze reci da pokazuju da jesu. .
 
hoces reci da smo mi rusima samo poslovni saradnik

dobro ajde reci šta smo mi rusima i čime smo ih to zadužili pa da nam čine ustupke.....reci jednu situaciju u kojem su se srbi po pitanju rusa pokazali ko ljudi......a što se tiče cene nije isto ko kad ti odeš na pijac i kupiš dva paradajza i kad dođe neko i kupi kilo.......cenu uzrokuju razni činioci a ne samo "prijateljstvo" koje srbi potežu kad god su u goovnima......Srbi su dobili bescarinski režim sa ruskom federacijom ali zbog zlikovaca dosmanliskih(mamu vam ebem lopovsku) to nije dovoljno eksplatisano......
 
pitanje sam postavio bas zato sto se mora dati odgovor koji ste dali

posao i interesi su u pitanju , nema ljubavi .

zato mi moramo gledati nas interes i u slucaju nekih pritisaka budemo svesni da su oko nas NATO zemlje i da rusi nisu cvrsto stali u odbranu ni ukrajine

rusofobi pozivaju na konfrontaciju sa nato-om zbog rusije
 
pitanje sam postavio bas zato sto se mora dati odgovor koji ste dali

posao i interesi su u pitanju , nema ljubavi .

zato mi moramo gledati nas interes i u slucaju nekih pritisaka budemo svesni da su oko nas NATO zemlje i da rusi nisu cvrsto stali u odbranu ni ukrajine

rusofobi pozivaju na konfrontaciju sa nato-om zbog rusije


druže.....svesni smo mi da je kao i uvek da je SRBIJA kao i uvek okružena neprijateljima......vi mladi balavi toga niste svesni.....a čega to....pa to da to nije prvi put.....istorija nas uči da nam zapad nikad prijatelj bio nije.....čak ti je to i hitler pokušao da objasni srbima......"majčino te otrovalo mleko gde imao veru u engleza"......i ja i moj otac i moj deda smo ratovali protivu ubica sa zapada.....nemoj ti da mi pričaš da je srbija okružena Nort Atlantic Terorist Organization ......oduvek smo i bili.....ali to ne znači da se srbi ko po tvom primeru i tvojih predaka treba ponašati kurvinski.....podanički.......zapamti jedno.....srbi su UVEK bili na strani pobednika......porazmisli se dobro dal je pametno propagirati fašiste sa zapada u napaćenoj srbiji......u ratnom stanju izdaja se ne prašta.....nego ajde ti lepo da se prvo okupaš......smrdiš na dosmanlije......i mani se politike......
 
Čime su ih zadužili Nemci,Turci,Bugari,Mađari,Austrijanci,Holanđani.... i svi ostali gde je gas jeftiniji?

Jednostavno. Ljudi posteno trose od 5x do 100x vise gasa od nas godisnje... I to na vreme placaju, Kvote za gas za kolicine 100x vece su do 1/2 jeftinije... A i Nemci placaju uredno, na vreme. Docim elem mi, Srbi, piljicarimo (menjamo dogovorene kvote), elem im (Rusima) ne placamo na vreme, pa nekakav Lavrov ili Putin opominju AV PVa da smo probili sve rokove placanja. Udaraju nam cvengere po usima i po kyrcu. :smeker:

_niemand_
 
druže.....svesni smo mi da je kao i uvek da je SRBIJA kao i uvek okružena neprijateljima......vi mladi balavi toga niste svesni.....a čega to....pa to da to nije prvi put.....istorija nas uči da nam zapad nikad prijatelj bio nije.....čak ti je to i hitler pokušao da objasni srbima......"majčino te otrovalo mleko gde imao veru u engleza"......i ja i moj otac i moj deda smo ratovali protivu ubica sa zapada.....nemoj ti da mi pričaš da je srbija okružena Nort Atlantic Terorist Organization ......oduvek smo i bili.....ali to ne znači da se srbi ko po tvom primeru i tvojih predaka treba ponašati kurvinski.....podanički.......zapamti jedno.....srbi su UVEK bili na strani pobednika......porazmisli se dobro dal je pametno propagirati fašiste sa zapada u napaćenoj srbiji......u ratnom stanju izdaja se ne prašta.....nego ajde ti lepo da se prvo okupaš......smrdiš na dosmanlije......i mani se politike......

treba biti pametan a ne stalno udarati glavom u zid

mesas hrabrost sa gluposcu.

hrabar mozes biti kad imas neke sanse a kad nemas a izazivas sudbinu to nije hrabrost

pred prvi svetski diplomatija je radila dobar posao pa su uz nas bili i britanija i francuska i grcka i rusija

pred drugi vlada je potpisala sporazum sa hitlerom i brzo smo osvojeni pa je bila gerilska borba gde se i mozes boriti sa jacim na taj nacin

sada se ratovi vode drugacije i hrabrost je nebitna . kao sto smo 99 ocekivali bombardere kao na filmovima sa batom pa su iskljucivali svetla po ulicama

kad ono lete bombe kojima ne treba svetlo a avioni se ni ne vide

glupo je poginuti za zemlju , za zemlju treba preziveti
 

Back
Top