Dama iz grada ili domacica sa sela

tab503

Tabana po forumu
Administrator
Poruka
112.804
Žene koje žive u velikim gradovima vode sasvim drugačiji život od onih na selu. Gotovo sve imaju posao koji, po pravilu, oduzima minimum osam sati dnevno, pa vaša dama neće biti uvek kod kuće


Domacica-sa-sela-dama-iz-grada-620x350.jpg



-ilustracija: Profimedia/Wavebreak, Telegraf

Ženska lepota oduvek je bila aktuelna tema i snažno oružje koje privlači pripadnike jačeg pola. Dok jedni vole plavuše, drugi su za crnke, a treći za riđokose. Sve je stvar ukusa, a o ukusu se ne raspravlja. Međutim, ono što je nas interesuje je koga muškarci pre biraju – gradske devojke ili seoske domaćice?

I jedna i druga grupa imaju svojih prednosti, ali i mana. Zato danjašnjoj gospodi sigurno nije lako da se odluče.U potrazi za odgovorom na pitanje šta je to što muškarci danas žele, pozvali smo psihologa Tatjanu M., koja nam je objasnila nove norme i vrednosti kojima se oni danas vode. Ona tvrdi da se ova raspodela ne može tačno odrediti, jer muškarci žele oba – i domaćice i poslovne žene.

– Muškarci se danas nalaze u potpuno drugačijoj situaciji nego što je to nekada bilo. Žena više nije u nezavidnom položaju, već ima mogućnost da “izađe iz kutije” i napravi od svog života sve što želi. Međutim, podela na domaćice i poslovne žene i dalje postoji i postojaće uvek. Zato muški pol može da bira – a izbor je individualan i težak – priča ona i nastavlja:– Postoje muškarci kojima je nezamislivo da žena radi van kuće. Oni vrednosti posmatraju kroz sistem patrijarhata i po njima ženi je mesto kod kuće. Ruralna sredina omogućava ovakav način života, mada i u urbanističkim delovima ima dosta ovakvih slučajeva. Sa druge strane, neki muškarci veruju da je sasvim normalno da njihova lepša polovina gradi karijeru i radi, uporedo sa njima.

Obe grupe žena imaju svoje prednosti, ali i mane.Ako ste odlučili da izaberete damu iz grada, morate biti spremni na sledeće:Žene koje žive u velikim gradovima vode sasvim drugačiji život od onih na selu. Gotovo sve imaju posao koji, po pravilu, oduzima minimum osam sati dnevno, pa vaša dama neće biti uvek kod kuće. Međutim, zato će moći da donosi novac u kuću, što je daleko od lošeg.
Stomak3.jpg
Foto-ilustracija: Freedigitalphotos.net / Ambro

Gradska žena ima svoje navike i u većini slučajeva dosta vremena posvećuje fizičkom izgledu. Posete salonima za negu i leptu je nešto na šta ćete morati da se naviknete.Izlasci sa devojkama po kafićima i restoranima su takođe normalna stvar.Ove žene su odlučne, samouverene i često uspevaju da izbalansiraju sa obavezama – porodicudrže na okupu i u isto vreme grade uspešnu karijeru.
Smeh-nasmejani-ljudi-prijatelji-smejanje-druzenje-drugari.jpg
Foto: Profimedia

Postoji niz predrasuda o gradskim devojkama - od onih koje tvrde da nisu dobre majke, jer previše vremena posvećuju poslu i izlascima, do toga da ne znaju da kuvaju. Ostavićemo jačem polu da odgovori da li su ove tvrdnje tačne.Hoćete domaćicu sa sela?Ako ste izabrali da vaša lepša polovina dolazi iz ruralnog okruženja, morate biti spremni na prvu i osnovnu stvar: Ove žene vode takav način života da im je boravak uz porodicu na prvom mestu.
Domacica.jpg
Foto-ilustracija: Profimedia

Odlične su domaćice, prema nepisanom pravilu sjajne kuvarice.Vode računa o kući i deci i to zaista rade na odličan način.
Domacica.jpg
Foto-ilustracija: Profimedia

Međutim, ono što je možda loše je da ovakve dame nemaju prevelike ambicije (ne sve, naravno), pa tako neće graditi snažnu karijeru. Pošto su odrasle u maloj sredini, možda se iz prve neće snaći u izazovima koje nose veliki gradovi.Sve predstavnice lepšeg pola imaju svoje prednosti i mane, bez obzira na to odakle dolaze. Međutim, neke navike su ukorenjene i proizilaze upravo iz načina i mesta odrastanja.Pa, muškarci? Koga vi birate – dame iz grada ili domaćice sa sela?

dakle na koju je pao izbor? :)
 
"Da se bar mogu zaljubiti u malu seljanku na nekom proplanku..."

...gore u svemiru,tako da dole ne vidi...:whistling:
A jel Toše oće neku ograničenu ili poštenu devojku :dontunderstand:
To sam se uvek pitala od kako sam prvi put čula ovu pesmu (igra bez granice)

Tabe, u kom je to gardu procenat zaposlenih žena skoro 100 % (mislim na zaposlenost pri kojoj se upisuje radni staž i socijalno..?
A sem toga žena na selu, koja se pri tom bavi poljoprivredom, nije bez posla zar ne?
Izuzev što je kod kuće, a i to je diskutabilno,jer poljoprivreda podrazumeva rad na polju.
 
Nema više te podele.
Ja živim na selu,
U čitavom selu 2-3 krave,
a svaka "domaćica" ima
notebook.

Da ne bude kao kad je Mujo bir'o ženu.
I po savetu izadje na ulicu i vikne qrvo.
pa povede kući onu koja se nije okrenula.
Dodju kući i Mujo ukapira da je ova gluva,

I šala na stranu.
Posle mnogo selidbi,
što u svoje što kao podstanar,
definitivno selo.

Središ dvorište, ako te ne mrzi i posadiš nešto u baštu
i, normalno, voće.
Za hladovinu kivi.
 
Poslednja izmena:
Pa nije to uopšte pitanje izbora nego okolnosti...rođen u gradu,bez nekog "sela" u klasičnom smislu gde bi mi bili baba i deda i provodio , društvo u kojem sam se kretao opet urbano...nije tu bilo ni šanse za bilo šta drugo
A i da sam našao seljančicu...koji će mi domaćica na nbg-u u zgradi...da zaliva ove dve-tri saksije i smandrlja ručak za sat vremena pa onda planduje ceo dan dok ja rintam i zarađujem za sve...zahebi ti to.. :lol:
 
super je sto se zene ubishe da...doprinesu temi
missim, nek zene koga oce : )))))

eo, meni selo mi opce nije smetalo, naprotiv
samo...ispade ovaj ljubitelj betona, sta da se radi :lol:
al dobro, nije losh <3
stpljivo podnosi moje periodicno nagovaranje da se preselimo...negdje
gdje ima manje betona :P
 

Back
Top