Jerusalimski blagodatni oganj

hogarius

Elita
Poruka
15.124
BLAGODATNI OGADJ IZ JERUSALIMA

Blic u sutrasenjem izdanju prenosi da je "Blagodatni oganj iz Jerusalima, po prvi put u istoriji stigao u Beograd, praćen zvaničnom državno-crkvenom delegacijom, a patrijarh Irinej .....

Blagodatni oganj uz svečanu pratnju i uz zvuk zvona stigao je ispred Hrama Svetog Save. Među okupljenim građanima su predsednik Srbije Tomislav Nikolić koji je u Hramu Svetog Save, a u rukama drži 33 sveće koje simboliziju Hristove godine (?). ….. "

Moram priznati da moja ogranicena ateisticka svest ne moze da shvati ovu srednjovekvonu ceremenoju u takozvanoj Nebeskoj Srbiji 21. veka. Sta vise, taj nazovi Blagodatni oganj (sic) je stigao iz Jerusalima avionom, a pored vrhovnih pravoslalvnih poglavara I drugih, bila je postrojena i pocasna garda Vojske Republike Srbije. Koliko li je ova besmislena i meni neshvatljiva i saljiva ceremonija Srpske pravoslavne crkve kostala sludjeni guravi narod ove sirotinjske zemlje. Nikolic i Irinej se bas lepo zabavljaju, ali na tudj racun.

Sve ce to narod pozlatiti?

598017_hram-oganj-09110415ras-foto-goran-srdanov_ff.jpg


P.S. Tekst je uskladjen shodno naredbi moderatorke Gogili.
 
BLAGODATNI OGADJ IZ JERUSALIMA

Blic u sutrasenjem izdanju prenosi da je "Blagodatni oganj iz Jerusalima, po prvi put u istoriji stigao u Beograd, praćen zvaničnom državno-crkvenom delegacijom, a patrijarh Irinej .....

Blagodatni oganj uz svečanu pratnju i uz zvuk zvona stigao je ispred Hrama Svetog Save. Među okupljenim građanima su predsednik Srbije Tomislav Nikolić koji je u Hramu Svetog Save, a u rukama drži 33 sveće koje simboliziju Hristove godine (?). ….. "

Moram priznati da moja ogranicena ateisticka svest ne moze da shvati ovu srednjovekvonu ceremenoju u takozvanoj Nebeskoj Srbiji 21. veka. Sta vise, taj nazovi Blagodatni oganj (sic) je stigao iz Jerusalima avionom, a pored vrhovnih pravoslalvnih poglavara I drugih, bila je postrojena i pocasna garda Vojske Republike Srbije. Koliko li je ova besmislena i meni neshvatljiva i saljiva ceremonija Srpske pravoslavne crkve kostala sludjeni guravi narod ove sirotinjske zemlje. Nikolic i Irinej se bas lepo zabavljaju, ali na tudj racun.

Sve ce to narod pozlatiti?

598017_hram-oganj-09110415ras-foto-goran-srdanov_ff.jpg


P.S. Tekst je uskladjen shodno naredbi moderatorke Gogili.
Овако интониран текст је пре за пдф "Политика" него за "Религија".
 
BLAGODATNI OGADJ IZ JERUSALIMA

Blic u sutrasenjem izdanju prenosi da je "Blagodatni oganj iz Jerusalima, po prvi put u istoriji stigao u Beograd, praćen zvaničnom državno-crkvenom delegacijom, a patrijarh Irinej .....

Blagodatni oganj uz svečanu pratnju i uz zvuk zvona stigao je ispred Hrama Svetog Save. Među okupljenim građanima su predsednik Srbije Tomislav Nikolić koji je u Hramu Svetog Save, a u rukama drži 33 sveće koje simboliziju Hristove godine (?). ….. "

Moram priznati da moja ogranicena ateisticka svest ne moze da shvati ovu srednjovekvonu ceremenoju u takozvanoj Nebeskoj Srbiji 21. veka. Sta vise, taj nazovi Blagodatni oganj (sic) je stigao iz Jerusalima avionom, a pored vrhovnih pravoslalvnih poglavara I drugih, bila je postrojena i pocasna garda Vojske Republike Srbije. Koliko li je ova besmislena i meni neshvatljiva i saljiva ceremonija Srpske pravoslavne crkve kostala sludjeni guravi narod ove sirotinjske zemlje. Nikolic i Irinej se bas lepo zabavljaju, ali na tudj racun.

Sve ce to narod pozlatiti?

598017_hram-oganj-09110415ras-foto-goran-srdanov_ff.jpg


P.S. Tekst je uskladjen shodno naredbi moderatorke Gogili.
jeste tebi smesna ceremonija jer ne verujes da moze s neba pasti i sveta vatra i materija koja je dobra za mandju,mana.....ako sve pada a ne zna se kako i zasto pada pa pasce i nebeski jerusalim..:D
 
Овако интониран текст је пре за пдф "Политика" него за "Религија".
Ma nemoj mi reci! Pazi, molim te, "Ovako intoniran tekst"'; kako si ti cula tu intonaciju??? De, lebac ti se ogatrio, prosvetli me, jer ja nisam u skoli imao casove za intoniranje tekstova.

- - - - - - - - - -

cekaj jel ovo bilo i gardista

znaci uz drzavne pocasti je docekana vatra .

domanovic bi se ubio iz cuga
Ne gardista, vec pocasni bataljon Garde Republike Srbije.
 
Sva primitivna plemena imaju složene obrede posvećene paljenju, održavanju i prenošenju vatre.
U te rituale su redovno uključeni i ratnici plemena u najboljem palmovom lišću, ukrašeni ratničkim bojama.
Nema tu ništa neobično. Neobično je samo kad primitivna plemena koriste avione za prenošenje vatre.
 
Sva primitivna plemena imaju složene obrede posvećene paljenju, održavanju i prenošenju vatre.
U te rituale su redovno uključeni i ratnici plemena u najboljem palmovom lišću, ukrašeni ratničkim bojama.
Nema tu ništa neobično. Neobično je samo kad primitivna plemena koriste avione za prenošenje vatre.
Jos je neobicnije kada se ta ognjena stafeta prenosi specijalnim letom koji sigurno ne placa crkva
iz dobrovoljnih priloga.
 

kokice nisu slatke kao med..:D

- - - - - - - - - -

sta bre pada.

pada malo morgen .

- - - - - - - - - -

a i ja sam neki covek , jos uvek me iznenadi ljudska misao a lepo je receno * ljudska glupost nema granice*
pa ne mislis da je fora u pitanju..ako mislis da jeste treba da se dokaze da je prevara pa tek onda reci glupost..:D
 
BLAGODATNI OGADJ IZ JERUSALIMA

Blic u sutrasenjem izdanju prenosi da je "Blagodatni oganj iz Jerusalima, po prvi put u istoriji stigao u Beograd, praćen zvaničnom državno-crkvenom delegacijom, a patrijarh Irinej .....

Blagodatni oganj uz svečanu pratnju i uz zvuk zvona stigao je ispred Hrama Svetog Save. Među okupljenim građanima su predsednik Srbije Tomislav Nikolić koji je u Hramu Svetog Save, a u rukama drži 33 sveće koje simboliziju Hristove godine (?). ….. "

Moram priznati da moja ogranicena ateisticka svest ne moze da shvati ovu srednjovekvonu ceremenoju u takozvanoj Nebeskoj Srbiji 21. veka. Sta vise, taj nazovi Blagodatni oganj (sic) je stigao iz Jerusalima avionom, a pored vrhovnih pravoslalvnih poglavara I drugih, bila je postrojena i pocasna garda Vojske Republike Srbije. Koliko li je ova besmislena i meni neshvatljiva i saljiva ceremonija Srpske pravoslavne crkve kostala sludjeni guravi narod ove sirotinjske zemlje. Nikolic i Irinej se bas lepo zabavljaju, ali na tudj racun.

Sve ce to narod pozlatiti?

598017_hram-oganj-09110415ras-foto-goran-srdanov_ff.jpg


P.S. Tekst je uskladjen shodno naredbi moderatorke Gogili.

Meni iz srednjeg veka ic nije saljiva ceremonija povodom donosenja Blagodatnog ognja . Od tih tema o jadnom, napacenom, ogoljenom narodu mi je muka. Pa ko bira te sto ih kasnije lese? Ovo je vise tema za politiku.
 
Poslednja izmena:
gura se vera

patite ljudi , ceka vas bolji zivot negde tamo .

ne ljutite se sto vam je tesko bice vam bolje cim umrete .

mi ako se trudimo da vam bude bolje i da lepo zivite na ovom svetu izgubicete vecnost i bolje je da ovde zivite sto gore da bi vam vecnost bila obezbedjena

dajte nama vasa bogatstva , mi cemo podneti zrtvu , uzivati u ovom svetu a vi cete biti spaseni
 
gura se vera

patite ljudi , ceka vas bolji zivot negde tamo .

ne ljutite se sto vam je tesko bice vam bolje cim umrete .

mi ako se trudimo da vam bude bolje i da lepo zivite na ovom svetu izgubicete vecnost i bolje je da ovde zivite sto gore da bi vam vecnost bila obezbedjena

dajte nama vasa bogatstva , mi cemo podneti zrtvu , uzivati u ovom svetu a vi cete biti spaseni


I od ovih prica mi je muka... Gde se gura vera? Ko te bre mlati po usima da budes vernik?
 
I od ovih prica mi je muka... Gde se gura vera? Ko te bre mlati po usima da budes vernik?

gura se stadu zato sto je to laksi put

i mene kosta ovo bahacenje , dovozenje upaljene baklje avionom , placam i ja porez

ali to mi je manje bitno , bitnije mi je to sto ce nove generacije poniznih i ubuduce birati manipulante i cekati cuda umesto da nesto bolje naprave od ovog sveta

- - - - - - - - - -

stalno ispiranje mozga utice ma koliko se borio
 
Poslednja izmena:
gura se stadu zato sto je to laksi put

i mene kosta ovo bahacenje , dovozenje upaljene baklje avionom , placam i ja porez

Pa idi tuzi drzavu, uradi nesto ako ti to smeta. Meni ne smeta jer sam vernik, a vi koji niste, umesto sto trosite vreme pljujuci po kuloarima veru, vernike, organizujte se junacki pa se bunite tamo gde treba. Sta sad? Sada ce doci jos deset istomisljenika i ono: " Jes, jes....unistise nas troskovi oko transporta i ceremonije povodom donosenja Blagodatnog ognja...." Sta resavate mlacenjem prazne slame?
 
gura se stadu zato sto je to laksi put

i mene kosta ovo bahacenje , dovozenje upaljene baklje avionom , placam i ja porez

ali to mi je manje bitno , bitnije mi je to sto ce nove generacije poniznih i ubuduce birati manipulante i cekati cuda umesto da nesto bolje naprave od ovog sveta

- - - - - - - - - -

stalno ispiranje mozga utice ma koliko se borio

kad si se navuko na vesti ko te sisa...kad te nesto nervira lepo ugasis tv..:D
 
Pa idi tuzi drzavu, uradi nesto ako ti to smeta. Meni ne smeta jer sam vernik, a vi koji niste, umesto sto trosite vreme pljujuci po kuloarima veru, vernike, organizujte se junacki pa se bunite tamo gde treba. Sta sad? Sada ce doci jos deset istomisljenika i ono: " Jes, jes....unistise nas troskovi oko transporta i ceremonije povodom donosenja Blagodatnog ognja...." Sta resavate mlacenjem prazne slame?

Uzvikuje se "Bivši taksista je go". Toliko je dovoljno. :kafa:
 

Back
Top