Jerusalimski blagodatni oganj

BLAGODATNI OGADJ IZ JERUSALIMA

Blic u sutrasenjem izdanju prenosi da je "Blagodatni oganj iz Jerusalima, po prvi put u istoriji stigao u Beograd, praćen zvaničnom državno-crkvenom delegacijom, a patrijarh Irinej .....

Blagodatni oganj uz svečanu pratnju i uz zvuk zvona stigao je ispred Hrama Svetog Save. Među okupljenim građanima su predsednik Srbije Tomislav Nikolić koji je u Hramu Svetog Save, a u rukama drži 33 sveće koje simboliziju Hristove godine (?). ….. "

Moram priznati da moja ogranicena ateisticka svest ne moze da shvati ovu srednjovekvonu ceremenoju u takozvanoj Nebeskoj Srbiji 21. veka. Sta vise, taj nazovi Blagodatni oganj (sic) je stigao iz Jerusalima avionom, a pored vrhovnih pravoslalvnih poglavara I drugih, bila je postrojena i pocasna garda Vojske Republike Srbije. Koliko li je ova besmislena i meni neshvatljiva i saljiva ceremonija Srpske pravoslavne crkve kostala sludjeni guravi narod ove sirotinjske zemlje. Nikolic i Irinej se bas lepo zabavljaju, ali na tudj racun.

Sve ce to narod pozlatiti?

598017_hram-oganj-09110415ras-foto-goran-srdanov_ff.jpg


P.S. Tekst je uskladjen shodno naredbi moderatorke Gogili.

Daklem ti si se profinio , nema sta, bas lepo.A sto se tice "blagodadnog ognja", znas mora da se pravi odredjena medijska kampanja, da svi veruju u to .Sprega drzavnog i crkvenog pravoslavnog vrrha je sracunata, da izaziva efekte u narodu, po kojm je "opleo " drzavni vrh sa svim mogucim porezima, a onda se javlja crkva da to obogati religijskim znacenjima.A lepo Bog opominje u njegovoj reci:
Otkrivenje 13, 4 I pokloniše se zveri govoreći: Ko je kao zver? I ko može ratovati s njom?
8 I pokloniše joj se svi koji žive na zemlji kojima imena nisu zapisana u životnoj knjizi Jagnjeta, koje je zaklano od postanja sveta.

13 I učini čudesa velika, i učini da i oganj silazi s neba na zemlju pred ljudima.

Daklem , bice prevara raznoraznih, i svet ce se uljuljkivati u svemu tome, misleci da ugadja Bogu.
Pitam se kakve veze ima oganj sa Duhovnoscu, i sta se to dobija kada se vidi kako silazi sa neba?
To mi je slicno kao kada se javlja gospa, i kaze vernicima da ce da se moli za njih kod Boga.

- - - - - - - - - -

cekaj jel ovo bilo i gardista

znaci uz drzavne pocasti je docekana vatra .

domanovic bi se ubio iz cuga

Da znas, bas tako, ali narod ce sve "pozlatiti",:)

- - - - - - - - - -

Sva primitivna plemena imaju složene obrede posvećene paljenju, održavanju i prenošenju vatre.
U te rituale su redovno uključeni i ratnici plemena u najboljem palmovom lišću, ukrašeni ratničkim bojama.
Nema tu ništa neobično. Neobično je samo kad primitivna plemena koriste avione za prenošenje vatre.

A zamisli , kako se tek prenosi sveta olimpijska vatra po celom svetu, dok ne stigne na svoje mesto, i svi joj se poklonise,a tako i u Otkrivenju pise, zveri se svi poklonise, jer ko je kao zver.

- - - - - - - - - -

Jos je neobicnije kada se ta ognjena stafeta prenosi specijalnim letom koji sigurno ne placa crkva
iz dobrovoljnih priloga.

Masoni koji vladaju su sve lepo organizovali, :mrgreen:

- - - - - - - - - -

Meni iz srednjeg veka ic nije saljiva ceremonija povodom donosenja Blagodatnog ognja . Od tih tema o jadnom, napacenom, ogoljenom narodu mi je muka. Pa ko bira te sto ih kasnije lese? Ovo je vise tema za politiku.

Ne ovo je tema upravo za ovde, namenjena i vernicima i nevernicima, prvima za "dokazivanje", drugima za "prikazivanje", :lol:

- - - - - - - - - -

I od ovih prica mi je muka... Gde se gura vera? Ko te bre mlati po usima da budes vernik?

Nisi srbin ako nisi pravoslavac, tako kazu nasi stari, :roll:

- - - - - - - - - -

Pa idi tuzi drzavu, uradi nesto ako ti to smeta. Meni ne smeta jer sam vernik, a vi koji niste, umesto sto trosite vreme pljujuci po kuloarima veru, vernike, organizujte se junacki pa se bunite tamo gde treba. Sta sad? Sada ce doci jos deset istomisljenika i ono: " Jes, jes....unistise nas troskovi oko transporta i ceremonije povodom donosenja Blagodatnog ognja...." Sta resavate mlacenjem prazne slame?

Sta se resava donosenjem ognja, na koji i Bog Upozorava, da se to ne radi?Sto to crkva nije prihvatila da o svom trosku regulise troskove "igara"?
 
Pa najteza je jednostavnost. Uglavnom svi misle da je caka u komplikovanom, u izmisljanju tople vode i rupa u saksijama.

Jesje. To i kažem. Šibice su jednostavnije od paljenja vatre u rupi u zemlji i prenošenje tako upaljene vatre avijonima i kamijonima.

- - - - - - - - - -

nikakvi medeni kolacici nisu mogli da padaju s neba..to bi im rascopalo glave...nesto drugo je u pitanju.:D

Pa da... Kokice! :D

- - - - - - - - - -

Šta ne?
Ne nose više čak ni roze pantalonice ti što uzvikuju?
Pa ono danas je svašta postalo in :roll:

Ti si prava Barbi. Ono si u šta si obučena. :D
 
Meni iz srednjeg veka ic nije saljiva ceremonija povodom donosenja Blagodatnog ognja . Od tih tema o jadnom, napacenom, ogoljenom narodu mi je muka. Pa ko bira te sto ih kasnije lese? Ovo je vise tema za politiku.
Stafeta Blagodatnog odnja tema za politiku (sic). Svi se popovi slegli na jednom malom prostoru, a tema je ipak za politikku! Ma, hajte, uvazena gospodjo, gde je tu politika? Mozda i jeste, ali je ona 100 posto crkvena. Inace, nekima je ceremonija bolna, a nekima saljiva. Sve zavisi od ugla posmatranja i svesti posmatraca. Ovo parada prenosa buktinje cak iz Jerusalema jeste tuzna za mnoge.

Pa idi tuzi drzavu, uradi nesto ako ti to smeta. Meni ne smeta jer sam vernik, a vi koji niste, umesto sto trosite vreme pljujuci po kuloarima veru, vernike, organizujte se junacki pa se bunite tamo gde treba. Sta sad? Sada ce doci jos deset istomisljenika i ono: " Jes, jes....unistise nas troskovi oko transporta i ceremonije povodom donosenja Blagodatnog ognja...." Sta resavate mlacenjem prazne slame?
ima i takvih koji ne vide dalje od nosa - suzenih su vidika, kao da imaju oglav. Zato i veruaju da su stvoreni od prasine ili od rebarceta. Muskog, naravno.

kad si se navuko na vesti ko te sisa...kad te nesto nervira lepo ugasis tv..
icon_biggrin.gif
Pa, draga Vili, nisu svi tako pametni kao ti. Neko placa kablovsku da gleda TV i ima inteernet, a ne da gasi TV i ode na sisanje ili da gleda u crni ekran. Ne, ne mislim na sisanje, vec na šišanje.
 
Poslednja izmena:
Pa od cega ili od koga zavisi da li ce biti isto ili ne?

zavisi od svih nas po malo

ako svako uradi po neku malu stvar na bolje i bice bolje

ukoliko se stalno varcamo na ono od pre 100 godina stalno ce se desavati dan mrmota

- - - - - - - - - -

Blagodatni oganj, litije, molebani - očigledno pomažu! Vidi se na svakom koraku - samo što ne poteče med i mleko!

sto je losije to je vera potrebnija

kad vec nema ovozemaljskog trazi se uteha u onozemaljskom

- - - - - - - - - -

Ni ne liči. Olimpijsku vatru prenose pešice. :D

olimpijska vatra propagira zdravlje vezbanje i da budes bolji , dok vere propagiraju poniznost
 
Stafeta Blagodatnog odnja tema za politiku (sic). Svi se popovi slegli na jednom malom prostoru, a tema je ipak za politikku! Ma, hajte, uvazena gospodjo, gde je tu politika? Mozda i jeste, ali je ona 100 posto crkvena. Inace, nekima je ceremonija bolna, a nekima saljiva. Sve zavisi od ugla posmatranja i svesti posmatraca. Ovo parada prenosa buktinje cak iz Jerusalema jeste tuzna za mnoge.

Sva sam se rastuzila. Ma ajte GOSPODINE (sic),( sic),( sic) bas ste me sneveselili.

ima i takvih koji ne vide dalje od nosa - suzenih su vidika, kao da imaju oglav. Zato i veruaju da su stvoreni od prasine ili od rebarceta. Muskog, naravno.

Ma pusti, to sve budale , jos i kratkovidi, prasnjavi , a zene sve muskobanjaste... :D
 

Back
Top