Sika i prilika vlasti: Direktor, a nema ni dan staža u struci

gost 361356

Veoma poznat
Poruka
10.647
Direktor, a nema ni dan staža u struci

Grupa lekara iz Doma zdravlja Barajevo tvrdi da direktor Aleksandar Stojanović nema ni dana radnog staža u struci i da ih od septembra, kada je došao na čelo ustanove, mobinguje.

- On nema dana radnog staža u struci. Tvrdi da ima diplomu i da je oftalmolog po struci, a niko od kolega iz struke ga ne poznaje - kaže doktorka Danijela Luković koja se sa troje kolega odlučila za javni apel da se situacija u Domu zdravlja Barajevo sredi.

Doktori tvrde da direktor upada u ordinacije lekara kad god se njemu prohte, pa i dok su pregledi u toku.

Ginekolog Slobodan Pantelić kaže da direktor Stojanović organizuje kolegijume prečesto, a da se na njima bavi tračevima, glasinama, samohvalisanjem.

- Rekao nam je da su njegovi dobri prijatelji Nikolić, Vučić, Tabaković tako da nemamo kome da se žalimo, kao i da ne bi obukao beli mantil, da bi pre skočio u Savu nego živeo od doktorske plate - citira ga Pantelić.

Doktorka Ljiljana Marjanović kaže da su se obraćali svim nadležnim službama, kao i Ministarstvu, ali da im niko nije odgovorio.

Stomatolog Predrag Nikolić koji radi u domu zdravlja punih 20 godina doživeo je neprijatnost na sastanku stomatološke službe.

- Rekao mi je da sam mator, operisan, da je vreme da mesto ustupim mlađima i da letim iz službe. Narednih dana mi je više puta ponovio da sam istrošen.

Sredinom prošlog meseca je otišao korak dalje, vikao je na mene, optužio me za neprimereno ponašanje, jer sam ga lepo zamolio da ne viče na mene - priča još uznemiren Nikolić i dodaje da mu je tada pozlilo i da se leči na Klinici za psihijatrijske bolesti.

Nema ni pola vlade dan staža u bilo kojoj struci pa su opet predsednici, potpredsednici i ministri. Reklo bi se da bi i oni pre skakali u Savu nego da urade nešto konkretno.

Srbija je definitivno postala zemlja diletananta na najvišim položajima.
 
Ево задатак за све новинаре који овде њушкају, а посебно режимске.
Истражите и објавите, ако смете, ко је директор у "Луци Нови Сад" у НС.

Ја ћу дати малу помоћ. Кад су највећи издајници у историји српског народа(Вучић и Николић) освојили власт у Новом Саду, поставили су за директора "Луке Нови Сад" човека који нема никакве везе са речним транспортом или било чиме што је везано за пловидбу. У питању је лекар специјалиста(пнеумолог), који је радио преко 20 или 25 година као лекар за болести респираторних органа, а онда је, као члан СНС, постављен на место директора "Луке Нови Сад". Нема никакво искуство у било којој струци ван медицине, а постао је директор једног таквог предузећа.

Има још примера,а ли ово је највећи, а да је мени познат. Изволите, новинари - истражите, известите.

И то је слика и прилика овог окупационог режима.
Тако је по целој Србији, али се јако мало извештава.
 
Poslednja izmena:
Pa kad iz zemlje odu svi sa nekom normalnom i posteno stecenom strucnom spremom,profesora, automehanicara, lekara... tad ce valjda biti srecni i imati tu prosperitetnu drzavu i obecanu zemlju.

Nestručnost i bahatost su ovde postali ključni kriterijumi za postavljanje na neko visoko mesto u hijerarhiji. To su radili i ovi prethodni, ne samo SNS.
 
Ево задатак за све новинаре који овде њушкају, а посебно режимске.
Истражите и објавите, ако смете, ко је директор у "Луци Нови Сад" у НС.

Ја ћу дати малу помоћ. Кад су највећи издајници у историји српског народа(Вучић и Николић) освојили власт у Новом Саду, поставили су за директора "Луке Нови Сад" човека који нема никакве везе са речним транспортом или било чиме што је везано за пловидбу. У питању је лекар специјалиста(пнеумолог), који је радио преко 20 или 25 година као лекар за болести респираторних органа, а онда је, као члан СНС, постављен на место директора "Луке Нови Сад". Нема никакво искуство у било којој струци ван медицине, а постао је директор једног таквог предузећа.

Има још примера,а ли ово је највећи, а да је мени познат. Изволите, новинари - истражите, известите.

И то је слика и прилика овог окупационог режима.
Тако је по целој Србији, али се јако мало извештава.

meni je ovo mnogo veci problem.doktor da bude direktor i to u sferi o kojoj moze znati samo ako mu je hobi

dok cak mislim da je bolje da direktor ne bude doktor , zasto je neophodno da leci ljude i kako je povezano lecenje sa dobrim obavljanjem posla direktora koji je vise menadzerski nego doktorski
 
Ево задатак за све новинаре који овде њушкају, а посебно режимске.
Истражите и објавите, ако смете, ко је директор у "Луци Нови Сад" у НС.

Ја ћу дати малу помоћ. Кад су највећи издајници у историји српског народа(Вучић и Николић) освојили власт у Новом Саду, поставили су за директора "Луке Нови Сад" човека који нема никакве везе са речним транспортом или било чиме што је везано за пловидбу. У питању је лекар специјалиста(пнеумолог), који је радио преко 20 или 25 година као лекар за болести респираторних органа, а онда је, као члан СНС, постављен на место директора "Луке Нови Сад". Нема никакво искуство у било којој струци ван медицине, а постао је директор једног таквог предузећа.

Има још примера,а ли ово је највећи, а да је мени познат. Изволите, новинари - истражите, известите.

И то је слика и прилика овог окупационог режима.
Тако је по целој Србији, али се јако мало извештава.

Novinari koji nesto istrazuju ne mogu da dodju do medija. Eventualno neka lokalna TV stanica ili nedeljnici izuzetno malog tiraza.
 
meni je ovo mnogo veci problem.doktor da bude direktor i to u sferi o kojoj moze znati samo ako mu je hobi.

Mozda bolje... Ko zna koliko je taj ljudi poslao prevremeno Bogu na ispovest. U svakom losem ima i nekog dobra. :smeker:

Kao direktor Luke NS taj ima samo da sklapa lose dilove za drzavu, dobre za sebe... Nece sigurno napraviti toliku stetu kao pre, samo manju! :roll:

_niemand_
 
Srbija ne sme biti prepuštena na milost i nemilost stručnim ljudima.

Jer šta će onda stranačka fukara?

Srbija je od prvih slobodnih izbora u rukama strucnih visoko obrazovanih kadrova.U samoj skupstini Srbije najveci procenat klupa popunjavaju lekari i pravnici.Srbija je ocigledan primer da moralne vrednosti nemaju dodirnih tacaka sa stepenom obrazovanja.Iz toga mozemo zakljuciti ko cini onaj gornji sloj stranacke fukare koja zeuzima bolje pozicije.Problem Srba je da gledaju iskljucivo u diplomu,a daleko manje u moralne karkateristike nosioca papira
 
Poslednja izmena:
Srbija je od prvih slobodnih izbora u rukama strucnih visoko obrazovanih kadrova.U samoj skupstini Srbije neajveci procenat klupa popunjavaju lekari i pravnici.Srbija je ocigledan primer da moralne vrednosti nemaju dodirnih tackaka sa stepenom obrazovanja.Iz toga mozemo zakljuciti ko cini onaj gornji sloj stranacke fukare koja zeuzima bolje pozicije.Problem Srba je da gledaju iskljucivo u diplomu,a daleko manje u moralne karkateristike nosioca papira

Problem je sto smo postali mnoooogo pametan narod pa sad odredjeni pojedinci mogu da zavrse fax, magistriraju i doktoriraju. U toku iste godine.
 
Problem je sto smo postali mnoooogo pametan narod pa sad odredjeni pojedinci mogu da zavrse fax, magistriraju i doktoriraju. U toku iste godine.

godinama nas vode ljudi koji su zavrsili drzavne fakultete i vidi dokle smo stigli

neki put bih voleo da nam na celo drzave dodje polupismeni seljak sa tri razreda skole.

mnogih stvari za cerupanje naroda se takav ne bi setio a ovi skolovani se svega sete
 
Srbija je od prvih slobodnih izbora u rukama strucnih visoko obrazovanih kadrova.U samoj skupstini Srbije neajveci procenat klupa popunjavaju lekari i pravnici.
Tako je bilo 90ih sada je struktura poslaničkog kadra drugačija, ali recimo i da je tako.

Kao što kažeš, gro poslanika po profesionalnoj vokaciji potiče iz neproizvodnih zanimanja. Kulturu, ekologiju, nauku, obrazovanje, saobraćaj, rudarstvo, energetiku i da ne dužim, dakle sve ono od suštinskog značaja za razvoj Srbije je proterano iz politike i zamenjeno svema najkorumpiranijim kategorijama srpskog društva..

Pritom, većina tih pravinika i doktora trampila je stuku za poslaničku ladovinu što je pokazatelj ne samo nedostatka etike već nedostatka posvećenosti struci a to je najočitiji simptom nestručnosti.

Diploma je uslov da se nečim profesionalno baviš ali ona ni u kom slučaju nije garant stručnosti.

Neko ko se sam deklariše kao lice vičnijie snalaženju u skupštinskim kuloarima nego u okvirima svoje profesije ni u kom slučaju ne može biti okvalifikovan kao stručno lice.

NA stranu što pomenuta struktura ni u naznakama ne odražava prave kadrovske potrebe Srbije u parlamentu.

Srbija je ocigledan primer da moralne vrednosti nemaju dodirnih tackaka sa stepenom obrazovanja.

Srbija je takođe očigledan primer da stepen obrazovanja i stručnost ne idu obavezno zajedno, pre svega zbog velike korupcije na univerzitetima, mahnitog nepotizma i potpune formalizacije nastave sa svega par izuzetaka.

Iz toga mozemo zakljuciti ko cini onaj gornji sloj stranacke fukare koja zeuzima bolje pozicije.Problem Srba je da gledaju iskljucivo u diplomu,a daleko manje u moralne karkateristike nosioca papira

Moral za moral, ali nepoštovanje zakona je kriminalna radnja. Država u kojoj stanačka fukara sa najviših pozicija ismeva pravni poredak nije ništa drugo do država neismenih kriminalaca koji su kupili diplome ili ih olako dobili zahvaljujući upravo partokratiji i nepotizmu.

- - - - - - - - - -

Pravo da ti kazem ja kad kazem ONI mislim na politicare u globalu, bez obzira na stranku.

Da, s tim što prisustvujemo apsolutnoj kulminaciji negativne selekcije u Srbiji u režiji SNSa.
 
godinama nas vode ljudi koji su zavrsili drzavne fakultete i vidi dokle smo stigli

neki put bih voleo da nam na celo drzave dodje polupismeni seljak sa tri razreda skole.

mnogih stvari za cerupanje naroda se takav ne bi setio a ovi skolovani se svega sete

Pa dosao je, pa ne vidim da je bolje.
Brze bolje je prigrabio diplomu, izuo opanke,pokondirio gospodju........
 

Back
Top