Pravoslavni Savez sa Rusima!!??....

fosilvaso

Buduća legenda
Poruka
38.015
Kako se nisam ranije setio ovoga, ruski i srpski narod imaju dosta sličnu historiju:1917-a je pogodila ruski narod, carevinu i Crkvu, a 45-e srpski narod, Monarhiju i SPC. Zatim, i Ruska Federacija kao i SCG imaju slične repove iz nedavne 'crvene' prošlosti iako je JeBoTito davno rekao Staljinu NE. U obe zemlje se budi nacionalna svest, uloga i značaj Crkve itd....
Prema tome, slična prošlost znači i slične današnje zajedničke probleme, i najverovatnije, sličnu doglednu budućnost. Zar onda nije prirodan i logičan savez tih država? Bez saveza bi se budućnosti tih zemalja mogle drastično razlikovati, naravno, na štetu naroda, koga drugog!!??....

Btw: pitanje za sve one koji prigovaraju Kralju odlazak u London: šta mislite, kako bi prošao Kralj da je ostao u Srbiji, preživio Hitlera i dočekao tiletove partizane!!??
 
У духовном смо завезу. Стварно су фаце! Стално зову нашу децу да иду код њих...
Прошле године под Острогом на св. Василија московски Владика држао део литургије на Руском. Баш је било прелепо слушати.
 
ma bas nam oni sad trebaju.raspali post-komunisticki dinosaurus kojim vlada mafija,gde je tranzicija 10 puta vise upropastila jedne i obogatila druge nego ovde.
stvarno ne znam kako bi nam savez sa tom bedom pomogao.ja licno gotivim ruje,ali to je jedna propala zemlja sa kojom nemamo sta da trazimo.
 
Bec sam negdje napisao

"TESKO ONOM KOGA RUSIJA BRANI A CRNA GORA HRANI"

Sto znaci da mozemo biti u nekom zeljenom ali stvarnom savezu tesko, sto se kroz istoriju pokazalo pa i u zadnjih 15 godina, onda kada nam je trebala pomoc i podrska Rusije ona je izostala, tako da ne vjerujem i da se napravi nekakav takav savez da bi bio od koristi i funkcionisao...

Pesimista sam u tom slucaju...
 
fosilvaso:
Kako se nisam ranije setio ovoga, ruski i srpski narod imaju dosta sličnu historiju:1917-a je pogodila ruski narod, carevinu i Crkvu, a 45-e srpski narod, Monarhiju i SPC. Zatim, i Ruska Federacija kao i SCG imaju slične repove iz nedavne 'crvene' prošlosti iako je JeBoTito davno rekao Staljinu NE. U obe zemlje se budi nacionalna svest, uloga i značaj Crkve itd....
Prema tome, slična prošlost znači i slične današnje zajedničke probleme, i najverovatnije, sličnu doglednu budućnost. Zar onda nije prirodan i logičan savez tih država? Bez saveza bi se budućnosti tih zemalja mogle drastično razlikovati, naravno, na štetu naroda, koga drugog!!??....

Btw: pitanje za sve one koji prigovaraju Kralju odlazak u London: šta mislite, kako bi prošao Kralj da je ostao u Srbiji, preživio Hitlera i dočekao tiletove partizane!!??

Pa ja licno bih voleo da je krlja zadesila ista sudbina kao Romanove!
 
fosilvaso:
Kako se nisam ranije setio ovoga, ruski i srpski narod imaju dosta sličnu historiju:1917-a je pogodila ruski narod, carevinu i Crkvu, a 45-e srpski narod, Monarhiju i SPC. Zatim, i Ruska Federacija kao i SCG imaju slične repove iz nedavne 'crvene' prošlosti iako je JeBoTito davno rekao Staljinu NE. U obe zemlje se budi nacionalna svest, uloga i značaj Crkve itd....
Prema tome, slična prošlost znači i slične današnje zajedničke probleme, i najverovatnije, sličnu doglednu budućnost. Zar onda nije prirodan i logičan savez tih država? Bez saveza bi se budućnosti tih zemalja mogle drastično razlikovati, naravno, na štetu naroda, koga drugog!!??....

Btw: pitanje za sve one koji prigovaraju Kralju odlazak u London: šta mislite, kako bi prošao Kralj da je ostao u Srbiji, preživio Hitlera i dočekao tiletove partizane!!??
Nista bolje od slucaj gen.Dragoluba Mihajlovica. Velika Britanija u to doba je vec donela odluku da se Kraljevina Jugoslavije,(po Winston Churchill's naredjenju) unisti.
(I ako su znali ,prije nego sto je W.Chuchill crko,da lakse crkne, za nacinjenu stetu Srpskom Narodu, trazio je da mu gospod Bog oprosti grehove...i pored toga (Toni Blair)ne bojici se Boga, rushenje Jugoslaviju zavrsi Satanski posao, crkli W.Churchill poceo...
 
slayer:
У духовном смо завезу. Стварно су фаце! Стално зову нашу децу да иду код њих...
Прошле године под Острогом на св. Василија московски Владика држао део литургије на Руском. Баш је било прелепо слушати.
Ево ми из Образа сарађујемо и политички са Русима, Белорусима и Украјинцима ПРАВОСЛАВНИМ. Има и Руски Образ.
А духовно савезништво никада није ни престало и за време нај већег прогона од комуниста ми смо сарађивали.
 
serb_pagan:
ma bas nam oni sad trebaju.raspali post-komunisticki dinosaurus kojim vlada mafija,gde je tranzicija 10 puta vise upropastila jedne i obogatila druge nego ovde.
stvarno ne znam kako bi nam savez sa tom bedom pomogao.ja licno gotivim ruje,ali to je jedna propala zemlja sa kojom nemamo sta da trazimo.

???

da! a lilihip je zmija oko sundjera jer zivot je odsvirao struju!
bre!

... dobro zvuci. samo,sta znaci?...
 
КиМ:
Ево ми из Образа сарађујемо и политички са Русима, Белорусима и Украјинцима ПРАВОСЛАВНИМ. Има и Руски Образ.
А духовно савезништво никада није ни престало и за време нај већег прогона од комуниста ми смо сарађивали.

Ma kakva Rusija.Trebamo se okrenut Njemačkoj, Engleskoj i Vatikanu! To su zemlje koje kreiraju Evropsku, a i svjetsku politiku! West rules! 8-)
 
Смрадец латински научи нешто
*еп. Атанасије (Јевтић), из предговора посланици Диогенту.*
V.
1. Јер, хришћани се од осталих људи не разликују ни земљом, ни језиком, ни
одевањем. 2. *Јер нити живе у својим (посебним) градовима, нити
употребљавају неки посебан дијалект (у говору), нити воде неки посебно
означен живот*. Њихово учење није пронађено измишљањем људи сваштара, нити
су они, као неки други, присталице људске науке.


4. *Они живе у јелинским и варварским градовима, како је свакоме пало у део
*, и у своме одевању и храни и осталом животу следују месним (= локалним)
обичајима, *али пројављују задивљујуће и заиста чудесно стање живота* (и
владања) свога.


5. * **Живе у отаџбинама својим, али као пролазници*. као грађани учествују
у свему, али све подносе као странци. Свака туђина њима је отаџбина, и свака
отаџбина туђина.


6. *У брак ступају као и сви, и децу рађају, али рођену децу не бацају*.


7. Постављају заједничку трпезу, али не и нечисту.


8. Бораве у телу, али не живе по телу.


9. *На земљи проводе дане, али им је живљење на небу.*


10. *Покоравају се постојећим законима, али својим животом превазилазе
законе.*


11. Воле све (људе), а сви их гоне.


12. Презиру их, осуђују; убијају их, а они оживљују.


13. * **Сиромашни су, а многе обогаћују*. Свега су лишени, а у свему
изобилују.


14. *Понижавају их, а они се показују праведни*.
 
Neki misle da Rusi nisu mnogo pomogli Srbima. Povodom toga mislim podsetiti na jedan događaj kada su ipak indirektno pomogli. Naime, kada je JeBoTito 1948-e rekao NE Staljinu, sovjetski vrh nije pregazio jugu-pljugu jer je ZNAO da bi to rezultiralo teškim bratoubilačkim ratom srpskog i ruskog naroda. Tile bi u prve redove poslao uglavnom srpske oficire i vojnike i eto belaja. Čak mislim da je tile namerno rekao NE kako bi isprovocirao sukob i očistio jugu od onih koje je kasnije SAM morao na Golom Otoku i sličnim 'odmaralištima' likvidirati/prevaspitati....Koja je to gnjida bila, hteo on da Staljin sa svojom vojskom pobije svoje pristaše u jugi-pljugi.

Zatim, kada je bilo frke u Mađarskoj i Čehoslovačkoj, sovjetski vrh je bez mnogo razmišljanja poslao vojsku i rešio problem.

Prema tome, braćo Rusi, hvala vam za to....
 
41262143.jpg


41262434.jpg


41262471.jpg
 
he, he, he. trebali ste to da vidite. kinezi se radovali ko mala deca. imali naredbu da ne smeju da daju izjave novinarima, a oficiri cim vide kameru masu i vicu rusija, rusija! pitaju ih kako im se svidja da saradjuju sa rusima, i svaki isto odgovara (valjda po komandi ;) ) - 'o tome smo mastali sve vreme sluzbe, pa to su ljudi u cijim smo tenkovima proveli pola zivota'... na stranu sala, ne znam kako su to u srbiji medijski pokrili, ali to je bilo stvarno OGROMNO. i super organizovano.
 
JABUCHILO:
he, he, he. trebali ste to da vidite. kinezi se radovali ko mala deca. imali naredbu da ne smeju da daju izjave novinarima, a oficiri cim vide kameru masu i vicu rusija, rusija! pitaju ih kako im se svidja da saradjuju sa rusima, i svaki isto odgovara (valjda po komandi ;) ) - 'o tome smo mastali sve vreme sluzbe, pa to su ljudi u cijim smo tenkovima proveli pola zivota'... na stranu sala, ne znam kako su to u srbiji medijski pokrili, ali to je bilo stvarno OGROMNO. i super organizovano.

Ма то је код нас онако потпуно смуљано и промуљано... а између редова се могло у саопштењима наших ТВ станица наслутити "упозорење" и "страх"...хехехе... :razz:
 
Бл:
Кинези су страшни ликови, штете што су бољшевици, али што рече колега марлон,
" I think this is the beginning of a beautiful friendship."

BL kada bi otisao i video danas Kinu, ne bi verovao kako izgleda. Menja se toga mnogo kod njih. Jos je ostalo boljsevizma, ali mnogo manje nego za vreme Mao Ce Tunga. Shangai bato, san snova, grad buducnosti.....
 

Back
Top