Историјско руковање Раула Кастра и Обаме
Prikazujem rezultate 1 do 3 od 3

Tema: Историјско руковање Раула Кастра и Обаме

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    857

Thumbs up Историјско руковање Раула Кастра и Обаме

http://www.blic.rs/Vesti/Svet/550023/Istorijsko-rukovanje-Obame-sa-Raulom-Kastrom

Predsednik SAD Barak Obama rekao je liderima Latinske Amerike pre početka sedmog Samita dve Amerike, da su dani kada je njegova zemlja mogla nekažnjeno da se meša u regionalme poslove prošlost, a na otvaranju skupa se rukovao sa kubanskim liderom Raulom Kastrom.

Barak Obama i Raul Kastor susreli su se prvi put od popušanja zategnutosti između dve zemlje u decembru, ali će nihovi današnji istorijski razgovori biti pod senkom tenzije između Venecuele i SAD, javlja Bi-Bi-Si, prenosi Tanjug.

Obama i Kastro će se kasnije sastati i to će biti prvi zvanični susret dva lidera, posle više od pet decenija. Na poslednjim samitima lidera Severne, Južne i Centralne Amerike, SAD su bile kritikovane zbog embarga protiv Kube i njenog protivljenja da Kuba učestvuje na tim skupovima.

Sedmi samit je prvi na kojem će Kuba učestvovati i velika pažnja biće usmerena na rečnik koji bude korišćen među bivšim neprijateljima. Pre početka samita, Obama je naglasio da se nada da će otopljavanje u odnosima poboljšati život kubanskog naroda.

Kasnije su se Obama i Kasatro pridružili predstavnicima 35 zemalja na ceremoniji otvaranja samita.

U petak Obama se sastao s dvoje kubanskih disidenata. Američki predsednik je sastanak sa disidentima održao iza zatvorenih vrata, a njemu je prisustvovalo još 12 drugih disidenata iz Amerike, što je potez koji će izvesno dovesti do ljutnje u Havani, navodi AFP, prenosi Tanjug.

Uoči sastanka sa disidentima, Obama je borcima za ljudska prava širom regiona rekao "mi stojimo uz vas u svakom vašem koraku na putu".

"Kada mi govorimo u ime nekoga ko je u zatvoru samo zato što je govorio istinu o vlastima, kada mi pomažemo organizaciju koja nastoji da ojača manjinu u nekoj zemlji, mi to ne radimo zato što to služi našim interesima. Mi to radimo jer mislimo da je to pravilno", rekao je Obama.

Legenda
    Učlanjen
    07.10.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Историјско руковање Раула Кастра и Обаме

Raul se ne važi !
    Samo se Fidel računa....

Domaćin
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    67

Podrazumevano Re: Историјско руковање Раула Кастра и Обаме

Ovako se i Milošević rukovao sa Klintonom,Asad sa Kerijem,Gadafi sa Blerom.........i šta je sa svima njima i njihovim državama na kraju bilo ZNAMO.
    Ko sa đavolom tikve sadi o glavu mu se lupaju.Pa nije F.Kastro vladao i držao kubu stabilnom tako što se rukovao i ulizivao američkim predsednicima već upravo suprotno.Mislim da njegov brat nije naučio ništa od toga.
    Elem ako se nastavi sa ovakvim otopljavanjem odnosa između SAD-a i Kube vrlo brzo ćemo gledati narandžastu revoluciju i u Havani.Sa sve obešenim ili proteranim predsednikom.

Slične teme

1. RADIO TDI
    Autor Beogradjanka_89 u forumu Televizija, radio i novine
    Odgovora: 55
    Poslednja poruka: 04.04.2014., 23:57
  2. Чувајте се Обаме!
    Autor Koschei.Besmertnii u forumu Politika
    Odgovora: 40
    Poslednja poruka: 29.01.2009., 11:08
  3. Прва одлука Барака Обаме
    Autor Koschei.Besmertnii u forumu Politika
    Odgovora: 22