Vučić: Srbija dokazuje da je na putu uspeha

Kada ce srpska ekonomija poceti sa usponom???

  • Samo sto nije?

  • 2017 (procena premijera)?

  • Kada postanemo clan EU?

  • Kada postanemo clan EAU?

  • Neke 2035?

  • Age of Aquarius?

  • Nikada, pa ni tada?


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

_niemand_

Aktivan član
Banovan
Poruka
1.614
Vučić: Srbija dokazuje da je na putu uspeha

http://www.blic.rs/Vesti/Politika/550010/Vucic-Srbija-dokazuje-da-je-na-putu-uspeha

Uspeh je put, a ne cilj, i na tom putu mora da se pada i ne sme samo da se odustane, a Srbija to danas dokazuje, poručio je premijer Aleksandar Vučić.

On je u kolumni povodom Uskrsa u "Večernjim novostima" podsetio na poslednji uspeh srpskog tenisera Novaka Đokovića na turniru u Majamiju, kao i na trnovit put jednog od najvećeg košarkaša svih vremena Majkla Džordana.

"Novak je opet pobedio u Majamiju i to taman kad su svi pomislili da je na sigurnom putu da izgubi meč...a ja se setim košarkaša koji je u karijeri promašio više od 9.000 šuteva i izgubio skoro 300 utakmica", piše Vučić.

"Kakav gubitnik kažete vi, šta, uopšte razmišljaš o njemu danas, kada smo pobedili? Zato što se zvao Majkl Džordan. Leteći Majkl. Najveći košarkaš svih vremena...I kada su ga pitali kako je uspeo, prvo je to naveo. Koliko puta je promašio, koliko utakmica izgubio, koliko puta je ispustio pobede. Drugim rečima, koliko puta, i posle čega nije odustao. Strašno važna lekcija", istakao je premijer.

Vučić je, između ostalog, podsetio i na reči bivšeg britanskog premijera Vinstona Čerčila, koji je smatrao da je put do uspeha ići od neuspeha do neuspeha, a ne izgubiti entuzijazam.

"Novak je to dokazao. Srbija to danas dokazuje. Zato što smo verovali u nju i kada joj ništa nije išlo. Zato što smo trpeli poraze, ali nismo odustajali. I nismo se plašili. Ni rada, ni teških odluka", navodi Vučić.

Kako dodaje, u Srbiji je verovatno najteža odluka bila da promovišemo rad kao uslov i kao način.

"Da ukinemo bajke i mitove, da prestanemo da lažemo i obećavamo, nego da otvoreno kažemo - biće ako svi radimo. Teška odluka u Srbiji", napominje premijer.

Spremni smo, kako dalje navodi, da radeći padnemo, ali i da odmah ustanemo i nastavimo da radimo.

"I, neću da se poredim, ali verujem da smo najvećem delu Srbije uspeli da približimo onu filozofiju koja je napravila jednog Novaka Đokovića", smatra premijer Srbije.

Prema njegovim rečima, Đokovića je napravio rad i neodustajanje i to je Srbije danas.

"To je 'Beograd na vodi', to je 'Er Srbija'. To je Železara. To je fabrika u Krupnju posle 35 godina. To je svaka fabrika koju otvorimo. To će biti i dan kada ćemo vratiti plate i penzije. Kada počnu da rastu na zdravim ekonomskim temeljima", piše premijer.

"I zar nije, na kraju, to i suština najvećeg hrišćanskog praznika Uskrsa. Ustati posle svih udaraca raspeća i muka. Praznika od kojeg mi, sveznajući Srbi, treba toliko toga da naučimo. A pre svega da verujemo i da ne odustajemo. Da radimo još više. Zato srećan vam upravo takav Uskrs. Hristos Voskrese! Vaistinu!", poručuje na kraju premijer Srbije.[/quote]

"To je 'Beograd na vodi', to je 'Er Srbija'. To je Železara. To je fabrika u Krupnju posle 35 godina. To je svaka fabrika koju otvorimo. To će biti i dan kada ćemo vratiti plate i penzije. Kada počnu da rastu na zdravim ekonomskim temeljima", piše premijer. :think:

Dakle, trazi se datum? Kada ce srpska ekonomija poceti sa usponom??? :whistling:

_niemand_
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa do juce je trebalo da se ugledamo na Bayern, danas su nam reperi teniser i kosarkas.
Zanimljivo je da su za Vucica uspesni ljudi samo muskarci i to samo oni koji od skole imaju dva razreda i veliki odmor,
al umeju sa loptom i lopticama.
Da li taj covek razume da poslanice pred Bozic i Uskrs ne mogu da se svedu na uspeh nekih stranaca koji su prvaci u nekim igrama sa loptom,
a i samo su muskarci?
 
Gomila budalaština,floskula,koje je Vučić pokupio od svih živih i neživih vladara na svetu.Od demokrata do diktatora.
Ali me najviše podseća na govor nekog komuniste iz titovog vremena gde su komunjare na javnom servisu po sat ili dva nešto trabunjale a da niko živ nije mogao da shvati šta su hteli da kažu,verovatno ni oni sami.
Kad ga vidim na televiziji meni premijer deluje da se pre svakog govora propisno nadrogira.To govore konstantni grčevi na njegovom licu,bespotrebno skupljanje prstiju,mlataranje rukama koje nema veze sa vezom ...itd.
Ako nije u pitanju neki teži opijat onda je sigurno problem psihičke prirode.Mora čovek da suzbija radikala u sebi.
 
Више пута је говорио да је 2016. година када ће држава да изађе из "кризе" и да ће се бити много боље. Дакле, 2016.

Тако је рекао напредњачки поглавник.
Poglavnik VU је свој сазнајни процес завршио отприлике са завршетком (његових) студија које завршавају
са високим оценама чешће глупи и упорни него интелигентни.
Утисак је да одавно не зна шта прича. :confused:
 
Mislim da cemo da budemo na putu uspeha kad udjemo u EU.
Ne zato sto je to neka idealna organizacija nego zato sto ce nas time naterati da sve radimo jasno, javno i proverljivo. Nismo mi glupi, nego nam jedna osobina kvari ceo posao - prevrtljivost. A to u smislu da kad vidimo da je strogo - od nas nema boljih, a kad vidimo da ne raspusteno - od nas nema gorih.

Kada cemo tacno da se uredimo? :think: Tamo negde do 2020. ili malo kasnije. U svakom slucaju, mislim da necemo da ostanemo u ovom istom polozaju i moze lako da se ispostavi da ce za narod da bude mnogo bolje kada se uclanimo u neku organizaciju nego ovako da dizemo nos u nebesa glumeci da smo neki idealni neutralci.
 
Mislim da cemo da budemo na putu uspeha kad udjemo u EU.
Ne zato sto je to neka idealna organizacija nego zato sto ce nas time naterati da sve radimo jasno, javno i proverljivo. Nismo mi glupi, nego nam jedna osobina kvari ceo posao - prevrtljivost. A to u smislu da kad vidimo da je strogo - od nas nema boljih, a kad vidimo da ne raspusteno - od nas nema gorih.

Kada cemo tacno da se uredimo? :think: Tamo negde do 2020. ili malo kasnije. U svakom slucaju, mislim da necemo da ostanemo u ovom istom polozaju i moze lako da se ispostavi da ce za narod da bude mnogo bolje kada se uclanimo u neku organizaciju nego ovako da dizemo nos u nebesa glumeci da smo neki idealni neutralci.

Ne znam samo na osnovu čega ti misliš da će biti bolje 2020-te ili malo posle.Pogotovo je naivno tvoje razmišljanje da će neko drugi sa strane da uređuje stvari ovde.Pa Grčka je u EU decenijama pa je to nije spasilo bankrota i haosa u kome se nalaze.
Ta teza da će neko drugi da nam lepo uredi zemlju i da samo neko sa strane to može je potpuno bezvezna.EU interesuje samo i ISKLJUČIVO monopol na tržištu zemlje koja je njena članica.SAMO i JEDINO to.
Ostalo hoće li ta zemlja da grca u problemima ili ne nikoga u Briselu ne tangira.Sad ti opet dajem primer Grčke.Jedino šta interesuje komesare i A.Merkel je kada će Grčka da vrati svoj dug.O nekakvom uspostavljanju reda u Grčkoj,promeni njihovih navika i slično nema govora.To jednostavno nikoga ne interesuje.
E sad ako ih to ne interesuje za jednu Grčku koja je članica EU godinama što bi bilo drugačije za jednu srbiju? Ajde zapitaj se.

Btw i Rumunija i Bugarska su učlanjeni u nekoj organizaciji (EU).I nešto ne vidim da im je bolje zbog toga.
 
Mislim da cemo da budemo na putu uspeha kad udjemo u EU.
Ne zato sto je to neka idealna organizacija nego zato sto ce nas time naterati da sve radimo jasno, javno i proverljivo. Nismo mi glupi, nego nam jedna osobina kvari ceo posao - prevrtljivost. A to u smislu da kad vidimo da je strogo - od nas nema boljih, a kad vidimo da ne raspusteno - od nas nema gorih.

********************************.
Довољно! :confused:

Увек изазива мучнину у стомаку такво размишљање људи који делују на први поглед (читање) разумно,
одмерено али исписују невероватну заблуду.

Па зар ти није јасно да КОНТРОЛИСАНИ ХАОС на бившим ЈУ просторима управо производи тај
хваљени "западни свет"? Ако ти ни то није аргумент, погледај МРАЧНУ СТАТИСТИКУ земаља(?)
које је као другоразредне и трећеразредне чланице НОВИ ВАВИЛОН (Брисел), узео под своју
контролу! Чудно је да неко у Србији верује у бриселску ПОДВАЛУ, када о наличју тог чудовишта
тако убедљиво и аргументовано говоре управо слободномислећи ауторитети и политичари из те ЕУ?
 
Мере штедње у владајућој фамилији:

11112453_576385292463919_2651388898951810012_n.jpg


Драгица нам стално показује пут до успеха.
 
Mislim da cemo da budemo na putu uspeha kad udjemo u EU.
Ne zato sto je to neka idealna organizacija nego zato sto ce nas time naterati da sve radimo jasno, javno i proverljivo. Nismo mi glupi, nego nam jedna osobina kvari ceo posao - prevrtljivost. A to u smislu da kad vidimo da je strogo - od nas nema boljih, a kad vidimo da ne raspusteno - od nas nema gorih.

Kada cemo tacno da se uredimo? :think: Tamo negde do 2020. ili malo kasnije. U svakom slucaju, mislim da necemo da ostanemo u ovom istom polozaju i moze lako da se ispostavi da ce za narod da bude mnogo bolje kada se uclanimo u neku organizaciju nego ovako da dizemo nos u nebesa glumeci da smo neki idealni neutralci.

Mislim da je timing jako los Eu je u krizi i samo Nemacka belezi neke rezultate a ostale zemlje su pocele da stede a stednja ne ide sa razvojemem..Fondovi ce postati sve manji i manji a i oni sto ce se davati dobro ce se meriti kome i za sta .. Srbija je nazalost u jako teskom polozaju deficiti u budjetu i ovisnost o ekonomskim inekcijama nas stavljaju u zavistan polozaj prema kreditorima koji imaju sve manje i manje vrednosti na koje mogu nesto da daju ..E sad kad ce ta vrpca puci pitanje je al ja bi je presekao sto pre ..Pr ili kasnije ce se morati okrenuti u stvaranju domacih vrednosti

- - - - - - - - - -

Ali im nije ni gore.

Ja se zalazem protiv i za Dansku i za Srbiju ..Mada za Dansku i ima smisla za poslodavce dobijaju jeftinu radnu snagu a imaju izvoz po celoj eu bez prepreka,,Ali ima i druga strana zbog cega sam ja protiv ....rusi domace radno trzise jeftinom radnom snagom/proizvodima i povecava nezaposlenost grdjana plus dolazi do ogromnog odliva para u Poljsku i sl,,al za Srbiju nema ama bas nikav razlog jedino da udju i time dobiju pristup fondovima pa se cesu svake godine za neku milostinju..Mislim ko ce to da placa Nemci i dokle
 
Ne znam samo na osnovu čega ti misliš da će biti bolje 2020-te ili malo posle.Pogotovo je naivno tvoje razmišljanje da će neko drugi sa strane da uređuje stvari ovde.Pa Grčka je u EU decenijama pa je to nije spasilo bankrota i haosa u kome se nalaze.
Ta teza da će neko drugi da nam lepo uredi zemlju i da samo neko sa strane to može je potpuno bezvezna.EU interesuje samo i ISKLJUČIVO monopol na tržištu zemlje koja je njena članica.SAMO i JEDINO to.
Ostalo hoće li ta zemlja da grca u problemima ili ne nikoga u Briselu ne tangira.Sad ti opet dajem primer Grčke.Jedino šta interesuje komesare i A.Merkel je kada će Grčka da vrati svoj dug.O nekakvom uspostavljanju reda u Grčkoj,promeni njihovih navika i slično nema govora.To jednostavno nikoga ne interesuje.
E sad ako ih to ne interesuje za jednu Grčku koja je članica EU godinama što bi bilo drugačije za jednu srbiju? Ajde zapitaj se.

Btw i Rumunija i Bugarska su učlanjeni u nekoj organizaciji (EU).I nešto ne vidim da im je bolje zbog toga.

Rumuni i Bugari su tampon zona, zato su u Nato i EU. Nisu oni vredniji ili pametniji od nas, a jednako su skloni korupciji.
Ipak, da nisu izabrali stranu oni ne bi bili u EU ni danas.

Grcka kriza nije ostrvo u moru... to je kriza koju je izazvala pomahnitala berza u Njujorku. To sto su neke zemlje jace a druge slabije, postoje i za to razlozi ali to nije ovde tema.
Grci su u dugovima i kreditima - ali niko ne kaze da je pocetna budalastina bila to sto su se uopste zaduzivali. I dalje niko tamo ne kaze "ko uzme kredit prebicemo ga", nego bi da drpe par stotina milijardi evra od Nemacke i da nastave po starom.

Довољно! :confused:

Увек изазива мучнину у стомаку такво размишљање људи који делују на први поглед (читање) разумно,
одмерено али исписују невероватну заблуду.

Па зар ти није јасно да КОНТРОЛИСАНИ ХАОС на бившим ЈУ просторима управо производи тај
хваљени "западни свет"? Ако ти ни то није аргумент, погледај МРАЧНУ СТАТИСТИКУ земаља(?)
које је као другоразредне и трећеразредне чланице НОВИ ВАВИЛОН (Брисел), узео под своју
контролу! Чудно је да неко у Србији верује у бриселску ПОДВАЛУ, када о наличју тог чудовишта
тако убедљиво и аргументовано говоре управо слободномислећи ауторитети и политичари из те ЕУ?

Kontrolisani haos? Slazem se, ali uzmi u obzir mesto sa kog gledas a i stranu granice.
Kontrolisani haos je rusenje berze u Njujorku, koji je zamalo uveo svet u svetski rat. Mi svi ovde na Balkanu smo trecerazredni cosak od podruma obzirom na svetska desavanja.
Kontrolisano rusenje berze 1929. je 4 godine kasnije dovelo na vlast jednog manijaka u Nemackoj.
Sva velika svetska desavanja su pod kontrolom ili barem pokusajem kontrole. Ne obavezno samo iz jednog centra ali ako nabrojis Amerikance, Ruse i Kineze (i Nemce za po Evropi) to je ceo spisak. Cak to i nije neka narocita nauka.

A zasto su neke zemlje jake a neke slabe? Ako uporedimo nas dug od 70% BDP, bugarski od mislim 30%, nemacki od 80, japanski od preko 200, americki od oko 100 i grcki od 160... Lako se vidi da visina duga nije to sto je kljucno. Na pocetku bese ekonomija, koja je posle dovoljno decenija osposobljena da izdrzi razne namete, ne primer vojsku.
I drugi faktor je bitan - Nemci rade i kad ih niko ne kontrolise - a mi hvatamo krivinu. Tu je sva razlika.
 
Mislim da je timing jako los Eu je u krizi i samo Nemacka belezi neke rezultate a ostale zemlje su pocele da stede a stednja ne ide sa razvojemem..Fondovi ce postati sve manji i manji a i oni sto ce se davati dobro ce se meriti kome i za sta .. Srbija je nazalost u jako teskom polozaju deficiti u budjetu i ovisnost o ekonomskim inekcijama nas stavljaju u zavistan polozaj prema kreditorima koji imaju sve manje i manje vrednosti na koje mogu nesto da daju ..E sad kad ce ta vrpca puci pitanje je al ja bi je presekao sto pre ..Pr ili kasnije ce se morati okrenuti u stvaranju domacih vrednosti
Pa ne mozes da se svadjas sa prvim komsijom a da se razvijas (citaj: EU prema Rusima).
Bila je moda da se sve vrti na berzi i vladalo je lazno uverenje da ce vrednost nekretnina samo da raste. Oba principa su pukla. Nemci, sa 'zastarelom' proizvodjackom ekonomijom su pokazali sta je osnova svega. Pokazuju i Kinezi... ali mi slabo slusamo.
 
Rumuni i Bugari su tampon zona, zato su u Nato i EU. Nisu oni vredniji ili pametniji od nas, a jednako su skloni korupciji.
Ipak, da nisu izabrali stranu oni ne bi bili u EU ni danas.

Grcka kriza nije ostrvo u moru... to je kriza koju je izazvala pomahnitala berza u Njujorku. To sto su neke zemlje jace a druge slabije, postoje i za to razlozi ali to nije ovde tema.
Grci su u dugovima i kreditima - ali niko ne kaze da je pocetna budalastina bila to sto su se uopste zaduzivali. I dalje niko tamo ne kaze "ko uzme kredit prebicemo ga", nego bi da drpe par stotina milijardi evra od Nemacke i da nastave po starom.



Kontrolisani haos? Slazem se, ali uzmi u obzir mesto sa kog gledas a i stranu granice.
Kontrolisani haos je rusenje berze u Njujorku, koji je zamalo uveo svet u svetski rat. Mi svi ovde na Balkanu smo trecerazredni cosak od podruma obzirom na svetska desavanja.
Kontrolisano rusenje berze 1929. je 4 godine kasnije dovelo na vlast jednog manijaka u Nemackoj.
Sva velika svetska desavanja su pod kontrolom ili barem pokusajem kontrole. Ne obavezno samo iz jednog centra ali ako nabrojis Amerikance, Ruse i Kineze (i Nemce za po Evropi) to je ceo spisak. Cak to i nije neka narocita nauka.

A zasto su neke zemlje jake a neke slabe? Ako uporedimo nas dug od 70% BDP, bugarski od mislim 30%, nemacki od 80, japanski od preko 200, americki od oko 100 i grcki od 160... Lako se vidi da visina duga nije to sto je kljucno. Na pocetku bese ekonomija, koja je posle dovoljno decenija osposobljena da izdrzi razne namete, ne primer vojsku.
I drugi faktor je bitan - Nemci rade i kad ih niko ne kontrolise - a mi hvatamo krivinu. Tu je sva razlika.

Problem je tvoja postavka da će sve jednog lepog dana u srbiji da reše stranci.Iz EU naravno.A ja sam ti samo objasnio da strance boli uvo (i još ponešto) za to kako će se urediti srbija.Njima je važno samo to da je srpsko tržište,zemlja,ekonomija u njihovim rukama.A koliko će srba pomreti od gladi,ostati bez posla,bez zemlje......to ih ne interesuje.Zbog toga sam ti dao primer Grčke,gde se sve ovo što sam ti ja rekao vidi najjasnije.

A da se od članstva u EU može imati ogromna šteta najbolji dokaz je južni tok.Ko zna bez koliko je milijardi ostala Bugarska zato što je morala da prekine radove na južnom toku.
Prema tome slažem se ja da je Grčka preterala sa uzimanjem kredita.Samo EU teško da kome ostavlja izbor.Kada neko kao mala zemlja uđe u EU on u samoj trgovinskoj razmeni sa najačim zemljama u EU gubi desetine milijardi eura pa mu je i jedina opcija zaduživanje.To je usud svih malih zemalja koje slepo jure ka EU.
Pa nije EU napravljena da bi se uredila srbija,Grčka,Rumunija...ili neka istočnoevropska zemlja te veličine.
Već isključivo da bi Nemačka uzimala pare iz cele evrope.I to sada svi već javno govore,čak i Francuska i Britanija.
E zato je tvoja percepcija da će nam neko i z EU srediti stanje u državi POGREŠNA.
 
Pa ne mozes da se svadjas sa prvim komsijom a da se razvijas (citaj: EU prema Rusima).
Bila je moda da se sve vrti na berzi i vladalo je lazno uverenje da ce vrednost nekretnina samo da raste. Oba principa su pukla. Nemci, sa 'zastarelom' proizvodjackom ekonomijom su pokazali sta je osnova svega. Pokazuju i Kinezi... ali mi slabo slusamo.
Nit slusamo nit zapazamo,,,Problem u Eu je slican kao i kod nas samo nije toliko velik i jos uvek se moze ...Slabo ko sta proizvodi osim Azije ...Vecina kapitalista je poletela za Aziju da od novca pravi novac..Dok je Nemacka bila dovoljno mudra i zadrzala velikim delom proizvodnju u svojoj zemlji ..Jednostavno je doslo vreme za naplatu.Bez domace proizvodnje nema razvoja..Rusija i arapi su jako dobra trzista za nas(za sve),Zemlje koje izvoze sirovine a sve drugo uvoze..Ogromne zalihe novca trziste u ekspanziji ... mogu nam razviti 101 privrednu granu uciniti nas konkurentnijima pa se mozemo sirit gde god ocemo ..Gde moze bolje za jednu zemlju tipa Srbija,,,, Mi rusko trziste imamo dao nam ga Putin na poklon ....Ja ne znam sta je mogao vise da nam da neki predsednik,,,jedino da je slao vagone sa parama svakog meseca,,, ,,, Ocigledno da neko koci neko nam ne da....Tako i da udjemo u tu Eu stvari se nece promeniti mi idalje necemo imati proizvodnju imacemo samo trziste na koje ne mozemo nista plasirati jer smo preskupi a misliti da ce neko doci i razviti nas niti mi imamo trziste od inresesa niti ih briga
 
Poslednja izmena:
Mislim da cemo da budemo na putu uspeha kad udjemo u EU.
Ne zato sto je to neka idealna organizacija nego zato sto ce nas time naterati da sve radimo jasno, javno i proverljivo. Nismo mi glupi, nego nam jedna osobina kvari ceo posao - prevrtljivost. A to u smislu da kad vidimo da je strogo - od nas nema boljih, a kad vidimo da ne raspusteno - od nas nema gorih.

Kada cemo tacno da se uredimo? :think: Tamo negde do 2020. ili malo kasnije. U svakom slucaju, mislim da necemo da ostanemo u ovom istom polozaju i moze lako da se ispostavi da ce za narod da bude mnogo bolje kada se uclanimo u neku organizaciju nego ovako da dizemo nos u nebesa glumeci da smo neki idealni neutralci.

Осврни се ...ПО И ОКО СРБИЈЕ...:ceka:

Јел видиш ...НАПРЕДАК И БЛАГОСТАЉЕ ...које је сваким даном ...СВЕ ВЕЋЕ И ВИДЉИВИЈЕ... :aha2:
 
Mi rusko trziste imamo dao nam ga Putin na poklon ...

Nista to nama ne vredi, pa i da nam Kinezi prave polufabrikate... Koje bi mi trebali da plasiramo u Rusiju. Jednostavno, mi nismo ni za kakav ozbiljan posao. Jedino da tri nacrtane ovce ucuvamo. To mozda da. I to ako? :whistling:

Ja ne znam sta je mogao vise da nam da neki predsednik,,,jedino da je slao vagone sa parama svakog meseca,,,

E to, to,,, Tooooooo... Batice Srbine, to jedino pali, a mi da im (Rusima i EU) solimo pamet odavde do Vecnosti! :kez:

,,, Ocigledno da neko koci neko nam ne da....

Ne da. Nas NErad, NEred i NEdisciplina. :smeker:

_niemand_
 
Problem je tvoja postavka da će sve jednog lepog dana u srbiji da reše stranci.Iz EU naravno.A ja sam ti samo objasnio da strance boli uvo (i još ponešto) za to kako će se urediti srbija.Njima je važno samo to da je srpsko tržište,zemlja,ekonomija u njihovim rukama.A koliko će srba pomreti od gladi,ostati bez posla,bez zemlje......to ih ne interesuje.Zbog toga sam ti dao primer Grčke,gde se sve ovo što sam ti ja rekao vidi najjasnije.

A da se od članstva u EU može imati ogromna šteta najbolji dokaz je južni tok.Ko zna bez koliko je milijardi ostala Bugarska zato što je morala da prekine radove na južnom toku.
Prema tome slažem se ja da je Grčka preterala sa uzimanjem kredita.Samo EU teško da kome ostavlja izbor.Kada neko kao mala zemlja uđe u EU on u samoj trgovinskoj razmeni sa najačim zemljama u EU gubi desetine milijardi eura pa mu je i jedina opcija zaduživanje.To je usud svih malih zemalja koje slepo jure ka EU.
Pa nije EU napravljena da bi se uredila srbija,Grčka,Rumunija...ili neka istočnoevropska zemlja te veličine.
Već isključivo da bi Nemačka uzimala pare iz cele evrope.I to sada svi već javno govore,čak i Francuska i Britanija.
E zato je tvoja percepcija da će nam neko i z EU srediti stanje u državi POGREŠNA.

Nece nista stranci da urade - nego ce da nas disciplinuju da uradimo mi.
Znam da nece stranci da nam naprave industriju. Sasvim se slazem da njima trebamo kao trziste (za polovne golfove). Ipak, oni zele da mi budemo sposobni da stalno kupujemo, pa mogu da nas puste da se malo i razvijemo, da bismo vise kupovali.
Za hranu... to je vec samo na nama. Hocemo da kupujemo hranu u pola cene - e pa... u pola cene je samo gmo hrana.
Grci... ako hoce da imaju samo turizam, to mora da ima i svoje posledice. Da li su svesni toga? Da li smo mi svesni da vise brinemo oko fejsbuka i tvitera nego oko fabrika? Hoce li nas veliki vodja (ili bilo ko drugi) da se tako strastveno bavi oko otvaranja tabrike u Vranjskoj banji - umesto histerije oko fatamorgane na vodi, koja ce da bude izgradjena i posle toga nece nikada da proizvede niti jedan sraf. Da li to resavamo? Ne. Lakse je reklamirati svoj ego - siljak od 220 metara (mogao bi on da bude i samo 100, nego je to 20 vise od pilona... mora vodja da bude veci od Djilasa :roll: ).

Bugari ostaju kao mesto cvorista gasovoda, ovog ili onog. Taj neki, kako se vec zvase, sto Amerikanci guraju tamo od Azerbejdzana pa preko Turske ide do Bugarske (mada ima samo 1/4 kapaciteta). Bugari i Rumuni su podobijali lepe pare od pristupnih fondova (i ocerupali ih u korupciji, ali to je vec neko drugo pitanje).
Jel ti promakla vest da se Amerika oglasila "da ne treba na Grcku da se vrsi pritisak". Jel to cinjenica da Amerika podrzava radikalnu levicu ili zabada noz u ledja Evropi?

Koja Britanija? Americki salter unutar EU? Odbijam da komentarisem.
Francuzi? Jedina zemlja koja ima nuklearni nosac aviona osim SAD (mada samo jedan), koja je u skorije vreme ponovo potpuno usla u Nato i koja prati Ameriku...
Ispada da je najnezavisnija zemlja Evrope - Nemacka. Postoji sukob nemacke volje da imaju Evropu za sebe - ali ovaj put 'napadaju' golfovima.
Da rezimiram: Amerika ce unistiti sve sto ne moze da ima i/ili kontrolise. Da bi to ostvarili izazvace nered, haos, ratove... bilo sta... Bice njihovo ili nece postojati. Na nama je da se odupremo (mi = Evropljani... a mi ovde u Srbiji, mi smo premali za bilo sta).
Koliko rat u Ukrajini ugrozava Ameriku? Nula, nista. Koliko ugrozava Evropu? Unistava je, razjedinjuje i onesposobljava da ucini bilo sta dobro sebe radi.

Ko nama radi o glavi? Amerika, Nemacka, Rusija, Kina?
 

Back
Top