Pitanje u vezi crnogorskog državljanstva

Poruka
1
Pozdrav svima!

Interesuje me, kako ja mogu (kao sada punoljetna osoba) da najlakse dodjem do CG pasosa/drzavljanstva?
Koji mi trebaju sve papiri i sta sve moram da uradim, da se "prebacim" u CG i da fino mogu uzivati u prirodi? :P
Inace zivim trenutno u BiH i (ako sta moze pomoci ova informacija) jedan roditelj mi vec ima CG pasos, ali ne zivi u CG.
Ako bi neko mogao u kratkim crtama navesti, sta sve trebam uraditi, ili ako se negdje mogu naci informacije o tom cijelom postupku, bio bih Vam veoma zahvalan!
 
Novom clanu korisniku foruma KRSTARICA .
Evo ja cu da ti pokusam pomoci obavjestenjem koje sam ja koristila za dobijanje Crnogorskog drzavljanstva .Treba ti da prikupis sljedecu papirologiju .

1 - izvod iz maticne knjige rodjenih .
2 - Uvjerenje o drzavljanstvu .
3 - Dokaz da si u braku sa Crnogorskim drzavljaninom (ako jesi ) najmanje 3 godine - izvod iz maticne knjige vjencanih .
4 - Dokaz da si u Crnoj Gori bez prekida najmanje 5 godina
5 - Dokaz da u Crnoj Gori imas obezbijedjen smjestaj .
6 - Dokaz da u Crnoj Gori imas stan i izvor prihoda u iznosu koja ti omogucava materijalnu mogucnost.
- potvrda o radnom odnosu , visina plate , penzija PIO potvrda (ako si penzioner).
7 - Dokaz da u Crnoj Gori i drugoj drzavi (iz koje dolazis ) nisi osudjivan .
- da te niko pravosnazno ne juri nedaj boze krivicno .
8 - treba ti kopija identifikacione isprave(licna karta , pasos)

Ovo sam ja sve predala i cekala godinu dana .Sad sam drzavljanin Crne Gore i zvanicno .
Zelim ti da i ti ostvaris svoju zelju , zelim da se u Crnoj Gori osjecas udobno lijepo kao njen drzavljanin .
 
samo ne zaboravi ovo boravak od neprekidno 5 godina ces tesko ostvariti jer ti boravak svake godine prekidaju na 3 dana tako da nemas neprekidno 5 godina caka ali im pali i jos nesto od 01 04 novi zakon o strancima,sve mozes naci na sajtu mup-a cg
 
Poslednja izmena:

Back
Top