Сликар вратио "Златни беочуг" кад је чуо да је ове године добитник Жељко Митровић !!!

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
ВРАТИО “ЗЛАТНИ БЕОЧУГ”: Сликар вратио награду, јер је овогодишњи добитник и Жељко Митровић!

10.април 2015.
АКАДЕМСКИ сликар Вељко Михајловић одлучио је да врати признање “Златни беочуг”, које је добио 1999. Разлог за овај Михајловићев протестни чин је што се међу актуелним лауреатима “Беочуга” нашао и Жељко Митровић, власник Пинка.

kul-veljko-mihajlovic_620x0.jpg
– С великом неверицом сам примио вест да је један од овогодишњих добитника “највишег годишњег признања за трајни допринос култури града Београда” највећи промотер некултуре и кича, такозвани менаџер “електронских медија” – стоји у Михајловићевом писму председнику и генералном секретару КПЗ Београда и жирију.

У жирију за доделу “Златног беочуга” ове године били су
-Зоран Аврамовић, председник,
-Живорад Ајдачић,
-Момчило Антоновић,
-Мирољуб Аранђеловић Расински,
-Драган Бабић,
-Бранислав Баћовић,
-Вера Влајић,
-Срба Игњатовић,
-Јадранка Јовановић,
-Рашко Јовановић,
-Мирослав Могоровић,
-Драган Мраовић,
-Миливоје Павловић,
-Братислав Петковић,
-Татјана Петернек Алексић,
-Бранка Пујић и
-Радован Трнавац Мића.


***​
20150330-zlatni-beocug.jpg
ДОБИТНИЦИ НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“ 2015.

ЖИРИ Културно-просветне заједнице Београда за доделу признања „Златни беочуг“, донео је одлуку да „Изванредни златни беочуг“ за животно дело добију историчар антике мр Бојана Борић Брешковић, социолог културе др Милош Немањић и глумац и редитељ Љубиша Самарџић.
„Изванредни златни беочуг“ добили су и Београдска пословна школа, Дечји културни центар Београда, Књижевне новине.
„Златни беочуг“ добили су културни посленик Драгослав Агатоновић, сликар и иконописац Миодраг Д. Јелић, кантаутор Жељко Јоксимовић, проф. физикалне медицине др Милица Лазовић, сценограф Борис Максимовић, Међународни славистички центар.

„Златни беочуг“ добили су и афористичар, књижевник и новинар Драгутин Минић Карло, менаџер електронских медија Жељко Митровић, издавач и ликовни уметник Мирко Мркић Острошки, диригент Милован Панчић, кантаутор Леонтина Пат, глумац и педагог Драган Петровић Пеле.

Међу добитницима су и театролог, новинар Ненад Ј. Ристић, композитор Зоран Симјановић, песник Слободан Станишић и публициста Станко Стојиљковић.
Извршни одбор КПЗ доделио је Посебно признање – Повељу, компанији МИТЕЦО Кнежевац д.о.о за изузетан допринос екологији и култури, „Филипу Вишњићу“ за допринос издаваштву и Љубинку Јелићу за изузетан допринос култури Београда. Добитник „Годишње награде“ је мр Зоран Поповић, декан ФДУ.

10. 05. 2015.

**************************
У праву је човек - па ако "Златни беочуг" треба да добије један Жељко Митровић - онда *ебеш и "Златни беочуг" - то онда не треба било ком уметнику...

Интересантан ми је и састав Комисије за доделу ове награде..... осим престарелог и оронулог познатог београдског педера Рашка Јовановића - ту је и бивши министар културе Браца Петковић...:lol: - а има и један са презименом Баћовић - што више него јасно показује да ову награду додељује СНС својим људима па тако је и добио Ж.Митровић

RaskoJovanovic.jpg

Рашко Јовановић


Браца Петковић
 
Poslednja izmena:
ВРАТИО “ЗЛАТНИ БЕОЧУГ”: Сликар вратио награду, јер је овогодишњи добитник и Жељко Митровић!

10.април 2015.
АКАДЕМСКИ сликар Вељко Михајловић одлучио је да врати признање “Златни беочуг”, које је добио 1999. Разлог за овај Михајловићев протестни чин је што се међу актуелним лауреатима “Беочуга” нашао и Жељко Митровић, власник Пинка.

kul-veljko-mihajlovic_620x0.jpg
– С великом неверицом сам примио вест да је један од овогодишњих добитника “највишег годишњег признања за трајни допринос култури града Београда” највећи промотер некултуре и кича, такозвани менаџер “електронских медија” – стоји у Михајловићевом писму председнику и генералном секретару КПЗ Београда и жирију.

У жирију за доделу “Златног беочуга” ове године били су
-Зоран Аврамовић, председник,
-Живорад Ајдачић,
-Момчило Антоновић,
-Мирољуб Аранђеловић Расински,
-Драган Бабић,
-Бранислав Баћовић,
-Вера Влајић,
-Срба Игњатовић,
-Јадранка Јовановић,
-Рашко Јовановић,
-Мирослав Могоровић,
-Драган Мраовић,
-Миливоје Павловић,
-Братислав Петковић,
-Татјана Петернек Алексић,
-Бранка Пујић и
-Радован Трнавац Мића.


***​
20150330-zlatni-beocug.jpg
ДОБИТНИЦИ НАГРАДЕ „ЗЛАТНИ БЕОЧУГ“ 2015.

ЖИРИ Културно-просветне заједнице Београда за доделу признања „Златни беочуг“, донео је одлуку да „Изванредни златни беочуг“ за животно дело добију историчар антике мр Бојана Борић Брешковић, социолог културе др Милош Немањић и глумац и редитељ Љубиша Самарџић.
„Изванредни златни беочуг“ добили су и Београдска пословна школа, Дечји културни центар Београда, Књижевне новине.
„Златни беочуг“ добили су културни посленик Драгослав Агатоновић, сликар и иконописац Миодраг Д. Јелић, кантаутор Жељко Јоксимовић, проф. физикалне медицине др Милица Лазовић, сценограф Борис Максимовић, Међународни славистички центар.

„Златни беочуг“ добили су и афористичар, књижевник и новинар Драгутин Минић Карло, менаџер електронских медија Жељко Митровић, издавач и ликовни уметник Мирко Мркић Острошки, диригент Милован Панчић, кантаутор Леонтина Пат, глумац и педагог Драган Петровић Пеле.

Међу добитницима су и театролог, новинар Ненад Ј. Ристић, композитор Зоран Симјановић, песник Слободан Станишић и публициста Станко Стојиљковић.
Извршни одбор КПЗ доделио је Посебно признање – Повељу, компанији МИТЕЦО Кнежевац д.о.о за изузетан допринос екологији и култури, „Филипу Вишњићу“ за допринос издаваштву и Љубинку Јелићу за изузетан допринос култури Београда. Добитник „Годишње награде“ је мр Зоран Поповић, декан ФДУ.

10. 05. 2015.

**************************
У праву је човек - па ако "Златни беочуг" треба да добије један Жељко Митровић - онда *ебеш и "Златни беочуг" - то онда не треба било ком уметнику...

Интересантан ми је и састав Комисије за доделу ове награде..... осим престарелог и оронулог познатог београдског педера Рашка Јовановића - ту је и бивши министар културе Браца Петковић...:lol: - а има и један са презименом Баћовић - што више него јасно показује да ову награду додељује СНС својим људима па тако је и добио Ж.Митровић

RaskoJovanovic.jpg

Рашко Јовановић


Браца Петковић
Сродан текст:

"Сенка пала на "Беочуг" :

НЕОЧЕКИВАНУ лавину коментара, међу којима су далеко најбројније похвале и подршка, изазвала је одлука сликара и графичара Вељка Михајловића да врати "Златни беочуг" зато што је исту награду ове године добио и Жељко Митровић, власник "Пинка". Угледно признање коме је име дао Васко Попа, ликовно га осмислио Радомир Стевић Рас, а испред КПЗ Београд покренуо Јевта Јевтовић, отишло је, по његовом мишљењу, у руке "највећем промотеру некултуре и кича, такозваном менаџеру електронских медија".

"Златни беочуг" се додељује од давне 1970. а намењен је "уметницима, ствараоцима, научницима, ансамблима, организацијама и установама за трајни допринос култури Београда", односно онима "који омогућавају успешнији духовни живот града и негују духовне вредности". "Беочугом" су овенчани сви наши значајни ствараоци и културни прегаоци у последње четири и по деценије. Иако на том дугом списку има и имена које неће упамтити историја наше културе, никада до јуче на ово признање није бачена оваква сенка.

Од 181 кандидата, жири је издвојио 22 појединца и институције којима ће на свечаности у Народном позоришту признање бити уручено 14. априла. У јавности је, ипак, остала недоумица, како се међу одабранима нашао и Жељко Митровић, као "менаџер електронских медија".

ГЛАСАЊЕ ДИЗАЊЕМ РУКЕ
У жирију, који је гласао дизањем руке, били су Зоран Аврамовић, председник, Живорад Ајдачић, Момчило Антоновић, Мирољуб Аранђеловић Расински, Драган Бабић, Бранислав Баћовић, Вера Влајић, Срба Игњатовић, Јадранка Јовановић, Рашко Јовановић, Мирослав Могоровић, Драган Мраовић, Миливоје Павловић, Братислав Петковић, Татјана Петернек Алексић (која нам је рекла да је била на путу у време одлучивања), Бранка Пујић и Радован Трнавац Мића. Већина њих, са којима смо јуче покушали да ступимо у контакт, није се јављала на телефон. За разговор није био расположен ни Милован Витезовић, председник КПЗ Београд.

- Разлог анимозитета графичара Михајловића требало би потражити у њему самом - каже за "Новости" Живорад Ајдачић, члан жирија и генерални секретар КПЗ Београд и КПЗ Србије. - Његов потез је скандалозан и може у јавности да створи потпуно погрешну слику о додели награде. Наиме, постоји 18 категорија за "Златни беочуг", међу којима је и она за менаџере у култури, просвети и медијима. У тој категорији су и претходних година додељиване награде, које нико није оспоравао. Жељко Митровић се истиче као изузетно способан менаџер, а на његовој телевизији, уз друге садржаје има и културних. Не улазим у то колико на "Пинку" има и шунда и кича, јер је та појава присутна у нашем читавом културном и медијском простору. Ми смо, иначе, раније, једном одбили да наградимо "Пинк" као медијску кућу, а сада је признање Митровић добио за лични допринос. Њега је, поред "Пинка", за "Беочуг" предложило неколико институција и појединаца.

Према речима још једног од чланова жирија, писца и преводиоца Драгана Мраовића, Жељко Митровић се по "промоцији кича и шунда" не разликује од свих осталих актера на нашој јавној и културној сцени.

- Награду је добио за оно у чему је успешан, а то је вођење једног електронског медија и то му нико не може оспорити - тврди Мраовић. - Ако желите да нађете флеку, можете је наћи у свачијој биографији. Можда жири није направио најбољу процену, али није ни сада, као и никада пре, радио по политичком кључу. Није у реду да Вељко Михајловић на овај начин дезавуише одлуке жирија па чак и да је жири погрешио, јер овако доводи у питање око хиљаду досадашњих добитника.

Расправа о кандидатима, како смо незванично сазнали, није прошла без супротстављених мишљења. Велику резерву према предлогу да Митровић добије награду изразили су сликар Момчило Антоновић, редитељ Братислав Петковић (бивши министар културе) и оперска дива Јадранка Јовановић.

- Најупорнији у инсистирању да се "Беочуг" додели Митровићу био је Живорад Ајдачић који је жири засипао аргументацијом, а у једном тренутку чак рекао и да ће поднети оставку, ако се предлог не уважи - каже за "Новости" Момчило Антоновић. - Један од његових кључних ставова био је и тај што је Митровић својим донацијама умногоме помогао опстанку КПЗ Београда.

http://www.novosti.rs/вести/култура.487.html:542923-Сенка-пала-на-Беочуг
 
Zabole Željka Mitrovića za zlatni beočug- verovatno čovek nije ni čuo za to kao ni 99% građanstva srbije , kao ni ja što nisam nikad čuo za to a još manje sam čuo za akademskoga slikara Veljka Mihajlović-a , ko je taj uopšte?
Mora da je neki hebivetar što celoga života nije digao ništa teže od četkice ali zato zna da pljuje po svemu što mu nije po volji.
Pa neka vrati Zlatni beočug zabole me i za njega i za željka mitrovića. , neznam koji je veći pajser.
 
Solidarisem se sa Veljkom..jer ako je neko u ovoj zemlji promoter sunda i neukusa,koji nam gura pod nos..onda je to Zeljko Mitrovic.
Znaci sada se Beocug dodeljuje i za nakaradno medijsko delovanje.Treba da ga dobije i sva zuta stampa,jer je doprinos kulturi istovetan
Mitrovicevom.Svi autori rijalitija i sve pevaljke i silikonske starlete naseg neba,treba da dobiju Zlatni Beocug
 
Zabole Željka Mitrovića za zlatni beočug- verovatno čovek nije ni čuo za to kao ni 99% građanstva srbije , kao ni ja što nisam nikad čuo za to a još manje sam čuo za akademskoga slikara Veljka Mihajlović-a , ko je taj uopšte?
Mora da je neki hebivetar što celoga života nije digao ništa teže od četkice ali zato zna da pljuje po svemu što mu nije po volji.
Pa neka vrati Zlatni beočug zabole me i za njega i za željka mitrovića. , neznam koji je veći pajser.

Za to sto je covek slikar, a ti yebac krava, ovaca i koza, sluzavo smrdljivo gov.no, crv, gnjida, pacov, nije on kriv.

Priroda je tako uredila.
 
Какав беочуг какве будалаштине? Људи, мора да се РАДИ, да привучемо стране инвестиције, да се ообрачунамо са корубцијом и криминалом.

Пустите беочуге уи глупости.
 
Zabole Željka Mitrovića za zlatni beočug- verovatno čovek nije ni čuo za to kao ni 99% građanstva srbije , kao ni ja što nisam nikad čuo za to a još manje sam čuo za akademskoga slikara Veljka Mihajlović-a , ko je taj uopšte?
Mora da je neki hebivetar što celoga života nije digao ništa teže od četkice ali zato zna da pljuje po svemu što mu nije po volji.
Pa neka vrati Zlatni beočug zabole me i za njega i za željka mitrovića. , neznam koji je veći pajser.

Reče čovek koji je stranački bot,koga su žutare izbacile iz državnog poslapa je agitovao za SNS ne bi lio se vratio na isti.Seoski SNS odbornik Zoltan...strašno...
 
Ти уметници боље да узму нешт конкретноо да РАДЕ уместо што кењају унаоколо.

Већа је вајда од просечног молера него од свих Србских живих сликара заједно.

Ко су они да нападају једног Жељка Митровића који се доказо у свом послу?! Тај Жељко Митровић нам је помого да пребродимо најтеже године рата и санкцција, кад се само сетим ББ шоу кад је бијо, тад је Отечество било у доста незавидномм положају ал уз помоћ ПИНК хумора некако се преживело.

И онда доживимо да неке шуше и мазала нападају највећег међу нама као што је Митровићу Жељко. О темпора, о морес!!
 
- Најупорнији у инсистирању да се "Беочуг" додели Митровићу био је Живорад Ајдачић који је жири засипао аргументацијом, а у једном тренутку чак рекао и да ће поднети оставку, ако се предлог не уважи - каже за "Новости" Момчило Антоновић. - Један од његових кључних ставова био је и тај што је Митровић својим донацијама умногоме помогао опстанку КПЗ Београда.

РУКА РУКУ МИЈЕ....:per:.... :aha2:
 
Solidarisem se sa Veljkom..jer ako je neko u ovoj zemlji promoter sunda i neukusa,koji nam gura pod nos..onda je to Zeljko Mitrovic.
Znaci sada se Beocug dodeljuje i za nakaradno medijsko delovanje.Treba da ga dobije i sva zuta stampa,jer je doprinos kulturi istovetan
Mitrovicevom.Svi autori rijalitija i sve pevaljke i silikonske starlete naseg neba,treba da dobiju Zlatni Beocug

Али тај Митровић ПРОМОВИШЕ СНС НА СВИМ СВОЈИМ КАНАЛИМА - више и не знам колико их има.....

цитат:

Расправа о кандидатима, како смо незванично сазнали, није прошла без супротстављених мишљења. Велику резерву према предлогу да Митровић добије награду изразили су сликар Момчило Антоновић, редитељ Братислав Петковић (бивши министар културе) и оперска дива Јадранка Јовановић.


- Најупорнији у инсистирању да се "Беочуг" додели Митровићу био је Живорад Ајдачић који је жири засипао аргументацијом, а у једном тренутку чак рекао и да ће поднети оставку, ако се предлог не уважи - каже за "Новости" Момчило Антоновић. - Један од његових кључних ставова био је и тај што је Митровић својим донацијама умногоме помогао опстанку КПЗ Београда
****************
Значи, цалнеш лову у фазону "помоћи" и постанеш добитник "Златног беочуга"..... срамота. Међу бројним тв станицама НЕ ПОСТОЈИ ВЕЋИ РАСАДНИК НЕКУЛТУРЕ, ПРОСТАКЛУКА, КИЧА И ШУНДА ОД ТВ ПИНК.....
Иначе, Ж.Митровић
Рођен је 31. маја 1967, у Београду. Основну и средњу школу је завршио у Земуну, а студирао је на Правном факултету Универзитета у Београду(што не значи да је и дипломирао). Током осамдесетих био је басиста рок групе Октобар 1864.[SUP][1][/SUP] Године 1988. основао је музички студио, а касније и телевизијску станицу РТВ Пинк. Током деведесетих је купио Радио Пингвин. На изборима 2000. био је кандидат за посланика на листи СПС-ЈУЛ.

Ожењен је и има четворо деце.[SUP][1][/SUP]

..
 
цитат:

* Какав је ваш кратки резиме културе у Србији данас… Прети ли нам нестајање или ће можда бити боље, по овом новом предлогу Закона о култури?



Драган Мраовић: Стање у нашој култури је катастрофално, то сви знамо. Материјално, естетски и вредносно. Тренутни министар културе Иван Тасовац је егзекутор свега што је национално у нашој култури. Он заговара неку имагинарну културу у којој би се наше оригиналне творевине претопиле у хамбургер. У свом предлогу Закона о култури, избрисао је све што има предзнак националног. Нема више институција од националног значаја, нема више националних признања (гле, у спорту их има, те значи да није проблем у тој институцији, већ у министру), баш као да му је амбасадор Мајкл Кирби диктирао текст закона ради промене наше свести. И сам наслов који је приложио „Закон о јавном интересу у култури“ је потпуно погрешан, јер је култура увек шира од јавног интереса, али зај наслов скрива у себи и замку (на страну што нас враћа у деведесете године, јер тако се звао и Милошевићев закон о култури: тако дефинисан закон значи да ће култура бити само оно што владајућа клика прогласи активношћу од јавног интереса. Ако уметник створи нешто што не занима владајућу касту или недај боже иритира је, онда то неће бити јавни интерес, па можете бити Пикасо или Андрић, али вас свеједно неће бити.

У нацрт овог акта о култури, Тасовац је унео као дефиницију културе „циркус, уличну уметност и перформанс“! То је изругивање националној култури, схваћеној као делу европске и светске културе. Поред тога он врши притисак да се наша култура уједначи са светском, не да се прожима, већ баш хамбургеризује. А су чим да ми изађемо пред Милоша? Са кантри музиком, блузом или роком? Не умемо ми то боље од оних чија је то национална култура. Ми се можемо представити искључиво високим делима на фону национале инспирације и тиме бити различити и занимљиви свету.
Иначе, Тасовац обмањује јавност у својим наступима у медијима о чему сам документовано писао. Али, невероватна је његова дрскост да и када су му предочени материјални докази да лаже на штету уметника, он и даље наставља да – лаже!
Непотизам му је омиљена културна делатност па је тако, како Танјуг јавља, доделио свом рођеном брату милион и по евра за неку дигитализацију, а слупао пола милиона евра – годишњи буџет за плате у Народном позоришту, да иде са Филхармонијом у САД да их слушају полупразне сале са слушаоцима углавном нашег порекла. Оба случаја су чист сукоб интереса и у ЕУ, којој Тасовац хрли, он не само да не би био више министар, него би морао да што шта објасни и неким другим органима.
Ипак, можда би министар Сатовац – не Тасовац, јер му одбројавају они електронски сатови које је поставио на Тргу Републике, баш као када се одбројава активирање експлозивне направе, могао да буде користан и у нашем друштву. Наиме, питали су ме неки сељаци да ли га познајем, јер би волели да га контактирају и понуде му да буде њихово страшило на њивама. Кажу, нема више те вране која би им слетела у жито да је он тамо. Пошто је наш министар (не)културе човек егзибиције и перформанса, можда би ту имао успеха, када га већ нема на уметничком и професионалном плану. Ах, да, поздравио га је амбасадор Мајкл Кирби на оној цедуљици!
 
Пар пута сам на овом форуму покушао да осветлим лик и дело друга Жељка, али имам обожаваоца мода који иде и уредно брише све што напишем. По мени је он већи зликовац и од Павелића и од Тита и од жуте банде. Тај болесник нас трује скоро четврт века, уништио је генерације младих људи промовишући проституцију и примитивизам. Олош какав се ретко среће.
 
Пар пута сам на овом форуму покушао да осветлим лик и дело друга Жељка, али имам обожаваоца мода који иде и уредно брише све што напишем. По мени је он већи зликовац и од Павелића и од Тита и од жуте банде. Тај болесник нас трује скоро четврт века, уништио је генерације младих људи промовишући проституцију и примитивизам. Олош какав се ретко среће.

Он је од разних опајдара из кафана са аутопута направио "звезде", а данас ("Парови") најниже и најпримитивније људске особине промовише преко екрана...
 

Back
Top