Ravnopravnost

Mali čičak

Stara legenda
Poruka
77.664
Inspirisana uzasnim gestom na "Sta kuvamo danas" gde momak od 24 godine devojci od 19 poklanja hellou kiti kolace za rodjendan, dodjoh do teme.

Kako vidite danasnju ravnopravnost polova?
Da li zene moraju da budu mace a muskarci kuce?

Kako ste odgajani?
Da li ste nosile roze suknjice i brdo snalica ili ste bile u sivim trenerkama kroz odrastanje?
Da li je to ostavilo uticaja na vas i vase stavove o ravnopravnosti polova?
 
Inspirisana uzasnim gestom na "Sta kuvamo danas" gde momak od 24 godine devojci od 19 poklanja hellou kiti kolace za rodjendan, dodjoh do teme.

Kako vidite danasnju ravnopravnost polova?
Da li zene moraju da budu mace a muskarci kuce?

Kako ste odgajani?
Da li ste nosile roze suknjice i brdo snalica ili ste bile u sivim trenerkama kroz odrastanje?
Da li je to ostavilo uticaja na vas i vase stavove o ravnopravnosti polova?

Aj me leba ti prosvetli sta je tu uzasno???
 
Jezim se na sljokice, hellou kity, drecavo rozu, snalice, bizuteriju itd...
Odrasla sam sa bratom, 4 godine starijim. I jos 3 brata od ujaka s kojima sam provodila svaki vikend i raspust.
Mama mi skoro nikad nije kupovala roze stvari, snalice, barbike, lutke... bilo je i toga, nije da nije ali vrlo minimalno...
Jedna barbika, celavko lutka, i ako ja trazim snalice gumice itd...
Od malih nogu sam u skolu nosila bratove dukseve, patike su mi bile najudobnije.
Torba ljubicasto plava, od 1-4, crveno crna od 5-8. Vezana kosa u rep.
U srednjoj sam kao i vecina pocela da nosim "zenske" farke, majicice, itd... ali mi uvek omiljena boja bila i ostala svetlo plava.
Nikad roza nikad crvena. Nikad te zenske boje i zenske stvari me nisu zanimale.
Sa 19 sam imala ozbiljnu vezu, upisala fax i zivela sa momkom. Da mi je doneo hellou kity za rodjendan, verovatno me nikad ne bi video u zivotu.

Ne razumem tu infatilnost i vracanje u detinjstvo.
Roze peronice i gumice za brisanje. Sljastece olovke i flomastere.
Devojcice koje vidim sa hellou kity sljokicastim torbama i 5 snalica na kosi,
roze helanke i drececa majica...
Sve vristi "Ja sam Zensko!"
Meni to pomalo spuki.
Zasto roditelji to forsiraju? Ili jos bolje pitanje zasto deca to hoce da nose?
Kao roditelj se samo nadam da moja cerka meni nece traziti sljokice i hellou kity i ostali kic jer ne znam sta cu raditi.

Cemu toliko naglasavanje te podele ako zivimo u 21.veku i ravnopravnost polova je nesto normalno?
Cemu spustanje devojke od 19 godina na nivo devojcice?

Moguce da je moj rani razvoj u drustvu decaka uticao na mene. Ne znam. Imala sam ja i dosta drugarica. Ali nikad nisam zelela da se sminkam i lakiram nokte. Bar ne toliko koliko su one zelele. Sve mi je to bila farba i gubljenje vremena.
Na kraju, to nikako nije uticalo na moju licnost, unutrasnju, jer sam.oduvek bila i ostala njanjavo zensko.
A prva asocijacija ljudi koji me znaju je Zenstvenost.
Takva sam.

Ajte sad vi...
 
Inspirisana uzasnim gestom na "Sta kuvamo danas" gde momak od 24 godine devojci od 19 poklanja hellou kiti kolace za rodjendan, dodjoh do teme.

Kako vidite danasnju ravnopravnost polova?
Da li zene moraju da budu mace a muskarci kuce?

Kako ste odgajani?
Da li ste nosile roze suknjice i brdo snalica ili ste bile u sivim trenerkama kroz odrastanje?
Da li je to ostavilo uticaja na vas i vase stavove o ravnopravnosti polova?


Жена не мора да личи на боксера тешке категорије да би била равноправна.

И какве везе имају ти колачи, за име света!?
 
Inspirisana uzasnim gestom na "Sta kuvamo danas" gde momak od 24 godine devojci od 19 poklanja hellou kiti kolace za rodjendan, dodjoh do teme.

Kako vidite danasnju ravnopravnost polova?
Da li zene moraju da budu mace a muskarci kuce?

Kako ste odgajani?
Da li ste nosile roze suknjice i brdo snalica ili ste bile u sivim trenerkama kroz odrastanje?
Da li je to ostavilo uticaja na vas i vase stavove o ravnopravnosti polova?

Mozda devojka voli tu macku pa se momak potrudio.

Vidim je kao nedovrsenu.
Treba tu jos da se radi, oba pola.
 
Jezim se na sljokice, hellou kity, drecavo rozu, snalice, bizuteriju itd...
Odrasla sam sa bratom, 4 godine starijim. I jos 3 brata od ujaka s kojima sam provodila svaki vikend i raspust.
Mama mi skoro nikad nije kupovala roze stvari, snalice, barbike, lutke... bilo je i toga, nije da nije ali vrlo minimalno...
Jedna barbika, celavko lutka, i ako ja trazim snalice gumice itd...
Od malih nogu sam u skolu nosila bratove dukseve, patike su mi bile najudobnije.
Torba ljubicasto plava, od 1-4, crveno crna od 5-8. Vezana kosa u rep.
U srednjoj sam kao i vecina pocela da nosim "zenske" farke, majicice, itd... ali mi uvek omiljena boja bila i ostala svetlo plava.
Nikad roza nikad crvena. Nikad te zenske boje i zenske stvari me nisu zanimale.
Sa 19 sam imala ozbiljnu vezu, upisala fax i zivela sa momkom. Da mi je doneo hellou kity za rodjendan, verovatno me nikad ne bi video u zivotu.

Meni i sada omiljena crvena :sad2:
 
Inspirisana uzasnim gestom na "Sta kuvamo danas" gde momak od 24 godine devojci od 19 poklanja hellou kiti kolace za rodjendan, dodjoh do teme.

Kako vidite danasnju ravnopravnost polova?
Da li zene moraju da budu mace a muskarci kuce?

Kako ste odgajani?
Da li ste nosile roze suknjice i brdo snalica ili ste bile u sivim trenerkama kroz odrastanje?
Da li je to ostavilo uticaja na vas i vase stavove o ravnopravnosti polova?
sta je bre uzasno u helov kiti torti???? o cemu ti to??? jesi pri cistoj svesti?
ako okacim moju krava torbu oces smeti da zucnes nesto?
cuti tu i feniraj se za jedini izlazak iz kuce u poslednja tri meseca i ne prodaj mooda za bubrege da te ne urolam u sarmu
cuj ti nju smeta joj helo kiti torta, ti se kao nesto tu pitas
idi nadji zanimaciju neku ne davi gugutke


tema: odgajana sam ko girly girl, haljinice, carapice, torbice i ostali deminutivi naravno roze boje :roll:
srecom od 13. se unormaljujem i nikad vise nisam obukla nesto takvo :lol:
 
Zamisli da ti metla za rodjus napravi tortu Nindza kornjace. Uz posvetu "Srecan 30i rodjendan"
Veoma zrelo zar ne?

pa ako volim nindza kornjace sta me boli racku dal neko misli da je infantilno?

Mozda je podsecanje na detinjstvo kad sam ih obozavao?

Ako neko nesto voli ne mora toga da se odrekne samo zato sto je sprcao 30, 40, 50 godina u bulju.
Ja i danas sa 32 igram igrice a znam gomilu ljudi koji su jos i stariji od mene i i dalje igraju video igre.

Ako mene nesto uzasava to je taj trip - "E ybg odraslo se, ne mozes vise da radis neke stvari"

More mrs svi koji tako razmisljaju, radite vi sta ocete ostavite druge ljude da rade stvari u kojima uzivaju i koje ih cine srecnim.

- - - - - - - - - -

To je maca iz crtanog filma za decu. Zasto bi je volela osoba od 19 godina?

A osoba od 19 godina je inace bas onako odrasla i zrela?

To je maltene jos derle.
 
sta je bre uzasno u helov kiti torti???? o cemu ti to??? jesi pri cistoj svesti?
ako okacim moju krava torbu oces smeti da zucnes nesto?
cuti tu i feniraj se za jedini izlazak iz kuce u poslednja tri meseca i ne prodaj mooda za bubrege da te ne urolam u sarmu
cuj ti nju smeta joj helo kiti torta, ti se kao nesto tu pitas
idi nadji zanimaciju neku ne davi gugutke
tema: odgajana sam ko girly girl, haljinice, carapice, torbice i ostali deminutivi naravno roze boje :roll:
srecom od 13. se unormaljujem i nikad vise nisam obukla nesto takvo :lol:
Infatilno

- - - - - - - - - -

Mozda to devojku podseca na lepo detinjstvo, mozda joj je simpaticna, mozda je jednostavno voli bez nekog posebnog razloga.

Imala sam izuzetno lepo detinjstvo pa ipak nemam potrebu da ga preslikavam u sadasnjicu
 
Infatilno

- - - - - - - - - -



Imala sam izuzetno lepo detinjstvo pa ipak nemam potrebu da ga preslikavam u sadasnjicu

ne imala si potrebu za kresanjem od malena, to nam je jasno, u redu je
jel mogu sad drugi da rade sta ocu bez tvog truckanja

ne draga znas sta je infantilno
to kad ti muz kupi mobilni, muz da pare za uloske, to kad sprcas 28 god bez dinara ikada zaradjenog svojim radom...e to je tuga jad i cemer

a ti mom snupi duksu mozes da pljunes pod prozor, ja sam ga sama zaradila za razliku od tebe...toliko o infantilnosti
a i ta devojka sa kiti tortom ce zaraditi vise no ti garant
 
sta je bre uzasno u helov kiti torti???? o cemu ti to??? jesi pri cistoj svesti?
ako okacim moju krava torbu oces smeti da zucnes nesto?
cuti tu i feniraj se za jedini izlazak iz kuce u poslednja tri meseca i ne prodaj mooda za bubrege da te ne urolam u sarmu
cuj ti nju smeta joj helo kiti torta, ti se kao nesto tu pitas
idi nadji zanimaciju neku ne davi gugutke


tema: odgajana sam ko girly girl, haljinice, carapice, torbice i ostali deminutivi naravno roze boje :roll:
srecom od 13. se unormaljujem i nikad vise nisam obukla nesto takvo :lol:

:rotf:

- - - - - - - - - -

ne imala si potrebu za kresanjem od malena, to nam je jasno, u redu je
jel mogu sad drugi da rade sta ocu bez tvog truckanja

ne draga znas sta je infantilno
to kad ti muz kupi mobilni, muz da pare za uloske, to kad sprcas 28 god bez dinara ikada zaradjenog svojim radom...e to je tuga jad i cemer

a ti mom snupi duksu mozes da pljunes pod prozor, ja sam ga sama zaradila za razliku od tebe...toliko o infantilnosti
a i ta devojka sa kiti tortom ce zaraditi vise no ti garant

Snupi je car
 
Inspirisana uzasnim gestom na "Sta kuvamo danas" gde momak od 24 godine devojci od 19 poklanja hellou kiti kolace za rodjendan, dodjoh do teme.

Kako vidite danasnju ravnopravnost polova?
Da li zene moraju da budu mace a muskarci kuce?

Kako ste odgajani?
Da li ste nosile roze suknjice i brdo snalica ili ste bile u sivim trenerkama kroz odrastanje?
Da li je to ostavilo uticaja na vas i vase stavove o ravnopravnosti polova?
Па јес да је детињасто до коске, али ако ће те колаче јести и данас на велики петак, претвориће је Бог у магарицу... ко све који данас роштиљају.
 

Back
Top