Ravnopravnost

Tema je otvorena zato sto me nerviraju zene koje svoje devojcice oblace u sljokice kao da svetu nije dovoljno jasno da su zensko.
Posle te iste devojcice u 19oj dobijaju hellou kitty torte za rodjendan. :sad2: i plisane mede... kao da su preskocile detinjstvo...
A neko ni na 50oj strani ne zna o cemu se radi.

Nema ravnopravnosti kod nas dok god su devojcice naucene da tate pomazu po kuci.
Dok cujem da tate rade pa moraju da spavaju, obicno u drugom krevetu.
Dok je uspeh to sto tata opere sudje posle rucka i buci buci jednom nedeljno sa decom.
Itd itd...

a sve to pocinje sa raslojavanjem jos u ranom detinjstvu,
kad im sa mesec dana buse usi i priredjuju bol da bi imale mindjuse i videlo se da je zensko(bez da razmisle o soku kroz koji beba prolazi tada, o tome da se moze povrediti, ogrebati, ili skinuti pa progutati i ugusiti sa tom mindjusom), dok natikarenja traka sa cvetom velicine sovjetskog saveza na malu glavicu, kupovanja barbike i kuhinje za prvi rodjus(moja cerka dobila dve-sjajno za medu :lol: ), do uvlacenja u helanke i haljinice... itd...
 
Plus mnogi ljudi ili žene su objektivno neravnopravnom i degradiranom položaju
Ali im očito prija ta vrsta porobljenosti pa se ne bune
Što kaže elektrika, otvoren kavez
Čovek je sebečan u svojoj srži i češe se kad njega zasvrbi

jos ako bi ti i tebi slicni skontali da robujes kako god okrenes.robujes i odlascima na posao, plus ne mozes da organizujes dan kako hoces, nego kako moras. prosecan covek robuje bez obzira na pol.

- - - - - - - - - -

Tema je otvorena zato sto me nerviraju zene koje svoje devojcice oblace u sljokice kao da svetu nije dovoljno jasno da su zensko.
Posle te iste devojcice u 19oj dobijaju hellou kitty torte za rodjendan. :sad2: i plisane mede... kao da su preskocile detinjstvo...
A neko ni na 50oj strani ne zna o cemu se radi.

Nema ravnopravnosti kod nas dok god su devojcice naucene da tate pomazu po kuci.
Dok cujem da tate rade pa moraju da spavaju, obicno u drugom krevetu.
Dok je uspeh to sto tata opere sudje posle rucka i buci buci jednom nedeljno sa decom.
Itd itd...

a sve to pocinje sa raslojavanjem jos u ranom detinjstvu,
kad im sa mesec dana buse usi i priredjuju bol da bi imale mindjuse i videlo se da je zensko(bez da razmisle o soku kroz koji beba prolazi tada, o tome da se moze povrediti, ogrebati, ili skinuti pa progutati i ugusiti sa tom mindjusom), dok natikarenja traka sa cvetom velicine sovjetskog saveza na malu glavicu, kupovanja barbike i kuhinje za prvi rodjus(moja cerka dobila dve-sjajno za medu :lol: ), do uvlacenja u helanke i haljinice... itd...

ja cicak bih volela da imam cerku i oblacila bih je u roze i vezivala joj masnice. :mrgreen: imala bi i sljokice i cvetic u kosi...i uvek bi bila pravo zensko dok se igra svojim roze pistoljem. i dok na svom roze laptopu uci kako da patchuje svoj prvi torent.:zaljubljena::mrgreen:
 
jos ako bi ti i tebi slicni skontali da robujes kako god okrenes.robujes i odlascima na posao, plus ne mozes da organizujes dan kako hoces, nego kako moras. prosecan covek robuje bez obzira na pol.

Odlasak na posao je obezbeđivanje egzistencije
Preterivanje s poslom da bi obezbedio avione i kamione je robovanje, na primer
Osim ako nije bapš u psihičkom interesu pojedinca
A neravnopravnost nastaje kad se primenjuju različiti kriterijumi za isto
Što dovodi do onemogućavnja ostavrivanja upravo egzistencijalnih, kako materijalnih tako i mentalnih osnova za život osobe
Tvoj stav Ja sam rob i tim se dičim je tvoje breme
A ja srežom sam sve, osim "prosečan čovek" :heart:
 
jos ako bi ti i tebi slicni skontali da robujes kako god okrenes.robujes i odlascima na posao, plus ne mozes da organizujes dan kako hoces, nego kako moras. prosecan covek robuje bez obzira na pol.
- - - - - - - - - -
ja cicak bih volela da imam cerku i oblacila bih je u roze i vezivala joj masnice. :mrgreen: imala bi i sljokice i cvetic u kosi...i uvek bi bila pravo zensko dok se igra svojim roze pistoljem. i dok na svom roze laptopu uci kako da patchuje svoj prvi torent.:zaljubljena::mrgreen:
A kakvo je NEPRAVO zensko?

Ja sam odrasla kao nepravo zensko i moja ce odrasti kao nepravo pa me zanima kakve smo mi to?
 
ako nista drugo ljudi robuju predrasudama. :mrgreen:

- - - - - - - - - -

A kakvo je NEPRAVO zensko?

Ja sam odrasla kao nepravo zensko i moja ce odrasti kao nepravo pa me zanima kakve smo mi to?

i mislis da si zbog toga bolja?

- - - - - - - - - -

Odlasak na posao je obezbeđivanje egzistencije
Preterivanje s poslom da bi obezbedio avione i kamione je robovanje, na primer
Osim ako nije bapš u psihičkom interesu pojedinca
A neravnopravnost nastaje kad se primenjuju različiti kriterijumi za isto
Što dovodi do onemogućavnja ostavrivanja upravo egzistencijalnih, kako materijalnih tako i mentalnih osnova za život osobe
Tvoj stav Ja sam rob i tim se dičim je tvoje breme
A ja srežom sam sve, osim "prosečan čovek" :heart:

pa bas zato sto je obezbedjivanje egzistencije, a ne zadovoljstvo i jeste robovanje.
 
Poslednja izmena od moderatora:
A kakvo je NEPRAVO zensko?

Ja sam odrasla kao nepravo zensko i moja ce odrasti kao nepravo pa me zanima kakve smo mi to?

Pa niko ti ne brani da oblačiš svoje dete kako ti hoćeš. I niko ti ne brani da je vaspitaš tako da kada joj momak kupi za 19. rođendan mafine na Hello Kitty, ona mu ih zafrljači direktno u facu. Niko ti ne brani da je naučiš da će biti ravnopravna sa muškarcima, ako čim postane punoletna uđe u ozbiljnu vezu i počne da živi sa svojim momkom.

U čemu je problem? Tvoje dete, ti ga vaspitavaš, oblačiš, obuvaš, koga briga?
 
Pa niko ti ne brani da oblačiš svoje dete kako ti hoćeš. I niko ti ne brani da je vaspitaš tako da kada joj momak kupi za 19. rođendan mafine na Hello Kitty, ona mu ih zafrljači direktno u facu. Niko ti ne brani da je naučiš da će biti ravnopravna sa muškarcima, ako čim postane punoletna uđe u ozbiljnu vezu i počne da živi sa svojim momkom.

U čemu je problem? Tvoje dete, ti ga vaspitavaš, oblačiš, obuvaš, koga briga?

I nista ne garantuje da nece da radi upravo suprotno od onog kako ga naucis :mrgreen:
 
A kakvo je NEPRAVO zensko?

Ja sam odrasla kao nepravo zensko i moja ce odrasti kao nepravo pa me zanima kakve smo mi to?

Не постоји право и неправо женско. Постоје различите особе.

Тако имаш жене које дижу тегове и жене које неће ни ексер да закуцају.

Имаш мушкарце у руднику и оне који ништа теже од даљинског у животу дигли нису.
 
ja mislim da sam ravnopravnija od cicka u odnosu na muskarce jer sam i cepala drva i unosila ugalj i gletovala i krecila i jos svasta. i to me samim tim cini ravnopravnijom.

Ne dokazuje se ravnopravnost tako. Nego, jednako vremena treba da provodite sa decom, isti broj puta da im promenite pelene, ako ih je dvoje, obavezno jedno uspavljuješ ti, jedno on, drugačije nikako, pa taman drečali do jutra...I tako...Ima toga. :aha:
 
Ne dokazuje se ravnopravnost tako. Nego, jednako vremena treba da provodite sa decom, isti broj puta da im promenite pelene, ako ih je dvoje, obavezno jedno uspavljuješ ti, jedno on, drugačije nikako, pa taman drečali do jutra...I tako...Ima toga. :aha:

Није само у односу на децу и око деце. Твоја реч треба да има исту тежину, у томе је ствар.

Послови се раде како ко стигне а не да сви чекају да их ти урадиш.
 
Pa marica se uglavnom najviše na tom polju trudi da budu ravnopravni ona i muž.

ne pamtim ja sta je ona sve pisala, ali izgleda da kod nje ravnopravnost postoji samo na tom polju ili barem hoce samo tu ravnopravnost. i ravnopravnost da se devojcice ne oblace u roze stvari (sto po meni nije ravnopravnost, nego odlazak u drugu krajnost).
ravnopravnost se definise da svi imamo iste sanse, ali nismo svi za sve sposobni i muskarci na kraju krajeva ne mogu da radjaju decu.
 
Tema je otvorena zato sto me nerviraju zene koje svoje devojcice oblace u sljokice kao da svetu nije dovoljno jasno da su zensko.
Posle te iste devojcice u 19oj dobijaju hellou kitty torte za rodjendan. :sad2: i plisane mede... kao da su preskocile detinjstvo...
A neko ni na 50oj strani ne zna o cemu se radi.

Nema ravnopravnosti kod nas dok god su devojcice naucene da tate pomazu po kuci.
Dok cujem da tate rade pa moraju da spavaju, obicno u drugom krevetu.
Dok je uspeh to sto tata opere sudje posle rucka i buci buci jednom nedeljno sa decom.
Itd itd...

a sve to pocinje sa raslojavanjem jos u ranom detinjstvu,
kad im sa mesec dana buse usi i priredjuju bol da bi imale mindjuse i videlo se da je zensko(bez da razmisle o soku kroz koji beba prolazi tada, o tome da se moze povrediti, ogrebati, ili skinuti pa progutati i ugusiti sa tom mindjusom), dok natikarenja traka sa cvetom velicine sovjetskog saveza na malu glavicu, kupovanja barbike i kuhinje za prvi rodjus(moja cerka dobila dve-sjajno za medu :lol: ), do uvlacenja u helanke i haljinice... itd...

Pa curica je curica...i treba da bude curica :)...
Ti ono imas sina...oblacis li ga u roza suknjice? Msm musko je, to je jasno, zasto ga onda ne bi oblacila u roza suknjice :).

Ne vidjeh da se hvatas teskog posla...stavise, dangubis i nista ne radis. Zasto ne nadjes posao na gradjevini umjesto da sjedish kuci...msm zensko si nema potrebe da razdvajamo, zar ne (:
 

Back
Top