MERCEDES

Sto se tice G klase te fotke imam ali skener nemam, tako da cete ostati uskraceni. cekamo na hummerov odgovor na onu fotku gdje se vidi kabina do pola iz blata na tvojoj stranici. Jos nesto, jednom sam u ratu prisustvovao izvlacenju betonskih ploca od 20 i vise tona iz rijeke, tada kao slab poznavalac bio sam zacudjen i zunjen kad sam vidio neke stvari. Naime PUCH kamioni su uzvodno iz rijeke drine izvlacili velike betonske ploce dok im je voda dolazila i do brisaca. I dan danas sam zapanjen onim sto sam video tamo, ali sam imao sumnju da li ostali modeli iz iste fabrike imaju velike tako velike mogucnosti koristenja naravno uz proporcije. Vjerujte mi u to se uvjeravam svaki dan a i fotke koje imam i koje cu nadam se naci na nekom od sajtova i koje si prikazao pomoci onima da saznaju sta zelimo da kazemo.....
PUCH i samo PUCH!!! Naravno tu je i mercedes odradio dio posla pa sad i u najvecim kaljuzama i rupama, najlosijim putevima strvinama mozemo da uzivamo u blagodetima klima uredjaja, grijanja i masazi sjedista te DVD sustavu odnosno da pogledamo neki DVD itd Sta vise reci...
 
By Bojan:
Bravo majstore....
toliko sam odusevljen fotkama, i zajdno cekam odgovor od strane obozavalaca UAZ-a. Web stranica ti je veoma dobra, a sama slika vrijedi vise nego hiljadu rijeci pa u tvom slucaju sve pohvale. Cini mi se da bi neki od strane UAZ-a i drugih koji su navodili svoje favorite (Tojota, Land Rover, Jeep, Porcshe?! i drugi) trebali baciti koju fotku u svoju korist. Bar da pokazu ono sto su oni dokazivali, pa.. ako imaju dokazemozda nas i razuvjere u suprotno?!?........................
Ja bi rado, ali vidis, ovde mogu da se ubacuju samo male, po velicini i rezoluciji, slike, pa mi nista ne znaci da nesto ubacim. :wink:
 
RaiKkonen 911:
By Bojan:
Bravo majstore....
toliko sam odusevljen fotkama, i zajdno cekam odgovor od strane obozavalaca UAZ-a. Web stranica ti je veoma dobra, a sama slika vrijedi vise nego hiljadu rijeci pa u tvom slucaju sve pohvale. Cini mi se da bi neki od strane UAZ-a i drugih koji su navodili svoje favorite (Tojota, Land Rover, Jeep, Porcshe?! i drugi) trebali baciti koju fotku u svoju korist. Bar da pokazu ono sto su oni dokazivali, pa.. ako imaju dokazemozda nas i razuvjere u suprotno?!?........................
Ja bi rado, ali vidis, ovde mogu da se ubacuju samo male, po velicini i rezoluciji, slike, pa mi nista ne znaci da nesto ubacim. :wink:
Samo ti ubaci fotku razumnih dimenzija. Računaj da nemaju svi na forumu dobre i brze mašine, i da mi se puno ljudi javlja i žali kako im se slike otvaraju satima. Primedba se odnosila na to. Moramo da budemo korektni među sobom...
 
RaiKkonen 911:
Evo, valjda je ok.
Naci cu i slicice Kajena, samo me ubi modem.
http://forum.krstarica.com/viewtopic.php?t=29830&start=450
A na onoj stranici je uglavnom McLaren F1 kvario protok,karera je oko 70-80kb.McLaren je 220. :lol:
I sad pošteno kaži čemu tolika fotka. Zato što ti voliš Mc Laren, a stotine ljudi će da psuje što si ih ugušio. Brisaću sve što guši forum i ne žali se da nisi bio upozoren. Zaista ništa lično, važi za sve.
 
uaz%20fango%20new%201.jpg
pecha11.jpg



http://www.mytoyadventure.com/UAZ.htm

evo i linka, ima sta da se vidi :wink:
 
Evo, i ja malo da zabiberim :D

Neko je pre nekoliko stranica pricao o "najbzem" terencu :roll: ... Ovo su najbrzi terenci:

1. Formula Offroad sampionat (ekstremno penjanje uz brdo), vozi se u Norveskoj, Svedskoj, USA i na Islandu. Custom made automobili, motori 750-1500KS, bez problema rade cak i aquaplaning!!! Skok na drugoj slici je ostvaren posle uspona od 85% (skoro vertikalno)

formulaoffroad03.jpg
formulaoffroad01.jpg


2. Trka Baja 1000. Traje 24 casa, vozi se 1122km iz cuga na Kalifornijskom Baja poluostrvu i najteza je off-road trka. Automobili koji se pripremaju za Pariz-Dakar su mala deca u odnosu na ove monstrume. Motori su vecinom V8/V10 >800KS, a najveca zabelezena brzina je 262km/h.

Baja-Robbie.jpg
Baja-5.jpg


I prava poslastica za Spanca: Baja Buba. Ko je od vas strucnjaka i velikih istoricara u cuvenom topicu o bubi odgovorno tvrdio da ista nikada nije koriscena za trke i za off-road?

Baja buba, i dan-danas jedna od najpopularnijih modifikacija VW bube, u Baja sampionatu ucestvuje od samog pocetka. Pobednik u generalnom plasmanu '67, '70, '73, '75, '77, '82, '85. Danas za njih postoji posebna kategorija (Klasa 5 - Baja Bube neogranicena kubikaza i Klasa 5 - 1600 Pro Baja Bugs, limitirane na 1600 kubika)

Baja_Bug35.jpg

Baja_Bug04.jpg


Eto, to je bio mali off-topic, a sto se tice ozbiljnog off-road maltretiranja, G klasa / Puch, Defender i UAZ su jedini terenci koji se jos uvek proizvode, a da su dostojni takve uloge. Jedina ozbiljna mana UAZ-a u odnosu na ostale je u tome sto nema te sile koja bi naterala moju gospodjicu da sedne u njega, ili jos gore, da je neko od poznanika vidi u istom :lol:

Pozdrav!
 
VWaddict:
Jedina ozbiljna mana UAZ-a u odnosu na ostale je u tome sto nema te sile koja bi naterala moju gospodjicu da sedne u njega, ili jos gore, da je neko od poznanika vidi u istom :lol:

Pozdrav!

Obično je tako kad je bitnija forma od sadržaja. Kada je obrnuto, jedino je važno sa kim si a ne gde si (ili u čemu si)... Mišljenje okoline je, tada, neobično važno... :wink: :lol:
Iskreno ti želim da se u to (bar) jednom uveriš :wink:
 
smeh:
Obično je tako kad je bitnija forma od sadržaja. Kada je obrnuto, jedino je važno sa kim si a ne gde si (ili u čemu si)... Mišljenje okoline je, tada, neobično važno... :wink: :lol:
Iskreno ti želim da se u to (bar) jednom uveriš :wink:
:roll: Gospodjo, ocigledno se niste vozili u UAZ-u. Sedista kao u autobusu, gibnjevi, cirada koja pusta vodu gde stigne (nije bolje ni sa tvrdim krovom), bocna stakla se ne spustaju vec imaju leptire, sa novim kederima promaja na sve strane, do skora bez zastitnih pojaseva, unutrasnjost uglavnom bez tapacirunga, cuvena SMB farba i jos mnogo, mnogo toga... Taj auto je dusu dao za specijalce da sa njim skacu po Sibiru, bosanskim gudurama itd, ali ne i da sa njim devojku vodim u bioskop. Prvo sto bi se polomila prilikom ulaska i izlaska ako je na stiklama... Pretpostavimo da ste zensko, setite se svoje mladosti - kakva bi vam bila reakcija da nacifrana i spremna za izlazak zakacite i pocepate neku od svojih krpica zbog sitnice kakva je nezasticen lim unutar auta???

Nadam se da sada shvatate koliko vasem komentaru ovde nije mesto...
 
Espanol:
lm002pd2.jpg

Na osnovi ovog nastao je Hummer, a u to vreme Mercedes i BMW nisu ni sanjali da će praviti terence. I još uvek je najbrži tereac... :wink:
Espanol:
...da je Lamborgini sa brzinom od preko 200 km/ h još uvek najbrži terenac. onaj na fotki pripreman za Pariz- Dakar prašio je 240...
Espanol:
u školi za ovakve poduhvate sledi ocena 1 (promašio temu). Ništa novo... :lol:
Ko je ovde promasio temu (i to zestoko), neka ocene posetioci foruma. Ja sam samo mojim komentarom ukazao na to da su tvoje tvrdnje netacne.

E a koji te je djavo terao da uopste spominjes Lamorghini, to ne znam.
 
VWaddict:
smeh:
Obično je tako kad je bitnija forma od sadržaja. Kada je obrnuto, jedino je važno sa kim si a ne gde si (ili u čemu si)... Mišljenje okoline je, tada, neobično važno... :wink: :lol:
Iskreno ti želim da se u to (bar) jednom uveriš :wink:
:roll: Gospodjo, ocigledno se niste vozili u UAZ-u. Sedista kao u autobusu, gibnjevi, cirada koja pusta vodu gde stigne (nije bolje ni sa tvrdim krovom), bocna stakla se ne spustaju vec imaju leptire, sa novim kederima promaja na sve strane, do skora bez zastitnih pojaseva, unutrasnjost uglavnom bez tapacirunga, cuvena SMB farba i jos mnogo, mnogo toga... Taj auto je dusu dao za specijalce da sa njim skacu po Sibiru, bosanskim gudurama itd, ali ne i da sa njim devojku vodim u bioskop. Prvo sto bi se polomila prilikom ulaska i izlaska ako je na stiklama... Pretpostavimo da ste zensko, setite se svoje mladosti - kakva bi vam bila reakcija da nacifrana i spremna za izlazak zakacite i pocepate neku od svojih krpica zbog sitnice kakva je nezasticen lim unutar auta???

Nadam se da sada shvatate koliko vasem komentaru ovde nije mesto...

Na žalost i ja sam se (uzaludno) nadala da ćeš ti shvatiti suštinu mog komentara. Ne sumnjam da ti je devojka mlada, nacifrana i za tebe lepa, ali i u mladosti i u starosti uvek mi je bila važnija suština od forme. I nijedna krpica nije bila niti je (zamisli, da se i u ovim godinama lepo oblačim :roll: ) vrednija od lepe avanture i zanimljivog, maštovitog provoda sa voljenom osobom. Sa dovoljno mašte i obostrane želje, garantujem ti da bismo i UAZ-u našli pravu primenu i iskoristili njegove kvalitete zanemarujući mane. Sigurno sa njim ne bismo išli u pozorište, operu, bioskop ili u restoran na večeru (oprosti što baš ne znam koja mesta su sad "in" za mlade, govorim o svom vremenu), jer se to zove terensko vozilo, što bi trebalo da ukazuje i na njegovu namenu. :wink:
 
smeh:
Sigurno sa njim ne bismo išli u pozorište, operu, bioskop ili u restoran na večeru (oprosti što baš ne znam koja mesta su sad "in" za mlade, govorim o svom vremenu), jer se to zove terensko vozilo, što bi trebalo da ukazuje i na njegovu namenu. :wink:
Eto, nesvesno ste dosli do sustine po kojoj se razlikuju pomenuti automobili, i sto je bila poenta mog komentara koji na zalost niste razumeli:

Mercedes G, Puch i Defender pruzaju spoj najboljih osobina oba sveta. Prepodne ce savladati gotovo bilo koji teren na planeti, a uvece istog dana sa njima bez problema mozete otici i u operu.

UAZ je odlican, cak sta vise vrhunski, ali samo kao vojno ili sluzbeno off-road vozilo.

Mislim da je ovde kraj price u poredjenju ova tri modela.
 
VWaddict:
Evo, i ja malo da zabiberim :D

Neko je pre nekoliko stranica pricao o "najbzem" terencu :roll: ... Ovo su najbrzi terenci:

1. Formula Offroad sampionat (ekstremno penjanje uz brdo), vozi se u Norveskoj, Svedskoj, USA i na Islandu. Custom made automobili, motori 750-1500KS, bez problema rade cak i aquaplaning!!! Skok na drugoj slici je ostvaren posle uspona od 85% (skoro vertikalno)


2. Trka Baja 1000. Traje 24 casa, vozi se 1122km iz cuga na Kalifornijskom Baja poluostrvu i najteza je off-road trka. Automobili koji se pripremaju za Pariz-Dakar su mala deca u odnosu na ove monstrume. Motori su vecinom V8/V10 >800KS, a najveca zabelezena brzina je 262km/h.


I prava poslastica za Spanca: Baja Buba. Ko je od vas strucnjaka i velikih istoricara u cuvenom topicu o bubi odgovorno tvrdio da ista nikada nije koriscena za trke i za off-road?

Baja buba, i dan-danas jedna od najpopularnijih modifikacija VW bube, u Baja sampionatu ucestvuje od samog pocetka. Pobednik u generalnom plasmanu '67, '70, '73, '75, '77, '82, '85. Danas za njih postoji posebna kategorija (Klasa 5 - Baja Bube neogranicena kubikaza i Klasa 5 - 1600 Pro Baja Bugs, limitirane na 1600 kubika)


Eto, to je bio mali off-topic, a sto se tice ozbiljnog off-road maltretiranja, G klasa / Puch, Defender i UAZ su jedini terenci koji se jos uvek proizvode, a da su dostojni takve uloge. Jedina ozbiljna mana UAZ-a u odnosu na ostale je u tome sto nema te sile koja bi naterala moju gospodjicu da sedne u njega, ili jos gore, da je neko od poznanika vidi u istom :lol:

Pozdrav!

Mislio sam na takve monstrume, ali teshko da ce neko krenuti u lov sa takvom mashinom :twisted: . Ne da je off-topic nego TOTALES OFF-TOPIC!!!!!!!! :? Sorry! :D

CIAO! 8)

P.S. Slikice sam obrisao iz razumljivih razloga. Nema ljutish.
 
Pobogu ljudi, sve do sad smo lepo divanili o manama i prednostima terenaca(znatno manje G-a), kad eto opet pocela prepucavanja i mlacenje prazne slame.

Samo da vas pitam: DOKLE???

CIAO! 8)
 
Candyman:
Samo da vas pitam: DOKLE???
Do zore pa nek' ide zivot, s'obzirom da su Espanol i Smeh uvek spremni za shegu! :lol: :lol: :lol:

Uostalom, kada je Spanac i tebi prijatelju uspeo da se zameri, a ti si jedini na ovom forumu za koga sam mislio da niko ne moze da ti se zameri... Tja, sve je vec receno. Ja menjam username u Tihi i povlacim se u duboku ilegalu, a tebi prijatelju pozdrav!
 
VWaddict:
smeh:
Sigurno sa njim ne bismo išli u pozorište, operu, bioskop ili u restoran na večeru (oprosti što baš ne znam koja mesta su sad "in" za mlade, govorim o svom vremenu), jer se to zove terensko vozilo, što bi trebalo da ukazuje i na njegovu namenu. :wink:
Eto, nesvesno ste dosli do sustine po kojoj se razlikuju pomenuti automobili, i sto je bila poenta mog komentara koji na zalost niste razumeli:

Mercedes G, Puch i Defender pruzaju spoj najboljih osobina oba sveta. Prepodne ce savladati gotovo bilo koji teren na planeti, a uvece istog dana sa njima bez problema mozete otici i u operu.

UAZ je odlican, cak sta vise vrhunski, ali samo kao vojno ili sluzbeno off-road vozilo.

Mislim da je ovde kraj price u poredjenju ova tri modela.

E, a zamisli, kad ti kažem da sam sasvim svesno rekla da je terensko vozilo - terensko! I kao takvo nema šta da traži ispred opere, makoliko da se skorojevićima dopada da paradiraju po gradu ušminkanim "terencem" koji nikad neće sići sa puta.
I ne brini... odlično sam razumela "poentu tvog komentara", a ti ćeš, možda, jednom razumeti suštinu onoga što sam ja (pretenciozno, priznajem) pokušala da ti kažem.
I, uopšte mi nije bila namera da poredim modele terenaca i "terenaca" :wink:
 
VWaddict:
Candyman:
Samo da vas pitam: DOKLE???
Do zore pa nek' ide zivot, s'obzirom da su Espanol i Smeh uvek spremni za shegu! :lol: :lol: :lol:

Uostalom, kada je Spanac i tebi prijatelju uspeo da se zameri, a ti si jedini na ovom forumu za koga sam mislio da niko ne moze da ti se zameri... Tja, sve je vec receno. Ja menjam username u Tihi i povlacim se u duboku ilegalu, a tebi prijatelju pozdrav!
Da nemaš i neki off road primerak VW Porsche 2CV sa motorom Ford od 800KS?. Nešto ne videh na tvom sajtu tvoj citat u vezi "spačeka" i Poršea? :wink:
 
VWaddict:
Candyman:
Samo da vas pitam: DOKLE???
Do zore pa nek' ide zivot, s'obzirom da su Espanol i Smeh uvek spremni za shegu! :lol: :lol: :lol:
:shock: Ne mogu da garantujem za Espanola, ali ono što sam sasvim dobronamerno pokušala da ti kažem - daleko je od bilo kakve šege. Teško da to možeš razumeti. Šteta.
Ako se vratimo terencima i "terencima", odnosno temi, Candyman je sasvim lepo primetio da G klasa kao i cela prethodna priča nemaju veze sa monstrumima koje si ubacio. I promašio temu... Kao i obično. :wink:
Jedino što nikad ne promašiš to je da prozoveš urednika. :?
 
U pravu si Candyman dokle vise i ja se pitam.Reci te mi i jedni drugi da li mislite da ste uvek sto posto u pravu ili je ovo klasicno dva ovna na brvnu.
 
primjetio sam da ovde vodimo zestoku bitku izmedju nekih od vas - ko je bolji uaz ili g, naravno nikada necemo vidjeti ko je bolji i ovaj prepirka ce da ide tako u beskonacnost. Ako neko zeli da kaze kako je njegov favorit bolji i nek iznese razloge (npr. slike koje ukazuju na vs. testove ova dva terenca ili nek ih uporede njihovim karakteristikama. Iz slika koje sam vidio na sajtu koji je da jedan od obozavatelja UAZ-a video sam neke slike koje govore ono o cemu pricaju pristalice UAZ, medjutim neke slike mi nisu bile jasne, pa pogledajte jos jednom, na jednoj sam primjetio i Puch-a pa sam se zapitao sta bas on radi tamo, gdje (po komentaru) on ne bi mogao ni upaliti.
 
bitka je zaista rovovska :wink: ...
ogranicicu se opet na sopstvena iskustva...temu za Nivu i UAZ sam vratio na vrh, tako da ko je zainteresovan moze da procita...
Mercedes G je takodje testiran na kopu par puta, a i trenutno imamo 1 kom. MB 290 GD, koji sluzi gazdama za obilazak, ali mnogo vise za voznju u lokalu...vozilo je izuzetno, prohodnost vrhunska, kvalitet nesumnjiv, ali...najpre zahtevi koje mi postavljamo za vozilo su iznad zahteva koje postavlja vojska (verovali ili ne)...G-Benz resava sve kop probleme koje resava i UAZ, prohodniji je od Nive, ali u odnosu na UAZ jednostavno se malo vise muci...da i to zanemarimo (zaista je zanemarljivo) osnovni problemi su ekonomsko-eksploatacioni...G-Benz u kratkoj verziji radi posao kao i UAZ, ali nema 7 mesta, sto nam je neophodno zbog prevoza raznih ekipa po kopu...duga verzija s druge strane ima problema zbog veceg medjuosovinskog rastojanja, jer na vrhu rampe (uspon od 60-80%) zna jednostavno da nasedne na vrh hupsera, i tu nastaju problemi (ili zbog zaglavljivanja, ili zbog moguceg ostecenja delova transmisije)...ekonomski momenat je takodje nezaobilazan, jer nije svejedno u voznom parku od 120 vozila da li vozilo placate 7-8000e, ili 40000 (bez obzira na sve kvalitativne prednosti MB-a)...
Land Rover Defender je negde ispod ova 2 (na nivou Nive), a imamo jos i 10 vozila ARO (Rumunija), koji ne mogu da se uporede sa gore navedenim...
ako bas hocemo da teramo do kraja, a kako ga je Candyman pomenuo, ubedljivo najprohodniji (samo se jos uz banderu nije popeo) iz mog iskustva je Mercedes-Benz Unimog, ali jednostavno ta serija je i namenjena radu u uslovima kakve mi ovde imamo...a i to je ipak vrsta kamiona...
da se vratim G-Benzu, odlicno vozilo, udobno, prohodno (i vise nego sto treba normalnom vozacu), trajno, pouzdano, dizajn arhaican (ali to je stvar ukusa), klasicna konstrukcija (sasija i krute osovine), itd...mane-bucan i pored odlicne izolacije (290GD za ostale ne znam), pomalo kamionski rad motora, visoka potrosnja (prvenstveno zbog velike mase i kvadratnog preseka) i cena...
pozdrav :)
 

Back
Top