MOTOCIKLI

Sprem da je DUCATI je od najboljih proizvodjaca motora,mislite li da Capirossi moze vise uraditi sta u MOTO GP-u?Imajuci u vidu da je Capirossi svteski vozac velikih kvaliteta a DUCATI medju najjacim motociklima,mislim da ce Capirossi biti bolji ove sezone u MOTO GP-u,i ostvariti bar 2 poziciju u generalnom plasmanu(eventualno 3)!
 
Sprem da je DUCATI je od najboljih proizvodjaca motora,mislite li da Capirossi moze vise uraditi sta u MOTO GP-u?Imajuci u vidu da je Capirossi svteski vozac velikih kvaliteta a DUCATI medju najjacim motociklima,mislim da ce Capirossi biti bolji ove sezone u MOTO GP-u,i ostvariti bar 2 poziciju u generalnom plasmanu(eventualno 3)!
 
Ne,nisam ga vozio,vozio sam dosta drugih motocikla, :evil: ali sam imao dosta prilika da se vozim na njemu!!!Onaj ko se dobro razume u motore zna kakav je DUCATI motor!Jos niko nije napravio motor koji moze njemu parirati(a da ne spominjem da je on dvocilindrican motor)!DUCATI je jednostavno BOG u motociklizmu,sto je jos i pokazao izbacivsi motor s naznakom DEZMOSEDICI(u MOTO GP-u) koji ravno parira (sada bivsoj) Rossi-jevoj HONDI RC211V koji je prozvan od strane Honde kao jos neizmisljeno cudeo od motora(a motor mu je petocilindrican)!Ali eto,DUCATI se opet pokazao,da mu niko nije ravan...
 
Rasklopio sam tri ducatija do sad. 916 i dva 996. Ducati je isto sto i Harley. Ima svoje fanove koji se kunu u njega. Za stazu je rodjen, ali ne i za saobracaj. Krut, trese i neverovatno bucan. Volim ga i ja, ali iskreno mislim i smatram da ces se deset puta lepse i vise navoziti sa nekom RR Homdom ili GSX-Rom. Moto GP tehnika je za sebe, nesto kao svemirski brodovi, ta ce se tehnologije pojaviti na obicnim, seriskim motorima tek za jedno 20 godina. I dalje tvrdim da je naj lepsi. A ne znam da li se slazes samnom da im je 999 totalni promasaj.
Pozdrav i bez ljutnje svako ima pravo na svoje misljenje. :wink:
 
Ne znam koji je najbolji, ali znam koji je najlepši.

VRSCA_4.jpg
 
Nisam nikada rasklapao sam,ali sam imao dosata prilika da budem pomagac oko rasklapljanja!Veliki sam obozavatelj motora,pa sam bio na svakoj trci u domacem sampionatu!Ustvari,pratim svuda i pomazem(sta mogu),Darka Muskinju(Suzuki GSX-R 1000 -br 40- i Burgiju(Ducati 996 -br 100-) jer su oni iz Vrsca(odakle sam i ja)!Slazem se sa tobom da je malo krut i bucan(ali moram ti priznati da mu je zvuk fantastican,grub i dubok,sto odaje pravu masinu),ali to je jedini nacin da dvocilindrican motor prenese toliku snagu na asfalt,tj. dva cilindra(velikog precnika) mu daju zvuk takav kakav ima!Da znam da su Honde udobne(moj ljubimac-Honda CBR 600F4i),a i imaju dobre pojedine motore!Ali i Yamaha je k'o stvorena za grad i malo divljanje,ali otici s njim 100km je prava muka,jako je neudobvan na otvorenim putevima!Znaci da mora svaki motor imati neku manu!Slazem se da je 999 promasaj,ali moram ti reci da i nije toliko los 999 FILA(od kojih je izbaceno samo 500 primeraka)!Ali i dalje stojim iza toga da je DUCATI 996R pojam za sve ostale motocikle! :)
 
Moj prijatelj (sa kojim radim) je kupio od tvojih prijatelj onog slupanog 996 (ili 916, nisam siguran) pre par meseci, a prodao im je one trkacke kombinezone. :lol:
Kako je svet mali.
Pozdrav iz Nisa. :lol:
 
Neznam bas mnogo o dukatijima znam da su medu skupljima i da imaju 2cilindra sto neko kaze da je to prednost a neko da je to mana a nisu mi bas nesto i lepi,Mislim da je danas pravi pogodak kupiti jednu Yamahu R1,ili Kawasaki ZX10r,mnogo opaka stvar to je moje misljenje pozdarv
 
Auto ima sve što ima i motor, dok obrnuto ne važi.

Motor više posmatram kao neki moćniji bicikl, dok je auto multifunkcionalna mašinerija koja je dobra po svakom vremenu i za svaku priliku.

A tek famozni broj četiri! Ipak - četiri točka. Četiri godišnja doba. U auto možeš da staviš četiri ženske, a na motor samo jednu.

Dakle, auto.
 
Upravu si za Dukati, posebni su samo zbog cene kao i MV Agusta, koja je skoro duplo skuplja od Dukatija. Ali dobro, Italijani imaju pravo da budu uobrazeni i da precene sebe i svoje stvari. Ni ja neznam za koji motor bih se odlucio ove godine, R 1, ili mozda ZX 10 R. Taj problem sam resio jos prosle godine uz pomoc Suzukija !!! Jos isu sustigli GSX R 1000 !!!
 
Motor
:arrow:
od 0 - 100 km/h za 2,8 sekundi i krajnju brzinu 309 km/h ti treba oko 13.000 evra

Auto
:arrow:
od 0 - 100 km/h za 2,8 sekundi i krajnju brzinu 309 km/h ti treba oko ????? Ja neznam recite mi.
 
Imam jedno i drugo. Neznam za sta bi se odlucio kad bi morao. Auto mi je potreban, uzivam u njemu. Ali kad sednem na motor neznam da se kontrolisem, vozim kao budaletina. Volim mog GSX R-a, i ako sam letos slomio kljucnu kost sa njim !
 
.eagle.:
od 0 - 100 km/h za 2,8 sekundi i krajnju brzinu 309 km/h ti treba oko ????? Ja neznam recite mi.
Dobro, reci ti meni koliko košta motor koji
- prima pet putnika,
- s kojim je uživanje i odmor putovati 2000 kilometara
- koji je dobar u svim uslčovima vožnje
- u kojem u slučaju direktnog sudara imaš 80% šanse da preživiš
- u kom ne moraš da nosiš kacigu i možeš slobodno da razgovaraš sa saputnicima ili slušaš prijatnu muziku.
- koji možeš da voziš i u šortsu i majici na -10 a da ne dobiješ upalu bubrega
- koji možeš da voziš dvesta na sat i da se smeješ, a da nemaš bube zalepljene na zubima.

Takav motor bi verovatno imao istu cenu kao i auto koji si ti pominjao.
 

Back
Top