Neka pravila, šgaisnfa

Araon

Veoma poznat
Poruka
13.564
Ovako, stalno sluam kako se na crvena slova ne valjaju seći nokti, valjda brijati, paliti mašinu, raditi ovo ili ono... I to je sve imalo smisla dok ljudi i nisu radili, ali ne vidim šta je sad problem upaliti mašinu, a vratiš se sa posla gde si vucao neku mašinu 15 sati.. Zašto je problem brijati se, seći nokte, nešto tu ne znam...
 
Ja sam to video po selima, kao ne valja da se radi neki fizicki ili veliki posao sto zahteva masineriju na crveno slovo, valjda jer taj dan treba da se praznuje crveno slovo, mada i nedeljom ne bi trebalo nista da se radi ako cemo da budemo tehnicki. Ovo za nokte i bradu mi je smesno.
 
Ovako, stalno sluam kako se na crvena slova ne valjaju seći nokti, valjda brijati, paliti mašinu, raditi ovo ili ono... I to je sve imalo smisla dok ljudi i nisu radili, ali ne vidim šta je sad problem upaliti mašinu, a vratiš se sa posla gde si vucao neku mašinu 15 sati.. Zašto je problem brijati se, seći nokte, nešto tu ne znam...


mozda covek dodje do zakljucka da su takvi koji slave crveno slovo glupi ljudi ali sta ti imas od toga sto mislis da je neko glup..ako se ne brije i ne sece nokte pa njegov problem ako je problem..vazno je da se ne petlja u tvoje nokte i bradu..takve sic iz zivota..:D
 
Sad ozbiljno, uopšte ne želim da se ovo pretvori u ismevanje ljudi koji veruju u nešto zbog ovoga ili onoga... Ali često to čujem da se na crveno slovo ništa ne radi, da se ne seku nokti, ne znam ni šta još....
 
mozda covek dodje do zakljucka da su takvi koji slave crveno slovo glupi ljudi ali sta ti imas od toga sto mislis da je neko glup..ako se ne brije i ne sece nokte pa njegov problem ako je problem..vazno je da se ne petlja u tvoje nokte i bradu..takve sic iz zivota..:D
Ma, dobro si im odalamila. I neka si.

- - - - - - - - - -

Sad ozbiljno, uopšte ne želim da se ovo pretvori u ismevanje ljudi koji veruju u nešto zbog ovoga ili onoga... Ali često to čujem da se na crveno slovo ništa ne radi, da se ne seku nokti, ne znam ni šta još....
Gde ima dima ima i vatre. Cuvaj se crvenog slova za svaki slucaj.

- - - - - - - - - -

Hebrejsko nasleđe... oni su tu još gori od pravoslavaca.
Ne mere biti, pravoslavci (i svi ostali hriscani) su im ukrali i prisvojili boga i njegovog vanbracnog sina, pa ti vidi ko je gori od Jevreja, odnosno hriscana?
 
Ne treba stvari čupati iz konteksta radi nekog "poentiranja". Ovde govorimo o besmislenim običajima tipa "valja se" i ja samo konstatujem istinitu činjenicu da ima i gorih od pravoslavaca u tom smislu. Ne govorim ovde ko je dobar a ko loš čovek, pročitaj temu...

Teme čitam pisala na njima ili ne :)
Inače mnogih običaja se drže i oni koji se izjašnjavaju kao ateisti.
 
Teme čitam pisala na njima ili ne :)
Inače mnogih običaja se drže i oni koji se izjašnjavaju kao ateisti.
Ma, da, u pravu si, ateisti su sujeverni jer ne veruju da postoje mitoloska bica. Inace, obicaji su opsteprihvacen i uvrezen nacin zivljenja, odnosno ponasanja, uglavnom pozitivan. Inace, ne vidim nekakvu organsku vezu izmedju obicaja i religije, yj. izmedju obicaja i ateizma.
 
Ja sam to video po selima, kao ne valja da se radi neki fizicki ili veliki posao sto zahteva masineriju na crveno slovo, valjda jer taj dan treba da se praznuje crveno slovo, mada i nedeljom ne bi trebalo nista da se radi ako cemo da budemo tehnicki. Ovo za nokte i bradu mi je smesno.
Ne valja se koristiti sečivo utorkom. To je dan posvećen sv. Jovanu koji je, jelte, zbog sečiva ostao bez glave.
 
Jednostavno je, na nivou copora je doslo do usvajanja odredjenog ponasanja i ko se uopste usudi da pita zasto to radimo dobice "sljagu" preko usta (anatemu / etiketu da je satanista / uneti pezorativnu etiketu po izboru) zato i imamo situaciju da niko ne propituje besmislene rituale koje sprovode pravoslavni popovi po skolama, bolnicama i drugim institucijama od opsteg znacaja. Eksperiment "Pet majmuna i banana" to objasnjava.
 
Razmišljam tako, kad bih poštivala crveno slovo crkve u kojoj sam krštena, pa crveno slovo svih svojih susjeda, jer valja neke stvari poštivati zbog dobrosusjedskih odnosa :lol: , ima skoro svaki dan da mi bude praznik....
Pazi, to i nije tako loše... :)

Zakon ne zabranjuje da pripadaš većem broju religija... ako dobro iskombinuješ, može da ti svaki dan bude neradni.
 
Ovako, stalno sluam kako se na crvena slova ne valjaju seći nokti, valjda brijati, paliti mašinu, raditi ovo ili ono... I to je sve imalo smisla dok ljudi i nisu radili, ali ne vidim šta je sad problem upaliti mašinu, a vratiš se sa posla gde si vucao neku mašinu 15 sati.. Zašto je problem brijati se, seći nokte, nešto tu ne znam...

E pa ne ide se bas toliko u sitna crevca, to su vise bapske price. Sto se crvenih slova u kalendaru tice, treba postovati ( mislim naravno na vernike). Medjutim ako je to neki neodlozan posao, moze se pomoliti bogu i traziti u molitvi oprostaj.
 
Ovako, stalno sluam kako se na crvena slova ne valjaju seći nokti, valjda brijati, paliti mašinu, raditi ovo ili ono... I to je sve imalo smisla dok ljudi i nisu radili, ali ne vidim šta je sad problem upaliti mašinu, a vratiš se sa posla gde si vucao neku mašinu 15 sati.. Zašto je problem brijati se, seći nokte, nešto tu ne znam...

Ja sam to video po selima, kao ne valja da se radi neki fizicki ili veliki posao sto zahteva masineriju na crveno slovo, valjda jer taj dan treba da se praznuje crveno slovo, mada i nedeljom ne bi trebalo nista da se radi ako cemo da budemo tehnicki. Ovo za nokte i bradu mi je smesno.

Sad ozbiljno, uopšte ne želim da se ovo pretvori u ismevanje ljudi koji veruju u nešto zbog ovoga ili onoga... Ali često to čujem da se na crveno slovo ništa ne radi, da se ne seku nokti, ne znam ni šta još....

E pa ne ide se bas toliko u sitna crevca, to su vise bapske price. Sto se crvenih slova u kalendaru tice, treba postovati ( mislim naravno na vernike). Medjutim ako je to neki neodlozan posao, moze se pomoliti bogu i traziti u molitvi oprostaj.

To su crkvene dogme, svestenstvo izmislilo za svaku nedelju da se ne radi,a to ispada da ce stvarno jedan dan doci kako pise , da se sprovede nedeljni zakon, :)
 

Back
Top