PEUGEOT

a zasto mislis da te peugeot nece sluziti?
moje misljenje da ce te svaki novi auto prvih 5 godina (uz normalno odrzavanje) sluziti besprekorno, a posle toga vec pocinje rapidno da gubi cenu pa ti se najvise isplati da ga utopis...
najbolju cenu pri daljoj prodaji ces (imajuci u vidu mentalitet i balkanske predrasude) verovatno dobiti za passata iako je vec debelo na zalasku...
dizajn? ne znam da li u klasi trenutno ima nesto atraktivnije od 407-mice... avensis - prosecan dizajn koji vizuelno ne nudi nista vise osim utiska robusnog, kvalitetno sklopljenog proizvoda...
moj glas bez puno razmisljanja :arrow: 407
u svakom slucaju srecno pri izboru...
 
Ako neko vozi 306 neka se javi,auto ima manji ajnslag nego bilo sta drugo sto sam vozio-skoro nigde ne mogu iz prve da se parkiram,je li to standardni problem ili samo kod mene?Ako je model tako napravljen(sto je potpuno nelogicno)mogu li kako bezbolno da ga povecam???
 
sta mislite o tom autu?
Imao sam priliku da ga vozim pre neki dan i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen.
Sad se razmisljam da ga kupim pa bih voleo da cujem razmisljanja ljudi koji su imali priliku da budu sa njim u kontaktu ili da ga voze.
 
mali37:
sta mislite o tom autu?
Imao sam priliku da ga vozim pre neki dan i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen.
Sad se razmisljam da ga kupim pa bih voleo da cujem razmisljanja ljudi koji su imali priliku da budu sa njim u kontaktu ili da ga voze.
Što se tiče mehanike, voznih karakteristika, opreme...autić je sasvim OK. Kada je u pitanju konstrukcija školjke i kvalitet lima stvar je KATASTROFA. Papir! Video sam nekoliko komada posle lakih "čukanja" i nisam verovao da je takav auto uopšte smeo da krene u serijsku proizvodnju. Uostalom probaj malo da mu pritisneš lim na vratima, kroz to prolaze biciklisti. Negde je moralo da se prištedi da bi koštao koliko košta, i to je to. Pojava ne važi samo za 206...
 
Espanol:
mali37:
sta mislite o tom autu?
Imao sam priliku da ga vozim pre neki dan i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen.
Sad se razmisljam da ga kupim pa bih voleo da cujem razmisljanja ljudi koji su imali priliku da budu sa njim u kontaktu ili da ga voze.
Što se tiče mehanike, voznih karakteristika, opreme...autić je sasvim OK. Kada je u pitanju konstrukcija školjke i kvalitet lima stvar je KATASTROFA. Papir! Video sam nekoliko komada posle lakih "čukanja" i nisam verovao da je takav auto uopšte smeo da krene u serijsku proizvodnju. Uostalom probaj malo da mu pritisneš lim na vratima, kroz to prolaze biciklisti. Negde je moralo da se prištedi da bi koštao koliko košta, i to je to. Pojava ne važi samo za 206...
Šteta! :( A baš je sladak!
Taman sam mislila da ga kupim...
 
Espanol:
mali37:
sta mislite o tom autu?
Imao sam priliku da ga vozim pre neki dan i mogu da kazem da sam prijatno iznenadjen.
Sad se razmisljam da ga kupim pa bih voleo da cujem razmisljanja ljudi koji su imali priliku da budu sa njim u kontaktu ili da ga voze.
Što se tiče mehanike, voznih karakteristika, opreme...autić je sasvim OK. Kada je u pitanju konstrukcija školjke i kvalitet lima stvar je KATASTROFA. Papir! Video sam nekoliko komada posle lakih "čukanja" i nisam verovao da je takav auto uopšte smeo da krene u serijsku proizvodnju. Uostalom probaj malo da mu pritisneš lim na vratima, kroz to prolaze biciklisti. Negde je moralo da se prištedi da bi koštao koliko košta, i to je to. Pojava ne važi samo za 206...

auuuu.... espy, samo nemoj reci da ta pojava vazi i za 307???
 
206 i 307 izgledaju stvarno lepo (iako o ukusima ne treba raspravljati), video sam par puta kako izgleda 206ica pri manjem sudaru, a to ide u prilog onome sto espanjol kaze. Plus 307 pri sluzbenoj upotrebi (ne kao patrolni policijski auto) se nije nesto pokazao kao preterano pouzdan (sitniji kvarovi, ali ipak smeta)
 
Ima li razlike izmedju dizelaskih motora Pezoa 406-ice proizvedenih 1999 i 2000 godine? Posto ovi prvi se vode po "td" oznakama a drugi pod "hdi" oznakama.. Nisam siguran ali pre oko 5-6 godina je Pezo Citroen korporacija uvela ovaj dizel motor u neke svoje modele pa neznam da li i taj "td" agregat spada u dizelase njihove nove tehnologije..
Ako nije rec o istom agregatu jel neko moze reci u cemu se razlikuju? Cenim izdasne odgovore sa brojcanim podacima... :lol: :lol: :lol: 8)
ma cenim svaciji odgovor.. samo pisite..
Pozdrav od Sente
 
Senta:
Ima li razlike izmedju dizelaskih motora Pezoa 406-ice proizvedenih 1999 i 2000 godine? Posto ovi prvi se vode po "td" oznakama a drugi pod "hdi" oznakama.. Nisam siguran ali pre oko 5-6 godina je Pezo Citroen korporacija uvela ovaj dizel motor u neke svoje modele pa neznam da li i taj "td" agregat spada u dizelase njihove nove tehnologije..
Ako nije rec o istom agregatu jel neko moze reci u cemu se razlikuju? Cenim izdasne odgovore sa brojcanim podacima... :lol: :lol: :lol: 8)
ma cenim svaciji odgovor.. samo pisite..
Pozdrav od Sente
Razlika nije samo u oznakama nego i u drastičnom tehnološkom napretku. Motori sa oznakom "td" odnose se na stariju generaciju klasičnih turbo dizel motora, dok su HDI motori nove generacije sa direktnim ubrizgavanjem goriva "common rail" tehnologije. Odlikuje ih velika snaga (2,0 HDI 81 kW/ 110 KS), veliki obrtni moment i skromna potrošnja goriva. Uz to zadovoljavaju sve Euro 3 standarde.
 
Senta:
Kapiram.. A kojom snagom raspolaze ranija verzija?
imas 2 verzije za 406...1.9 TD od 66kW (90 HP) i 2.1 TD sa 81 kW (110 HP)...ovaj drugi ima snagu kao i 2.0 HDi, za obrtni moment nemam podatak pri ruci, ali trosi (po testovima iz raznih casopisa) i do 20% vise goriva od HDi...pored toga tehnoloski je zastareliji, sa pretkomorom (bitno i zbog marketinga), a i nije u stanju da udovolji sve strozijim zahtevima za emisiju izduvnih gasova...PSA grupacija je i inace vise nego dugo cekala da bi se u ovom segmentu ukljucila u trku sa ostalim proizvodjacima, posebno zbog toga sto ima dugu tradiciju ugradjivanja dizel motora u putnicka vozila...pozdrav...
 
Senta:
Ima li razlike izmedju dizelaskih motora Pezoa 406-ice proizvedenih 1999 i 2000 godine? Posto ovi prvi se vode po "td" oznakama a drugi pod "hdi" oznakama.. Nisam siguran ali pre oko 5-6 godina je Pezo Citroen korporacija uvela ovaj dizel motor u neke svoje modele pa neznam da li i taj "td" agregat spada u dizelase njihove nove tehnologije..
Ako nije rec o istom agregatu jel neko moze reci u cemu se razlikuju? Cenim izdasne odgovore sa brojcanim podacima... :lol: :lol: :lol: 8)
ma cenim svaciji odgovor.. samo pisite..
Pozdrav od Sente
Znaš koji je najbolji dizel motor grupacije PCA? stari dobri 1,9 što se ugrađivao u Peugeota 505, 309 i Xantiu. To je provereno jer se ugrađuje već godinama. Ovo najnovije sačekaj par godina da se vidi šta je šta. Pozdrav! :)
 
O tehničkim podacima za Peugeota 405 možeš biti informisan na svakom sajtu PCA. Što se tiče Peugeota 405 benzinca imam vrlo dobra lična iskustva. Kratko: udoban, siguran i ne toliko skup auto. Dobrog benzinca 91, 92 godište možeš da biraš za 2500 do 3000 eura i ugradiš plin i da se navozaš ko čovek. 8) Čak je predrasuda da su delovi za njega skupi. Na primer druk lager, lamelu i korpu lamele možeš kupiti u rasponu od 4000 do 11000 dinara (od turske,španske do francuske). :wink: Pozdrav inspektore!!! :lol: :lol:
 
Za Pezoa ne znam ali evo mojih iskustava sa Yugom iz 97. Kupio sam ga pre mesec dana. Dosad sam zamenio kaiseve, ulje, svecice, razvodnu kapu, razvodnu ruku, filtere za vazduh, ulje i benzin, pre par dana otisao i automat anlasera, majstor popravljao, montirao, opet popravljao jer prvi put nije uradio kako treba privremeno stavio neki svoj, sad pali, dokle ce ne znam, verovatno ce u dogledno vreme biti jos izdataka za isti. Ostalo mi jos par sitnica: centriranje trapa(malo vuce u stranu), zamena dve gume(uzeo sam ih, one su u principu naskuplje od ovih stvari), motor za zadnji brisac, metlica zadnjeg brisaca, lezaj spanera..., a inace je odlican :D . Mislim, samo da ne nastavi ovim tempom, bankrotiracu.Da ne pominjem da ponekad kad je vlazno tesko pali(nekad i ne pali), da postoje zvuci neodredjenog porekla i da ima bedna sedista od kojih bole ledja.
Hocu da kazem, nisu veliki svi ti izdaci i kvarovi, al' su zato redovni, mora i Zastava od necega da zivi. Meni najteze pada sto nikad nisam siguran dal' cu na posao kolima ili autobusom.
Pa ti vidi.
 
Bolji je 205. I skuplji. A i održavanje je kudikamo skuplje.

U vezi Yuga iz '97 ... Skoro sve što si zamenio je zapravo potrošni materijal, koji bi morao da zameniš i na Mercedesu i BMW-u:

Potrošni materijal:
- kaisevi
- ulje,
- svecice
- razvodna kapa
- razvodna ruka
- filteri za vazduh, ulje i benzin
- dve gume
- metlica zadnjeg brisaca

Redovna intervencija na vozilu
- centriranje trapa

Kvar trajnog dela
- automat anlasera
- motor za zadnji brisac


Da je majstor MAJSTOR a ne "majstor" anlaser bi radio besprekorno.

Mislim, nije da hvalim Jugića, već sam puno puta opisivao kakav je to krš (odgovorno tvrdim kao bivši vlasnik dva komada), ali neke stvari moraju da se zamene i kod Maybaha.

Uzgred navedeni delovi za Pežoa su otprilike 5 puta skuplji. Tebi su gume bile najskuplje, a vlasnik Pežoa bi cenu guma smatrao sitnicom. 8)
 

Back
Top