Жупнику оштећен аутомобил

Nikita Kulganov

Buduća legenda
Poruka
33.204
Жупнику оштећен аутомобил

У глуво доба у ноћи измеђи понедељка и уторка, за сада још неидентификовани изгредник, оштетио је аутомобил паркиран поред Римокатоличког жупног уреда у Католичкој порти. Аутомобил марке фолсваген пасат припада жупнику римокатоличке цркве Имена Маријиног и декану Новосадског деканата Роберту Ерхарду, који као и његове комшије кола остављају поред својих домова.

- То се збило око поноћи, између ускршњег понедељка и уторка. На камери се види да непознати починилац долази из Улице Мите Ружића и иде право према мом аутомобилу, мада је било још паркираних возила – прича жупник Ерхард. - На снимку се види да непознати мушкарац с капуљачом шутира аутомобил више пута и одлази. Није ми јасно зашто баш мој аутомобил шутира, када је ту било још возила.
Полиција је вели била на увиђају чим је позвана и ради на расветљавању немилог догађаја.- Није ствар у материјалној штети, која се креће око 50.000 динара, колико из каквих је побуда непознати баш насрнуо на аутомобил поред Римокатоличког уреда. Не желим да овај немили догађај у јавности добије лош призвук, нити да су по среди лоши међуљудски односи и нетрпељивост заснована на верској основи. То свакако није тачно, јер за годину и по дана колико сам на служби у новосадској Римокатоличкој жупи с комшијама, а и осталим суграђанима негују се топли међуљудски односи – истиче жупник Роберт Ерхард.

Осим овог инцидента жупник прича и како је живети у најужем језгру града. Запазио је вели, да тинејyери највише воле да седе на степеништу уреда, код врата у улазу.
http://www.dnevnik.rs/novi-sad/zupniku-ostecen-automobil
Vandali...
 
Župnik je svećenik kojem je povjerena pastoralna odgovornost nad župnom zajednicom. Glavna župnikova zadaća u životu zajednice je propovijedanje i promovisanje evanđelja, te afirmiranje euharistije i udovoljavanje sakramentalnim potrebama vjernika župne zajednice. Osim toga, župnik upravlja župnim dobrima i predastavlja župu u pravnim stvarima.
http://bs.wikipedia.org/wiki/Župnik
 
И ако не жели да се о томе полемише, и да се придаје превелики значај, а нарочито не као верској нетрпељивости, зашто износи у јавност?

Провидно.

Опет угрожавамо нечија права.
 
- На снимку се види да непознати мушкарац с капуљачом шутира аутомобил више пута и одлази. Није ми јасно зашто баш мој аутомобил шутира, када је ту било још возила.

Da je za sutiranje izabrao drugi automobil i vlasnik tog drugog bi postavio isto pitanje. Umesto da okrene broj osiguranja jer ima kasko i resi problem, on trazi publicitet, navodeci: "zasto bas moj".... msm :roll:
 

Back
Top