Prilazak

Poruka
17.793
Evo jedan tekst koji mi je danas privukao paznju:

Prestale su da veruju u bajke o ''princu na belom konju''. Sve što žele je da imaju nekog sa kim će da podele neke lepe trenutke, razmenjuju poljupce. Nekog ko će im biti i prijatelj i ljubavnik

- Nisam neko ko izlazi baš često, ali ipak volim da sa društvom izađem vikendom, uglavnom sa drugaricama. Dešava se da momci priđu, ali retko. Često su tu izgovori poput – ne želim ozbiljnu vezu i slično.
Mada smatram da ne možeš od početka znati da li će neka veza biti ozbiljna ili ne. Imala sam nekih vezica, što je u redu kada si klinka od 19, 20 godina, ali to kasnije može biti problem – ispričala nam je Olivera, koja je samo jedna od mnogih Beograđanki koje danas teško pronalaze svoju srodnu dušu.

Pokušali smo da saznamo zbog čega je to tako. Da li je tehnologija kriva za to, ili je muškarcma ponestalo hrabrosti da priđu devojkama ili je mozda neki drugi faktor u pitanju?

Prema rečima psihologa Aleksandre Janković, izgubio se danas standard da muškarac priđe ženi, koja čeka da on načini prvi korak. Nema direktne komunikacije, sve se svelo na internet.

- Generalno vreme je danas otuđeno, realnost je preko društvenih mreža. Manje ima direktnog kontakta. Mladi danas kad izađu, izvade svoje telefone i komuniciraju sa onima koji nisu prisutni.

Ne ostavljaju šansu da se tu drugi uključe. Umesto da daju broj telefona, razmenjuju fejsbuk profile, koji predstavlja jedan od načina da preuzmu kontrolu – objasnila nam je Jankovićeva. I dodala da je ranije bilo više mogućnosti da upoznate nekog. Ako izlazite na neko mesto, ljudi vas prepoznaju, i stavljaju u isti koš, džezeri, rokeri i slično.

Beograđankama nije lako. Prestale su da veruju u bajke o ”princu na belom konju”. Sve što žele je da imaju nekog sa kim će da podele neke lepe trenutke. Nekog s kim će da šetaju Kalemegdanom, razmenjuju poljupce, smeju se. Nekog ko će im biti i prijatelj i ljubavnik.


Kako nam je psiholog Aleksandra Janković rekla žena se i danas smatra plenom koji treba uloviti, a muškarac je lovac koji treba da je ”ulovi”. Međutim, u današnje vreme, nije neobično da devojke startuju muškarce, ali se retko desi da se bilo kakva dalja komunikacija nastavi.

– Devojke danas po klubovima provokativno igraju, i na taj način su se pokazale i čekaju da muškarac načini prvi korak i da im priđe. Dešava se i da devojka priđe muškarcu, ali kad ona to učini, njegova ekipa ga diskvalifikuje, u smislu kakva je to devojka koja prilazi muškarcu – završava psiholog Aleksandra Janković.

Neka istraživanja pokazuju da muškarci više ne padaju na ”skockanu” lepoticu, koja je tip-top sređena. Njihovo čulo vida je ”prezasićeno” tip-top sređenim cicama, koje viđaju svakodnevno na ulicama, TV-u, u časopisima.

Danas će ih pre privući prijatan osmeh i topao pogled. Kada bi manje gledali u svoje ”pametne telefone”, veća je mogućnost da im se pogled susretne s nekom lepom devojkom umesto s telefonom.

(J.Marović)

Izvor: Telegraf

Dakle,zene,da li vam muskarci prilaze?
Muskarci,da li prilazite zenama?

I,uopste,kakvo je vase misljenje na ovu temu,onako,posmatrajuci okolinu?Da li se slazete sa konstatacijom iz ovog teksta?

(Znam da je bilo puno tema na slicnu tematiku pa ako moderatori smatraju da je suvisna neka rade sta im volja :lol: )
 
Neka istraživanja pokazuju da muškarci više ne padaju na ”skockanu” lepoticu, koja je tip-top sređena. Njihovo čulo vida je ”prezasićeno” tip-top sređenim cicama, koje viđaju svakodnevno na ulicama, TV-u, u časopisima.

Danas će ih pre privući prijatan osmeh i topao pogled. Kada bi manje gledali u svoje ”pametne telefone”, veća je mogućnost da im se pogled susretne s nekom lepom devojkom umesto s telefonom.

Upravo je obrnuto, devojke su te koje ne ispustaju mobilni iz ruke. I za tip top zenske, ne bih rekao da muskarci takvima ne prilaze jer su zasiceni casopisima.
 
Evo jedan tekst koji mi je danas privukao paznju:



Dakle,zene,da li vam muskarci prilaze?
Muskarci,da li prilazite zenama?

I,uopste,kakvo je vase misljenje na ovu temu,onako,posmatrajuci okolinu?Da li se slazete sa konstatacijom iz ovog teksta?

(Znam da je bilo puno tema na slicnu tematiku pa ako moderatori smatraju da je suvisna neka rade sta im volja :lol: )

Clanak je los, jer se apriori muskarci osudjuju, iako su u pravu da vise ne prolaze sredjene lepotice i statijaznam, missim nebitne su.
Zene mnogo vise gledaju u smartfonove nego muskarci.

Startujem devojke kad vidim signale i kad mi se devojka svidi.
 
Poslednja izmena:
Beograđankama nije lako. Prestale su da veruju u bajke o ”princu na belom konju”. Sve što žele je da imaju nekog sa kim će da podele neke lepe trenutke. Nekog s kim će da šetaju Kalemegdanom, razmenjuju poljupce, smeju se. Nekog ko će im biti i prijatelj i ljubavnik.

Nije im lako.:roll:
Finansijska kriza pa nema princeva na belom konju.:manikir:

Mada ono realno, devojke bas traze neku sigurnost takoreci, nekog pouzdanog momka i nema to veze sa parama mislim iako su pare veliki plus.
 
Evo jedan tekst koji mi je danas privukao paznju:



Dakle,zene,da li vam muskarci prilaze?
Muskarci,da li prilazite zenama?

I,uopste,kakvo je vase misljenje na ovu temu,onako,posmatrajuci okolinu?Da li se slazete sa konstatacijom iz ovog teksta?

(Znam da je bilo puno tema na slicnu tematiku pa ako moderatori smatraju da je suvisna neka rade sta im volja :lol: )
I mladici i devojke se zale na usamljenost.
Nema logike...
Razmislite da li dovoljno primecujete one devojke/mladice koji se ne uklapaju u stereotipe kakvi mladic/devojka treba da budu (mladici puni para, a devojke maksimalno fizicki sredjene)


Toliko su poremeceni kriterijumi da je mladica sramota da predstavi drugovima svoju devojku ako nije lepotica, ili devojku
da predstavi drugaricama momka koji koristi javni prevoz.
Posto su te tzv pozeljne kategorije mladica i devojaka veoma brojcano ograniceni, oni se uglavnom medjusobno iskombinuju (sponzoruse i skorojevici), a ostalima preostaje da se zale sto i njima to nije dostupno.

Jedini problem je u povrsnosti.

I ne znam otkud stalno ta prica o upoznavanju po klubovima i diskotekama. Nema goreg mesta za upoznavanje i mesta sa manje sanse da nesto od toga bude ako uzmete u obzir buku, guzvu, visak alkohola i to sto svi umiru od straha da li ce njihov izabranik ili izabranica proci kod komisije sastavljene od drugova i drugarica sa kojima izlaze.

Usudite se da date sansu i nekome zbog koga nece pocrkati od zavisti vasi prijatelji i dajte nekome sansu da pokaze i druge osobine a ne samo novcanik ili fasadu.

Stvarno verujem da je najveci problem strah od toga sta ce nam reci prijatelji kad pokazemo izabranika/izabranicu nego bilo sta drugo.
 
Mislim da je ljubavnik i prijatelj daleko bolja solucija nego princ na belom konju, ako se ne misli na "prijatelja" koji ima benificiju seksa.

Sto se prilazenja tice, ja sam poprilicno neaktivan na tom polju, ali gledam evo u mom okruzenju bilo je prilazenja, neko bi rekao i forsiranja, "e sad cu da joj pridjem" i tako pri svakom izlasku i nikada od toga nije ispalo nesto.
S druge strane, bilo je i sutacija gde su devojke prilazile, ili da su prilazili, tj. kontaktirali na netu i to je ispalo u neke ozbiljnije veze. Jednostavno, svako neka bira nacin koji mu odgovara.

A sto momci ne prilaze, pa pitanje je. Manje blama na netu, smislis sta ces da kazes, ako te odbije, ne odbije te pred punim stolom drugarica ili sta znam. A i nije isto da pridjes nekoj devojci u punom klubu i na sajmu knjiga ili cemu vec. Obicno su u klubovima, sve skockane, navikle da im prilaze raznorazni, a i mozda psihicki deluje to malo, kada je vidis nalickanu, da sljasti, malo ode samopouzdanje, kazes sebi "ma gde ce ovakva ribetina mene, moze da se smuva sa bilo kim ovde kako dobro izgleda". Znaju tako i da dignu nos neke, umisle da su "mackice, nedodirljive" a to odbija muskarce jer mali je broj onih koji misle da mogu da osvoje nesto nedodirljivo.
 
I mladici i devojke se zale na usamljenost.
Nema logike...
Razmislite da li dovoljno primecujete one devojke/mladice koji se ne uklapaju u stereotipe kakvi mladic/devojka treba da budu (mladici puni para, a devojke maksimalno fizicki sredjene)


Toliko su poremeceni kriterijumi da je mladica sramota da predstavi drugovima svoju devojku ako nije lepotica, ili devojku
da predstavi drugaricama momka koji koristi javni prevoz.
Posto su te tzv pozeljne kategorije mladica i devojaka veoma brojcano ograniceni, oni se uglavnom medjusobno iskombinuju (sponzoruse i skorojevici), a ostalima preostaje da se zale sto i njima to nije dostupno.

Jedini problem je u povrsnosti.

I ne znam otkud stalno ta prica o upoznavanju po klubovima i diskotekama. Nema goreg mesta za upoznavanje i mesta sa manje sanse da nesto od toga bude ako uzmete u obzir buku, guzvu, visak alkohola i to sto svi umiru od straha da li ce njihov izabranik ili izabranica proci kod komisije sastavljene od drugova i drugarica sa kojima izlaze.

Usudite se da date sansu i nekome zbog koga nece pocrkati od zavisti vasi prijatelji i dajte nekome sansu da pokaze i druge osobine a ne samo novcanik ili fasadu.

Stvarno verujem da je najveci problem strah od toga sta ce nam reci prijatelji kad pokazemo izabranika/izabranicu nego bilo sta drugo.

Ima istine u ovome, kada bi ljudi gledali van nekih sablona, mozda bi i videli ljude koji vrede i koji su isto toliko usamljeni kao i oni, ali ko ce da izlazi iz sablona i onoga sto zeli?

Inace, ne mislim da momci jure neke ribetine, tj. kako ko, ali evo u mom okruzenju, znam momke koji su bili sa curama koje su prave lepotice, ali nije to moglo duze od mesec-dva, i sada su sa devojkama koje su prosek ili tu negde, ali daleko bolje funkcionisu.
 
Dakle,zene,da li vam muskarci prilaze?
Muskarci,da li prilazite zenama?

I,uopste,kakvo je vase misljenje na ovu temu,onako,posmatrajuci okolinu?Da li se slazete sa konstatacijom iz ovog teksta?

(Znam da je bilo puno tema na slicnu tematiku pa ako moderatori smatraju da je suvisna neka rade sta im volja :lol: )

Svi pricaju o toj otudjenosti, ali ja to nisam primetila. I dalje vidjam parove (mladje i starije) i dalje se ljudi setaju po keju, sede na klupama, izlaze,...
Da li mi prilaze? Pa nekako ne dajem sebi toliko na vaznosti da svaki pokusaj kontakta protumacim kao muvanje. Uglavnom sam raspolozena za druzenje i nove ljude. Ali je tu bitno ispravno se postaviti i ne davati laznu nadu niti ikoga vuci za nos.
Mislim da, srecom, mukarci i dalje umeju da nacine prvi korak. Nekako mi je to daleko prirodnije.
 
Ne možeš ni prići... Baš sam u Knezu video devojku koja je izgledala jako lepo, kulturno, uredno, ali kako da joj priđeš kad kuca na telefon i drži slušalice u ušima... Postoje dve opcije: da joj drekneš na uvo glasnije od muzike ili da je direktno iscimaš rukom... U oba slučaja ti si nekulturni seronja i preostaje ti samo da nastaviš pravo svojim putem.

- - - - - - - - - -

A i testira se novo vreme, koje su žene tražile... Čisto da se vidi kako one reaguju kad treba da se priđe društvu od pet tipova koji mogu da je odbiju, da vidimo tu kako se krhak ego snalazi. :)
 
I mladici i devojke se zale na usamljenost.
Nema logike...
Razmislite da li dovoljno primecujete one devojke/mladice koji se ne uklapaju u stereotipe kakvi mladic/devojka treba da budu (mladici puni para, a devojke maksimalno fizicki sredjene)


Toliko su poremeceni kriterijumi da je mladica sramota da predstavi drugovima svoju devojku ako nije lepotica, ili devojku
da predstavi drugaricama momka koji koristi javni prevoz.
Posto su te tzv pozeljne kategorije mladica i devojaka veoma brojcano ograniceni, oni se uglavnom medjusobno iskombinuju (sponzoruse i skorojevici), a ostalima preostaje da se zale sto i njima to nije dostupno.

Jedini problem je u povrsnosti.

I ne znam otkud stalno ta prica o upoznavanju po klubovima i diskotekama. Nema goreg mesta za upoznavanje i mesta sa manje sanse da nesto od toga bude ako uzmete u obzir buku, guzvu, visak alkohola i to sto svi umiru od straha da li ce njihov izabranik ili izabranica proci kod komisije sastavljene od drugova i drugarica sa kojima izlaze.

Usudite se da date sansu i nekome zbog koga nece pocrkati od zavisti vasi prijatelji i dajte nekome sansu da pokaze i druge osobine a ne samo novcanik ili fasadu.

Stvarno verujem da je najveci problem strah od toga sta ce nam reci prijatelji kad pokazemo izabranika/izabranicu nego bilo sta drugo.

To i ja kazem.Klubovi,kafici i slicna mesta za izlaske su zapravo najgora mesta na kojima devojka moze da pridje momku a jos gore momak devojci.Posto su inace sve one tada namontirane,sredjene i u fazonu "ja - riba,ti - nebitan".A i tada je konkurencija najveca.
Inace,ne mislim da se tu radi o nekim stereotipima.Nema puno toga.Vidis devojku,svidi ti se i onda razmislis da li uopste ima svrhe i nacina prici joj i zapocinjati bilo kakvu pricu.

Mislim da je ljubavnik i prijatelj daleko bolja solucija nego princ na belom konju, ako se ne misli na "prijatelja" koji ima benificiju seksa.

Sto se prilazenja tice, ja sam poprilicno neaktivan na tom polju, ali gledam evo u mom okruzenju bilo je prilazenja, neko bi rekao i forsiranja, "e sad cu da joj pridjem" i tako pri svakom izlasku i nikada od toga nije ispalo nesto.
S druge strane, bilo je i sutacija gde su devojke prilazile, ili da su prilazili, tj. kontaktirali na netu i to je ispalo u neke ozbiljnije veze. Jednostavno, svako neka bira nacin koji mu odgovara.

A sto momci ne prilaze, pa pitanje je. Manje blama na netu, smislis sta ces da kazes, ako te odbije, ne odbije te pred punim stolom drugarica ili sta znam. A i nije isto da pridjes nekoj devojci u punom klubu i na sajmu knjiga ili cemu vec. Obicno su u klubovima, sve skockane, navikle da im prilaze raznorazni, a i mozda psihicki deluje to malo, kada je vidis nalickanu, da sljasti, malo ode samopouzdanje, kazes sebi "ma gde ce ovakva ribetina mene, moze da se smuva sa bilo kim ovde kako dobro izgleda". Znaju tako i da dignu nos neke, umisle da su "mackice, nedodirljive" a to odbija muskarce jer mali je broj onih koji misle da mogu da osvoje nesto nedodirljivo.

Slazem se da je prici devojci putem interneta jedna ogromna glupost.Bilo da su u pitanju drustvene mreze,forum ili nesto trece.Cisto gubljenje vremena a i veoma cesto se uspostavi da te osobe bas i nisu onakve kakve se predstavljaju na internetu.

Ne možeš ni prići... Baš sam u Knezu video devojku koja je izgledala jako lepo, kulturno, uredno, ali kako da joj priđeš kad kuca na telefon i drži slušalice u ušima... Postoje dve opcije: da joj drekneš na uvo glasnije od muzike ili da je direktno iscimaš rukom... U oba slučaja ti si nekulturni seronja i preostaje ti samo da nastaviš pravo svojim putem.

- - - - - - - - - -

A i testira se novo vreme, koje su žene tražile... Čisto da se vidi kako one reaguju kad treba da se priđe društvu od pet tipova koji mogu da je odbiju, da vidimo tu kako se krhak ego snalazi. :)

Ja mislim da je zavisnost od tih mobilnih smartphone telefona danas jedan veoma ozbiljan oblik bolesti zavisnosti.Pocelo je kao "kao sad cu ja da drndam telefon ceo dan da ljudi vide kako se ja dopisujem sa nekim.Kao,sva sam bitna".A danas je to postala prava opsesija.Viber,WhatsApp,poruke,fejs,skype...ma sto nekih glupavih dzidzabidza.Ma da sam neka vlast zakonom bih zabranio mobilne telefone.Ponekad pomislim da covecanstvo treba vratiti jedno 40 godina unazad i da sve krene ponovo.
 
Evo jedan tekst koji mi je danas privukao paznju:

Dakle,zene,da li vam muskarci prilaze?
Muskarci,da li prilazite zenama?

I,uopste,kakvo je vase misljenje na ovu temu,onako,posmatrajuci okolinu?Da li se slazete sa konstatacijom iz ovog teksta?

(Znam da je bilo puno tema na slicnu tematiku pa ako moderatori smatraju da je suvisna neka rade sta im volja :lol: )

Ne prilazim.

Slazem se sa nekim delovima.
Puno puta sam video kako se vecina hvata telefona i gleda nesto.

Kada bi svi umesto u ekran pogledali oko sebe ne bi kukali jer su sami.
 
A i to prilazenje kao da ti to nesto znaci. Ja sam prilazio puno puta i onda pricam sa njima, ali kroz tu pricu se ohladim od njih. Tako da su mi samo platile pice a broj im nisam uzimao.

I ja sam uglavnom prilazio kad nisam imao za pice. A kad imam onda ne prilazim nego pijem i gledam svoja posla. Cesto mislim o necemu jako pametnom.
 
Evo jedan tekst koji mi je danas privukao paznju:



Dakle,zene,da li vam muskarci prilaze?
Muskarci,da li prilazite zenama?

I,uopste,kakvo je vase misljenje na ovu temu,onako,posmatrajuci okolinu?Da li se slazete sa konstatacijom iz ovog teksta?

(Znam da je bilo puno tema na slicnu tematiku pa ako moderatori smatraju da je suvisna neka rade sta im volja :lol: )

nisam skorao izlazila medj ljude tako da ne bih da odgovaram:lol:
 
I mladici i devojke se zale na usamljenost.
Nema logike...
Razmislite da li dovoljno primecujete one devojke/mladice koji se ne uklapaju u stereotipe kakvi mladic/devojka treba da budu (mladici puni para, a devojke maksimalno fizicki sredjene)


Toliko su poremeceni kriterijumi da je mladica sramota da predstavi drugovima svoju devojku ako nije lepotica, ili devojku
da predstavi drugaricama momka koji koristi javni prevoz.

Posto su te tzv pozeljne kategorije mladica i devojaka veoma brojcano ograniceni, oni se uglavnom medjusobno iskombinuju (sponzoruse i skorojevici), a ostalima preostaje da se zale sto i njima to nije dostupno.

Jedini problem je u povrsnosti.

I ne znam otkud stalno ta prica o upoznavanju po klubovima i diskotekama. Nema goreg mesta za upoznavanje i mesta sa manje sanse da nesto od toga bude ako uzmete u obzir buku, guzvu, visak alkohola i to sto svi umiru od straha da li ce njihov izabranik ili izabranica proci kod komisije sastavljene od drugova i drugarica sa kojima izlaze.

Usudite se da date sansu i nekome zbog koga nece pocrkati od zavisti vasi prijatelji i dajte nekome sansu da pokaze i druge osobine a ne samo novcanik ili fasadu.

Stvarno verujem da je najveci problem strah od toga sta ce nam reci prijatelji kad pokazemo izabranika/izabranicu nego bilo sta drugo.


Ovi boldovani delovi su ono sto svi zapravo vide i znaju ali ne zele da priznaju, da je muskarcima primaran izgled a zenama pare. Tek ukoliko ne mogu da zadovolje primarni motiv u traganju za suprotnim polom, na scenu stupaju kompromisi i sekundarni kvaliteti koje ocekuju ukoliko su uopste spremni na kompromis.
Cinjenica jeste da devojka ukoliko nije lepa nema sanse da nadje bogatog kao sto ni neki prosecno situirani momak ne moze naci neku lepoticu pa makar u svemu bio savrsen ako nije bogat.
To je realnost i odnos ponude i potraznje na trzistu. Problem je u tome sto mnogi nisu spremni na kompromis pa tako mnogi momci koji imaju kvaliteta ali ne i pare moraju da shvate da za njih su rezervisane neke ruznjikave maksimalno do proseka dok prosecne devojke iako mastaju o bogatim muskarcima i godine im prolaze u uzaludnim traganjima i pokusajima, na kraju pocinju da krive sve muskarce kako gledaju samo lepotice, silikone i slicno jer one i gledaju ocekivanja njihovih primarnih meta a to su bogati dok im cesto neke solidne prilike prodju i vise se i ne ponove.
 
Ovi boldovani delovi su ono sto svi zapravo vide i znaju ali ne zele da priznaju, da je muskarcima primaran izgled a zenama pare. Tek ukoliko ne mogu da zadovolje primarni motiv u traganju za suprotnim polom, na scenu stupaju kompromisi i sekundarni kvaliteti koje ocekuju ukoliko su uopste spremni na kompromis.
Cinjenica jeste da devojka ukoliko nije lepa nema sanse da nadje bogatog kao sto ni neki prosecno situirani momak ne moze naci neku lepoticu pa makar u svemu bio savrsen ako nije bogat.
To je realnost i odnos ponude i potraznje na trzistu. Problem je u tome sto mnogi nisu spremni na kompromis pa tako mnogi momci koji imaju kvaliteta ali ne i pare moraju da shvate da za njih su rezervisane neke ruznjikave maksimalno do proseka dok prosecne devojke iako mastaju o bogatim muskarcima i godine im prolaze u uzaludnim traganjima i pokusajima, na kraju pocinju da krive sve muskarce kako gledaju samo lepotice, silikone i slicno jer one i gledaju ocekivanja njihovih primarnih meta a to su bogati dok im cesto neke solidne prilike prodju i vise se i ne ponove.
da, a onda posle prvog utiska pocinju da se nizu i drugi...

ispadne da mozda izgled i pare i nisu najvazniji (mada ne skode), ispada da svakako nisu dovoljni, ispada da neko izgubi glavu za nekim koga mozda ne bi primetio da je bilo privlacnijih modela na trzistu...

zato je zivot zanimljiv
 
Jednom rukom čukam tel, a u drugoj nosim nato sprej.:rumenko:
++++
Ne primećujem da su se ljudi otuđili.
Mislim kada dovoljan broj puta to ponove u medijima ( a, jesu), nastaje papagajski efekat i svi pričaju tu priču...
 

Back
Top