ДЕКЛАРАЦИЈА Народне скупштине о осуди комунистичких злочина и репресије "у име народа

Да ли сте ЗА доношење Декларације о осуди комунистичких злочина и репресије "у име на

  • ДА

  • НЕ


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.

eremita

Zaslužan član
Poruka
117.180
ПОЛЕМИКЕ Срђан Цветковић: Жртве чекају мир

06. март 2015.


Потребна је правда и очишћење за хиљаде невино стрељаних и стотине хиљада политички осуђених "народних непријатеља", ибеоваца, кулака или оних који су због вица или песме, провели године на робији







Срђан Цветковић




ДЕКЛАРАЦИЈА Народне скупштине о осуди комунистичких злочина и репресије "у име народа" која је имала за циљ успостављање тоталитарног стаљинистичког пројекта, логична је мера ако желимо демократско друштво.



Не треба то да чинимо само због препорука Савета Европе и осталих међународних институција. Пре свега је потребна правда и очишћење за хиљаде невино стрељаних и стотине хиљада политички осуђених "народних непријатеља", ибеоваца, кулака или оних који су због вица или песме, провели године на робији уништивши здравље и породице.

Декларацију би требало усвојити и због моралног оздрављења и духовног помирења у земљи.
Та одлука би заштитила и позитивне тековине Народноослободилачке борбе јер би разграничила ту борбу од њене револуционарне злоупотребе после рата.



Сматрам да би декларацију требало да подрже сви искрени антифашисти јер они осуђују стрељања без суђења као и логоре за време рата. Дакле, логично је да осуде исте ствари које су се десиле после рата.

Тај период наше историје, по интензитету терора неупоредив је са било којим нашим периодом пре или после Другог светског рата. Регистровано је око 55.000 убијених и више стотина хиљада затворених у затворе и логоре.

Срђан Цветковић, Институт за савремену историју

****************************************************************************************

Подржавам доншење ДЕКЛАРАЦИЈЕ О ОСУДИ КОМУНИСТИЧКИХ ЗЛОЧИНА ------ то је једини начин да се одвоје злочинци од правих антифашистичких бораца .......
 
Тај период наше историје, по интензитету терора неупоредив је са било којим нашим периодом пре или после Другог светског рата. Регистровано је око 55.000 убијених и више стотина хиљада затворених у затворе и логоре.

Da mi, batice, zapevamo... :whistling:


:lol:

_niemand_
 
Da mi, batice, zapevamo... :whistling:

:lol:

_niemand_

Да сам на твом месту - баш и не бих ПЕВАО..... имам благи утисак да ћете ускоро ХОРСКИ КМЕЧАТИ ЈЕР ЕУ У СВОЈИМ ПРЕПОРУКАМА ТРАЖИ ДОНОШЕЊЕ ТАКВЕ ДЕКЛАРАЦИЈЕ.... - е сад ћемо "да вас видимо НА ДЕЛУ" и да сазнамо и КО сте и ШТА СТЕ...:p
 
ПОЛЕМИКЕ Срђан Цветковић: Жртве чекају мир

06. март 2015.


Потребна је правда и очишћење за хиљаде невино стрељаних и стотине хиљада политички осуђених "народних непријатеља", ибеоваца, кулака или оних који су због вица или песме, провели године на робији







Срђан Цветковић




ДЕКЛАРАЦИЈА Народне скупштине о осуди комунистичких злочина и репресије "у име народа" која је имала за циљ успостављање тоталитарног стаљинистичког пројекта, логична је мера ако желимо демократско друштво.



Не треба то да чинимо само због препорука Савета Европе и осталих међународних институција. Пре свега је потребна правда и очишћење за хиљаде невино стрељаних и стотине хиљада политички осуђених "народних непријатеља", ибеоваца, кулака или оних који су због вица или песме, провели године на робији уништивши здравље и породице.

Декларацију би требало усвојити и због моралног оздрављења и духовног помирења у земљи.
Та одлука би заштитила и позитивне тековине Народноослободилачке борбе јер би разграничила ту борбу од њене револуционарне злоупотребе после рата.



Сматрам да би декларацију требало да подрже сви искрени антифашисти јер они осуђују стрељања без суђења као и логоре за време рата. Дакле, логично је да осуде исте ствари које су се десиле после рата.

Тај период наше историје, по интензитету терора неупоредив је са било којим нашим периодом пре или после Другог светског рата. Регистровано је око 55.000 убијених и више стотина хиљада затворених у затворе и логоре.

Срђан Цветковић, Институт за савремену историју

****************************************************************************************

Подржавам доншење ДЕКЛАРАЦИЈЕ О ОСУДИ КОМУНИСТИЧКИХ ЗЛОЧИНА ------ то је једини начин да се одвоје злочинци од правих антифашистичких бораца .......
Ако треба то да чинимо по препоруци СЕ, онда, хвала лепо - не.

Али, треба то да радимо због нас самих, конкретно, и поименце.

Ево доброг примера: Управо читам ову књигу, коју недавно добих на поклон, од аутора лично, кад сам ишла да фотографишем споменик жртвама комунистичког терора, у порти цркве Св. Вартоломеја и Варнаве у Раковици.

Golgota-korice.jpg


П. С.
Треба нам, и музеј жртава титоистичког терора... Али, прво, да направимо Музеј геноцида и злочина над Србима у 20. веку, па, у оквиру њега, пописати и све жртве титоизма...
 
Ако треба то да чинимо по препоруци СЕ, онда, хвала лепо - не.

Али, треба то да радимо због нас самих, конкретно, и поименце.

Ево доброг примера: Управо читам ову књигу, коју недавно добих на поклон, од аутора лично, кад сам ишла да фотографишем споменик жртвама комунистичког терора, у порти цркве Св. Вартоломеја и Варнаве у Раковици.


П. С.
Треба нам, и музеј жртава титоистичког терора... Али, прво, да направимо Музеј геноцида и злочина над Србима у 20. веку, па, у оквиру њега, пописати и све жртве титоизма...

Подржавам - ОДЛИЧНА ИДЕЈА !!!

- - - - - - - - - -


Сада одмах ПОТУРАШ ПУТИНА, а ??? јајаро банде црвене.....:p а стално си писао против њега...
 
П. С Треба нам, и музеј жртава титоистичког терора... Али, прво, да направимо Музеј геноцида и злочина над Србима у 20. веку, па, у оквиру њега, пописати и све жртве титоизма...

Imamo ga, zar ne? :lol:

Museum_25_Maj_Belgrade.JPG


:per:

_niemand_
 
Сада одмах ПОТУРАШ ПУТИНА, а ??? јајаро банде црвене.....:p а стално си писао против њега...

Ne verujem ja ni Komjunistima... A ni Kapitaljistima... Ne verujem ja NIKOME (samo svom znanju). Ne sekiraj se. Taman sam poverovao amerima da su se umirili... Oni su me direkno udarili sa ledja nozem... Nisu me ubili. Sada pocinje njihovo quqanje i plakanje... Fulali su, i ceka se MOJ odgovor. :lol:

Znas sta cu ja da im uradim??? Samo zamisli... Horor. I sta god zamislis Bice gore! Zive cu ih odrati... Mozak ce im vijugu po vijugu visiti po zalosnim vrbama.... :tambalamba:

_niemand_
 
Poslednja izmena od moderatora:
kakve veze to ima prijatelju? sve je to ista fukara!
i tvoj djindjic i taj kostunica i ova fuksa danica draskovic!
jednoglasno su oni svi u nekakvom blejanju o osudi komuznima!

Djindjic je ubijen za ovo sto "veliki vodja" danas radi... samo sto je utisak dela javnosti drugaciji... Onima koji samo utisak i imaju, kojima ne smeta istorija i koji malo cinjenica znaju, a i na to sto znaju zmure.
Draskovic je na vlasti ihahaj godina. Ili bolje reci Dana je na vlasti, a Draskovic je imenovani sef stranke (dozivotni, po svoj prilici...).

I nemoj da se ljutis na Kostunicu. Da nije njega bilo, SPS i SRS bi bili zabranjeni.
 
Mislim da ljudi u Srbiji nisu svesni koliko je malo bilo potrebno da vas komunisti ubiju.. Komsija kaze da ste saradnik okupatora i to bi buklavno bilo to..

Сметаш у троловању, тема су Вук, Дана, Коштуница, НАТО, Папа....... Каки комунистички злочини, каки бакрачи не сметај.
 
Djindjic je ubijen za ovo sto "veliki vodja" danas radi... samo sto je utisak dela javnosti drugaciji... Onima koji samo utisak i imaju, kojima ne smeta istorija i koji malo cinjenica znaju, a i na to sto znaju zmure.
Draskovic je na vlasti ihahaj godina. Ili bolje reci Dana je na vlasti, a Draskovic je imenovani sef stranke (dozivotni, po svoj prilici...).

I nemoj da se ljutis na Kostunicu. Da nije njega bilo, SPS i SRS bi bili zabranjeni.
djindjic je prvi skinuo petokraku,a celokupna opoziciona retorika draskovica,kostunice,micunovica,vesne pesic se zasnivao na antikomunizmu
i pajac seselj,nikolic i vucic su u to vreme bili vajni antititoisti i takmicili se s kumom u navodnom disidenstvu za vreme Broza
Sve u svemu ista klika,milosevic da i sam nije bio u interesnoj sferi kapitalizma je trebao to sve pozatvarati i postreljati
 
Mislim da ljudi u Srbiji nisu svesni koliko je malo bilo potrebno da vas komunisti ubiju.. Komsija kaze da ste saradnik okupatora i to bi buklavno bilo to..

sta je u tome problem? evo vam demokratija i nevladine organizacije pa uzivajte!
 
sta je u tome problem? evo vam demokratija i nevladine organizacije pa uzivajte!

Ма нема проблема, шта закопали сте их да нико не зна где су закопани и сад се то није догодило, јел да?
 
djindjic je prvi skinuo petokraku,a celokupna opoziciona retorika draskovica,kostunice,micunovica,vesne pesic se zasnivao na antikomunizmu
i pajac seselj,nikolic i vucic su u to vreme bili vajni antititoisti i takmicili se s kumom u navodnom disidenstvu za vreme Broza
Sve u svemu ista klika,milosevic da i sam nije bio u interesnoj sferi kapitalizma je trebao to sve pozatvarati i postreljati

Da, Djindjic je uradio.
Svi ostali, nominalno monarhisti ili ne, su sada na vlasti sa SPSom koji je postavio petokraku kao znak. Ni slovo se nisu bunili.

Znas, pitam se da li podrzavaoci komunizma podrzavaju sistem ili sopstvene privilegije... Naginjem ka ovom drugom.
 
djindjic je prvi skinuo petokraku,a celokupna opoziciona retorika draskovica,kostunice,micunovica,vesne pesic se zasnivao na antikomunizmu
i pajac seselj,nikolic i vucic su u to vreme bili vajni antititoisti i takmicili se s kumom u navodnom disidenstvu za vreme Broza
Sve u svemu ista klika,milosevic da i sam nije bio u interesnoj sferi kapitalizma je trebao to sve pozatvarati i postreljati

Njih je inrteresovalo samo ovo... I jedino ovo! :mrgreen:

sinj-delio-novac-1328585176-81477-1.jpg


A dobili su ovo.... :srecan:

s1-1.jpg


Uzivaj... :smeker:

_niemand_
 
Može ali tek kada prvo bude donesena OPŠTA DEKLARACIJA O OSUDI MASONSKO KARAĐORĐEVIĆEVSKIH ZLOČINA.
Ako se ne osude karađorđevićevske represije i zločini onda ništa nije učinjeno. Goli otok je bio samo nastavak karađorđevićevske represije nad Srbima, rodoljubima, pravoslavcima i rusofilima i svim nebrojenim žrtvama i protivnicima koje su etiketirali kao "komuniste" da bi ih lakše istrebili.
 
Poslednja izmena:

Back
Top