Upsboy ima problem

upsboy

Početnik
Poruka
3
Kao prvo hteo bih da se pohvalim da sam kupio UPS jer mi je odgovorna ekipa koja kontrolise uspone i padove napona dala razlog da kupim novo napajanje i da se uceci iz iskustva obezbedim sa jednim UPS-om ,kako bi momci koji kontrolisu napon imali manje posla.Sta cete ,drustvo se sve vise robotizuje.
Nazalost sada imam jedan drugi problem a on je vezan za taj UPS.Naime onog trenutka kada instaliram neki program ili igricu,u toku instaliranja se cuje neki zvuk iz kucista(onaj zvuk kada resetujete ili gasite racunar-klik!). U trenutku kada se cuje taj zvuk,instalacija prestaje i kompjuter pocinje da se koci.I to kocenje traje sve dok ne restartujem komp.
Ali kada iskljucim UPS kompjuter funkcionise najnormalnije!
Kako da resim ovaj problem? Please help!
 
a sta si sve okacio na njega: samo kuciste i monitor ili jos nesto. Ja sam na mastekov ups okacio samo kuciste i monitor i nemam nikakvih problema. Nemoj da kacis nista sto stvara indukciju, tj ima motore: stampac, mini liniju i sl.
 
Pa da imas garanciju pa vidi neka ti zamene ako su problemi i dalje tu.I ja imam Mastekov UPS i okacio sam Mon., kuciste,stampac i sve radi ok.
Samo ga ti vrati i trazi drugo i bice sve ok.
Javi sta si uradio!!
 
upsboy:
ok,znaci ups se zove INFORM GUARD SERIES 600A ( 600VA).
To je najgori UPS na svetu. Proizvode ga Turci, koji ni utikač ne umeju da naprave kako treba a kamoli UPS. Ja sam nekom greškom dobio 4 komada u firmi i dva uopšte nisu radila a dva su radila veoma jadno (kad nestane napona UPS nastavlja da radi, ali kompjuter ne :-) )

U svakom slučaju, ni neprijatelju ne bih preporučio da koristi InformGuard jer nije nizašta.

Ako si ga skoro kupio vidi ako možeš da ga zameniš za neki bolji, recimo Mustekov košta otprilike slično a znatno je bolji.
 
Pozdrav!
Imam jedan problem, kupio sam UPS Inform Guard Series 1000VA i na prvoj probi pri otprilike 600-700W potrošnje radio je pola sata sto je ok. Nakon toga sam ga instalirao na kućnu telefonsku centralu koja ima jako malu potrošnju nije radio niti pet minuta!!Da li neko zna u čemu je problem?Da li ga možda krivo palim jer ima dva režima rada.....pomoć??
 
goran-etis:
Pozdrav!
Imam jedan problem, kupio sam UPS Inform Guard Series 1000VA i na prvoj probi pri otprilike 600-700W potrošnje radio je pola sata sto je ok. Nakon toga sam ga instalirao na kućnu telefonsku centralu koja ima jako malu potrošnju nije radio niti pet minuta!!Da li neko zna u čemu je problem?Da li ga možda krivo palim jer ima dva režima rada.....pomoć??
Pitanje je da li je pri drugoj probi baterija bila puna 100%

Mada, čak i da jeste - nemoj ništa da te čudi kod Inform Guarda, jer su poznati kao jako loši UPS-evi. Moja firma je 2004 kupila 6 komada od Pakoma, od toga 4 nije radilo UOPŠTE, i odmah smo ih zamenili sve komplet za APC (uz debelu doplatu, razume se.)

Ja bih na tvom mestu proverio još jednom bez te tel. centrale, dakle probaj da dupliciraš uslove kakvi su bili pa vidi da li opet radi pola sata. (Mada mi se čini popriličn nerealno da radi 30 minuta sa 700W opterećenja, ne verujem ni da bi APC od 2000VA izdržao pola sata sa 700W)

Možda nisi dobro izmerio opterećenje?
 

Back
Top