U čijem je interesu "BG na vodi"?

Тихи

Starosedelac
Poruka
162.259
„Danas smo u skupštini razgovarali o svemu osim o ’Beogradu na vodi’. U tih par minuta koliko smo uspeli da tome razovaramo istakli smo da se ovim projetkom krši ustav Srbije, zakonodavstvo, kako domaće tako i evropsko, kao i međunarodne kovencije“, naveo je Božović.

Sve to, kako ističe, da bi se jedan investitor stavio u poseban položaj.

„To će građane Srbije koštati preko tri miljarde evra, a svaki zaposlen čovek će u tuđ džep morati da stavi preko 2.000 evra. To nije u interesu građana Srbije“, istakao je Božović i dodao da je Agencija za borbu protiv korpucije projekat ocenila kao sumnjiv i s visokim stepenom rizika.

http://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2015&mm=04&dd=07&nav_category=11&nav_id=978165

Kazu ovi iz DS , da su uvidom u sporazum o Beogradu na vodi, zakljucili da te zgrade treba da se naprave tako sto ce strani investitor uloziti 3.5 milijarde a drzava Srbija 3 milijarde evra u izgradnju stanova na toj lokaciji. Posto drzava Srbja nema te pare , jasno je da ce se svakom gradjaninu ove zemlje uzeti te pare da bi se napravili ti stanovi tamo .

Najveca pljacka je u tome , sto stanove nece prodavati drzava Srbija vec iskljucivo strani investior iz emirata i sve pare ce ici njemu direktno u dzep.

To znaci da prakticki mi gradjani Srbije dotiramo ovog stranog investitora sa 3 milijarde evra a on ce potom nama prodavati stanove po komercijalnim cenama tj koliko on pozeli!

NEVEROVATNA PLJACKA !

Inace podrzavam da se gradi na toj lokaciji ali ne podrzavam da mi gradjani Srbije finansiramo tu celu pricu jer tu za nas nema nikakve koristi!
 
To znaci da prakticki mi gradjani Srbije dotiramo ovog stranog investitora sa 3 milijarde evra a on ce potom nama prodavati stanove po komercijalnim cenama tj koliko on pozeli!

NEVEROVATNA PLJACKA !

ezgif-2502041588.gif


:orkestar: :tambalamba:

_niemand_
 
Necemo mi da dajemo pare, tih 3,5 milijardi. To daju Arapi.

Ono sto mi dajemo je da izmestimo zeleznicu, gde je najveca pojedinacna stavka most od 460 miliona evra kod Vince (skuplji nego Ada most sa prikljuccima, o kom dramataju do besmisla), a sa ostalim stavkama to raste do barem 700 miliona evra. Znaci - 100 evra po glavi stanovnika cemo mi da izdvojimo, bez obzira gde stanujemo. Zasto je to tako? Zato sto su najveci radovi na i oko zeleznice - koja je republicka.

Ne znam gde su nasli te 3 milijarde koje mi ulazemo.
 
Можемо да изводимо овакву или онакву математику. Али оно што је сигурно јесте да је вуЋко мала беба а да је црни Арапин љисица и да ће вуЋка и целу земљу да пре'ебе. Не за друго, него за паре.
 
Naši su još bolji.

Nedavno oterali arapina
koji je hteo da napravi hotele sa
100 miliona svojih dolara
i to na potpuno pustom državnom zemljištu
na Luštici.
I da napravi i puteve, trafo stanicu, golf terene ...

Videćemo.
Svi znaju koji ga je visoki funkcioner oterao.

Ali i arapin je kriv.
Da se malo raspitao i malo podmazao gde treba
sve dozvole bi dobio,
 
Poslednja izmena:
Naši su još bolji.

Nedavno oterali arapina
koji je hteo da napravi hotele sa
100 miliona svojih dolara
i to na potpuno pustom državnom zemljištu
na Luštici.
I da napravi i puteve, trafo stanicu, golf terene ...

Videćemo.
Svi znaju koji ga je visoki funkcioner oterao.

Ali i arapin je kriv.
Da se malo raspitao i malo podmatao gde treba
sve dozvole bi dobio,

Тај ваш црни Арапин се очигледно не разуме у пословање.
 
Naši su još bolji.

Nedavno oterali arapina
koji je hteo da napravi hotele sa
100 miliona svojih dolara
i to na potpuno pustom državnom zemljištu
na Luštici.
I da napravi i puteve, trafo stanicu, golf terene ...

Videćemo.
Svi znaju koji ga je visoki funkcioner oterao.

Ali i arapin je kriv.
Da se malo raspitao i malo podmazao gde treba
sve dozvole bi dobio,

Nisu Arapi naivni, nego je taj vaš izgleda bio alav.
 
Necemo mi da dajemo pare, tih 3,5 milijardi. To daju Arapi.

Ono sto mi dajemo je da izmestimo zeleznicu, gde je najveca pojedinacna stavka most od 460 miliona evra kod Vince (skuplji nego Ada most sa prikljuccima, o kom dramataju do besmisla), a sa ostalim stavkama to raste do barem 700 miliona evra. Znaci - 100 evra po glavi stanovnika cemo mi da izdvojimo, bez obzira gde stanujemo. Zasto je to tako? Zato sto su najveci radovi na i oko zeleznice - koja je republicka.

Ne znam gde su nasli te 3 milijarde koje mi ulazemo.

To je jako lepo, a gde su garancije da ako uradimo sve to (odnosno puknemo silne novce) da ce zaista ovaj besmislen i megalomanski projekat zaista biti zavrsen do kraja? S obzirom da veliki broj nekretnina "zvrji" prazno u Beogradu jer realno zivotni standard nedozvoljava kupovinu nekretnina od 2K/m2, kome prodati dodatne kvadrate?

- - - - - - - - - -

Ako je tako kao što kaže Božović to znači da se stvari u Srbiji odvijaju onako kako bi trebalo.
Samo se nadam da će tih 3 milijarde evra biti dovoljno za totalno uništenje.

Sigurno, kada se uzme u obzir gradjnja Prokopa, Koridora 10, Vukovog spomenika itd. projekti koji su trajali decenijama i pojeli ko zna koliko milijardi evra. Izvestan scenario je da ce stanica biti unistena, a da na tom mestu nece biti izgradjeno nista, a onda ce kroz nekoliko godina neki Misko dobiti to zemljiste za 1 dinar.
 
Necemo mi da dajemo pare, tih 3,5 milijardi. To daju Arapi.

Ono sto mi dajemo je da izmestimo zeleznicu, gde je najveca pojedinacna stavka most od 460 miliona evra kod Vince (skuplji nego Ada most sa prikljuccima, o kom dramataju do besmisla), a sa ostalim stavkama to raste do barem 700 miliona evra. Znaci - 100 evra po glavi stanovnika cemo mi da izdvojimo, bez obzira gde stanujemo. Zasto je to tako? Zato sto su najveci radovi na i oko zeleznice - koja je republicka.

Ne znam gde su nasli te 3 milijarde koje mi ulazemo.

Ma ko daje, tako nas vole pa će da daju. To su krediti koji moraju da se vrate. Plus vlast otima zadružnu zemlju i poklanja im. Arapi će nešto da daju...
 
To je jako lepo, a gde su garancije da ako uradimo sve to (odnosno puknemo silne novce) da ce zaista ovaj besmislen i megalomanski projekat zaista biti zavrsen do kraja? S obzirom da veliki broj nekretnina "zvrji" prazno u Beogradu jer realno zivotni standard nedozvoljava kupovinu nekretnina od 2K/m2, kome prodati dodatne kvadrate?

- - - - - - - - - -



Sigurno, kada se uzme u obzir gradjnja Prokopa, Koridora 10, Vukovog spomenika itd. projekti koji su trajali decenijama i pojeli ko zna koliko milijardi evra. Izvestan scenario je da ce stanica biti unistena, a da na tom mestu nece biti izgradjeno nista, a onda ce kroz nekoliko godina neki Misko dobiti to zemljiste za 1 dinar.

Neće Miško dobiti. Dobiće neki Šipko ili Muhamed.
 
Koliko god da je milijardi 4,5 ili 6,5 i dodajte arapinovu zaradu i porez i koliko je to milijardi. Je l' stvarno neko misli da u Srbiji postoji dokonih 10 milijardi evra da se kupe ti stanovi i poslovni prostori...

A drugo pitanje je sta je sa ovim domacim investitorima. Ljudi su ucestvovali na tenderima, kupili zemlju ili firme koje imaju zemlju i sad puj pike ne vazi. Ne daju im godinama da grade, jer nisu dovoljno platili zemljiste, pa ft1p, pa ovo pa ono itd. A sad ispada da ovaj arapin ne mora ni da kupi zemljiste, ne treba ni tender, drzava ce da donese i specijalne zakone za oduzimanje zemlje... Sad nam odjednom ne treba pravna drzava... A to ce sve da finansiraju gradjani preko poreza i akcize za struju.
 
Станове ће морати, по наређењу Господара, да капаришу СНС буразерски бизнисмени који преко везе добијају послове од државе, да би и даље могли да добијају те исте послове. Станове ће, такође по партијском задатку, морати да капаришу а касније и купе СНС функционери и сви остали који су зависни од власти.
 

Back
Top