OPEL

Hudli:
Mursielagio nemoj uporedjivati babe i zabe.Mi pricamo ovde o Opel vektri iz 97`god. a ne o kadetu suzi iz 84`god. A sto se tice motora nemora da znaci da je u njemu Isuzu motor vec moze da bude i GM-ov kao sto je kod mene u astri iz 99`god. i veruj mi da je Isuzu motor po mnogima izdrzljiviji i bolji od GM-vog motora.Pozdrav

Kako te sluša astra?
 
Vidi decko, ja nikako ne uporedjujem babe i zabe i tacno znam sta govorim...s obzirom da mi se firma bavi izmedju ostalog i prodajom vozila i da sam u zadnjih pet godina prodao bar 50 opel vektri raznih godista i tipova motora u njima ,i dva puta toliko astri izmedju ostalih automobila koji su prodati mislim da sam savrseno kompetentan da pricam na ovu temu...Znaci, opel vektra 1.7 sa isuzu motorom je los automobil!!!A opele kadete i ostala sranja tog tipa i godista i ne racunam u automobile...pa zar oni nisu vec svi zavrsili na otpadima???
 
Ako zelis savet.Ovde ga neces dobiti.Zato sto odgovori uvek zvuce konfuzno i jedan drugi sukobljavaju.Najpre ces morati pogledati prethodne teme.Ovde ima puno pokornika wv vozila i opelovih vozila.Pa se sukoblöjavaju.
Sto se tice nekog mog znaja o opel Vektri.Pouzdano tvrdim da taj auto nekorozira u meri u kojoj koroziraju prethodni modeli opela.Sto se tice motora taj motor je izdrzljiv apsolutno nema veze sa isuzu proizvodjom.Pouzdan je i netrosi mnogo.
Variranje kvaliteta u proizvodnji i danas je izrazeno kod svih proizvodjaca automobila.Pa se desi da neki automobil ima savrseno ponasanje u odnosu na drugi iste klase i opreme.Zavisi puno i od snage agegata.Sto je motor jaci to je karoserija osetljivija na toziju i opterecenja pa doje do brzeg zamaranja materijala.A samim tim i vlaga brze nadje put do lima preko zastite i stvara koroziju.Auto moras dobro pogledati.Isprobati i sam utvrditi dali ti odgovara.A misljenja svih nas koliko nas ima na forumu mozes okaciti macki o reop jer ti zapravo nicemu ne koristi.
 
Bustura:
Ako zelis savet.Ovde ga neces dobiti.Zato sto odgovori uvek zvuce konfuzno i jedan drugi sukobljavaju.Najpre ces morati pogledati prethodne teme.Ovde ima puno pokornika wv vozila i opelovih vozila.Pa se sukoblöjavaju.
Sto se tice nekog mog znaja o opel Vektri.Pouzdano tvrdim da taj auto nekorozira u meri u kojoj koroziraju prethodni modeli opela.Sto se tice motora taj motor je izdrzljiv apsolutno nema veze sa isuzu proizvodjom.Pouzdan je i netrosi mnogo.
Variranje kvaliteta u proizvodnji i danas je izrazeno kod svih proizvodjaca automobila.Pa se desi da neki automobil ima savrseno ponasanje u odnosu na drugi iste klase i opreme.Zavisi puno i od snage agegata.Sto je motor jaci to je karoserija osetljivija na toziju i opterecenja pa doje do brzeg zamaranja materijala.A samim tim i vlaga brze nadje put do lima preko zastite i stvara koroziju.Auto moras dobro pogledati.Isprobati i sam utvrditi dali ti odgovara.A misljenja svih nas koliko nas ima na forumu mozes okaciti macki o reop jer ti zapravo nicemu ne koristi.
bravo majstore napokon neko ko nije toliko napaljen da misli da sve zna i da je njegova najpametnija.
sto se tice korozije mogu da tvrdim da vectra ne korozira pogotove ne ove novije serije b.sto se tice motora nisam toliko kompetentan da ti ista kazem.
lambordzini mislim da i sam znas ako se bavis prodajom polovnih kola da ta kola sto se prodaju kod nas ili im je vec na zapadu izvadjena dusa ili je auto bio udaran pa zbog toga kad se popravlja ne zastiti dobro pa auto korozira zbog toga,a i isto tako vidjao sam ja i vw koji je korozirao na rubovima na vratima itd. sto samo govori u prilog tome sto sam ja vec rekao.reci za koju cenu ti ga nudi pa cu ti reci da li vredi ili ne i sta ima od opreme.
 
sulz:
Hudli:
Mursielagio nemoj uporedjivati babe i zabe.Mi pricamo ovde o Opel vektri iz 97`god. a ne o kadetu suzi iz 84`god. A sto se tice motora nemora da znaci da je u njemu Isuzu motor vec moze da bude i GM-ov kao sto je kod mene u astri iz 99`god. i veruj mi da je Isuzu motor po mnogima izdrzljiviji i bolji od GM-vog motora.Pozdrav

Kako te sluša astra?
Dobar je ovo automobil ima galvanizovanu karoseriju tako da sam sto se tice korozije dobro obezbedjen narednih 7-8 godina. Jedino sto mi se na neki nacin nesvidja kod nje je to sto joj je motor pomalo nejak za njenih 1250kg ,mogao je biti barem za jos nekih desetak konja jaci i bila bi super(Astra mi je u karavan verziji).
 
Mursielagio.:
Vidi decko, ja nikako ne uporedjujem babe i zabe i tacno znam sta govorim...s obzirom da mi se firma bavi izmedju ostalog i prodajom vozila i da sam u zadnjih pet godina prodao bar 50 opel vektri raznih godista i tipova motora u njima ,i dva puta toliko astri izmedju ostalih automobila koji su prodati mislim da sam savrseno kompetentan da pricam na ovu temu...Znaci, opel vektra 1.7 sa isuzu motorom je los automobil!!!A opele kadete i ostala * tog tipa i godista i ne racunam u automobile...pa zar oni nisu vec svi zavrsili na otpadima???
Ove motore fabrika nebi vise ugradjivala u svoje automobile da nisu dobro provereni kod stariji modela Opela.Zato mogu da tvrdim da je ovaj motor pouzdan.
 
hudli:
sulz:
Hudli:
Mursielagio nemoj uporedjivati babe i zabe.Mi pricamo ovde o Opel vektri iz 97`god. a ne o kadetu suzi iz 84`god. A sto se tice motora nemora da znaci da je u njemu Isuzu motor vec moze da bude i GM-ov kao sto je kod mene u astri iz 99`god. i veruj mi da je Isuzu motor po mnogima izdrzljiviji i bolji od GM-vog motora.Pozdrav

Kako te sluša astra?
Dobar je ovo automobil ima galvanizovanu karoseriju tako da sam sto se tice korozije dobro obezbedjen narednih 7-8 godina. Jedino sto mi se na neki nacin nesvidja kod nje je to sto joj je motor pomalo nejak za njenih 1250kg ,mogao je biti barem za jos nekih desetak konja jaci i bila bi super(Astra mi je u karavan verziji).
5500 e, sve osim klime
 
to ti je dobra cena auto u toj klasi nemozes da dobijes za te pare prema tome vidi sam sta ces i kako ces.isto cena kvalitet auta idu na stranu kvaliteta jer da uzmes nekog pasata 97god nema sanse za te pare znaci koliko para toliko muzike tacnije vise muzike dobijes nego sto platis.
 
Napravio sam jednu probnu voznju iz znatizelje.U odnosu na novi Golf.Ovaj auto dizajnerski,tehnicki mi se vise dopada.Ocena 4.
Ipak u ovoj klasi ipak je neprikosnovena mazda3 i pezo 307.Mada mi se cini da ce im novi Citroen C4 pomrsiti konce.
 
Gledam podatke opel astre (ne mislim na najnoviju) i cudim se kako to da ima tako slabog dizelasa od 2 litra (82ks). Pre par dana sam vozio stricevu opel astru tds 97-98 god (znaci jos jednu generaciju starija) koja ima 80ks. On kaze da je u njemu Isuzuov motor. Kako to da u novijoj generaciji ovog modela stoje motori 1.7 od 68 i 75 snaga? Zar je moguce da stariji model ima bolji motor od novijeg? I jos ovo: Zar Opel nema tehnologiju da izgradi nekog jaceg (da nekazem normalnog) dizelasa i upusti u konkurentsku borbu sa ostalim proizvodjacima?
 
molim sve one koji imaju neke informacije i ISKUSTVA sa OPEL CALIBROM da mi ovde "izreferisu"......znaci kakav je auto,sta se najlakse kvari,koje su mane a koje prednosti,da li je bolja sa 8 ventila ili 16, itd itd......hvala unapred
 
OPEL VECTRA 12/98 karavan, 2.0DL,

uz njega je dobijena literatura, (citaj) standardno na NEMACKOM jeziku.

Ubih se trazeci isto to na netu, ali na engleskom!

POMOC!!!
 
Vec par meseci sam se "troumio" izmedju Opel Vektre, Astre i Volvoa S40, da sam ranije obratio paznju na ovaj forum pitao bih za savet ... ali, interesuje me sta mislite o ovim automobilima, tj. razlikama medju njima ... (svestan sam da je u ovom poredjenju Astra niza klasa) ...

Inache, od pre neki dan sam ponosni vlasnik Opel Astre, sa kojom sam za prvih 500 km super zadovoljan. Cuo sam da ima dosta price oko opelovih motora, a ja sam odabrao Isuzijev za koji sam cuo da je ok.
Voleo bih da mi neko kaze nesto vise o vozilu i motoru (prvi put imam opel, do sada sam vozio golfa), posto sam primetio da ima izvrsnih strucnjaka u toj oblasti ...

Karakteristike :

Proizvodnja 09.2001. god
Motor 1.7DTI
Presao (sigurnih) 59000km
Oprema CDX
5v

Sa svim dazbinama me je kostala oko 8500e. Cini mi se da sam dobro prosao (ako nista bar za pocetak :D ) ...

Pozdrav svima ...
 
Pre 6 meseci sam kupio Opel Astru '95.godiste.Posle par meseci sam imao problem sa kocionim diskovima (ventilirajuci,ABS),neravnomerno je kocio pro manjim brzinama a pri vecim je tresao volan.Diskovi su se iskrivili(fabricki GM).Zamenio sa diskove (DELPHI diskovi iz euroauta).Par meseci je bilo ok,medjutim opet mi se javio isti problem.
Predpostavljam da ja nekako prouzrokujem to(jer su fabricki prajali 10 godina).Neki put malo ostrije vozim,ali ne stalno.Zbog cega se krive diskovi?? Mozda zbog pranja u servisu kada pod pritiskom prskaju na njih?(mada do servisa za pranja predjem samo nekih 500 metara-da verujem da mogu da se zagreju za toliko malu relaciju)
 
Opel astra 1,7td (nemacki dtl motor) pali tek posle 6,7 sekundi verglanja bez obzira da li je hladan ili topao motor.Neki put upali brzo,ali retko.Da li je to normalno?(golf2 dizel pali znatno bolje)
Kompresija je ujednacena i dobra oko 26,grejaci ispravni, akumulator je Bosch-ov nov.
Sta moze da prouzrokuje ovo? (Anlaser je oslabio,pa slabije vrti??)
 
Batice, vozim Talbota starog dvadeset godina, ali je tačan do daske!!! Problema oko paljenja i diskova nikada nisam imao, sa makinom još manje jedino malo limarija. Hoćeš da se menjamo? :lol: Šalim se, neko bi pomislio da hoćeš da me prevariš!! :lol: Nikad staru, dobru, prostu, seljačku mehaniku nebi menjao za visoko sofisticiranu elektro-kompjutersku konfekciju!!! :wink: Deluje prepotentno ali ranije se radilo da traje, a danas drži vodu da majstori odu, tj. bitno je da je koka šarena pa ne mora da nosi jaja (može samo na njih da se naleže) :lol: ali ipak samo opušteno! Naći će se neko rešenje! Espanol, pomagaj čoveku!!!
 
Krivljenje diskova baš nije česta pojava. Retko se dešava kod reli automobila kada se posle forsiranog kočenja i "usijavanja" proleti kroz vodu. Na tvom mestu bih proverio ležajeve točkova.
 
Espanol:
Krivljenje diskova baš nije česta pojava. Retko se dešava kod reli automobila kada se posle forsiranog kočenja i "usijavanja" proleti kroz vodu. Na tvom mestu bih proverio ležajeve točkova.
znam kako se cuju lezajevi kad su losi.da li moze da se desi da su losi a da ne proizvode nikakav zvuk?
stvarno me nerviraju ti diskovi,pogotovo zato sto pazim na auto i redovno ga odrzavam.necu da uzmem opet diskove da bi mi se posle mesec,dva opet iskrivili.da li se mozda krive od pranja?ili ja kocim nekako lose pa ih tako krivim? :roll: :?:
 
evening:
Espanol:
Krivljenje diskova baš nije česta pojava. Retko se dešava kod reli automobila kada se posle forsiranog kočenja i "usijavanja" proleti kroz vodu. Na tvom mestu bih proverio ležajeve točkova.
znam kako se cuju lezajevi kad su losi.da li moze da se desi da su losi a da ne proizvode nikakav zvuk?
stvarno me nerviraju ti diskovi,pogotovo zato sto pazim na auto i redovno ga odrzavam.necu da uzmem opet diskove da bi mi se posle mesec,dva opet iskrivili.da li se mozda krive od pranja?ili ja kocim nekako lose pa ih tako krivim? :roll: :?:
NE KOČIŠ LOŠE I NE KRIVE SE POSEBNO OD PRANJA. "Javlja" mi se još jedna stvar, ali to bi morao da proveri odličan i savestan majstor. Može da se desi da su deformisana kočiona klešta (od nekog udara, pregrejavanja, nepravilne montaže...), koja pri svakom kočenju opterećuju disk i izvode ga iz pravilne ose kočenja. Dovoljan je i neki deseti deo mm da pri dužem kočenju deformiše disk.
 
Espanol:
evening:
Espanol:
Krivljenje diskova baš nije česta pojava. Retko se dešava kod reli automobila kada se posle forsiranog kočenja i "usijavanja" proleti kroz vodu. Na tvom mestu bih proverio ležajeve točkova.
znam kako se cuju lezajevi kad su losi.da li moze da se desi da su losi a da ne proizvode nikakav zvuk?
stvarno me nerviraju ti diskovi,pogotovo zato sto pazim na auto i redovno ga odrzavam.necu da uzmem opet diskove da bi mi se posle mesec,dva opet iskrivili.da li se mozda krive od pranja?ili ja kocim nekako lose pa ih tako krivim? :roll: :?:
NE KOČIŠ LOŠE I NE KRIVE SE POSEBNO OD PRANJA. "Javlja" mi se još jedna stvar, ali to bi morao da proveri odličan i savestan majstor. Može da se desi da su deformisana kočiona klešta (od nekog udara, pregrejavanja, nepravilne montaže...), koja pri svakom kočenju opterećuju disk i izvode ga iz pravilne ose kočenja. Dovoljan je i neki deseti deo mm da pri dužem kočenju deformiše disk.
Espanol je u pravu! Kada su diskovi više puta ''grejani'' izgledaju narezano kao CD i potrebna je ili obrada diska ili njegova zamena. Mnogi zanemaruju te male šarice i samo krknu nove pločice. Pozdrav svima!
 
Pa moguce da nesto nije u redu sa samim klestima.Sve je bilo ok ustvari, sad kad si espanol rekao, dok nisam zamenio plocice.Do tada je auto bio odrzavan kod Opel Komnenovica (ovlasceni servis),gde sam i uzeo nove plocice,ali mi je bilo skupo da ih menjam tamo,pa mi ih je zamenio lokalni majstor(koji je inace ok i nisam imao problema sa njim,a popravlja i skuplje automobile).Tako da je moguce da je on nesto lose zamenio,mada ne verujem jer za menjanje plocica se ne skidaju klesta nego samo neki mali osiguraci.A i fabricki diskovi su bili kao malo "pojedeni" i bez brazdi.Stvarno ne znam sta da radim...
Da li da odem do Komnenovica (mada ako mi oni menjaju diskove izacice me 150evra samo za delove i plus bar 30 za ruke)....i objasnim im za problem
Imas li ti neki drugi prodlog espanol?
 

Back
Top