Dačić "otkrio Ameriku" - I da priznamo Kosovo neće nas u EU
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: Dačić "otkrio Ameriku" - I da priznamo Kosovo neće nas u EU

Veoma poznat PartizanBeograd (avatar)
    Učlanjen
    09.06.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    244

Podrazumevano Dačić "otkrio Ameriku" - I da priznamo Kosovo neće nas u EU

Dačić: I kada bi priznala Kosovo, Srbija ne bi bila u EU

Prvi potredsednik vlade i šef diplomatije Ivica Dačić izjavio je danas će uvek postojati neki novi uslovi Srbiji za ulazak u EU

BEOGRAD - Prvi potredsednik vlade i šef diplomatije Ivica Dačić izjavio je danas da Srbija, i kada bi priznala Kosovo, ne bi bila u EU, "zato što će uvek postojati neki novi uslovi" i naglasio da ne želimo više da prihvatamo politiku pokretnih ciljeva i stalno postavljanje novih uslova.

Dačić je u intervjuu Sputnjiku, na pitanje da prokomentariše izjavu predsednik Srbije Tomislav Nikolić da bi Srbija, kad bi priznala Kosovo, za mesec dana bila u EU, odgovorio: "Ne bi. Zato što će uvek postojati neki novi uslovi".

"Kad je bio isporučen, uhapšen (Ratko) Mladić, posle mesec dana se pojavilo pitanje Kosova. Do tada to nije bilo na dnevnom redu. Ali, mi apsolutno ne želimo više da prihvatamo tu politiku pokretnih ciljeva, to stalno postavljanje novih uslova...I mi ne želimo uopšte da razgovaramo više o toj temi. Mi smo jasno rekli, i nama je jasno rečeno, da nema nikakvog uslova", rekao je on.

"Možda bi neko to želeo, bilateralno te zemlje su već priznale Kosovo, ali Srbija nema nikakvu nameru da menja svoju poziciju kad je reč o nezavisnosti Kosova. Mi smatramo da smo spremni za dijalog, ali nismo spremni za nametanje bilo kakvih uslova. Niti ultimatuma", rekao je šef srpske diplomatije.

Kada je reč o dijalogu Beograda i Prištine, Dačić kaže da do sada nije definisan statut Zajednice srpskih opština zato što Priština misli da to treba da bude sa što manje ovlašćenja, pa stalno blokira usvajanje statuta.

"Tako da implementacija Briselskog sporazuma, zapravo, odgovara Srbiji, i Srbija nije ta koja koči njegovu implementaciju, već Priština", rekao je on i ponovio da Beograd neće menjati svoj stav po pitanju nezavisnosti Kosova.

Povodom izjave visoke predstavnice EU Federike Mogerini da Srbija i Kosovo vode razgovore kao dve države, Dačić kaže:

"Mogerini se izvinila zbog te izjave. Navodno je htela da kaže da je reč o stranama, a ne o državama. Naš premijer vodi sada razgovore sa novim premijerom u Prištini, nadam se da ćemo moći svi zajedno da učinimo neke korake dalje, napred. Ali ne u pravcu nezavisnosti, nego o normalizaciji odnosa. Srbija je konstruktivan faktor".

Komentarišući potpisivanje Individualnog partnerskog akcionog plana (IPAP) sa NATO, i odnos Srbije prema Alijansi, Dačić je ponovio da Srbija nema nameru da uđe NATO, ali imajući u vidu da je okružena zemljama članicama NATO, želi da uspostavi partnerske odnose.

"Ukoliko smo državnici, mi moramo da budemo svesni da prošlost ne možemo da izmenimo, i da gledamo kako da u ovom trenutku zaštitimo najbolje naše nacionalne i državne interese. Zato Srbija vodi jednu balansiranu spoljnu politiku, jer odnos prema NATO-u i ODKB-u nije samo vojno pitanje, ono je i političko pitanje. Zato mi imao status u NATO u okviru programa Partnerstvo za mir", rekao je on.

Upitan koliko je ta neutralna pozicija Srbije održiva, imajući u vidu, između ostalog, i nedavnu izjavu američkog ambasadora Majkla Kirbija da smo šizofreni narod jer srcem gledamo prema Rusiji a glavom prema Evropi, Dačić kaže:

"Mislim da je održiva. Srbija, odnosno bivša Jugoslavija, uvek je bila neutralna. Ne znam da li je Švajcarskoj išta falilo u njenoj istoriji, iako je već dva veka neutralna. U ovom smislu, mi nismo, naravno, neutralni u odnosu na razna dnevno-politička događanja i geostrateške igre, ali mi ćemo se truditi maksimalno da naša politika ne bude ili - ili, nego da bude politika koja podrazumeva i ulazak u Evropsku uniju i dalji razvoj dobrih odnosa sa Rusijom. Mislimo da to nije međusobno suprotstavljeno".

Dačić, koji je i lider Socijalističke partije Srbije, rekao je da nije pristalica čestih izbora i da je Srbiji potrebna politička stabilnost, ali da premijer Aleksandar Vučić ima pravo da iskoristi mogućnost rekonstrukcije vlade kako bi omogućio njen kvalitetniji rad.

"Mi smo dobro sarađivali i dobro sarađujemo. Na spoljno-političkom aspektu mislim da nismo imali nikakvih razmimoilaženja i nekakvih problema, ali je najvažnije da li verujemo u zajednički cilj oko koga smo se okupili. A to je da Srbija bude bolja i da naš narod živi onako kako zaslužuje. I verovaću u taj cilj, bez obzira da li budem u Vladi ili ne", rekao je Dačić u intervjuu za Sputnjik.

http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/politika/aktuelno.289.html:542389-Dacic-I-kada-bi-priznala-Kosovo-Srbija-ne-bi-bila-u-EU
    Kakvi političari vode Srbiju pa ovo je sjajno

A jedno pitanje za pametnog Ivicu - zašto priznajete Kosovo i zašto prihvatate sve EU uslove kad i sam kažeš da nas neće primiti
    Klinton: "Ako hocete da bombardujemo vojsku RS treba nam bar 5000 zrtvovanih muslimana"

Moderator sasasta (avatar)
    Učlanjen
    06.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    298

Podrazumevano Re: Dačić "otkrio Ameriku" - I da priznamo Kosovo neće nas u EU

ovo je mali korak za srbiju a veliki za dacica

Moderator petar.petrovic (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    158

Citat Original postavio PartizanBeograd Pogledaj poruku

A jedno pitanje za pametnog Ivicu - zašto priznajete Kosovo i zašto prihvatate sve EU uslove kad i sam kažeš da nas neće primiti

Zato sto gazda sa zapada zavrce ja,jca..

mikicbd nije na forumu
    Analitički političar!Srbi ne treba da budu bezlična masa!
    Iskusan
    Učlanjen
    18.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    298

Znači počelo je, idemo na vanredne izbore...

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    424

Udario glavom u vrata pa mu sinulo

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Eurazijska Unija ce 1.5.2015 dobiti šestu clanicu Kirgistan, a pravo je pitanje tko ce biti sedma clanica?

Iskusan blooser (avatar)
    Učlanjen
    05.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    202

@tema:

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Nemoguce .To su nasi prijatelji i evo stizu i packe da nas vod garde ne treba u Moskvu 9og maja jer je to losa poruka za eu.

Veoma poznat Zauz (avatar)
    Učlanjen
    06.10.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    468

"Srbija, odnosno bivša Jugoslavija, uvek je bila neutralna. Ne znam da li je Švajcarskoj išta falilo u njenoj istoriji, iako je već dva veka neutralna."

Srbija odnosno ex Ju? Poredjenje Srbije sa Svajcarskom .

Ostatak teksta .

Elita hypnotoad (avatar)
    Učlanjen
    22.08.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    424

Kale... brdo... turciii

Domaćin
    Učlanjen
    14.01.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Pa to je sasvim ok...

Tu treba samo imati sirinu i ne biti zatucan kao sto je Rama sa njegovim panalbanizmom u XXI veku.

Priznanje Kosova je mala cena koju bi bez razmisljanja trebalo platiti za ulazak u EU.

Evropa se sve vise siri i podrzavljuje, tako da cemo za desetak godina biti ujedinjeni, ne samo, ponovo, sa Kosovom, nego i sa citavim kontinentom.

Pustitite vi balkanska plemena da se radosno valjaju u blatu svoje zaostalosti.

Ko se zadnji najsladje se

Poznat F. Chief (avatar)
    Učlanjen
    01.04.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    122

Citat Original postavio PartizanBeograd Pogledaj poruku

Dačić bi sjedio na dvije stolice, e to ne ide, ako želiš biti član nekog kluba, e onda moraš prihvatiti i pravila igre tog kluba, ili nećeš ući...

A Kosovo je u tome samo jedno od pravila kluba, ima ih još podosta...

No, dobra je strana ta da te nitko ne tjera u EU, nije obavezno, to je jedan fakultativni program, mo'š odustat' kad god hoćeš...
    https://www.youtube.com/watch?v=ZfXYQksmb9w

mikicbd nije na forumu
    Analitički političar!Srbi ne treba da budu bezlična masa!
    Iskusan
    Učlanjen
    18.03.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    298

Citat Original postavio bazum Pogledaj poruku
    Eurazijska Unija ce 1.5.2015 dobiti šestu clanicu Kirgistan, a pravo je pitanje tko ce biti sedma clanica?
    Vijetnam

Početnik
    Učlanjen
    01.09.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio mikicbd Pogledaj poruku
    Vijetnam
    Vijetnam je vec clan ASEAN-a, mješaš sporazum o slobodnoj trgovini (koji je Vjetnam potpisao sa Eurazijskom Union) sa clanstvom koje Vijetnam nemože dobiti jer je vec clan druge ekonomske unije.

Veoma poznat
    Učlanjen
    10.07.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    250

Citat Original postavio hypnotoad Pogledaj poruku
    Kale... brdo... turciii
    znaci ..divno! reka.

Stara legenda Тихи (avatar)
    Učlanjen
    13.08.2008.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2195

Citat Original postavio COBAK Pogledaj poruku
    Pa to je sasvim ok...

Tu treba samo imati sirinu i ne biti zatucan kao sto je Rama sa njegovim panalbanizmom u XXI veku.

Priznanje Kosova je mala cena koju bi bez razmisljanja trebalo platiti za ulazak u EU.

Evropa se sve vise siri i podrzavljuje, tako da cemo za desetak godina biti ujedinjeni, ne samo, ponovo, sa Kosovom, nego i sa citavim kontinentom.

Pustitite vi balkanska plemena da se radosno valjaju u blatu svoje zaostalosti.

Ko se zadnji najsladje se
    Pa citas li ti sta kaze Dacic bukvo bosnjacka? I da Srbija prizna Kosovo opet nece uci u EU, jer nas sama EU NE ZELI

Zele sve nas na Balkanu da drze u statusu kolonijalnog ropstva i to je to.

Buduća legenda
    Učlanjen
    11.09.2004.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    1012

Ово о куваној жаби. Полако Србе навикавају. Степ бај степ. Лукави српски политичару ј.бу народ у главу само тако.

Poznat
    Učlanjen
    23.08.2011.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    376

Citat Original postavio Тихи Pogledaj poruku
    Pa citas li ti sta kaze Dacic bukvo bosnjacka? I da Srbija prizna Kosovo opet nece uci u EU, jer nas sama EU NE ZELI

Zele sve nas na Balkanu da drze u statusu kolonijalnog ropstva i to je to.
    Па да си и ти на њиховом месту не би нас хтео .Који ћемо им клинац
    окружени смо НАТО , дотерани до уза зид као и иначе и то Дачић зна
    остаје још да нам Војисла забоде глогов колац и да завршимо причу ,
    а до тада да нам је непријатно колико нам добро иде

Elita
    Učlanjen
    30.05.2012.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    29
    Reputaciona moć
    0

Kale ne znači brdo
    a ne znači ni ćevap kako je neko prosro skoro po internetu da vidi dal će se marva primi...

to je ZAMAK

- - - - - - - - - -

Citat Original postavio petar.petrovic Pogledaj poruku
    Zato sto gazda sa zapada zavrce ja,jca..
    Amerika je spremnija od Rusije da nam daje pare za političare, opštinare, pnadure i penzionere u zamenu za teritoriju
    Rusija ne želi tako da nam pomaže

Slične teme

1. MRZIM AMERIKU!
    Autor nevidljivi u forumu Severna i Јužna Amerika
    Odgovora: 27
    Poslednja poruka: 12.04.2005., 23:37
  2. "ZAUVJEK MOJA" PLAGIJAT "NO VOY A LLORAR"
    Autor toodles u forumu Muzika
    Odgovora: 7
    Poslednja poruka: 10.03.2005., 22:41
  3. Šta je dobro i interesantno u seriji "seks i grad"
    Autor Tuzni_patak u forumu Muškarci