korupcija...
Prikazujem rezultate 1 do 19 od 19

Tema: korupcija...

Ističe se
    Učlanjen
    27.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano korupcija...

Dobijete ponudu da malo prekrsite zakon i zaradite sa strane nesto tipa 100, 200 ili 300 hiljada novcanih jedinica. Ne mozete biti otkriveni, valjda.
    Sta biste uradili i kakve biste moralne dileme imali ako biste ih imali? Zbog cega zasto, a zbog cega ne?

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    338

Podrazumevano Re: korupcija...

No way pedro..
    Znajući sebe, izjedao bi me osećaj krivice do srži , čak i da je ogroman procenat sigurnosti da mutna radnja neće biti otkrivena. Kada ti je u sistem ugrađena čast nema te novčane sile... Doduše nekad i na sopstvenu štetu al jbga.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

Citat Original postavio Smoriša Pogledaj poruku
    Dobijete ponudu da malo prekrsite zakon i zaradite sa strane nesto tipa 100, 200 ili 300 hiljada novcanih jedinica. Ne mozete biti otkriveni, valjda.
    Sta biste uradili i kakve biste moralne dileme imali ako biste ih imali? Zbog cega zasto, a zbog cega ne?
    ako treba sa pljacka lovan, lopov ili drzava moze i za manje
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Poznat Lollol (avatar)
    Učlanjen
    03.09.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    315

Zavisi i sta se radi. Ako je neka kriminalna aktivnost, tipa da svercujem nesto i sl. no, no.
    Ako je da radim na crno, neprijavljen, pa ko u Srbiji ne radi neprijavljen, samo sto su 100+ hiljade velike pare, stoga i kazne.
    Welcome to the Internet, I'll be your guide...

Iskusan Ripley* (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2014.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    338

Citat Original postavio georgejune Pogledaj poruku
    ako treba sa pljacka lovan, lopov ili drzava moze i za manje
    Ali treba imati na umu da se svaka "pljačka države" opet slomi preko leđa naroda.
    Sa državom treba drugačije

Moderator fortes (avatar)
    Učlanjen
    25.05.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    2003

Pošto non-stop radim sa državom i njenim aparatom u vidu poreske,zdravstvenih i pio fondova, iskreno ne bih žalio centa koji bih joj uskratio. Parazitski sistem napravljen da bez milosti isisa poslednji dinar bilo kakvom pokušaju preduzetništva osim povlašćenih po bilo kom osnovu,da održi tajkunski monopolski sistem i usput pravi što veći i "zadovoljniji" javni sektor koji mi plaćamo da bi sebi obezbedio dugoročno verne glasače.

Pojedinačno nekog čoveka teško da bih mogao bez jakog osećaja krivice,ali državu...ni da trepnem a kamoli da se premišljam.
    Nessun maggior dolore che ricordarsi del tempo felice nella miseria-Dante Alighieri

Iskusan Araon (avatar)
    Učlanjen
    13.12.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    167

Država kao država i jeste sklop da pojedini koji su tad u mogućnosti kradu bez ikakve krivice i provale.

Svaki, doslovno svaki vladajući je pun kao brod dok mu narod manje - više gladuje, tako da su stvari poprilično jasne.
    "Živeti u Beogradu znači gledati sa filozofskim mirom kako preko noći obogaćene, bivše pevačice iz drumskih krčmi, kupuju senjačke vile propalih aristokratskih porodica." Momo Kapor.

Buduća legenda snowtrooper (avatar)
    Učlanjen
    23.12.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    685

Odbio bih.
    Ne zelim da prodam sebe za nesto zbog cega bih se kajao do kraja zivota i zbog cega bi me bilo sramota da se pogledam u ogledalo.
    Stand up and see the sky turn bright
    Fight for a better day

Veoma poznat xella (avatar)
    Učlanjen
    05.05.2010.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    3059

Ali da "malo prekršite zakon" Nema tu malo il nemalo. Dakle ne bih.

Msm sve i da hoću ne bih mogla, sve i da moram ne bi umela to da izvedem.

I čudim se kad vidim na šta su sve ljudi spremni i šta sve rade, a ja bi crkla zbog toga, bukvalno.

Msm ne bi imala strah od zakona i te neke kazne, nego od sebe same, savest bi me izjela načisto.

Zaslužan član georgejune (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2007.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    3
    Reputaciona moć
    6154

Citat Original postavio haljinica boje lila Pogledaj poruku
    Ali treba imati na umu da se svaka "pljačka države" opet slomi preko leđa naroda.
    Sa državom treba drugačije
    koi narod
    Gis maj es,trust my instinct in these matters,,is attention whores,who cares,ako cete digrate kolo to ne drzimo

Ističe se
    Učlanjen
    27.12.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio xella Pogledaj poruku
    Ali da "malo prekršite zakon" Nema tu malo il nemalo. Dakle ne bih.

Msm sve i da hoću ne bih mogla, sve i da moram ne bi umela to da izvedem.

I čudim se kad vidim na šta su sve ljudi spremni i šta sve rade, a ja bi crkla zbog toga, bukvalno.

Msm ne bi imala strah od zakona i te neke kazne, nego od sebe same, savest bi me izjela načisto.
    Lepo, slazem se sa tobom, ali to "malo" postoji.

Poznat ChristopherWalken (avatar)
    Učlanjen
    28.01.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    355

Citat Original postavio Lollol Pogledaj poruku
    Zavisi i sta se radi. Ako je neka kriminalna aktivnost, tipa da svercujem nesto i sl. no, no.
    Ako je da radim na crno, neprijavljen, pa ko u Srbiji ne radi neprijavljen, samo sto su 100+ hiljade velike pare, stoga i kazne.
    Ja bih se poistovetio sa ovim odgovorom.

Nego meni je to maler.Ja da nadjem sad 100 dinara na ulici i da ih uzmem,u roku od sat vremena bih izgubio 10 puta vise.Nece mene ta laka lova i teski sam maler kada je to u pitanju.

Moderator poetessa (avatar)
    Učlanjen
    05.06.2013.
    Pol
    ženski
    Tekstova u blogu
    13
    Reputaciona moć
    1430

Psihološki eksperimenti koji su vršeni, pokazuju da su ljudi u stanju da se ponašaju sasvim drugačije, kad znaju da neće za nešto odgovarati.
    ..
    E sad što se tiče mene, ja bih verovatno bila jako jako iskušana u vezi nekog hakerskog kriminala...naročito, taj Robin Hud sindrom.. ne znam, da li bi se tome čovek mogao odupreti, da dođe u situaciju.

Gledala sam jednu malu demonstraciju šta hakeri rade, i za sada bi mi bio gušt da uđem u neki hotel i menjam televizijske kanale svim gostima koji su tu odseli
    ..
    Tome bih jako teško odolela i tu me krivica sigurno ne bi pojela.

A sad za ove ostale veće stvari, tu sam gde sam, činjenice same govore.
    Muškarci na temi Žene pitaju...su ovako glasali!
    Ne znam ja ništa, ja ovde samo postavljam pitanja

Iskusan Sugaenzi (avatar)
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Ja sam solo igrac i cim bi mi neko ponudio kombinaciju tu bi vec bilo dva igraca dakle ne dolazi u obzir mislim to u vezi deobe i zajednickog dila inace sam izuzetno raspolozen da zavrnem drzavu ili da opeljesim neku secikesu tipa advokata sudije geometra ili nekog drzavnog sluzbenika.
    Takve likove derem bez milosti.

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio ChristopherWalken Pogledaj poruku
    Ja bih se poistovetio sa ovim odgovorom.

Nego meni je to maler.Ja da nadjem sad 100 dinara na ulici i da ih uzmem,u roku od sat vremena bih izgubio 10 puta vise.Nece mene ta laka lova i teski sam maler kada je to u pitanju.
    xaxaxa nece te

Iskusan
    Učlanjen
    10.07.2009.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

a htedoh da otworim sl temu.tipa da li je priwredna korupcija oprawdana u drzawi koja ne radi za was(wec za strance)
    1.s jedne str da li je bolje recimo uzeti od drzawe pare(tj ne placati neke namete)koje bi otisle u budžet,al ne bi iz njega narodu,jer sefowi nasih sefowa ne odobrawaju taj razvitak,
    ili recimo uzeti te pare i razvijati biznis gde mozes da zaposlis wise ljudi i nahranis nj.porodice..
    2.ili da to ne radis jer ako se wodis tom politikom to znaci predaja tom sistemu,jer kad se i nasa sitna dela zbroje imaju neg.uticaj.kao i miskowic...a i tudje zlo ne oprawdawa nase,i u zbiru nam grize buducnost.
    al opet:
    msm swako drusto tolerise mafijase kao najbogatiji sloj al postoji razlika izmedju onog koje radi za sebe i priwredno razvija zemlju(i srednji sloj prosperira),i onog gde su slojewi na wrhu strani placenici i narod pati.

ne znam,nisam pametna.wezano za owo i jos neke dr stawowe sam uwek bila pola pola,wise idealhsticki nastrojena.mada ne znam dal se to zowe posten cowek ili budala..

jer opet ako werujes u grupu onda treba da se boris za b.okruzenje,ne samo da kazes ja necu da kraduckam,al takwe aspiracije nemam(fajterske)tako da sta znam mozda sam neki licimer.jer mi swi ocekujemo da su = prawa nesto na sta imamo bogom dano prawo jer su ga owi pre nas izvojewali ,a nisu wec je nesto za sta stalno treba da se borimo..

Veoma poznat yioim (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2007.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

o kojoj valuti govorimo
    ima jedno SRCE...+ 2 ...

Iskusan Sugaenzi (avatar)
    Učlanjen
    24.07.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    117

Od drzave je greota ne uzeti narod i posten svet ne diram al zato kad mi saka padne neki advokat sudija geometar ili politikant pa malo je reci da im sledi surenje i peljesenje.Imam poseban pik na te likove koji su se ovajdili na narodnoj muci i nesreci koju oni produkuju i umnozavaju zarad bezocne licne koristi

Zainteresovan član crno-oko (avatar)
    Učlanjen
    15.05.2015.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    18

Naravno zbog toga ako ne moze drugacije onda moze i posteno

Slične teme

1. Korupcija, opsta kradja
    Autor King 7 u forumu Politika