Литија за забрану абортуса 7. априла

milsu

Ističe se
Poruka
2.558
ШЕТЊА ЗА ЖИВОТ: Благовесна литија против абортуса

Са благословом патријарха Иринеја, на Благовести, у уторак 7. априла 2015, ће бити организована литија против абортуса, која ће после литургије у Саборној цркви кренути ка Храму Светог Саве.

http://srbin.info/2015/04/05/dodite-setnja-za-zivot-blagovesna-litija-protiv-abortusa/

Blagovesti-litija-protiv-abortusa-.jpg
 
Nema nikakve potrebe,da se odrzava litija za zabranu abortusa.Abortus je licni cin,svake punoletne zenske osobe i tu
nema pravo da se mesa u donosenje odluke.Naravno da u ovako teskim zivotnim prilikama,u kakvim se nalazimo,veoma
mali broj zena,pogotovu neudatih,nema ni elementarnih uslova,za normalan zivot.Dobijanje deteta,zahteva solidno finansijsko stanje. Zna se koliko kosta izdrzavanje jednog,a da ne kazem dva deteta.Nazalost,danas su deca "luksuz"
to je privilegija bogatih,onih koji su se u ovom nasem drustvu, "snasli".Bilo preko politicke angazovanosti,ili bavljenjem
neke krimi-ili polu-krimi aktivnosti. Najcesce je to,rad na "crno",sto je u svakoj normalnoj zemlji,kriminalna aktivnost.

Rimski Papa,koji je bio aktivni Poglavar u Vatikanu,pre ovog zadnjeg,Pape Franje,na postavljeno pitanje,kako se
zastititi od nezeljene trudnoce,lakonski je odgovorio: "Vrlo jednostavno - NE VODITE SEKS". E,pa mozda je i to dobar
savet,onim devojkama,koje nemaju uslova da rode.
 
Zabranom abortusa povećava se stopa kriminalnih aktivnosti. Lekari će raditi abortuse
ilegalno i u ko zna kakvim uslovima, bebe će nelegalnim kanalima biti davane na usvajanje
ili će završtiti ko zna gde. Ako neko ne želi dete, ne treba ni da ga rađa.

Možda bi korisnije bilo izboriti se za veća prava žena. Zašto se ne pobune protiv tajkuna
koji daju bedne nadnice i šikaniraju majke i trudnice?
A da.. Zato što im tajkuni pune kasice. :(
 
Zabranom abortusa povećava se stopa kriminalnih aktivnosti.
Абортус је криминална активност - убиство невиног детета.

To dveri organizuju ?
Не, Двери немају везе са овиме, ово организује руска организација "Запрет абортов". Литију је благословио Патријарх Иринеј, који је данас, пре почетка литије, служио литургију у Саборној цркви, и након литургије одржао подужу беседу о Божјем дару живота, и о томе како је убиство нерођеног детета најтежи грех.
 
Abortusom se ne ubijaju deca!

Abortusom se ubija nešto što može da postane dete, a može da postane i nešto što će se nepravilno
razvijati i što će organizam sam odbaciti kroz nedelju ili dve. Odakle vi to možete da znate?
Ako već verujete da postoji Onaj Koji Sve Vidi i Sve Zna, prepustite to njemu, a vi se bavite spašavanjem
dece koju već vidite kao takvu, a koja su gladna, gola, bosa, bolesna. Umiru svakog trenutka i to se pravite
da ne vidite, a vidite nešto što nije moguće da vidite.
Kada bi svaki dušebrižnik koji se meša u tuđi život i stvara nekome grižu savesti galamom o ubistvima dece,
zaista pobrinuo za samo jedno dete, ovaj svet bi bio daleko lepše mesto.

Da li ste usvojili neko ili ga nahranili?
Da li bi mogli nekoj ženi kojoj bi zabranili abortus da obećate da ćete brinuti o njenom detetu?
 
Abortusom se ne ubijaju deca!

Abortusom se ubija nešto što može da postane dete, a može da postane i nešto što će se nepravilno
razvijati i što će organizam sam odbaciti kroz nedelju ili dve. Odakle vi to možete da znate?
Ako već verujete da postoji Onaj Koji Sve Vidi i Sve Zna, prepustite to njemu, a vi se bavite spašavanjem
dece koju već vidite kao takvu, a koja su gladna, gola, bosa, bolesna. Umiru svakog trenutka i to se pravite
da ne vidite, a vidite nešto što nije moguće da vidite.
Kada bi svaki dušebrižnik koji se meša u tuđi život i stvara nekome grižu savesti galamom o ubistvima dece,
zaista pobrinuo za samo jedno dete, ovaj svet bi bio daleko lepše mesto.

Da li ste usvojili neko ili ga nahranili?
Da li bi mogli nekoj ženi kojoj bi zabranili abortus da obećate da ćete brinuti o njenom detetu?

ти си гарант абортирала и зато сад овако пишеш
класика:roll:
 
Abortusom se ne ubijaju deca!

Abortusom se ubija nešto što može da postane dete, a može da postane i nešto što će se nepravilno
razvijati i što će organizam sam odbaciti kroz nedelju ili dve. Odakle vi to možete da znate?
То "нешто" је људско биће настало зачећем. Чак је и наука утврдила да након 18 дана почињу да раде откуцаји срца.. Абортус је убиство. Јер давно је речено да ће онај народ, у којем ће абортус бити прихваћен као нешто "нормално", тим својим самоубијањем досећи најдоњу границу моралног пада. Ми, Срби, изгледа, немамо куд дубље.
 
Abortusom se ne ubijaju deca!

Abortusom se ubija nešto što može da postane dete, a može da postane i nešto što će se nepravilno
razvijati i što će organizam sam odbaciti kroz nedelju ili dve. Odakle vi to možete da znate?
Ako već verujete da postoji Onaj Koji Sve Vidi i Sve Zna, prepustite to njemu, a vi se bavite spašavanjem
dece koju već vidite kao takvu, a koja su gladna, gola, bosa, bolesna. Umiru svakog trenutka i to se pravite
da ne vidite, a vidite nešto što nije moguće da vidite.
Kada bi svaki dušebrižnik koji se meša u tuđi život i stvara nekome grižu savesti galamom o ubistvima dece,
zaista pobrinuo za samo jedno dete, ovaj svet bi bio daleko lepše mesto.

Da li ste usvojili neko ili ga nahranili?
Da li bi mogli nekoj ženi kojoj bi zabranili abortus da obećate da ćete brinuti o njenom detetu?
Као што и сама кажеш, препусти све Ономе Који Све Види и Све Зна, немој да прекидаш живот који је Он започео, и чији је Он власник, а ти ниси власник. Ако на почетку трудноће изгледа као да се нико неће моћи бринути о том детету, не значи да се ствари неће променити након што се дете роди, ми не можемо унапред знати шта ће бити. Управо за то нам служи вера.

Ево исповести једне девојке са душом.


Što bi značilo da ona iz posta br.11 nije nikada abortirala i sad laže narod?
Можда је наслов видеа из поста 11 збуњујућ, на енглеском се каже "abortion survivor", не знам како бих то рекао на српском, можда "преживелац абортуса", али то звучи рогобатно. Дакле, жена је била абортирана, требало је да буде убијена у име заштите женских права, како сама каже, али је преживела, и доктор који је обавио абортус био је принуђен да потпише њен сертификат о рођењу. Било би лепо да погледаш њено обраћање.
 
Vi mene ljudi uopšte ne razumete. Niti planiram da abortiram, niti imam problem da brinem o svojoj deci.

Samo sebi ne dajem za pravo ono što vi sebi dozvoljavate, a to je da nekom drugom zabranim da sa
svojim telom radi šta hoće. Razumem da uništavanje života nije dobro, ali ako nekome ne mogu da
pomognem, niti da preuzmem odgovornost za njegovo potomstvo, onda ne mogu ni da mu solim pamet.
I postavljam pitanja, na koja I ne očekujem da ćete dati odgovor. Samo možete vešto da ih zaobiđete.

Korisne su te price žena koje su preživele abortus. Možda pomognu devojkama da shvate da abortus
ne treba koristiti kao kontracepciju I da ima mnogo bezbolnijih načina I po psihičko I po fizičko zdravlje.
Moj savet im je I da se na muškarce ne oslanjaju. Oni su tu da ne preuzmu odgovornost I da sebe I
okolinu ubede da je sama kriva.
 
Vi mene ljudi uopšte ne razumete. Niti planiram da abortiram, niti imam problem da brinem o svojoj deci.

Samo sebi ne dajem za pravo ono što vi sebi dozvoljavate, a to je da nekom drugom zabranim da sa
svojim telom radi šta hoće. Razumem da uništavanje života nije dobro, ali ako nekome ne mogu da
pomognem, niti da preuzmem odgovornost za njegovo potomstvo, onda ne mogu ni da mu solim pamet.
I postavljam pitanja, na koja I ne očekujem da ćete dati odgovor. Samo možete vešto da ih zaobiđete.

Korisne su te price žena koje su preživele abortus. Možda pomognu devojkama da shvate da abortus
ne treba koristiti kao kontracepciju I da ima mnogo bezbolnijih načina I po psihičko I po fizičko zdravlje.
Moj savet im je I da se na muškarce ne oslanjaju. Oni su tu da ne preuzmu odgovornost I da sebe I
okolinu ubede da je sama kriva.

Ти са својим телом ради шта ’оћеш, ал’ са туђим води рачуна што чиниш.
 
Protivnik sam abortusa ali sam i protiv toga da se uvede zakon o zabrani abortusa iz prostog razloga što se time ništa ne bi rešilo, naprotiv ....
Žene bi u tom slučaju odlazile kod sumnjivih lekara koji rade to na crno i vratile bi se načinima koje su koristile naše babe i prababe što bi dovelo možda i do povećane smrtnosti žena.
Rešenje je u edukaciji mladih kako se zaštiti od neželjene trudnoće a ne kako rešavati neželjenu trudnoću.
 
Samo sebi ne dajem za pravo ono što vi sebi dozvoljavate, a to je da nekom drugom zabranim da sa
svojim telom radi šta hoće. Razumem da uništavanje života nije dobro, ali ako nekome ne mogu da
pomognem, niti da preuzmem odgovornost za njegovo potomstvo, onda ne mogu ni da mu solim pamet.
I postavljam pitanja, na koja I ne očekujem da ćete dati odgovor. Samo možete vešto da ih zaobiđete.
Нека жена ради шта хоће са својим телом, али беба у њеном стомаку није њено тело, већ се само налази у њеном телу. Тело жене има различиту ДНК од тела бебе. Једна ДНК - једно тело, две ДНК - два тела. То је једноставно физичка и биолошка чињеница.

Злочин увек остаје злочин, и за њега никада нема оправдања. Чак и ако један човек убије другога зато да би преживео, или украде храну да би преживео, то је опет злочин. Да абортирана беба није абортирана, да је рођена, неко би се већ нашао да се брине о њој. Нисам још никада чуо да је нека беба умрла зато што нико није хтео да се брине о њој. Такође, велика већина жена која абортира то учини ради личног комфора, иако заправо има услове да издржава бебу. Ствар је у глави, да ли желимо децу, или не желимо.

Protivnik sam abortusa ali sam i protiv toga da se uvede zakon o zabrani abortusa iz prostog razloga što se time ništa ne bi rešilo, naprotiv ....
Žene bi u tom slučaju odlazile kod sumnjivih lekara koji rade to na crno i vratile bi se načinima koje su koristile naše babe i prababe što bi dovelo možda i do povećane smrtnosti žena.
Rešenje je u edukaciji mladih kako se zaštiti od neželjene trudnoće a ne kako rešavati neželjenu trudnoću.
Не треба нам закон о забрани абортуса, треба нам да се законски призна физичка и биолошка чињеница да је абортус убиство невиног детета.
 
Нека жена ради шта хоће са својим телом, али беба у њеном стомаку није њено тело, већ се само налази у њеном телу. Тело жене има различиту ДНК од тела бебе. Једна ДНК - једно тело, две ДНК - два тела. То је једноставно физичка и биолошка чињеница.

Злочин увек остаје злочин, и за њега никада нема оправдања. Чак и ако један човек убије другога зато да би преживео, или украде храну да би преживео, то је опет злочин. Да абортирана беба није абортирана, да је рођена, неко би се већ нашао да се брине о њој. Нисам још никада чуо да је нека беба умрла зато што нико није хтео да се брине о њој. Такође, велика већина жена која абортира то учини ради личног комфора, иако заправо има услове да издржава бебу. Ствар је у глави, да ли желимо децу, или не желимо.

Не треба нам закон о забрани абортуса, треба нам да се законски призна физичка и биолошка чињеница да је абортус убиство невиног детета.

UNICEF-ov podatak za 2012. godinu - Umrlo od gladi i bolesti 6,6 MILIONA dece.

Eto, da ne bude vise da nisi čuo da je neko dete umrlo od nebrige. Mada čisto sumnjam
da do sada nikada za tako nešto nisi čuo. Možda nisi želeo da čuješ?

A za fizičke i biološke činjenice ćeš pričekati da nauka opet dospe u ruke popovima, pa
da je prekrajaju po svojoj volji. Do tada ćeš ovakvim izlaganjima moći da fasciniraš samo
neuke.
 
Не треба нам закон о забрани абортуса, треба нам да се законски призна физичка и биолошка чињеница да је абортус убиство невиног детета.

I šta si sada napisao?
Ne treba zabraniti abortus ali to treba proglasiti ubistvom?
Dozvolimo abortus ali ona koja to uradi da odgovara zakonski za ubistvo?

Nije mi jasno da tako površno gledate na stvar. Da ponovim ja sam protivnik abortusa ali isto tako ponavljam da se zabranom abortusa nebi ništa postiglo.
Treba raditi na uzroku a ne posledici.
Mogla bih referat da napišem u vezi ove teme ali se ipak nadam da shvatate o čemu pišem pa da za referatom nema potrebe.
 

Back
Top