Александар Лукашенко: Изгледа да више нисам последњи европски диктатор
Prikazujem rezultate 1 do 17 od 17

Tema: Александар Лукашенко: Изгледа да више нисам последњи европски диктатор

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Александар Лукашенко: Изгледа да више нисам последњи европски диктатор

Александар Лукашенко: Изгледа да више нисам последњи европски диктатор
    PDF Штампа Ел. пошта
    недеља, 05. април 2015.

Председник Белорусије Лукашенко дистанцира се од Владимира Путина. “Постоје гори диктатори од мене”, изјавио је он у интервјуу новинској агенцији “Блумберг”, а разлог за промену става је сукоб у Украјини, наводи немачки лист “Шпигл”.

Због свог ауторитарног стила владања, белоруски председник Александар Лукашенко стекао је надимак “Последњи европски диктатор”. На власти је од 1994. године, па је самим тим, европски шеф државе са најдужим владарским стажом. На сваким изборима, барем званично, побеђује са убедљивом већином.

Како наводи “Шпигл”, у интервјуу новинској агенцији “Блумберг”, 60-годишњи председник покушао је да поправи свој углед, а повод разговора су збивања у Украјини.

Напола озбиљно, а пола у шали, Лукашенко је изнео критику на рачун руског председника Владимиру Путину.

“Више нисам последњи европски диктатор”, рекао је он наводно. “Има диктатора који су мало гори него ја, зар не? Ја сам мање зло.”

Он је додао да је Путин у украјинском сукобу реаговао превише емотивно.

Путин се, заправо, сматра Лукашенковим партнером, али, како наводи "Шпигл", сукоб у Украјини предочио је Белорусији да руско претендовање на власт угрожава и суседне земље. Попут Украјине, и Белорусија се граничи с Русијом.

У интервјуу “Блумбергу”, објављеном пре три дана, Лукашенко се заложио за активну улогу САД у украјинском сукобу, али је такође рекао да Запад греши што оптужије Русију да гради империју. У сваком случају, рекао је он, Белорусија неће постати руска провинција.

(Шпигл)

http://www.nspm.rs/hronika/aleksandar-lukasenko-izgleda-da-vise-nisam-poslednji-evropski-diktator.html

Kako je ovo glup spin!!!!!!!!!!!!!!!!!

Domaćin
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Podrazumevano Re: Александар Лукашенко: Изгледа да више нисам последњи европски диктатор

Lukašenko može promeniti stranu,i postati faktor stabilnosti za zapad.Ali bi kao dobar političar trebao da zna kako prolaze oni koje zapad predstavi kao faktore stabilnosti (Gadafi,Milošević,Norijega,S.Husien...).

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Podrazumevano Re: Александар Лукашенко: Изгледа да више нисам последњи европски диктатор

Citat Original postavio dragon986 Pogledaj poruku
    Lukašenko može promeniti stranu,i postati faktor stabilnosti za zapad.Ali bi kao dobar političar trebao da zna kako prolaze oni koje zapad predstavi kao faktore stabilnosti (Gadafi,Milošević,Norijega,S.Husien...).
    Mislim da mu to nije napameti. Pre je nacin kako su prenesene njegove reci.

Buduća legenda комшија (avatar)
    Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    817

Браво за друга Лукашенка!
    Полуђелом Путину сви окренуше леђа! "Евроазија" је мртво слово на папиру у које још вјерују само нео-коминформци и нео-љоте уједињени у "кругу двојке"

Poslednji put ažurirao/la комшија : 06.04.2015. u 09:53

Elita GeorgeV (avatar)
    Učlanjen
    16.11.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    393

Još jedan primer Predsednika koga je Zapad zahebao...

Do juče je nosio ponosnu titulu poslednjeg diktatora, a od juče, kada je Zapad okrenuo ćurak i našao milijeg diktatora, Lukašenka skinuše sa trona začas.

Zapadu se ne može verovati.

Od njihovih neprijatelja gore prođu samo njihovi prijatelji.

Хусар nije na forumu
    "Демократска"контрола демократских дебила.
    Poznat Хусар (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

Ово је изјавио Лукашенко. Српска штампа ко зна по који пут лаже и спинује вести.

Лукашенко: Једини диктатор у свету су САД

© Sputnik/ Сергеј Гуњејев

22:25 03.04.2015(освежено 01:16 04.04.2015) Преузмите краћи линк

Председник Белорусије Александар Лукашенко у интервјуу листу Блумберг назвао је Сједињене Државе јединим диктатором у свету.Никаквих диктатора осим САД у свету нема данас, рекао је белоруски председник, којег називају последњим диктатором у Европи.
    Белоруски лидер наводи да је последњих година НАТО прекршио споразуме закључене са бившим совјетским републикама.
    Чињеница је да је НАТО последњих година прекршио споразуме са републикама бившег Совјетског Савеза, нагласио је Лукашено.
    Он је навео да су се, приликом анулирања Варшавског уговора, руководиоци НАТО-а обавезали да не шире војни блок.
    Ипак су то радили и НАТО се ширио, рекао је Лукашенко.
    Новинара Блумберга је интересовало мишљење белоруског лидера поводом припајања Крима Русији. Као одговор, Лукашенко је навео да Кијев није урадио ништа да заштити Крим.
    „Ја сам искритиковао украјинско руководство које говори да је Крим њихова територија. Украјина није ништа урадила да заштити своју територију. Они су фактички признали то што се десило", навео је Лукашенко.
    У исто време, политичар је изразио уверење да „неће бити новог Крима", без директнe агресије на руску територију.

Poslednji put ažurirao/la Хусар : 06.04.2015. u 09:59
    Демократија је савршено место где можеш да имаш сва права која не можеш нигде да оствариш.

Lesandar nije na forumu
    An Unexpected Force Which Suddenly Appears and Resolves the Matter
    Elita Lesandar (avatar)
    Učlanjen
    27.08.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    441

Citat Original postavio Хусар Pogledaj poruku
    Ово је изјавио Лукашенко. Српска штампа ко зна по који пут лаже и спинује вести.

Председник Белорусије Александар Лукашенко у интервјуу листу Блумберг назвао је Сједињене Државе јединим диктатором у свету.Никаквих диктатора осим САД у свету нема данас, рекао је белоруски председник, којег називају последњим диктатором у Европи.
    Белоруски лидер наводи да је последњих година НАТО прекршио споразуме закључене са бившим совјетским републикама.
    Чињеница је да је НАТО последњих година прекршио споразуме са републикама бившег Совјетског Савеза, нагласио је Лукашено.
    Он је навео да су се, приликом анулирања Варшавског уговора, руководиоци НАТО-а обавезали да не шире војни блок.
    Новинара Блумберга је интересовало мишљење белоруског лидера поводом припајања Крима Русији. Као одговор, Лукашенко је навео да Кијев није урадио ништа да заштити Крим.
    „Ја сам искритиковао украјинско руководство које говори да је Крим њихова територија. Украјина није ништа урадила да заштити своју територију. Они су фактички признали то што се десило", навео је Лукашенко.
    У исто време, политичар је изразио уверење да „неће бити новог Крима", без директнe агресије на руску територију.

Nespretna odluka NSPM da se pozove na Špigl umesto na Sputnjik.

http://www.bloomberg.com/news/videos/2015-04-02/putin-will-not-aspire-to-recreate-an-empire-lukashenko
    "Velika seoba Slovena" i autohtonost Albanaca na Balkanu su lice i naličje iste "medalje" .

Хусар nije na forumu
    Poznat Хусар (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

Citat Original postavio Lesandar Pogledaj poruku
    Није неспретна она је намерна !
    Демократија је савршено место где можеш да имаш сва права која не можеш нигде да оствариш.

Elita
    Učlanjen
    05.07.2009.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Није неспретна она је намерна !
    Mislis?! NSPM je promenio stranu?!

Mislim da je namerna u blicu, a da su ovi je samo preuzeli.

Хусар nije na forumu
    Poznat Хусар (avatar)
    Učlanjen
    06.04.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    301

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku
    Mislis?! NSPM je promenio stranu?!

Mislim da je namerna u blicu, a da su ovi je samo preuzeli.

Могли су да је преузму са Спутњика а не из Блица ! ДА СУ ХТЕЛИ. А могли су да прузми и директно са белоруске новинске агенције.

Чим је Вукадиновић стално по телевизору значи да игра ЕУ и про НАТО игру. Ту неће никада дозволити учешће никога ко је велики "противник европског пута Србије" ! А он мало мало па ето га .... па опет мало мало па ето га ...

НСПМ никада није ни мењао страну само је вешто балансирао са малим тежиштем ка ЕУ и НАТО.
    Ово сада им је била права нагазна мина и одличан доказ да нису неутрални !

Poznat
    Učlanjen
    21.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    184

Citat Original postavio комшија Pogledaj poruku

Putin je suvise blago reagovao na genocid koji hunta sprovodi nad Rusima u Ukrajini. Pitam se kako bi Lukasenko reagovao na spaljivanje njegovih sunarodnika?

Domaćin
    Učlanjen
    15.02.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    66

Citat Original postavio drdoktor Pogledaj poruku
    Mislim da mu to nije napameti. Pre je nacin kako su prenesene njegove reci.
    I ja mislim da nije.Jer teško da će mu EU dozvoliti kolhoze u 21-om veku sve i kad bi se otkačio od Rusije.

Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    817

Citat Original postavio dragon986 Pogledaj poruku
    I ja mislim da nije.Jer teško da će mu EU dozvoliti kolhoze u 21-om veku sve i kad bi se otkačio od Rusije.
    Па он неће ни да подноси молбу за чланство у ЕУ нити му је то намера, док опасност за његове "колхозе" (пољопривредни комбинати и нова села) представљају управо руски олигарси.
    Друг Лукашенко је одавно у тињајућем сукобу са Путином због тога што Путин тражи од њега да то све приватизује тј. да прода руским олигарсима за тепсију рибе као "ми" што смо урадили са НИС.
    Сада му је шанса да свој систем задржи тако што ће да се окрене од Путина; Вашингтону и Лондону су његови "колхози" потпуно небитни односно Лукашенков социјализам је Савезницима далеко мање битан од растурања приче о "Евроазији". Њих само то интересује, а не да покупују белоруске комбинате - понављам, за то су управо заинтересовани Путинови олигарси!
    Btw, и ми ћемо када срушимо псеудо-радикалски десничарски режим морати на исти начин да дижемо село, изградњом потпуно нових комбината уз која ће ницати планска сеоска насеља, и у која ће се сливати омладина јер ће та нова сеоска насеља бити за узор као и у случају белоруских великих комбината у друштвеном власништву ( "колхоза" како ти то зовеш). Па ће омладина радо да живи и ради ту, а не у Румунији за 'газде'.
    Poslednji put ažurirao/la комшија : 06.04.2015. u 12:14

Učlanjen
    30.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    817

"спутњик", по угледу на ћопавог Гебелса

НСПМ је проруски, али ипак не лажу - бар што се тиче вести.

Buduća legenda veliki krang (avatar)
    Učlanjen
    08.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    431

Ovo je slična zajebancija kao i kad su se Rusi zezali da su svetski neprijatelj broj dva, iza ISIS, kako je to već formulisao Obama. Čak i iz ovog teksta se to vidi, da se Lukašenko zajebava na račun onoga što je zapad nekad pričao o njemu, a danas o Putinu, ali naravno da to kontraši tumače kako njima odgovara. Mislim, priča je u rangu onoga "Rusija pada najkasnije sutra"....
    Poslednji put ažurirao/la veliki krang : 06.04.2015. u 12:40
    https://www.youtube.com/watch?v=RP2u4wJcnS0

Primećen član антиимперијалиста (avatar)
    Učlanjen
    29.11.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    22

Браво за друга Лукашенка!
    Полуђелом Путину сви окренуше леђа! "Евроазија" је мртво слово на папиру у које још вјерују само нео-коминформци и нео-љоте уједињени у "кругу двојке"

Пре емотивно није дозволио еу-љотама да убијају народ по Криму него их спречио.То што би неки волели да Русијом владају еу-фашисти па спинује у стилу фашисоида то је друго...

- - - - - - - - - -

Па он неће ни да подноси молбу за чланство у ЕУ нити му је то намера, док опасност за његове "колхозе" (пољопривредни комбинати и нова села) представљају управо руски олигарси.
    Друг Лукашенко је одавно у тињајућем сукобу са Путином због тога што Путин тражи од њега да то све приватизује тј. да прода руским олигарсима за тепсију рибе као "ми" што смо урадили са НИС.
    Сада му је шанса да свој систем задржи тако што ће да се окрене од Путина; Вашингтону и Лондону су његови "колхози" потпуно небитни односно Лукашенков социјализам је Савезницима далеко мање битан од растурања приче о "Евроазији". Њих само то интересује, а не да покупују белоруске комбинате - понављам, за то су управо заинтересовани Путинови олигарси!
    Btw, и ми ћемо када срушимо псеудо-радикалски десничарски режим морати на исти начин да дижемо село, изградњом потпуно нових комбината уз која ће ницати планска сеоска насеља, и у која ће се сливати омладина јер ће та нова сеоска насеља бити за узор као и у случају белоруских великих комбината у друштвеном власништву ( "колхоза" како ти то зовеш). Па ће омладина радо да живи и ради ту, а не у Румунији за 'газде'.
    Као што је наш социјализам био мање битан, па запад би од тракторске индустрије Белорусије направио хаос, јад и беду морали би да се возе западни трактори...

Domaćin Vlad88 (avatar)
    Učlanjen
    26.11.2013.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    86

Zar nije Milo Djukanovic posljednji evropski diktator?

Slične teme

1. Odgovora: 1
    Poslednja poruka: 23.04.2013., 07:53
  2. Odgovora: 91
    Poslednja poruka: 27.11.2012., 08:11
  3. НИСАМ ВИШЕ ЗА ЕВРОПСКУ УНИЈУ
    Autor Evropenda u forumu Politika
    Odgovora: 82
    Poslednja poruka: 20.09.2012., 00:12
  4. Odgovora: 13
    Poslednja poruka: 08.10.2011., 12:16
  5. Odgovora: 31