Громогласно најављиван "Турски ток" више није актуелан за званичну Анкару

комшија

Stara legenda
Poruka
91.005
http://en.trend.az/business/energy/2380089.html

Moscow intends to implement the project for construction of the Turkish Stream gas pipeline that it regards as an important energy project. The more Russia aspires to implement the Turkish Stream project, the more disagreements this project causes in Turkey.
The main reason for these disagreements is Russia’s demand from Turkey to make additional concessions on construction of the Turkish Stream. The media didn’t specify what kind of concession, but this led Turkish BOTAS to refuse to sign the agreement on discount of gas supplied to Turkey from Russia.
A source at BOTAS told Trend that earlier, no additional concessions for construction of the Turkish Stream were stipulated in the negotiations between the two sides.
Turkish Minister of Energy and Natural Resources Taner Yildiz told media on March 18 that the sides will sign a gas discount agreement in coming days. However, this agreement hasn’t been signed yet.
Today, Yildiz said that the discount for the gas supplied from Russia to Turkey is important for Ankara. However, the minister didn’t specify whether the sides have signed the relevant agreement. This suggests that the Turkish Stream has become a kind of a stumbling block in the economic relations between the two sides.

It is possible that if the parties do not agree, Ankara, which is still not in a hurry to solve this problem, may apply to the arbitration court in the future.

It is more important for Ankara to win the discount for gas deliveries from Russia, rather than to make concessions in the project, which is more political in nature and the implementation of which is questionable.

If earlier it was believed that the Turkish Stream could become an alternative to the Trans-Anatolian Gas Pipeline (TANAP) project, now there is no doubt left that the Russian project cannot compete with TANAP.

Additionly, the Turkish company Botas will take part in the construction of TANAP, which is in the interests of Turkey and the company itself, but is now completely isolated from the construction of the Turkish Stream.

The recent disagreements between Ankara and Moscow on the Turkish Stream project and the importance of TANAP for Turkey give reason to affirm that the Russian project is losing its relevance for Ankara faster and faster.


Москва намерава да спроведе пројекат за изградњу Турски ток гасовода и гледа на "Турски ток" као на важан енергетски пројекат. А колико Русија више тежи да спроведе пројекат турски ток, тако је и више неслагања које овај пројекат узрокује у Турској.

Главни разлог који симболизује неслагања јесу руски захтеви од Турске да учини додатне уступке у изградњи "Турског тока". Медији нису прецизирали која су врсте концесије, али то је довело до тога да турски БОТАС одбије да потпише споразум о попусту од гаса који у Турску из Русије.
Извор из БОТАС-а каже да је та комапанија за тренд који је постојао раније и како је предвиђено у преговорима између две стране, што значи без додатних концесија за изградњу "Турског тока.

Турски министар енергетике и природних ресурса Танер Јилдиз изјавио је медијима 18. марта да ће обе стране потписати споразум о попусту за руски гас у ​​наредним данима. Међутим, овај споразум још није потписан. Данас, Јилдиз је рекао да попуст за гас испоручени из Русије до Турске важан за Анкару. Ово значи да је "Турски ток" постао нека врста камена спотицања у економским односима између две стране.

Могуће је да ако се странке не слажу, Анкари, која није у журби да се овај проблем реши, може да се обрати арбитражном суду у будућности.

Много је важније да Анкара освоји попуст за испоруке гаса из Русије, а не да прави уступке у пројекту, што је више политичке природе и имплементација која је под знаком питања.

Ако се раније се веровало у "Турски ток" који би могао да постане алтернатива Транс-анатолијскком гасоводу (ТАНАП) пројекат, сада нема сумње да напуштени руски пројекат не може да се такмичи са ТАНАП-ом.

Додатно, турска компанија БОТАС ће учествовати у изградњи ТАНАП-а, што је у интересу Турске, и компанија је сада потпуно удаљена од изградње "Турског тока".

Недавна неслагања између Анкаре и Москве о пројекту "Турски ток" и значај ТАНАП-а разлог су за Турску да потврди да руски пројекат губи значај за Анкару све брже и брже.

- - - - - - - - - -

Пројекат "Турски ток" завршиће у корпи за отпатке као и његов "тата" - "Јужни ток", а у који су се клели нео-коминформци са Крсте и шире :kafa:
 
Poslednja izmena:
Европа има могућност да бира. Да плаћа Американцима 800 евра тону или Русима 300.
Ако плати 800 цена производње се повећава за 3-8% због чега би кинески производи били за толико конкурентнији. А кинески производ и онако треба тек да појефтини од 5-10% чим руски гас потекне кроз Кину.

Са производном ценом која је већ у старту већа 15-20% коме ће то Европа да продаје свој производ ? НИКОМ.

У сваком случају Европа одлучује. Да ли ће да умре одмах или постепено у мукама. Своје је одгуслала и сада иде конец филма.
 
Европа има могућност да бира. Да плаћа Американцима 800 евра тону или Русима 300.
Ако плати 800 цена производње се повећава за 3-8% због чега би кинески производи били за толико конкурентнији. А кинески производ и онако треба тек да појефтини од 5-10% чим руски гас потекне кроз Кину.

Са производном ценом која је већ у старту већа 15-20% коме ће то Европа да продаје свој производ ? НИКОМ.

У сваком случају Европа одлучује. Да ли ће да умре одмах или постепено у мукама. Своје је одгуслала и сада иде конец филма.
Компликовано је то за Комшију и зато нећеш добити ,,репку ко врата".
Бтв могу замислити психопрофил и давалаца и прималаца тзв јавних репки.
Врло балванистички.
 
У сваком случају Европа одлучује. Да ли ће да умре одмах или постепено у мукама. Своје је одгуслала и сада иде конец филма.

Koliko covek mora da NE razume stvari, pa da izistinski mrzi tu istu EU. Pa ti je mrzi, Xycap-e, ali ja je obozavam. I da, ta EU ce da pozivi (till Age of Aquarius)... U nekakvom obliku, i njeni gradzani ce nastaviti da zive Zivot dostojan Coveka, ne balkanskog coveceta/goveceta! :heart:

Samo... ne zelim, ako JA placam astronomske poreze u EU, da iste paritze idu da hrane propali Balkan. Izvini, vi sami morate da radite i zaradite. :whistling:

A znas, odacu ti tajnu: velike paritze se zaradjuju na posten nacin krvavo. A vi cete raditi za virtuelnu 0 paritza, a 10 sati dnevno, 6 dana nedeljno. :amen: :mrgreen:

_niemand_
 
Poslednja izmena:
Компликовано је то за Комшију и зато нећеш добити ,,репку ко врата".
Бтв могу замислити психопрофил и давалаца и прималаца тзв јавних репки.
Врло балванистички.

Balvanisticki, kazes. Znas ko te je prvi stavio/svrstao u balvaniste, zar ne? Istina boli, razumem ja to. I izvrtanje teza ne fercera, barem kod mene. :hahaha:

_neimand_
 
Koliko covek mora da NE razume stvari, pa da izistinski mrzi tu istu EU. Pa ti je mrzi, Xycap-e, ali ja je obozavam. I da, ta EU ce da pozivi (till Age of Aquarius)... U nekakvom obliku, i njeni gradzani ce nastaviti da zive Zivot dostojan Coveka, ne balkanskog coveceta/goveceta! :heart:

Samo... ne zelim, ako JA placam astronomske poreze u EU, da iste paritze idu da hrane propali Balkan. Izvini, vi sami morate da radite i zaradite. :whistling:

A znas, odacu ti tajnu: velike paritze se zaradjuju na posten nacin krvavo. A vi cete raditi za virtuelnu 0 paritza, a 10 sati dnevno, 6 dana nedeljno. :amen: :mrgreen:

_niemand_

:roll:
Ti si klasican primer onih balkanaca koji su juce otisli u stranu drzavu i vec su toliko puni sebe da najvise pljuju po svojim bivsim drzavama..
EU ,u kojoj Nemacka profitira a svi ostali se dave, nema buducnost. Ili ce doci nekakva reforma, za koju nemci nece biti presrecni, ili ce se raspasti.
 
Koliko covek mora da NE razume stvari, pa da izistinski mrzi tu istu EU. Pa ti je mrzi, Xycap-e, ali ja je obozavam. I da, ta EU ce da pozivi (till Age of Aquarius)... U nekakvom obliku, i njeni gradzani ce nastaviti da zive Zivot dostojan Coveka, ne balkanskog coveceta/goveceta! :heart:

Samo... ne zelim, ako JA placam astronomske poreze u EU, da iste paritze idu da hrane propali Balkan. Izvini, vi sami morate da radite i zaradite. :whistling:

A znas, odacu ti tajnu: velike paritze se zaradjuju na posten nacin krvavo. A vi cete raditi za virtuelnu 0 paritza, a 10 sati dnevno, 6 dana nedeljno. :amen: :mrgreen:

_niemand_

Чик напиши само једну просту реченицу за коју ће сви да кажу да је мудра и паметна ?

Е да ... у праву си када кажеш да се у ЕУ велике парице зарађују крваво .... продајом органа и касапљењем држава са милионима жртава широм света. Али то није нека велика мудрост кад сви то већ знамо па чак и ти.
 
Poslednja izmena:
:roll:
Ti si klasican primer onih balkanaca koji su juce otisli u stranu drzavu i vec su toliko puni sebe da najvise pljuju po svojim bivsim drzavama..
EU ,u kojoj Nemacka profitira a svi ostali se dave, nema buducnost. Ili ce doci nekakva reforma, za koju nemci nece biti presrecni, ili ce se raspasti.

Gresis, kao i obicno, batice.. Kolika kolicina gluposti je potrebna, pa da Srbija dodje na pozicije na kojima je Danas, sta ti mislis, Hypno? Ja preko 60% moga zivota zivim po Zapadu... Uglavnom. Nekratkoga Zivota, i pola sveta prodjoh. I mogu da kazem da su srpski patrioti kao ti, i tebi slicni, kao ovi bliskoistocni i srednjeistocni talibani... To se zove (drugim recima) nedostatak elementarnog obrazovanja! :dash:

:udriglavu:

_niemand_
 
Gresis, kao i obicno, batice.. Kolika kolicina gluposti je potrebna, pa da Srbija dodje na pozicije na kojima je Danas, sta ti mislis, Hypno? Ja preko 60% moga zivota zivim po Zapadu... Uglavnom. Nekratkoga Zivota, i pola sveta prodjoh. I mogu da kazem da su srpski patrioti kao ti, i tebi slicni, kao ovi bliskoistocni i srednjeistocni talibani... To se zove (drugim recima) nedostatak elementarnog obrazovanja! :dash:

:udriglavu:

_niemand_
Kao sto ti je covek dole napisao, obrazovanje se moze videti i po tome sta i kako pises. Da Srbija dodje u danasnje stanje potrebno je puno ratova i porazavajucih i razocaravajucih politickih ideologija.
Jeste, krs je, SNS nas zakopao totalno, ali narod ne vidi alternativu.. Otud 50% cele srpske populacije koja nije glasala.
Ali jos gore od bliskoistocnih talibana je biti EU taliban koji je juce zivio na "bliskom istoku" i koji sada najglasnije pljuje bivsi mu narod, kao da je iznad njih zato sto eto ima priliku da zivi u jacoj drzavi :roll:
To je odsustvo karaktera.
 
Ne, ja samo komentarisem nepristrasno... Ja Srbiji zelim samo NAJBOLJE. Ali na pravedan, tezak nacin, linijom najtezeg otpora. I sebi sam dao zakletvu: JA (izmedju ostalih) cu vas nauciti Redu, Radu i Disciplini. Jer mi je dosta vasih lazi, poluistina, prevara, brze, lake lovke... 35 godina gledam te prevare. Posebno od 2000. Vi i dalje pod (laznim, trulim) politickim parolama zelite SAMO i JEDINO to :whistling:

NO PASARAN, batice. Ne kod mene, Ko prezivi (od teskog rada od vas) pricace! :heart:

_niemand_
Aha, to su oni vucicevi fazoni. "srbi nista ne rade" i " sto ne rade nesto srbi" :lol:
Tako je jednom u istoriji izjavila jedna osoba o hlebu i kolacima, nije se lepo provela..
 
Aha, to su oni vucicevi fazoni. "srbi nista ne rade" i " sto ne rade nesto srbi" :lol:
Tako je jednom u istoriji izjavila jedna osoba o hlebu i kolacima, nije se lepo provela..

Vidi... Nisam ja u toj tvojoj masti... Ja VAMA necu da dozvolim da se ponasate kao majmuni u EU... Ili na Zapadu. I tamo gde radim, u Minhenu (500+ ljudi)... Nema Srba. NECE ih biti. Kapito? Ima 30+ Rusa. Oni su mi ne jednom spasili glavu. Govorim Ruski kao Srpski. Ali ti Rusi... :ok: :okok: :ok: :okok: :heart:

A to, sta cete vi u Srbiji... Meni niti iz dzepa, ni u dzep. Vas problem. I da... Srbi koji rade ovde, u MinKenu... Da, oni i zavredjuju. SAMI su se krvavo izborili za pozicije. Jasno? :lol: :lol: :lol:

_niemand_
 
Vidi... Nisam ja u toj tvojoj masti... Ja VAMA necu da dozvolim da se ponasate kao majmuni u EU... Ili na Zapadu. I tamo gde radim, u Minhenu (500+ ljudi)... Nema Srba. NECE ih biti. Kapito? Ima 30+ Rusa. Oni su mi ne jednom spasili glavu. Govorim Ruski kao Srpski. Ali ti Rusi... :ok: :okok: :ok: :okok: :heart:

A to, sta cete vi u Srbiji... Meni niti iz dzepa, ni u dzep. Vas problem. I da... Srbi koji rade ovde, u MinKenu... Da, oni i zavredjuju. SAMI su se krvavo izborili za pozicije. Jasno? :lol: :lol: :lol:

_niemand_


 
Kakve su ovo gluposti. Uzasan post. de su moderatori da izbrisu ovo?

KATANAC..


Ma pusti... to ti je sve papazjanija od vlaznih snova nekih Azerbejdzanaca pomesana sa navodnim tvrdnjama iz "neimenovanih" izvora :roll: dodatno zacinjena sa lazima i spinovima britanskog MI6-a...
 
Poslednja izmena:

Back
Top