Turizam u Vojvodini

slavishans

Poznat
Poruka
7.111
Opste je poznato da u Vojvodini ima jako mnogo zanimljivih turistickih destinacija,ali sami mi ih jako slabo promovisemo.

Ponasamo se kao da nemamo i kao da nikad nismo imali "atrakcije" kao sto su fruskogorski manastiri,banje (Kanjiza,Vrdnik,Rusanda...),dvorce i kastele,kompletna turisticka mesta (Panonija,Karadjordjevo,Zobnatica...),salase...

Hajde malo da se podsetimo njih sa slikama,pricama,zanimljivostima...

Otvaramo temu pa da Vas cujemo!

Pisite,lepite,kazite...

Hvala unapred
 
Ne znam da li znate da su nekada u Vojvodini postojale zene, domacice koje su pravile bogate nedeljne ruckove za bogate gazde?

Na tim ruckovima, kao aperitiv se sluzila dobra rakija, onda je islo curcije ili guscije kuvano meso sa paradajz sosom, zatim pecenje od gusaka ili curaka, pa onda ladna pecana prasetina, pa dobro domace vino, torte, slatkisi i td.....

Sve od A do S - nista nije smelo da fali za gazde i njihove porodice koje bi dolazile na rucak...

Ali, koliko sam saznao, to uopste nije bilo jeftino, to su sebi mogli da pruste samo najbogatiji...
 
Pored Temerina moj stari prijatelj Pista sa sinovima je iznajmio jedan beskorisni rukavac i napravio RIBNJAK...

Izdaje dnevne dozvole za pecanje ribe...

Moze na licu mesta da se pravi riblja corba. Ima i pica za goste...

A mislim da ima i sobice da se prespava.

Vrlo dobvra ideja! :ok:
 
Ne znam da li znate da su nekada u Vojvodini postojale zene, domacice koje su pravile bogate nedeljne ruckove za bogate gazde?

Na tim ruckovima, kao aperitiv se sluzila dobra rakija, onda je islo curcije ili guscije kuvano meso sa paradajz sosom, zatim pecenje od gusaka ili curaka, pa onda ladna pecana prasetina, pa dobro domace vino, torte, slatkisi i td.....

Sve od A do S - nista nije smelo da fali za gazde i njihove porodice koje bi dolazile na rucak...

Ali, koliko sam saznao, to uopste nije bilo jeftino, to su sebi mogli da pruste samo najbogatiji...
Ma ko bi to rekao, a svi su sigurno pomislili da su takve gozbe priredjivali za bezemljase, onu madjarsku sirotinju, nadnicare, koje u zargonu nazivaju "Janos kubikas", eto bas dobro sto si pojasnio. :mrgreen:
 
Otputujte van grada na vikend - ili makar na jedno popodne, i uživajte u prirodi i lepotama koje nude razni krajevi naše zemlje. Banatsko naselje Crepaja i i Sportsko rekreativni centar "Sto Topola" pozivaju Vas na nezobaravna druženja svakog vikenda, uz odličan domaćinski ručak u prijatnoj atmosferi restorana ili kompletan dnevni provod uz jahanje konja, vožnju fijakerom i šetnju parkom i mini zoološkim - ukratko, jedan pravi doživljaj u duhu Banata!

Crepaja se nalazi na teritoriji opštine Kovačica i udaljena je oko 21 km od Beograda. Turističko-rekreativni sportski centar je prevashodno ergela konja koja broji 24 grla i to lipicanera, engleza i ponija setland i vels, i svi su obučeni za jahanje i prezanje. U sklopu ergele postoji škola rekreativnog jahanja, akrobatsko jahanje, vožnja fijakerom za decu i odrasle po selu ili parku, hipodrom, kao i mini zoo vrt u kome možete videti nojeve, srne, srndaće, vijetnamske prasiće, pse, patuljaste koze,guske, patke, paunove, afričke labudaste guske, ćurke...
Restoran se nalazi u okviru sportsko rekreativnog centra "100 Topola". U pitanju je restoran domaće kuhinje, sa vajatom i baštom i muzejskom postavkom oruđa za rad. Restoran ima u ponudi bogat izbor domaćih i stranih pića i jelovnik u kome će svako naći bar jedno jelo koje će morati da proba. U ponudi je i muzika tamburaškog orkestra.

- - - - - - - - - -

to sam ja pribeležio za moju mali bratanicu kad dodje pa da posetimo :D
 
d30a92c949099967df6000e52ed06746_1_large.jpg


- - - - - - - - - -

ba33d8204336c7d0170addede824c8cf_1_large.jpg


- - - - - - - - - -

9755cd32246d6d4a257ac239fb5fd893_1_large.jpg


- - - - - - - - - -

7c108d9f0ac1fefb44984bc54c316521_1_large.jpg
 
Cela Vojvodina je prepuna atraktivnih mesta, svakako da bi mnoga od njih trebalo bolje predstaviti.
Letenka je jedno od njih.
Nalazi se u središnjem delu Nacionalnog parka "Fruška gora" na nadmorskoj visini od 456 metara, okružena šumom i livadama.Pogodna je za održavanje letnjih škola prirode.
Predviđena je Prostornim planom područja posebne namene Fruške gore do 2022 godine i pruža mogućnost za izgradnju novih objekata i sadržaja, te bi ovo mesto moglo da bude još atraktivnije i jedno od važnijih tačaka vojvođanskog turizma.
 
dovoljno je samo prošetati fruškom gorom u proleće
ne može se zalutati, sve su staze obeležene, a na svakoh desetak kilometara ima gde da se odmori uz supicu i piće

- - - - - - - - - -

da napomenem da svuda po sumi ima klupa i stolova da se sedne i okrepi, kao i mesta gde se može zapaliti vatra za roštilj
 
Vojvodina je lepa, ima šta da ponudi, ali totalno mrtva u odnosu na ono što šbbkbb

Mrtva je jer politicka situacija u Srbiji nije dobra...Nema jasnog cilja STA SE ZELI.....Nema ekonomskih ulaganja...I sto je najvaznije - NEMA LJUDI....

Oni koji su ZNALI, MOGLI i SMELI, danas grade na nekim drugim kontinentima i destinacijama...Srbiji ne trebaju. :nono3:
 

Back
Top