Суспендован имам призренске џамије

NOCNO VREBALO

Aktivan član
Poruka
1.632
Prema njegovim riječima Turci su doveli Albanace na Kosovu, a zatim im dali zemlju, i na taj način otjerali Srbe.

"Srbi nisu krivi što već sto godina su ustali neki ateisti, koji sebe nazivaju intelektualci, i kažu da su Osmanlije krive što smo mi ovako danas. Ne psuju ni Envera (Hoxhu), zamislite, ni Tita, ni Rankovića, ni Miloševića, nego psuju one muslimane koji su im dali zemljište...", su riječi zbog kojih je došlo do suspenzije imama džamije u Prizrenu.

Tokom dana muftija Kosova, Naim Tërrnava je dao otkaz Irfanu Salihuu, imamu u džamiji "Suzi Qelebija" u Prizrenu.

"Muftija Tërrnava u skladu sa članom 47.1 također u skladu sa članom 45.1 i 45.3 Ustava Islamske zajednice Kosova, izdaje Rješenje kojim suspenduje sa posla, Irfana (Hasan) SALLIHUA, imama, katiba i mualima u džamiji "Suzi Qelebije" u Prizrenu", navodi se u saopštenju Islamske zajednice Kosova poslatom medijima.

http://www.rts.rs/page/stories/ci/story/124/Друштво/1879533/Суспендован+имам+призренске+џамије.html
 
Poslednja izmena od moderatora:
Suspendovan imam prizrenske džamije




Kosovski muftija Naim Trnava suspendovao je Irfana Hasana Salihua, imama džamije Suzi Kelebia u Prizrenu, zbog izjave da je na Kosovu 1445. godine bilo jedan odsto Albanaca.
hodza-irfan-salihu-foto-youtube-1428064508-633621.jpg


Imam Salihu je tokom jednog predavanja rekao i da su Turci doveli Albance na Kosovo, a potom im dali i zemlju, prenose elektronski mediji u Prištini, a javlja dopisnik RTS-a.
Muftija Trnava je odluku o suspenziji doneo nakon oštrog reagovanja nekih kosovskih imama, koji su od Islamske zajednice Kosova tražili da preduzme mere protiv Salihua. Kažu da je ta izjava skandalozna i da ide u prilog Beograda. .......

"Takve izjave podržava srpska istoriografija", prenose mediji i dodaju da stavove identičnim suspendovanog imama Salihua ima i američka obaveštajna agencija CIA, koja navodi da je nakon kosovske bitke 1389. na ovim prostorima došlo do dominacije otomanske vlasti. Veliki broj Turaka i Albanaca se tada preselio na Kosovo. Do kraja devetnaestog veka, Albanci su zamenili Srbe kao dominantnu etničku grupu na Kosovu, prenose prištinski mediji navode CIA. Ističu i da sa Kosova niko nije reagovao na navode CIA, čiji su podaci poslednji put ažurirani prošle godine.

.......
 
Будалетине Шиптарске,
то што је изјавио Имам Призренски ПОСТОЈИ У НЕОБОРИВИМ И НЕИЗБРИСИВИМ ДОКУМЕНТИМА И АРХИВАМА ТУРСКЕ..... према томе он је само рекао истину. А то што дебилце Шиптаре подучавају Јенкији (због Бондстила и других ствари) да измишљају да су "Илири" и друге глупости - немам речи.......
 
Будалетине Шиптарске,
то што је изјавио Имам Призренски ПОСТОЈИ У НЕОБОРИВИМ И НЕИЗБРИСИВИМ ДОКУМЕНТИМА И АРХИВАМА ТУРСКЕ..... према томе он је само рекао истину. А то што дебилце Шиптаре подучавају Јенкији (због Бондстила и других ствари) да измишљају да су "Илири" и друге глупости - немам речи.......

Ej , ne idi mi na ganglije,...........pa u Srbiji je to najstrožije čuvana tajna od samih Srba akademaca, .....hebli te Ameri i Šiptari!
 
Poslednja izmena:
Pa cekajte ko je nama kriv,evo albanci kad neko govori protivno njihovim interesima oni mu daju sut kartu pokazu mu da nije cenjen vise,zato i dobro prodju.

Dok kod nas ko je cenjen jedna budaletina Biljana Srbljanovic,ajde zasto ona nije prosla kao ovaj imam npr?Zasto Sonja Biserko?Zasto Nenad Canak?Zasto Ceda?Jer smo mi budale i zato najebemo.Zato.

Albanci samo reaguju kako i svako drugi normalan reaguje,a mi sto volimo da pametujemo sami smo krivi.
 
Sada ono, samo malo logika: da je Kosovo bilo prepuno Albanaca, zar ne bi ONI vodili rat protiv Turaka na tom istom Kosovu?

Ovako ispada, svi tamo ziveli osim Srba, a samo Srbi se borili protiv Turaka i samo Srbi pominju i pamte taj boj na Kosovu.

Jel da da je nelogicno? Ali, krajnje?

Slicno pitanje vazi za Bosnjake, gde su bili do dolaska Turaka posto se nigde ne pominju, a vala ni posle, ali to je malo off-topic.
 
Neki jesu,a neki nisu.No,ovaj govori istinu.Albance su na Kosovo doveli Turci.A generalno,svi Albanci Balkana su dovođeni sa Kavkaza.Turska reč arbanasi se prevodi kao "oni koji se nisu vratili..."

Ma, nemate pojma ni on ni ti...

- - - - - - - - - -

Imam se podrazumeva da je obrazovan covek.A ovaj je jos i posten. Dopada nam se. Ali istina nije uvek prijatna pa je smenjen. Ima nekih istina koje radije precutkujemo i u vezi srpske istorije.

Pa i to sto je rekao taj imam nije tacno, nego smo ga prigrlili, jer nam odgovara.

A da ima zabranjenih tema iz nase istorije, ima...

Kad neko vise voli ulepsanu laz od istine, to je teska bolest.

- - - - - - - - - -

Pa cekajte ko je nama kriv,evo albanci kad neko govori protivno njihovim interesima oni mu daju sut kartu pokazu mu da nije cenjen vise,zato i dobro prodju.

Dok kod nas ko je cenjen jedna budaletina Biljana Srbljanovic,ajde zasto ona nije prosla kao ovaj imam npr?Zasto Sonja Biserko?Zasto Nenad Canak?Zasto Ceda?Jer smo mi budale i zato najebemo.Zato.

Albanci samo reaguju kako i svako drugi normalan reaguje,a mi sto volimo da pametujemo sami smo krivi.

Svakome ko oseca tu talasnu duzinu, predlazem da se preseli, za pocetak u juznu Kosovsku Mitrovicu, pa ako se primi, i dalje na jug.

Svaka ptica svome jatu...

- - - - - - - - - -

Nije arbanas vec arnaut. ;)

Zanimljivo da "Arbanas", kako su Srbi izvorno oslovljavali Albance, nikada nije smatran pogrdnim.

Medjutim, izraz "S(c)iptar", kako sami sebe nazivaju, i "Arna(v)ut", kako ih Turci nazivaju, dozivljavaju kao uvredu.
 
Ma, nemate pojma ni on ni ti...

- - - - - - - - - -



Pa i to sto je rekao taj imam nije tacno, nego smo ga prigrlili, jer nam odgovara.

A da ima zabranjenih tema iz nase istorije, ima...

Kad neko vise voli ulepsanu laz od istine, to je teska bolest.

- - - - - - - - - -



Svakome ko oseca tu talasnu duzinu, predlazem da se preseli, za pocetak u juznu Kosovsku Mitrovicu, pa ako se primi, i dalje na jug.

Svaka ptica svome jatu...

- - - - - - - - - -



Zanimljivo da "Arbanas", kako su Srbi izvorno oslovljavali Albance, nikada nije smatran pogrdnim.

Medjutim, izraz "S(c)iptar", kako sami sebe nazivaju, i "Arna(v)ut", kako ih Turci nazivaju, dozivljavaju kao uvredu.

Kazes nije tacno i ....Objasni nam.Eto ja kazem da je albanska nacija stvorena tek u 19 veku ,dotada su bila samo plemena.Muslimani sigurni nisu mogli da budu to ti je valjda jasno.
 

Back
Top