Полиција захтева да се Кирби јавно извини!

Poruka
19.903
Policija zahteva da se Kirbi javno izvini

BEOGRAD- Sindikat Zaposlenih Policije u svom saopštenju najoštrije osuđuje izjavu američkog ambasadora Majkla Kirbija koji je u medijima naveo da su „Srbi su pomalo šizofreničari“.

majkl-kirbi.jpg

Ambasador SAD Majkl Kirbi (prinskrin Jutjub)


U sindikatu kažu da ovakva izjava ambasadora Amerike ponižava sve građane Srbije, ponižava sve profesije u Srbiji počev od Predsednika RS, Vlade, zaposlene u svim ministarstvima ( Policije, Zdravstva, Pravosuđa, Prosvete, Vojske, sve zaposlene u javnim preduzećima, sve građane koji su bez zapošljenja, svako dete).

Rukovodstvo sindikata napominje da je nasuprot izjavi ambasodara Amerike, srpska nacija izuzetno zdrava i izuzetno pametna, da zna šta hoće i šta želi, navodi se u saopštenju.

Policajci pozivaju ambasadora Amerike Majkla Kirbija da se zbog ovakve izjave izvini javno celokupnom Srpskom stanovništvu, kao i sve nadležne institucije da nam se priključe i sve medije i zatraže izvinjenjnje u cilju zaštite Srpske nacije.

Izvor: Pravda
http://www.pravda.rs/2015/04/05/policija-zahteva-da-se-kirbi-javno-izvini/
**************************************************************************************************************************************

Не сећам се да је раније полицијски синдикат коментарисао политичка дешавања ни коментаре разних окупационих представника. Ово је, мислим, први пут.
Изгледа ми да је незадовољство толико велико у народу, да ни међу полицијом више нема стрпљења и толеранције на немешање у политику, па је овај догађај само "прелио препуну чашу".
Не би ме чудило и да полиција откаже послушност окупационом режиму у Београду чији је саставни део амбасада САД.
 
Policija zahteva da se Kirbi javno izvini


Не сећам се да је раније полицијски синдикат коментарисао политичка дешавања ни коментаре разних окупационих представника. Ово је, мислим, први пут.
Изгледа ми да је незадовољство толико велико у народу, да ни међу полицијом више нема стрпљења и толеранције на немешање у политику, па је овај догађај само "прелио препуну чашу".
Не би ме чудило и да полиција откаже послушност окупационом режиму у Београду чији је саставни део амбасада САД.


Idi , begaj, policijski sindikat zastupa Ministarstvo inostranih poslova?:zcepanje:
Ovaj vodja sindikata da otkaze Vucicu poslusnost? A sta kaze dr ministar na to sve?:zcepanje:
Nego kako ti licno iskazujes svoje nezadovoljstvo? To je poenta, a ne nekakav vodja nekog nebuloznog sindikata.
 
Poslednja izmena:
Idi , begaj, policijski sindikat zastupa Ministarstvo inostranih poslova?:zcepanje:
Obaj vodja sindikata da otlaze Vucicevu poslusnost? A sta kaze dr ministar na to sve?:zcepanje:
Nego kako ti licno iskazujes svoje nezadovoljstvo? To je poenta, a ne nekakav vodja nekog nebuloznog sindikata.

Министар се ништа не пита. Он је само у пролазу ....
 
Премијер је изјавио да је сагласан са изјавом америчког амбасадора Мајкла Кирбија да је Србија у шизофреној ситуацији те да српски премијер треба да помири „емоционално добар однос грађана Србије према Русији и њихову жељу да живе као у Европи“.

Вучић је, одговарајући на питања новинара на прес конференцији у Влади Србије, негирао да је Кирби рекао да су Срби шизофрен народ, већ је, како је навео, рекао да се налазимо у „помало шизофреној ситуацији где имамо емоционално добар однос према Русима, док с друге стране желимо да живимо као у Европи“.

„Сагласан сам са сваком речју коју је јуче изговорио, осим са оним лепим речима које је о мени изговорио“, рекао је Вучић.

Б92, РТС
********************************

Ето, и Вучић сматра да смо шизофрени попут оног усисивача.
Сад је ред да синдикат полиције затражи и да се Вучић извини.
 
Министар се ништа не пита. Он је само у пролазу ....
A ovi sindikalni vodje iz frakcija jagnjica na raznju nesto se pitaju?

- - - - - - - - - -

Кад МИП не ради свој посао и забија главу у песак морају други да реагују.
A posao MIP-a je sta?
Da se bave ambasadoirima i vode spoljnu politiku?
Koga zanimaju njihove zelje slusalaca laHke muzike?
 
Pa i jesmo sizofreni kad dozvoljavamo da nam lopovi godinama sole pamet.......kakvo li je tek psihicko stanje amerikanaca kad mso mi sizofreni??? Ooo majku vam *****...doci ce vam Srbija glave....

Da je pameti Dacic bi ulozio protestnu notu kod svog kolege u USA. Ali jok, nekakav sindikalac pa jos iz policije zahteva nesto. Od koga?
Kome se on obraca?
 
A ovi sindikalni vodje iz frakcija jagnjica na raznju nesto se pitaju?

Ако не постоји државна власт, државни апарат и државни чиновници народ почиње сам да се самоорганизује у циљу сопствене заштите и безбедности.
Тако је било одувек, тако ће бити и убудуће.
Ово ти је одличан доказ.
 
ako je istina neka kazu... sto se vise ljudi prizove svesti da nas ponizavaju pre cemo skinuti mrak sa lazi kojima nas obasipaju
Mi smo bre ljudi bez casti, a nisu tu samo Vucic i Nikolic nego je celo drustvo uvlakacko, servilno, bedno.
Pazi, ceski predsednik je odrapio americkom ambasadoru samo tako, a ovde kod nas kao treba da se jave neki sindiklaci.
Mislim, bedni smo da bedniji ne mozemo biti.



nedelja 5.04.2015 | 14:36
Zeman bojkotuje ambasadora SAD
Izvor: Beta

Prag -- Predsednika Češke Miloša Zemana naljutio je američki ambasador u Pragu Endrju Šapiro jer ga je kritikovao zato što putuje 9. maja u Moskvu na vojnu paradu.

"Plašim se da su ambasadoru Šapiru posle te izjave zatvorena vrata (predsedničkog zamka) Hradčana", rekao je Zeman u intervjuu koji je objavio češki onlajn dnevnik "Parlamentnji listi".

Američki ambasador kritikovao je nedavno u izjavi Češkoj televiziji Zemana jer je za razliku od većina lidera EU prihvatio poziv predsednika Rusije Vladimira Putina da u Moskvi na Dan pobede 9. maja proslavi 70. godišnjicu kraja Drugog svetskog rata.

"Ne mogu da zamislim da češki ambasador u Vašingtonu savetuje američkom predsedniku kuda da putuje. Nikakvom ambasadoru a dozovoliti da mi se meša u planove mojih inostranih putovanja", poručio je Zeman Šapirou.

Poziv da prisustvuju obeležavanju Dana pobede su zbog sukoba u Ukrajini odbili šefovi susednih država, među kojima predsednik Poljske Bronjislav Komorovski i slovački predsednik Andrej Kiska.

Zeman na sve kritike svog učešća na vojnoj paradi odgovara da na proslavu u Moskvu ide da ne bi uvredio sećanje na 150.000 vojnika sovjetske Crvene armije koji su poginuli oslobodajući Čehoslovačku krajem Drugog svetskog rata.

"Ja ne idem tamo zbog vojne parade, idem da odam poštu za 150.000 poginulih vojnika. Kao izraz zahvalnosti za to što u ovoj zemlji ne moramo da govorimo nemački kao poslušni kolaboranti, što ne moramo da pozdravljamo Hajl Hitler, Hajl Himler, Hajl Gering...", rekao je češki predsednik krajem marta u redovnom intervjuu za privatni radio Frekvence 1.

Češki predsednik podsetio je tada da je cena pobede nad Hitlerovom Nemačkom bila 20 miliona ljudi, tako da mu u Moskvi neće smetati poneki tenk na Crvenom trgu.

Za Parlamentnji listi Zeman je danas odbio da komentariše to što nova koncepcija češke spoljne politike Rusiju označava za "bitan destabilizator bezbednosne arhitekture Evrope".

"Želeo bih pre svega da dodam da je u toj koncepciji takođe rečenica da sa Rusijom treba održavati i razvijati odnose, ne samo na trgovinskoj osnovi već i strateško partnerstvo, upravo u borbi protiv međunarodnog terorizma. Tu ideju je, inače, izneo i predsednik Obama", rekao je Zeman.


 
Policija zahteva da se Kirbi javno izvini

BEOGRAD- Sindikat Zaposlenih Policije u svom saopštenju najoštrije osuđuje izjavu američkog ambasadora Majkla Kirbija koji je u medijima naveo da su „Srbi su pomalo šizofreničari“.
.........
........................
Izvor: Pravda
http://www.pravda.rs/2015/04/05/policija-zahteva-da-se-kirbi-javno-izvini/
**************************************************************************************************************************************

Не сећам се да је раније полицијски синдикат коментарисао политичка дешавања ни коментаре разних окупационих представника. Ово је, мислим, први пут.
Изгледа ми да је незадовољство толико велико у народу, да ни међу полицијом више нема стрпљења и толеранције на немешање у политику, па је овај догађај само "прелио препуну чашу".
Не би ме чудило и да полиција откаже послушност окупационом режиму у Београду чији је саставни део амбасада САД.

Браво Полицијо! И хвала!!!
Када већ ове јајаре на власти ћуте као муле -
БАР НЕКО ДА СЕ ОГЛАСИ У ИМЕ ГРАЂАНА СРБИЈЕ !!!

:klap::klap::klap:..............:super::super::super:
 
Ако не постоји државна власт, државни апарат и државни чиновници народ почиње сам да се самоорганизује у циљу сопствене заштите и безбедности.

Pa jeste... Samoorganizovao si se (nije da nisi) po principu "Nikad Robom". Dule, pazi metak! Hvala Xyci, spasao si mi Zivot! :navodnik:

_niemand_
 
NE ZNAM STA JE AMBASADOR KIRBI REKAO !....I....NE INTERESUJE ME !!!

ALI MOJA BABA,KADA SAM IMAO 5 GODINA,REKLA MI JE JASNO I GLASNO

NIKAD,ALI NIKAD,NEMOJ JEDNOM ZADNJICOM,SEDETI NA DVE STOLICE !!!

Srbija treba da se odluci hoce li sa Rusijom ili sa Amerikom i da se ne izvlaci vise svojim dvosmislenim govorima. Ako zzelite gospodo u EU barem slijedite politiku zvanicne EU a ne da se osvrcete na Rusiju koja i nema neke koristi od Srbije.

Nije "sedenje na 2 stolice" ono sto Srbija radi vec vekovima, saradjuje i sa jednima i sa drugima da bi prosto, opstala. Ali izgleda da je doslo vreme da se mora "opredeliti" jer su oni sami medjusobno u zavadi a sve se vise vidi i na cijoj je strani pravda. Medjutim, kakve veze bar formalno, ima americki ambasador sa EU pa postavljate takvo pitanje?

@ tema

Dobro je dok se sto vise ljudi osvescava koliko nas ponizavaju da to vise i ne kriju, maltene im je postao manir, a svako castan treba da se pridruzi ovoj osudi i zatrazi izvinjenje, u suprotnom je poltron koji pristaje i da bude i "sizofrenicar" zarad sake dolara.

Rusiaj nas tako nikada nije vredjala, pa ako treba i da se "opredelimo" jasno je za koga.
 
[/B]
Dobro je dok se sto vise ljudi osvescava koliko nas ponizavaju da to vise i ne kriju, maltene im je postao manir, a svako castan treba da se pridruzi ovoj osudi i zatrazi izvinjenje, u suprotnom je poltron koji pristaje i da bude i "sizofrenicar" zarad sake dolara.

Rusiaj nas tako nikada nije vredjala, pa ako treba i da se "opredelimo" jasno je za koga.
Pa ti i ja ne mozemo, a jos manje moze neki sindikalac, i za to postoje instuitucije u jednoj drzavi a mi ih biramo da bi branili nasu cast, cest i napade ovakve vrste.

Medjutim kako vidimo ovi sto smo ih birali cak podrzavaju americkog ambasadora, opravdavaju ga, kazu da smo mi stvarno takvui.
americki je ambasador rado vidjen gost na svakoj manifestaciji, narociti kod Patrijarha kada se nesto slavi.

A vidi kako to radi ceski predsednik ( a oni su i EU i NATO):


Zeman bojkotuje ambasadora SAD
Izvor: Beta

Prag -- Predsednika Češke Miloša Zemana naljutio je američki ambasador u Pragu Endrju Šapiro jer ga je kritikovao zato što putuje 9. maja u Moskvu na vojnu paradu.

"Plašim se da su ambasadoru Šapiru posle te izjave zatvorena vrata (predsedničkog zamka) Hradčana", rekao je Zeman u intervjuu koji je objavio češki onlajn dnevnik "Parlamentnji listi".

Američki ambasador kritikovao je nedavno u izjavi Češkoj televiziji Zemana jer je za razliku od većina lidera EU prihvatio poziv predsednika Rusije Vladimira Putina da u Moskvi na Dan pobede 9. maja proslavi 70. godišnjicu kraja Drugog svetskog rata.

"Ne mogu da zamislim da češki ambasador u Vašingtonu savetuje američkom predsedniku kuda da putuje. Nikakvom ambasadoru a dozovoliti da mi se meša u planove mojih inostranih putovanja", poručio je Zeman Šapirou.
 
Pa ti i ja ne mozemo, a jos manje moze neki sindikalac, i za to postoje instuitucije u jednoj drzavi a mi ih biramo da bi branili nasu cast, cest i napade ovakve vrste.

Medjutim kako vidimo ovi sto smo ih birali cak podrzavaju americkog ambasadora, opravdavaju ga, kazu da smo mi stvarno takvui.
americki je ambasador rado vidjen gost na svakoj manifestaciji, narociti kod Patrijarha kada se nesto slavi.

A vidi kako to radi ceski predsednik ( a oni su i EU i NATO):


Zeman bojkotuje ambasadora SAD
Izvor: Beta

Prag -- Predsednika Češke Miloša Zemana naljutio je američki ambasador u Pragu Endrju Šapiro jer ga je kritikovao zato što putuje 9. maja u Moskvu na vojnu paradu.

"Plašim se da su ambasadoru Šapiru posle te izjave zatvorena vrata (predsedničkog zamka) Hradčana", rekao je Zeman u intervjuu koji je objavio češki onlajn dnevnik "Parlamentnji listi".

Američki ambasador kritikovao je nedavno u izjavi Češkoj televiziji Zemana jer je za razliku od većina lidera EU prihvatio poziv predsednika Rusije Vladimira Putina da u Moskvi na Dan pobede 9. maja proslavi 70. godišnjicu kraja Drugog svetskog rata.

"Ne mogu da zamislim da češki ambasador u Vašingtonu savetuje američkom predsedniku kuda da putuje. Nikakvom ambasadoru a dozovoliti da mi se meša u planove mojih inostranih putovanja", poručio je Zeman Šapirou
.


Ne znam da li je bio kod patrijarha i kad, kojim povodom, ali slazem se da sve institucije, pocev od predsednika preko premijera i ministra inostranih poslova, do najmanjeg medija i "agencije" treba da zatraze izvinjenje za ovako nestrucno, nehajno i nedostojno izrecene reci koje zapravo predstavljaju uvredu.
 
Poslednja izmena:
Ne znam da li je bio kod patrijarha i kad, kojim povodom, ali slazem se da sve institucije, pocev od predsednika preko premijera i ministra inostranih poslova, do najmanjeg medija i "agencije" treba da zatraze izvinjenje za ovako nestrucno, nehajno i nedostojno izrecene reci koje zapravo predstavljaju uvredu.
Ovo cak nije ni uvreda , ovo je pisanje po jednom narodu.
 

Back
Top