Slika sa pricom

BLAJBI

Zaslužan član
Poruka
103.720
Iako je svima poznato da jedna slika vise govori od hiljadu reci, ipak po nekada nije lose da se doda i opis onoga sto se vidi na slici da bi gledaoci bolje mogli da shvate sta je fotograf zeleo da prikaze i docara.

Evo ja cu da postavim jednu takvu sliku sa jednog vrlo intersantnog mesta koje samo posetio zagnjih par dana:




xq4-2.jpg


Na slici je UGASENI VULKAN, Falla de Cariaco, koji se jos dimi i kljuca! (Kada pàzljivije pogeldate vidi se dim)..

I preti novom erupcijom u svakom momentu!

Iz vulkana izlazi potok vrele vode u kojoj se za 5 minuta skuvaju jaja ako stavite...

Smrad sumpora je nepodnosljiv, pa nisam uspeo da snimim samo dno na kome vode vecno kljuca i izlaze krupni mehurici...

Interesantno je da kada neko vice i pravi galamu oko tog mesta broj i velicina mehurica se znatno pojacava i kazu da to moze da izazove erupciju vulkana!

Samo sam uspeo da snimim ovaj snimak i pobegnem odande jer je smrad takav kao da dolazi pravo iz pakla!
 
Poslednja izmena:
Zanimljiva tema Blajbi,cestitam!Nadam se da ce price vezane uz fotografiju,pojasniti posmatracu ono kako je fotograf video to sto je snimio.Cesto preletimo samo pogledom
ne videci poentu..nego samo opsti utisak. :ok:
 
Iako je svima poznato da jedna slika vise govori od hiljadu reci, ipak po nekada nije lose da se doda i opis onoga sto se vidi na slici da bi gledaoci bolje mogli da shvate sta je fotograf zeleo da prikaze i docara.

Evo ja cu da postavim jednu takvu sliku sa jednog vrlo intersantnog mesta koje samo posetio zagnjih par dana:




xq4-2.jpg


Na slici je UGASENI VULKAN, Falla de Cariaco, koji se jos dimi i kljuca! (Kada pàzljivije pogeldate vidi se dim)..

I preti novom erupcijom u svakom momentu!


Iz vulkana izlazi potok vrele vode u kojoj se za 5 minuta skuvaju jaja ako stavite...

Smrad sumpora je nepodnosljiv, pa nisam uspeo da snimim samo dno na kome vode vecno kljuca i izlaze krupni mehurici...

Interesantno je da kada neko vice i pravi galamu oko tog mesta broj i velicina mehurica se znatno pojacava i kazu da to moze da izazove erupciju vulkana!

Samo sam uspeo da snimim ovaj snimak i pobegnem odande jer je smrad takav kao da dolazi pravo iz pakla!

Da je ugasen ne bi bilo dima, vrele vode... i ne bi pretila nova erupcija.
 
Poslednja izmena:
Da je ugasen ne bi bilo dima, vrele vode... i ne bi pretila nova erupcija.

Ne pamti se kada je zadnji put bacao lavu...

Ali sigurno da je blizu povrsine kada kulja vrela voda puna sumpora i izlaze gasovi neprekidno.

I eksplozija stalno preti...


Tako je nestalo ostrvo Krakatoa gde je takodje bio jedan "ugasn" vulkan na 1000 m visine!

I kada je jednog dana eksplodirao - to je bila najveca detonacija svih vremena za Planeti - mogla se cuti 4000 km daleko!

Ostrvo Krakatoa je propalo u more i na mestu gde je bio vrh od 1000m ostala je dubina od preko 2000 m !
 
U celoj Latinskoj Americi i na Karibima je veoma popularna borba petlova...

Padaju velike opklade, a cesto se i ljudi zavade zbog ovih borbi pa padne i ljudska krv...

Inace, borbe su veoma surove i zavrsavaju se obavezno smrcu jednog borca.

U borbi petlova nema povlacenja: bore se do iznemoglosti i smrti.

Na kandze im stavljaju specijalne bodlje koje sluze da se sto vise osteti protivnik.

I kada jedan borac ostane paralisan i ne moze da stane na noge, i kada su mu iscurile oci, on i dalje nastavlja da pruza otpor!

Sve dok mu protivnik ne zada odlucujuci udraca u mozak ili srce...

Tada je borba zavrsena.

Mrtvi petlovi se ne jedu jer su puni adrenalina.

Evo jednog takvog koji je preziveo vise borbi:

781-IMGP18.jpg
 
Poslednja izmena:
Paulina Sudarski, banaćanka rodom iz Vranjeva, danas delom Novog Bečeja. Prošle nedelje sam imao prilike da vidim izložbu ove umetnice koja je poginula na Sutjesci, kao medicinska sestra uz svoje ranjenike, godine 1943. Od ulja na platnu sam odabrao baš ovu koju sam fotografisao ( ima još par sjajnih portreta i odlične crteže olovkom ), sjajan akt ( slika modela, nije slika umetnice )

IMG_1185asad.jpg
 
Dole na slici je - moja robinja Isaura !

Pronasao sam je u jednom malom lokalu gde je spavala na podu...

Izvukao sam je odande, nahranio odenuo ....I sada me prati kao keric svuda.

Radi u mojoj firmi, putuje sa mnom, cuva me, pazi da mi nista ne nedostaje.

Da joj kazem da skoci sa mosta - verovatno bi skocila.

Jedino ne spavam sa njom, iako bi i to svakako pristala kada bih izrazio zelju. ;)

5d5-10edit.jpg
 


...Inspirisala me je ova jedna fotografija, sa pojavom svih segmenata svetlosnih moći na sebi ... prikazanih i simbolizovanih bojom...
Od mladih novorodjenih zelenih listića, preko vatrenih tonova, do crnih garežnih... nepovratnih...

Poželeh podeliti sa vama svoja razmisljanja i snažnu poruku koju u meni pobudjuje.

MOĆ SVETLOSTI

Da te rodi! ......................................................(ozeleni)
Da te zapali,gori...sagori! ................................ (crvene plamene boje i -crno)
Obasja u lažnoj boji! ....................................(uticaj na utisak o boji)

...Da se posle mraka rodi,
Da te rukom svojom vodi,
obelodani, svuda nastani,
da otkine list na grani.

Svud zaviri, i zavuče,
Da te skine i obuče,
Svetlost može da ti da,
bez pitanja uzima...
Ide napred ne zastaje,
svetlost poznaje sve naše strane.

Puno vas pozdravlja vasa
The Lady D
:heart:
:hvala:
:bye:
 
citaknjigu.jpg


Ovo letnje popodne kraj reke, najlepse ce opisati

ПЕСМА БЕЗ КРАЈА


Погледај вамо, погледом попречи,
погледај како жуборе речи,
теку и певају песму без краја,
песму апирла и песму маја!

У песми је осмех што нестварно стоји,
и питање чудно: Да л’ песма постоји?!

Погледај осмех априла и маја,
и знаћеш да постоји песма - песма без краја!
 
Evo teme! :D
Ja je trazila neko vece i nisam mogla da se setim kako je tacno naslovljena. Bice ovo lepa tema za Lady. :)

__________

Ja sam je sama pronasla u trazenju kompromisa i postavila juce svoju "Moć svetlosti"(imam i blog)
sa namerom da je malo oživim
ali nije se moderaciji dopala,pa je moj rad obrisan,
dok na blogu su svi odusevljeni,pa mozes tamo videti.
 
Poslednja izmena:

Back
Top