Spasitelj - progonitelj
Prikazujem rezultate 1 do 15 od 15

Tema: Spasitelj - progonitelj

Primećen član moca77 (avatar)
    Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Podrazumevano Spasitelj - progonitelj

Spasitelj je cesto progonitelj. Spasitelj je neko koga moramo bez pogovora slusati da bi nas spasao. Tu se gubi autonomija, sopstveni put koji je potreban.

U odnosu roditelj - dete, spasitelj (roditelj) manipulise detetom ne bi li spasao dete (zrtvu) i prvenstveno sebe od boli koji bi mu dete nanelo. Dete ima izbor ili se prilagoditi i izgubiti sebe ili uraditi po svojoj volji i izgubiti dobre odnose sa roditeljima. Ako se dete prilagodi ono postaje "roditelj" brinuci se da ne povredi svog roditelja koji sada preuzima ulogu "deteta". Sve to i mnogi drugi roditeljski poremecaji jako negativno uticu na decu i njihov zivot. Ti poremecaji ce se "energestki" preneti i na deciju decu sve dok neko postane svestan tih problema i pokusa da ih resi.

U Bibliji gresi (pogresni postupci roditelja iz neznanja) se prenose na decu tokom sedam kolena i zato u psihoterapiji po teoriji energije polja postoje radovi koji se nazivaju "poredak ljubavi". Tokom terapije "poredak ljubavi" kroz ljubav se ispravljaju gresi (pogresni postupci) roditelja (cak i kada oni vise nisu medju zivima) na taj nacin sto ce im potomci oprostiti. Nakon sagledavanje roditeljskih pogresnih postupaka i istinskog oprostaja, potomci se oslobadjaju energetskih cvorova (greha) i jedino na taj nacin oslobodjeni (kada oproste svojim roditeljima) mogu i oni postati ispravni roditelji u pravom smislu te reci i osloboditi svoju decu od greha koji se prenosi .

Medjutim psiholozi su svesni da idealno ne postoji i da pravi roditelj mora biti dualan to jest i progonitelj ali i neko ko ce pustiti dete da bude autonomno, sto je vrlo tesko.

Ovde bi mogli zakljuciti dve stvari, da dualnost postoji i da Bog (kako ga kod zamisljate) ne ide ka pozitivnom ekstremu nego tezi ka zlatnoj sredini.

Aktivan član mnemozina (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Podrazumevano Re: Spasitelj - progonitelj

Progonitelj ima lose namere prema tome nije spasitelj.
    Brizljivi pratilac je vise nalik toj ulozi. /pa ako treba I da uhodi /
    Svako pravilo dopusta svoje izuzetke

Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio mnemozina Pogledaj poruku
    Progonitelj ima lose namere prema tome nije spasitelj.
    Brizljivi pratilac je vise nalik toj ulozi. /pa ako treba I da uhodi /
    Nisi razumela tekst sto je i normalno jer se radi o kompleksnijim psiholoskim terminima. Kada bi progonitelj (roditelj) bio svestan svojih losih namera ova planeta bi bila rajska jer vecina poremecaja potice iz porodice. Porodica podrazumeva i pretke. Radovi na "poretku ljubavi" mogu da odu 200 godina unazad i vise. "Poredak ljubavi" je posebna tehnika koja se koristi u psihoterapiji a zbog dosta stvari koje tu nauka ne moze objasniti moze se reci da zalazi u spirit i religiju.

Primećen član ТТТТ (avatar)
    Učlanjen
    22.05.2014.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    58

Ево ја ћу.

Само за овај пут, само за овај пдф, само за ову тему: ТТТТ спаситељ и прогонитељ.

Ћирибу - ћириба, абрака - дабра, тра-ла-ла, ту је баба закопала кост, отвори овај линк

http://forum.krstarica.com/showthread.php/58880-porodicna-psihoterapija

и прочитај по који пост!

Domaćin
    Učlanjen
    25.01.2015.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    0

ovo nije za psihologiju, ovo je za psihijatriju.

Poznat
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Citat Original postavio moca77 Pogledaj poruku
    Spasitelj je cesto progonitelj. Spasitelj je neko koga moramo bez pogovora slusati da bi nas spasao. Tu se gubi autonomija, sopstveni put koji je potreban.

U odnosu roditelj - dete, spasitelj (roditelj) manipulise detetom ne bi li spasao dete (zrtvu) i prvenstveno sebe od boli koji bi mu dete nanelo. Dete ima izbor ili se prilagoditi i izgubiti sebe ili uraditi po svojoj volji i izgubiti dobre odnose sa roditeljima. Ako se dete prilagodi ono postaje "roditelj" brinuci se da ne povredi svog roditelja koji sada preuzima ulogu "deteta". Sve to i mnogi drugi roditeljski poremecaji jako negativno uticu na decu i njihov zivot. Ti poremecaji ce se "energestki" preneti i na deciju decu sve dok neko postane svestan tih problema i pokusa da ih resi.

U Bibliji gresi (pogresni postupci roditelja iz neznanja) se prenose na decu tokom sedam kolena i zato u psihoterapiji po teoriji energije polja postoje radovi koji se nazivaju "poredak ljubavi". Tokom terapije "poredak ljubavi" kroz ljubav se ispravljaju gresi (pogresni postupci) roditelja (cak i kada oni vise nisu medju zivima) na taj nacin sto ce im potomci oprostiti. Nakon sagledavanje roditeljskih pogresnih postupaka i istinskog oprostaja, potomci se oslobadjaju energetskih cvorova (greha) i jedino na taj nacin oslobodjeni (kada oproste svojim roditeljima) mogu i oni postati ispravni roditelji u pravom smislu te reci i osloboditi svoju decu od greha koji se prenosi .

Medjutim psiholozi su svesni da idealno ne postoji i da pravi roditelj mora biti dualan to jest i progonitelj ali i neko ko ce pustiti dete da bude autonomno, sto je vrlo tesko.

Ovde bi mogli zakljuciti dve stvari, da dualnost postoji i da Bog (kako ga kod zamisljate) ne ide ka pozitivnom ekstremu nego tezi ka zlatnoj sredini.
    Zasto mesas Hriscanstvo i hinduizam(energija polja, energetski cvorovi)?
    Odakle ti ideja da se gresi roditelja prenose na decu, kada svako ima svoje grehe?
    Zasto mesas Hriscanstvo i Darvina(roditelj -progonitelj)?
    Bog je sve stvorio, kakve on veze ima sa pozitivnim ekstremom?

Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio ТТТТ Pogledaj poruku
    Ево ја ћу.

Само за овај пут, само за овај пдф, само за ову тему: ТТТТ спаситељ и прогонитељ.

Ћирибу - ћириба, абрака - дабра, тра-ла-ла, ту је баба закопала кост, отвори овај линк

http://forum.krstarica.com/showthread.php/58880-porodicna-psihoterapija

и прочитај по који пост!
    Interesantna je knjiga "Dusa kao dimenzija iskustva" kao sto smo je mi preveli inace zove se "Spiritualna psihoterapija (Toward a spiritual psychotherapy)" od Hunter Beaumont-a gde se odlicno objasnjava problematika kroz prakticne slucajeve. Mogu cak reci da je donekle empiriski dokazao "dusu" nesto sto je tabu tema u nauci.

Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio PLP Pogledaj poruku
    Zasto mesas Hriscanstvo i hinduizam(energija polja, energetski cvorovi)?
    Odakle ti ideja da se gresi roditelja prenose na decu, kada svako ima svoje grehe?
    Zasto mesas Hriscanstvo i Darvina(roditelj -progonitelj)?
    Bog je sve stvorio, kakve on veze ima sa pozitivnim ekstremom?
    Dobra si pitanja postavio.
    -Sve religije imaju isti filosofski princip a razlike su zbog kulture i podneblja. Religije vremenom postanu svoja suprotnost a to je sasvim normalno zbog univerzalnog zakona broja sedam i zakona oktave. To ti je kada originalni energetski impuls stvari opada i dolazi prekid u frekvenciji koji rezultira vibracijom u suprotnom polu. To ti je kada se entuzijazam, dobra namera ili zla namera pretvara u svoju suprotnost. To dobro znaju muzicari. Prirodni prekid u frekvenciji se nalazi izmedju "mi" i "fa" u svim lestvicama i zato na klavijaturama "fale" crne tipke.

-Gresi roditelja se prenose energetski jel je energija prenosi informaciju i tu se ne radi samo o genima. To je isto dokazano (pise i u deset zapovesti) ali taj proces se ne moze objasniti u dve recenice. Tvoji problemi (patnja) koje nisi resio energetski i dalje postoje i prenose se na tvoje potomke. Tvoja deca upijaju to energetsko polje i podsvesno preuzimaju tvoje probleme poistovecuju se sa nekim ko je nekada patio.

-Roditelj - progonitelj je psiholoski termin a ne Darvinov tako da psiholozi odmah znaju o cemu je ovde rec. Ja sam to pokusao objasniti u temi ali bez prakticnih primera to ostaje nejasno. Ali necemo sada (mrzi me ) o prakticnim primerima.

Iskusan coco bill (avatar)
    Učlanjen
    15.11.2009.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    149
    Reputaciona moć
    566

-Sve religije imaju isti filosofski princip a razlike su zbog kulture i podneblja. Religije vremenom postanu svoja suprotnost a to je sasvim normalno zbog univerzalnog zakona broja sedam i zakona oktave. To ti je kada originalni energetski impuls stvari opada i dolazi prekid u frekvenciji koji rezultira vibracijom u suprotnom polu. To ti je kada se entuzijazam, dobra namera ili zla namera pretvara u svoju suprotnost. To dobro znaju muzicari. Prirodni prekid u frekvenciji se nalazi izmedju "mi" i "fa" u svim lestvicama i zato na klavijaturama "fale" crne tipke.

-Gresi roditelja se prenose energetski jel je energija prenosi informaciju i tu se ne radi samo o genima. To je isto dokazano (pise i u deset zapovesti) ali taj proces se ne moze objasniti u dve recenice. Tvoji problemi (patnja) koje nisi resio energetski i dalje postoje i prenose se na tvoje potomke. Tvoja deca upijaju to energetsko polje i podsvesno preuzimaju tvoje probleme poistovecuju se sa nekim ko je nekada patio.

-Roditelj - progonitelj je psiholoski termin a ne Darvinov tako da psiholozi odmah znaju o cemu je ovde rec. Ja sam to pokusao objasniti u temi ali bez prakticnih primera to ostaje nejasno. Ali necemo sada (mrzi me ) o prakticnim primerima.
    misliš, između nota Mi i Fa nema polutona u oktavi...nema ga ni između nota Si i Do.
    uzgred, univerzalni zakon sedmice je isto što i zakon oktave - to je zakon poretka, a kosmički zakon poretka se manifestuje preko zakona trojke
    Tišina je početak mudrosti.

Aktivan član mnemozina (avatar)
    Učlanjen
    20.04.2012.
    Pol
    ženski
    Reputaciona moć
    100

Nisi razumela tekst sto je i normalno jer se radi o kompleksnijim psiholoskim terminima. Kada bi progonitelj (roditelj) bio svestan svojih losih namera ova planeta bi bila rajska jer vecina poremecaja potice iz porodice. Porodica podrazumeva i pretke. Radovi na "poretku ljubavi" mogu da odu 200 godina unazad i vise. "Poredak ljubavi" je posebna tehnika koja se koristi u psihoterapiji a zbog dosta stvari koje tu nauka ne moze objasniti moze se reci da zalazi u spirit i religiju.
    Nisam tekst komentarisala nego 'progonitelja', dala sam mu dijagnozu I terapiju

Energetsko nasledjivanje roditelja je zatvoreni, zacarani krug, jer progoniteljev progonitelj je progonitelj po difoltu
    Svako pravilo dopusta svoje izuzetke

Elita cleaner (avatar)
    Učlanjen
    14.06.2006.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    294

Kakav crni spasitelj
    Nek me spasi sa 500 eura, moze i u krupno
    Religija je nastala kad je prvi prevarant sreo prvu budalu - Mark Twain

Učlanjen
    25.11.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    42

Citat Original postavio mnemozina Pogledaj poruku
    Nisam tekst komentarisala nego 'progonitelja', dala sam mu dijagnozu I terapiju

Energetsko nasledjivanje roditelja je zatvoreni, zacarani krug, jer progoniteljev progonitelj je progonitelj po difoltu
    Ok, nego naglasavam da je termin spasitelj uglavnom "negativan" i tretira se kao poremecaj, osim u krajnjim slucajevima kada se davljenik strogo mora drzati instrukcija spasitelja. Bilo bi lepo da roditelj omoguci svojoj deci da budu ono sto jesu a ne ono sto roditelji misle da treba zbog svojih strahova koji su nasledili iz svog iskustva i to je ono sto se smatra ispravnim.

Evo ipak jedan primer: Cerka zeli da se uda za bivseg alkoholicara koga voli a majka vrsi veliki pritisak na cerku da to ne uradi jer ce u tom sl. dobiti srcani udar. Majka se boji patnje koja ce joj cerka naneti ako se uda za bivseg alkoholicara a mozda bi majka stvarno dobila srcani udar. Normalno je da majka pati zbog cerke jer su one povezane roditeljskim vezama. Obe se zbog te situacije osecaju lose.
    A onda cerka pravi pametan potez prethodno savetovana kod psihoterapeuta. Udaje se za bivseg alkosa. I evo kako je stvar objasnila majci:

"Majko ja te volim. Tvoja bol me povredjuje, a ne zelim da ti pricinim nepotrebnu patnju. Mogu da odustanem od braka, ali ako to ucinim, zivot ce mi biti odredjen tvojom strepnjom, a ne onim sto ja smatram ispravnim. Ako treba da propadnem u zivotu zbog povinovanja tvojoj strepnji, onda je to tvoja krivica. A ja ne zelim tu krivicu da svalim na tebe. Necu udovoljiti tvojoj zelji, jer te volim. Pokusacu da nas obe zastitim od iskusenja da podlegnemo strahu i odustanemo od onoga sto je ispravno. Zato sto te volim , sledicu svoj sopstveni put uz sve moguce rizike i posledice."

Majka se kasnije smirila pored dva unuceta koja je cerka dobila sa svojim muzem, bivsim alkoholicarom. Uzgred budi receno njen muz je kasnije doktorirao.

Ono sto je intreresantno u ovoj prici je to da i deca imaju odgovornost i moc da odvezu energetske cvorove svojih roditelja i samim tim oslobode i svoju decu. Svako od nas ima moc da prekine "grehe otacke" ali za to je potrebna svesnost, razumevanje drugog, oprostaj i ljubav.

Buduća legenda Kamael (avatar)
    Učlanjen
    03.04.2011.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    719

Medjutim psiholozi su svesni da idealno ne postoji i da pravi roditelj mora biti dualan to jest i progonitelj ali i neko ko ce pustiti dete da bude autonomno, sto je vrlo tesko. .

Idealno postoji, Tesla je hteo zemlju jednim klikom na dugme da pretvori u raj ali mu nisu dozvolili. Ideal je ideja, pripada arhetipskom sloju svesti.

Aktivan član -GoRsKi- (avatar)
    Učlanjen
    28.12.2005.
    Pol
    muški
    Tekstova u blogu
    8
    Reputaciona moć
    61

Filozofi...http://www.religija.me/?page_id=115 Li Strobel "Zlocin hriscanstva

evo vam malo za gimnastiku (posto ste mnooogo ali mnogo raspolozeni za pametovanje i praznu pricu). Da vas vidim kad procitate ovo hocete li imati sta da kazete. Toliko. Ovde su sve sumnje jednog vernika ali i ateista kao i svi odgovori na te sumnje.

uradite nesto korisno za sebe odvojite 1 sat pa procitajte. I onako rasipate vreme uzalud.
    Poslednji put ažurirao/la -GoRsKi- : 15.04.2015. u 13:53
    ...

Poznat
    Učlanjen
    10.03.2012.
    Pol
    muški
    Reputaciona moć
    0

Svako ima svoju energiju, i niko je nikom ne prenosi, prenosi se samo geneticki kod.
    Po tebi arkanov otac je bio progonitelj Arkana, pa je Arkan to dokazao u Bosni,

Slične teme

1. Odgovora: 145
    Poslednja poruka: 03.05.2013., 08:20
  2. DALI JE CEDOMIR DOBRA VILA I NAS SPASITELJ
    Autor naterasi u forumu Politika
    Odgovora: 14
    Poslednja poruka: 16.10.2012., 02:35
  3. Da li je Sveti Sava stvarno nas spasitelj???
    Autor Tunuvjela u forumu Nauka
    Odgovora: 6
    Poslednja poruka: 29.02.2004., 22:41

Pravila za slanje poruka

• Ne možete kreirati novu temu
  • Ne možete poslati odgovor
  • Ne možete dodati priloge
  • Ne možete prepraviti svoju poruku
  •