ИД уништила још један древни град

Гамбино

Veoma poznat
Poruka
14.539
ИД уништила још један древни град
ИЗВОР: БЕТА, ТАЊУГ
Видео који је наводно снимила организација ИД приказује екстремисте како маљевима и рафалима из аутоматског оружја разарају прастари град Хатра.

1394844096551fc43480d82743740849_orig.jpg


Уништени су делови града и статуе од непроцењиве вредности.

Хатра се налази на листи историјске баштине под заштитом Унеска, а званичници су прошлог месеца тврдили да су га екстремисти уништили.

Снимак је објављен у ноћи између петка и суботе. На њему се види наоружани екстремиста како стоји на лествама и више пута удара маљем по једном исклесаном лицу. Оно на послетку бива разбијено, одваја се од зида и пада на земљу, распрснувши се у комаде.

Још један екстремиста је приказан како из "калашњикова" пуца у другу статуу.

Размере штете нису јасне са снимка.

Чује се како један екстремиста каже на арапском - чији је акценат заливски - да су споменици уништени зато што су "обожавани они уместо што је обожаван Алах".

Видео снимак је постављен на један сајт који Исламска држава често користи за дистрибуцију својих објава.

Ирачки локални званичници су прошлог месеца рекли Асошиејтед пресу да су екстремисти похарали старинске градове и артефакте старе неколико хиљада година.

Генерални секретар Уједињених нација Бан Ки Мун рекао је прошлог месеца да уништење 3.000 година старог града Нимруда представља "ратни злочин".

Исламска држава држи велики део Сирије и Ирака у склопу свог тзв. калифата у којем уништава историјске споменике зато што се њима, наводно, промовише идолопоклонство и крши фундаменталистичко видјење шеријатског права којем су екстремисти верни.

Хатра се налази на 110 километара југозападно од Мосула, и било је последњи утврдјени град из времена Парћанске империје и главни град прве арапске краљевине.

Овај град је издржао два велика напада Римљана.

 
"muslimani" iz ISIS unistavaju ono sto su im pretci ostavili

muslimani sirom sveta znaju da je Muhamed sacuvao sva ta istorijska mesta i nije unistio nijedno

ako se muslimani danas ugledaju na nacin zivota proroka Muhameda, i ako je Muhamed zastitio sve te gradove i nasledje predaka, i nije unistio sve ove istorijske vrednosti odnosno smatrao je da treba da ih sacuva, zasto danasnji muslimani podrzavaju ISIS dok radi ovo

zasto se ne ugledaju na proroka Muhameda i slede njegov primer. danasnjim muslimanima sirom sveta je blizi Al bagdadi i njegova horda nego prorok Muhamed

nigde u islamskom svetu se ne cuje glas koji se buni povodom ovoga, niti ce nesto da urade

ali ce da se raduju dok necija deca svaki dan ginu u Iraku i Siriji
 
Управо то, Мухамед није имао времена за уништавање споменика, а у његово време то му и није био приоритет, јер је то било могуће тек када мачем прошире ислам на преко милијарду људи. Мухамед је тај задатак оставио својим следбеницима данас и вероватно је поносан на њих.
 
Те лојавце треба казнити ЈАВНИМ ОДСЕЦАЊЕМ РУКУ....... и оставити их у животу.......:cool:.... ваљда ће им тада доћи из д*пета у главу да не смеју да уништавају све око себе........

Интересантно је да их осуђујеш пошто делују у складу са ливитским закоником који само другачије преведен.
 
To je genocid nad kulturom, a i ljude tamo ujedaju za srce sa tim što rade

културоцид

- - - - - - - - - -

Интересантно је да их осуђујеш пошто делују у складу са ливитским закоником који само другачије преведен.

Хришћанство тј.Православље је НОВОЗАВЕТНО.......:cool:
 
Те лојавце треба казнити ЈАВНИМ ОДСЕЦАЊЕМ РУКУ....... и оставити их у животу.......:cool:.... ваљда ће им тада доћи из д*пета у главу да не смеју да уништавају све око себе........

ruka je mozda lojava ali komanda za rusenje je satanisticka od preko bare... jer samo na taj nacin moze se praviti svet kakav oni zamisljaju, bez istorije i bez naroda sto je najvaznije.... samo sa manipulativnom masom zombija
 
Ово нема ни у Bizzare Magazine, мада можда има у овим последњим бројевима и то, али заиста је непојмљиво шта се толерише. Да ово види Садам Хусеин постидео би се целог човечанства. Да није у Египту срушен американско-исламско-фундаменталистички режим, Сфинге бисмо се већ сећали само по сликама.

Надам се да ће слободарски народи Ирака и Сирије успети изаћи на крај са окупаторима и домаћим издајницима и поново обновити своје државе. За оне који не знају, против истих оваквих су се борили Срби пре само двадесетак година у Босни и на Косову, па ви само браните "Босанце" и "Албанце".
 
Islam sada jede sam sebe......i bilo je vreme da se to desi.....karma je cudo....

bolje svet sa islamom pa i ovakvim nego svet bez islama i hriscanstva.... prvo ako ne volis mozes verski da tolerises a ovo drugo vise nije svet vec mengeleova laboratorija gde se lobotomijom ubija ljudski duh

nestanak religija nije samo nestanak vere, vec nestanak svega, naroda i njihovih istorija i kultura pod jedan a to im je i cilj... pisao dostojevski fino o tome....
 
ruka je mozda lojava ali komanda za rusenje je satanisticka od preko bare... jer samo na taj nacin moze se praviti svet kakav oni zamisljaju, bez istorije i bez naroda sto je najvaznije.... samo sa manipulativnom masom zombija

Да слажем се - али ипак не могу да схватим да ВОЂЕ МУСЛИМАНА НЕМАЈУ НИ ТРУНКЕ МОЗГА... то не могу ни да схватим ни да прихватим јер знам да су образовани....а сатанистиччки Јенкији који јуре за ресурсима када њиховим рукама прво побију и униште староседелачке народе и културу - онда ће уништити и њих...
 
Да слажем се - али ипак не могу да схватим да ВОЂЕ МУСЛИМАНА НЕМАЈУ НИ ТРУНКЕ МОЗГА... то не могу ни да схватим ни да прихватим јер знам да су образовани....а сатанистиччки Јенкији који јуре за ресурсима када њиховим рукама прво побију и униште староседелачке народе и културу - онда ће уништити и њих...

a jel simogao da pretpostavis da ce toma*** biti EUropejac i da ce aca dovesti blera u skupstinu *** *** *** :lol:

mito... uvek u svakom narodu ces naci *** *** coveka koji ce za malo para, slave, vlasti,*** ***, uraditi najgore zlo drugome, drzavi, ili necemu svetom kao sto je ovo.... eno ti toma prica o seneki i studiranju, za mene je to isto kao ovaj sto dletom lomi milenijumsku svetinju
 
Poslednja izmena od moderatora:
a jel simogao da pretpostavis da ce toma *** biti EUropejac i da ce aca dovesti blera u skupstinu ** ** *** :lol:

mito... uvek u svakom narodu ces naci *** ** coveka koji ce za malo para, slave, vlasti,*** * ***, uraditi najgore zlo drugome, drzavi, ili necemu svetom kao sto je ovo.... eno ti toma prica o seneki i studiranju, za mene je to isto kao ovaj sto dletom lomi milenijumsku svetinju

Да будем искрен - могао сам то да замислим... упознао сам и Шешеља и Николића и Вучића још када су тек почињали(давно је то било и од тада се нисмо ни видели)...и лично сам се запрепастио ЗАШТО се Шешељ окружио таквим типовима јер ја о његовој памети имам добро мишљење... а ова двојица су ми одмах била одвратна...после сам схватио да је и Шешељ веома властољубив и да је бирао бескичмењаке и љиге да би га слушали и спроводили његову вољу - е те особине су искористиле стране службе И САДА ИМАМО ОВО СРА*ЊЕ А НЕ ДРЖАВУ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
ИД уништила још један древни град
ИЗВОР: БЕТА, ТАЊУГ
Видео који је наводно снимила организација ИД приказује екстремисте како маљевима и рафалима из аутоматског оружја разарају прастари град Хатра.



Уништени су делови града и статуе од непроцењиве вредности.

Хатра се налази на листи историјске баштине под заштитом Унеска, а званичници су прошлог месеца тврдили да су га екстремисти уништили.

Снимак је објављен у ноћи између петка и суботе. На њему се види наоружани екстремиста како стоји на лествама и више пута удара маљем по једном исклесаном лицу. Оно на послетку бива разбијено, одваја се од зида и пада на земљу, распрснувши се у комаде.

Још један екстремиста је приказан како из "калашњикова" пуца у другу статуу.

Размере штете нису јасне са снимка.

Чује се како један екстремиста каже на арапском - чији је акценат заливски - да су споменици уништени зато што су "обожавани они уместо што је обожаван Алах".

Видео снимак је постављен на један сајт који Исламска држава често користи за дистрибуцију својих објава.

Ирачки локални званичници су прошлог месеца рекли Асошиејтед пресу да су екстремисти похарали старинске градове и артефакте старе неколико хиљада година.

Генерални секретар Уједињених нација Бан Ки Мун рекао је прошлог месеца да уништење 3.000 година старог града Нимруда представља "ратни злочин".

Исламска држава држи велики део Сирије и Ирака у склопу свог тзв. калифата у којем уништава историјске споменике зато што се њима, наводно, промовише идолопоклонство и крши фундаменталистичко видјење шеријатског права којем су екстремисти верни.

Хатра се налази на 110 километара југозападно од Мосула, и било је последњи утврдјени град из времена Парћанске империје и главни град прве арапске краљевине.

Овај град је издржао два велика напада Римљана.


Tuga brate, sta reci za divljake...:(
 
Tuga brate, sta reci za divljake...:(

Nina, sestro slatka, može jedno pitanje? Imamo na forumu nekoliko poznatih profila koji s vremena na vreme govore afirmativno o ISIS i još ponekim sličnim grupacijama. Da li je moguće da ti ljudi popiju momentalni ban čim počnu da se tako ponašaju, pa makar i zamaskirali svoje poruke sa onom lako provodnom konstrukcijom "loša vest"? Mislim, ovde postoje razne vrste ljudi koji se svakog dana raspravljaju o Rusiji, Americi, Srbima, Hrvatima, svemu živom, ali kapiram da je ogromnoj većini muka da gleda ovakve vandalizme, o sakaćenju neistomišljenika i da ne pričam, odnosno da se skoro svi slažu kako su ovi teroristički ludaci možda i najveće zlo koje je svet ikada video, pa neka su još sto puta više protiv Asada ili ko im je već neprijatelj (ako im neprijatelj nije i samo čovečanstvo)...
 
Nina, sestro slatka, može jedno pitanje? Imamo na forumu nekoliko poznatih profila koji s vremena na vreme govore afirmativno o ISIS i još ponekim sličnim grupacijama. Da li je moguće da ti ljudi popiju momentalni ban čim počnu da se tako ponašaju, pa makar i zamaskirali svoje poruke sa onom lako provodnom konstrukcijom "loša vest"? Mislim, ovde postoje razne vrste ljudi koji se svakog dana raspravljaju o Rusiji, Americi, Srbima, Hrvatima, svemu živom, ali kapiram da je ogromnoj većini muka da gleda ovakve vandalizme, o sakaćenju neistomišljenika i da ne pričam, odnosno da se skoro svi slažu kako su ovi teroristički ludaci možda i najveće zlo koje je svet ikada video, pa neka su još sto puta više protiv Asada ili ko im je već neprijatelj (ako im neprijatelj nije i samo čovečanstvo)...

Ne banujemo ljude zbog neistomisljenosti i razlicitosti.Neko voli Zvezdu, neko Partizan , neko ISIS..a ja volim ovaj lepi sunacani dan
Zao mi je ljudi koji misle da sve pocinje sa Njima i od Njih..a svojim postupcima, pokazuju ko su ustvari i gde su zapeli. jer dalje ne mogu
To je njihov maximum svega
 
Koliko pomeren moraš da budeš da porediš nekoga iz vremena od pre hiljadu i više godina, sa nekim u 21. veku?

- - - - - - - - - -



Kakve to veze ima sa hrišćanstvom, nešto si pobrkao?

Ништа нисам побркао него ти не знаш историју.
























Ништа нисам побркао него ти не знаш историју.
 
Poslednja izmena:

Back
Top