Socijalni eksperiment

A pa ovo je i tipicno sticenje slabijih, jos ako je taj neko lepa zena pa da se pokazem kao alfa zastitnik, puna kapa.
A i ovde, da neka devojka se raspravlja sa nekim i da kaze "koji si ti manijak, sta me vatas tu za hupe na ulici, bolesniku jedan" verovatno bi neki muskarac reagovao agresivno. Mada ok, to je ekstremniji primer, ali poenta je ista.

I ja bih pre poverovao nekoj devojci koja kaze "ovaj kreten me hvata za hupe" nego da mi neki muskarac kaze "ova ludaca me hvata za hupe", jer prvi scenario je daleko cesci, stoga se cesto uzima da su muskarci krivi, sto nije uvek istina.
 
Klasicno ponasanje covekolikih majmuna u coporu pred zenkom, Metla vec objasnila da se ne ponavljam

Ili pak onih koji upoznaju, ili pričaju s ženskom svake prestupne godine. Pa ovdje nađu da dokazuju svoju muškost, znaju da iako mogu pokupiti plesku od datog gospodina dotičnog ima tu još bruku svijeta koji će skočiti i napraviti incident. Ovo se posebno dešava u zemljama gdje je omjer muških naprema ženskih 30:1, primjerice Indija (nisam gledao klip pa ne zmogu dokučiti koja je država) gdje ako se u nekim krajevima slučajno prošeta ženska k'o da je prošao Isus, pa otuda toliki stepen silovanja dole. Pravi alfa će prići, opaliti plesku i jednim i drugom, smiriti situaciju a mladoj dami reći da nastavi gdje je i krenula jer oko ovakvih stvari se samo retardiran može svađati. Ako joj fali pažnje, ima ogledalo kući...
 
Da li autoru teme treba dokazivati tudju ili sopstvenu glupost?

Tudju obicno ide lakse, a sopstvenu, to ide teze na Balkanu.
Jer niko se ne oseca glup, a obicno se prostor za glupost provuce kad su ljudi ubedjeni pa ne primaju informacije i signale.
Budala iliti zbog nekog razloga donosilac losih odluka se razlikuje od glupaka koji je donosilac losih zakljucaka.

Da vidimo kako vecina razmislja na Balkanu.Verujem da i autor ne odstupa od ovog grupnog razmisljanja.
Onu prostitutku Oro trebaju da saslusaju u tuzilastvu zbog procesa prema njenom makrou.
Opste reakcije su "Tuzilac joj dolazi na noge", "Na sta je palo nase pravosudje" i slicno.
Tipicno razmisljanje seljacke Balkanske hijararhije.
Sa druge strane nema nikakve reakcije sto makro u zamenu za priznanje dobija samo uslovnu kaznu i smanjenje kazne.U prevodu opste je misljenje da tuzilastvo nece moci da dokaze nista na sudu i da mora da stvarno kleknu ispred makroa.

U kulturnim zemljama, ono sto Srbija nikad nece biti, kad treba da dajem izjavu u policiji ili sudu, dogovaram se kad meni odgovara i ne nanosi mi stetu u poslu, sto ce reci Oro zbog ucesca u reality show ne odgovara da trenutno daje izjavu.To je sasvim normalan pristup uredjene drzave, cak ce vas u Svajcarskoj kad vas uhvate u saobracajnom prekrsaju pustiti u roku od 10sekundi da ne bi kasnili na posao ili nesto slicno.

Sa druge strane u toj istoj Svajcarskoj, nece poceti sa donosenjem zakona dok ne mogu da obezbede primenu zakona za sve gradjane. Tako da tamo nema navatali smo 10, nemamo ljudi za vise.
Nije samo Svajcarska u pitanju nego razmisljanje ljudi koji ne zele da dobri ljudi budu kaznjeni a da se muvatori izvuku.

Kod nas ne postoji cak ni percepcija sta se desava , a kamoli zelja da se muvatori kazne...Jer vecina su ovde muvatori...
Ali posledica ostaje, a to je da prosecan IQ u Srbiji pada, da je javni IQ na nivou da nas slobodno mogu zvati glupom nacijom, da su ljudi u vecini sa nekim psihickim problemima, a da o lopovluku u narodu ne pricam.
I naravno prvi ce skociti moj komsija da to nije tako , a tip je elektricar i ide po celoj ulici i skida i smanjuje potrosnju struje i posle vraca pecat plombu, muva sve i svasta, cak i sa sumnjivim automibilima, ali to je in u ocima svih u ulici.
Ali su zato vrlo bezobrazni u parkiranju, u pravljenju buke, u bacanju smeca, u ogovaranju i svemu ostalom sto vuce na nas narodni zabavni mentalitet.
 
Da li autoru teme treba dokazivati tudju ili sopstvenu glupost?

Tudju obicno ide lakse, a sopstvenu, to ide teze na Balkanu.
Jer niko se ne oseca glup, a obicno se prostor za glupost provuce kad su ljudi ubedjeni pa ne primaju informacije i signale.
Budala iliti zbog nekog razloga donosilac losih odluka se razlikuje od glupaka koji je donosilac losih zakljucaka.

Da vidimo kako vecina razmislja na Balkanu.Verujem da i autor ne odstupa od ovog grupnog razmisljanja.
Onu prostitutku Oro trebaju da saslusaju u tuzilastvu zbog procesa prema njenom makrou.
Opste reakcije su "Tuzilac joj dolazi na noge", "Na sta je palo nase pravosudje" i slicno.
Tipicno razmisljanje seljacke Balkanske hijararhije.
Sa druge strane nema nikakve reakcije sto makro u zamenu za priznanje dobija samo uslovnu kaznu i smanjenje kazne.U prevodu opste je misljenje da tuzilastvo nece moci da dokaze nista na sudu i da mora da stvarno kleknu ispred makroa.

U kulturnim zemljama, ono sto Srbija nikad nece biti, kad treba da dajem izjavu u policiji ili sudu, dogovaram se kad meni odgovara i ne nanosi mi stetu u poslu, sto ce reci Oro zbog ucesca u reality show ne odgovara da trenutno daje izjavu.To je sasvim normalan pristup uredjene drzave, cak ce vas u Svajcarskoj kad vas uhvate u saobracajnom prekrsaju pustiti u roku od 10sekundi da ne bi kasnili na posao ili nesto slicno.

Sa druge strane u toj istoj Svajcarskoj, nece poceti sa donosenjem zakona dok ne mogu da obezbede primenu zakona za sve gradjane. Tako da tamo nema navatali smo 10, nemamo ljudi za vise.
Nije samo Svajcarska u pitanju nego razmisljanje ljudi koji ne zele da dobri ljudi budu kaznjeni a da se muvatori izvuku.

Kod nas ne postoji cak ni percepcija sta se desava , a kamoli zelja da se muvatori kazne...Jer vecina su ovde muvatori...
Ali posledica ostaje, a to je da prosecan IQ u Srbiji pada, da je javni IQ na nivou da nas slobodno mogu zvati glupom nacijom, da su ljudi u vecini sa nekim psihickim problemima, a da o lopovluku u narodu ne pricam.
I naravno prvi ce skociti moj komsija da to nije tako , a tip je elektricar i ide po celoj ulici i skida i smanjuje potrosnju struje i posle vraca pecat plombu, muva sve i svasta, cak i sa sumnjivim automibilima, ali to je in u ocima svih u ulici.
Ali su zato vrlo bezobrazni u parkiranju, u pravljenju buke, u bacanju smeca, u ogovaranju i svemu ostalom sto vuce na nas narodni zabavni mentalitet.

Opterećen si Balkanom. Očigledno iz tebe izbija frustracija, svaka tema ti je Balkan i pokušavaš ljudske stavove da vežeš za određeni deo sveta. Viđam i na Balkanu svetske ljude, viđam i u svetu loše i glupe. To koliko si ti svetski tip, pametan, bez ikakvih predrasuda i ograničenja, jasno govori i generalizacija jednog podneblja i trpanje svega u isti koš. Dakle, ne možeš pljuvati nešto što si i sam. Možeš ti i živeti u Švajcarskoj, taj loš mentalitet neće izbiti iz tebe.
 
Pa moze se reci i da je generalizacija u pitanju, kad to postane dominantan vid ponasanja, tj ono sto zovem integrisani primitivizam.
E sad, da li je primitivizam da kad devojka kaze, on me vata za pedu, ti pridjes i branis je....Jeste....
Vidjao sam milion puta kako iz takvog domestic disputea ispada kako je padobranac ispao zbog svog egoa nasilnik...Znaci i ne zeli da zna sta je ucinio, doslo mu da nekog izudara i on trazi samo razlog...
Kao sto ti generalizujes ovu moju pricu o Balkanu, a nazalost poreklo Balkanskog primitivizma nije u jednoj oblasti, nego tu ulogu imaju i zene.Ne samo Turci kao sto se voli reci i skinuti odgovornost...

Zasto sve ovo trpam u primitivizam, kad vam se cini da nije...

Pa kako nije kad se namece sopstveno gledanje i to pod etiketom "zdrave i postene drustvene reakcije"...

Posto je osnovno razmisljanje na Balkanu bunarenje, mutljavina, to ne postoji zelja ni napor da se ustanove pravila koja vaze uvek i svuda, nego uvek neki izuzeci...
To se vidi i u odnosu prema poslu , obavezama i prema zenama...i obrnuto...

A sastavni deo Balkanskog mentaliteta je i odbrana takvog mentaliteta kroz relativizaciju bilo cega sto ukazuje na nedoslednost i manjkavost takvog postupanja.
Znaci obavezno je kao sto dete sisa mleko da i Balkanski primitivac odmah potrci da popljuje onog ko prica o osobinama ponasanja.Pazi ne brani ponasanje nego opljuje po osobi.
Zatim ide opanjkavanje, tj pripisivanje nepostojecih osobina, proricanje, tj cuveno , gde ima vatre ima i dima...
I na kraju idealizacija onog sto je Balkanac uradio , jeste ili sto misli...

To si ti uradio u komentaru prema meni, ali isto to radi i svaki Balkanac kad gleda scenu na ulici...

Dakle svadjaju se momak i devojka na sinama nocu u Ruzveltovoj ulici.
On hoce da ode, ona se natovarila da uradi ono sto ona hoce pa to ti je....
Mrda on levo , mrda desno , nece ona da odustane...Sadrzaj svadje cujem ja, koji sam 5m blizu, a 15m dalje je neki klub i 4 iz obezbedjenja....
Ona ga seca, hvata za ruku , rame, za kosulju...i na kraju posle 7, 8 minuta insistiranja da uzme kljuceve od svojih kola koji su kod nje u torbici, a ona neda.....mladic zvekne samar devojci...
Doletese zaludni iz obezbedjenja, i pocese da ga gaze, mlade, lome, pa da mrzis nekog ne bi onako , jer onakav udarac moze neutreniranom da odmah polomi 5 rebara iz cuga..
Posle 40 sekundi, mladic je na asfaltu, skroz krvav, ugazen, u nesvesti, devojka (riba) place i seta gore dole po ulici , posto ne zna da vozi automobil, posle 5 minuta shvatim da uopste ne zove hitnu, nego razmislja koga da probudi da je vozi kuci i nju i njega....
Svo vreme je momak u nesvesti.

Niko ni da mrdne....Pridjem, jos mi dobacuju ovi iz kluba da ga ostavim, polupretnja, pogledam mu oci, u nesvesti covek, okrenem ga na bok da se ne udavi i pozovem hitnu.
Devojka sedne i cuci pored njega i place i prica mi kako ce doci neka njena drugarica da ga poveze.Kao nisu trebali da ga biju, tako se oni stalno dogovaraju.Sta meni prica, a cutala obezbedjenju dok su pravili kashu od njega.
------------------------------
Isti kraj, ispred restorana Lion, vice zena da joj muskarac vrati nakit...Dosla na sastanak na slepo, a kad otisla u WC, on operusao torbicu.Pazi to je pretpostavka...
On hoce da ode, ona ga drzi i pravi galamu...
Dolazi tip i hoce da ga zajedno sa jos jednim umlati...
Iako je verovatnoca da je u drugom slucaju devojka stvarno u nevolji , dok u prvom slucaju nije bila, najveca greska je krenuti Balkanskim principima po navici ili logici.
Dakle dok njih dvojica rade:
-hoce da biju i pokazu da su musko
-njega oznacavaju kao bitangu (protiv osobe ne protiv akcije i misli)
-pretpostavljaju, gde ima vatre ima i dima....
-zakljucuju Balkanski da znaju sve sto treba o slucaju i znaju Istinu...

Ja radim drugacije...
-cinjenica je da je to sukob dva nepoznata lica
-mogu da budu par a mogu i da ne budu, lazu svi na prvu loptu...bili zdravi ili psihicki bolesni
-mogu da se igram detektiva i pretresam muskarca, ali zasto tako kad moze po zakonu...
-uspostavljam dijalog svih u guzvi....muskarcu nudim da saceka policiju, momcima da sacekaju i oni ako se muskarac ne buni i ne mrda, a zeni da joj ako govori istinu odgovara da saceka patrolu i dobije svoje stvari na legalan nacin...
Znaci nema pretpostavke, nema nasilja nema ja sam glavni i posten a ti nisi, nema ovaj je baraba a ona nevina i slicno....

Medjutim, cesto se desava da bas neutralni pokazu koliko su zagrizeni za Balkansko resavanje svih situacija i da oni prave vise problema....Bas kao autor teme...svesno ili nesvesno...
 
Objasni mi fenomen pljuvanja Balkana, pričanja svega najgoreg, o ljudima, mentalitetu, ponašanju, generalizacijama, a živiš na istom tom Balkanu? Ili je to sistem "svi su loši, ja sam dobar"?

Želim samo da ti ukažem na to da nisi ništa manje primitivan od tih o kojima govoriš, jer su elementi primitivizma to što ti radiš.
 
Nije primitivizam.Ali kad bi ti znao sta je primitivizam.Odakle ovakva izjava? Pa iz tvog izgovorenog.
Ti izgleda mesas primitivizam i nekulturnost, ono sto greskom zovu nepristojnost.

U svakom slucaju, posto ne postoji nametanje drugacijeg oblika ponasanja, to nikako ne moze biti primitivizam, a analiza i kad je dominantno takvo ponasanje, pretvaranje tipa i kategorije u generalizaciju, to takodje nije primitivizam, ali dokle odosmo kad ja moram da branim stav analitike od primitivca i da dokazujem da analitika nije isto sto i demagogija i relativizovanje kod Balkanskog logickog ili zivotnog pristupa.

To je ono sto kazem, pretpostavljanje i prorokovanje...Pa svi znaju cim vide dim i sta je gorelo i gde je gorelo i ko je stavio drvo u pec i kad je drvo posadjeno i gde je raslo i slicno...
Svi sve znaju....To im ne mozes dokazati da lupetaju i da se malo uzdrze....samo da 3 sekunde uspore i postave pitanja bilo bi im jasnije...

- - - - - - - - - -

A u vezi pljuvanja Balkana na kome zivim...
Pa ziveo sam na Balkanu i kad je primitivizam bio malo ili vise gurnut u zapecak...Pa sam primitivizam vidjao samo pred seoskom kafanom, ne i na drugim mestima...
Na drugim mestima je vladala odmerenost i razumnost..A ne jurnjava za potvrdom i hijararhijom i ciji je duzi (figurativno)....
Sad nije tako....
I sve je gore i gore, zato sto uvek ima onih kao ti , sto pricaju da je sada bolje ili dobro....a nije...
 
I klip broj 2:


Da li stvari uvek onakve kako izgledaju?

Ljud su bukvalno hteli da linčuju dečka, koji apsolutno ništa uradio nije.

Vaše mišljenje o ovome?

Pa to ima svuda i na svakom mestu. Koliko njih je nastradalo sto se upecalo u slicne mreze. Da nije namestaljka ovo bi bio cist hir jedne manipulatorke. Jesam zena ali i nas ima svakakvih kao i vas muskaraca ( sad ce ripnu borkinje za zenska prava da me lincuju:lol:). Ima tih takvih sto bace mamac , a somovi se upecaju.
 
Pa to ima svuda i na svakom mestu. Koliko njih je nastradalo sto se upecalo u slicne mreze. Da nije namestaljka ovo bi bio cist hir jedne manipulatorke. Jesam zena ali i nas ima svakakvih kao i vas muskaraca ( sad ce ripnu borkinje za zenska prava da me lincuju:lol:). Ima tih takvih sto bace mamac , a somovi se upecaju.

******, 100 ljud 100 ćudi...
 
I klip broj 2:


Da li stvari uvek onakve kako izgledaju?

Ljud su bukvalno hteli da linčuju dečka, koji apsolutno ništa uradio nije.

Vaše mišljenje o ovome?
Koliko glup moras biti da se naprzis na ovo...
Pa vidi se koliko je cela situacija iscenirana samo po pokretima ruku iako se vecini lica ni ne vide...
Jeste vi toliko naivni?? Vama kad kazu ajmo u mrak, vi mislite da idu da vam pevaju uspavankicu, ocigledno...
 

Back
Top