"If she wanna be a man, i will treat her like a man"

Araon

Veoma poznat
Poruka
14.348
Tako nekako je glasio odgovor u klipu, koji ćete imati priliku da vidite.


Pitanje je: šta vi mislite o ovim situacijama?

Naravno, ne nasilju, naročito nad slabijima, ali se ovo navodi kao samoodrana praktično. Da li mislite da je u redu udarati nekoga, onda kad vam neko uzvrati vikati "zovi 911!" ili "ona je žensko"? Da li to ženski udarac ne boli uopšte? Ili je nešto drugo u pitanju?

- - - - - - - - - -

I da li vi ovo vidite kao nasilje ili kao odgovor na nasilje i agresiju?
 
Istina je da u ovakvim primerima covek ni sam ne zna kako da se postavi.Kada ti se neko unese u lice i mlati rukama,vice,cak te i udari.Da uzvrtis,ispadas siledzija koji tuce zene,da je tuzis (prijavis policiji) ispadas sonja isto kao i u slucaju da iskuliras.A u slucajevima koji sa na ovom video klipu je zaista tesko da se neko izkontrolise.
Ponavljam,nasilje nad zenama je stvar koju treba drakonski kaznjavati ali u ovim primerima dobile su ono sto zasluzuju.Cak nije ni nasilje vec samoodbrana.
 
Istina je da u ovakvim primerima covek ni sam ne zna kako da se postavi.Kada ti se neko unese u lice i mlati rukama,vice,cak te i udari.Da uzvrtis,ispadas siledzija koji tuce zene,da je tuzis (prijavis policiji) ispadas sonja isto kao i u slucaju da iskuliras.A u slucajevima koji sa na ovom video klipu je zaista tesko da se neko izkontrolise.
Ponavljam,nasilje nad zenama je stvar koju treba drakonski kaznjavati ali u ovim primerima dobile su ono sto zasluzuju.Cak nije ni nasilje vec samoodbrana.

Da.. Ali mi je posebno upalo u oko to što ona njega udari, nikom ništa, on nju udari pozivaju se na policiju i na to "she's fuckin' female"... Što bi otprilike trebalo da znači "može da te pregazi tenkom, ti treba da ćutiš"?

Zato sam i otvorio temu, da vidim kako ljudi uopšte gledaju na ovo.

I da, nemojte izjednačavati žene koje trpe nasilje jer im je muž pijana seljačina i primitivno go*edo i ove.
 
ameri stvarno previše gledaju tv, paz ti njih kako se ponašaju, u stavu svake osobe sa ovog klipa vidiš podražavanje nekoga na koga su se natripovali iz nekog filma spota ili nečeg sličnog... malo ovo veze ima s idejom s kojom si došao da otvoriš temu a mnogo više sa generalnim sjebavanjem u mozak

Tema je upravo o sjebanim mozgovima. Bar po meni sjebanim... Zato me i zanima mišljenje ostatka o ovom "fenomenu".
 
hearseespeakpost_no_evil.jpg
 
jesi čuo kad za prekoračenje nužne samoodbrane? za sve osim bežanije možeš da nagrabusiš samo ako taj od koga si se branio čvrsto reši da te tera na sudu

Da, ukoliko se ustanovi da ti je neko pukao šamar a ti izvadiš pištolj. A ako neko krene na tebe i ti se braniš rukama onda nema od toga ništa, naravno, ne treba raditi polugu i polomiti im ruke i noge (osim ako nisi životno ugrožen), ali za šamar se ne ide u zatvor ni na sud svakako, u bilo kojoj zemlji.
 
Tako nekako je glasio odgovor u klipu, koji ćete imati priliku da vidite.


Pitanje je: šta vi mislite o ovim situacijama?

Naravno, ne nasilju, naročito nad slabijima, ali se ovo navodi kao samoodrana praktično. Da li mislite da je u redu udarati nekoga, onda kad vam neko uzvrati vikati "zovi 911!" ili "ona je žensko"? Da li to ženski udarac ne boli uopšte? Ili je nešto drugo u pitanju?

- - - - - - - - - -

I da li vi ovo vidite kao nasilje ili kao odgovor na nasilje i agresiju?

Okej, zena moze udarati nekog, drati se, maltretirati muskarca fizickim napadom na njegove intimne delove, verbalno ponizavajuci nekog pricom o njegovim intimnim delovima i ona opet moze ispasti kul i kao pametna dok ako on pocne slicnu pricu on ispada prostak, je li?

Dalje, ako se ovako nesto dozvoli i oprosti nepoznata zenska osoba onda moze i izvesti verbalni ili cak fizicki napad na neciju decu na primer. Da li i tada muskarac treba da stoji po strani?

Vec sam govorio o tome, ako bi se desila situacija da se drugarica/devojka naljuti na mene, izvredja me i fizicki napadne mogao bih da probam da je smirim i iskuliram tada, ali bi se desio prekid svakog odnosa, ALI da me neka nepoznata zenska ili muska osoba svejedno napadne verbalno ili fizicki dobice adekvatan odgovor, jer ja necu dozvoliti da me neko ponizava.
 
Poslednja izmena:
Tako nekako je glasio odgovor u klipu, koji ćete imati priliku da vidite.


Pitanje je: šta vi mislite o ovim situacijama?

Naravno, ne nasilju, naročito nad slabijima, ali se ovo navodi kao samoodrana praktično. Da li mislite da je u redu udarati nekoga, onda kad vam neko uzvrati vikati "zovi 911!" ili "ona je žensko"? Da li to ženski udarac ne boli uopšte? Ili je nešto drugo u pitanju?

- - - - - - - - - -

I da li vi ovo vidite kao nasilje ili kao odgovor na nasilje i agresiju?


Zato što znaju kako im sistem funkcioniše. Muškarac je apriori kriv, a zakoni za (muške) nasilnike rigorozni. Čitave generacije žena i muškaraca su programirane na takvim osnovama i onda ne čudi što to daje krila ženskoj agresivnosti. Dok stigne murija, ona će upotrebiti dodatno još i efekat plača i histerije
i od napadača i provokatorke, pretvoriti se u žrtvu.



Plus to što su u klipu vidno svi il na kreku il na prozaku, pa i ona Doctina o tamošnjem akcionom tripu nije daleko od istine: ))
 

Back
Top